Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ајде хејтери мало маште, досадни сте у задње време, већ пар месеци једно те исто ко покварена плоча... :roll:
Теби Плећко свак част :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576902#p576902:26709ooz je napisao(la):
Kartograf » Čet Okt 25, 2018 4:40 pm[/url]":26709ooz]Danas prvi put prošao izgrađenom deonicom (Dići-Preljina-Dići). Tri utiska preovlađuju: radijus krivina premali za udobnu vožnju na 120-130kmh tj. ona očganičenja na 100kmh imaju smisla, za onaj horor od podloge u tunelima neko treba da odgovara i konačno - na putu je pustoš, nigde saobraćaja.
Ne znam kad si išao,mi kad god prolazimo oko 9-10 h ujutru i negde oko 2-3 popodne ima dosta saobraćaja,naročito iz smera ka Cacku i to moram priznati sve više i više ima vozila što je super,ali naplatna rampa je zaista premala. A za brzinu - u pravu si mada ljudi voze i mnogo brže. Iskreno mislim da nije vredno tolikog riskiranja.nema tu puno uštede u vremenu. Tuneli katastrofa, ako su stavili beton zbog neke bezbednosti što makar ne štaviše neki ravan sloj nego kao zakrpe.

Plećko svaka čast,hvala na svim slikama. Petlja Ljig se pravila tj pravi već dugo,nadam se da ćete vi brže.
 
Plečko imaš pluseve. Svaka čast na trudu. :kk:
 
Bolja alternativa od puta Mislođin-Draževac-Konatice-Stepojevac je Mislođin-Draževac-Vranić-Meljak, mnogo je kraći, a put Draževac-Vranić je renoviran pre dve godine, mada je već popustio na nekim mestima.
Od Draževca do Žarkova ima oko 35km
 
Na najnovijoj satelitskoj slici koju je postavio @Nurko7000, stanje deonice južno od Obrenovca deluje skoro isto kao i deonice severno od Obrenovca. Da se južno ne vidi asfalt na plećkovim (i ranije KrCanovim slikama), čovek bi rekao da ga uopšte i nema. Sa druge strane stvarno pohvalno je stanje severne deonice, koja će verovatno krajem sledeće godine spremna čekati most.
 
Svaka pohvala za novinare kojima je ovo palo na pamet! Meni nista nije čudno,tako je to kad se javno preko medija poziva na 24 h radno vreme.... Umesto da su to sproveli i da onda izadje i kaže " uveli smo i 3 cu smenu,radi se...",ona očekuje da ako je rekla danas - od sutra to je sprovedeno. Naći radnike i mehanizaciju za to nije jednostavno i dok se oni organizuju proći će lepo vreme ali tako je kad se ubrzava tempo u novembru.
I druga stvar me interesuje - ko bre placa penale ako se još zakasni?! Šta ima ona koga da tera,firma treba sama da bude u problemu zbog penala koji mogu da uslede? Ona se malo zaigrala pa voli da glumi Idola gde javno pokazuje zube i petlja se u sve i šta treba i šta ne. Za šta služe ti Koridori ta firma?! Neki nadzorni organ?! Kakav je to posao gde ministar 2 g daje nalog da se radovi ubrzaju ,a firme zabole...m
 
Ništa bogzna,samo ko je kriv i da će dati sve od sebe da deonicu saniraju u roku,tunel ne pominje, a plan je do kraja godine Preljina - Požega . Dosta su raskopali tu gde je snimano
 
Hahaha, pa ovo je pravo lice naše države.Niko ne odgovara nizasta, a građani plaćaju javasluk i nemar vladajuće ( a i prethodne) garniture.Toliko što se tiče politike.
Što se tiče završetka ovih 100 i nešto kilometara, neće ih do Nove Godine završiti ni pod tačkom razno.Mislim da je to više nego očigledno,tako da se ne zavaravamo. Moja prognoza je da će zbog ove deonice Ub-Lajkovac( koja je kompletno trula,ugradila se braća iz SPS-a) termin za završetak kompletne deonice da se pomeri za godinu do godinu i po. Živi bili pa videli. Možda će u najboljem slučaju kad završe tunel Brancic da puste parče deonice, ali nikako sve.
 
Da, zaboravio sam da kažem da ova deonica Ub-Lajkovac nije presedan da se loše radilo u prošlosti. Pa pogledajte samo deonicu Horgoš -Novi Sad, ona je kompletno trula a rađena je pre 6-7 godina.
 
pominju se neki kameni materijali.šta je sa onom silnom šljakom iz termoelektrana.bilo je govora da je ta šljaka idealan materijal za gradnju autoputeva,da se koristi po evropi,ali da kod nas samo fali projekat(više godina),za iskop šljake.koliko godina prave taj projekat,kao da će da kopaju po marsu,a ne na zemlji.koliko znam da u obrenovcu postoji termoelektrana,čudi me da tu nisu mogli da upotrebe tu šljaku.znam fali samo projekat,jer nije isto da li se šljaka kopa sa leve ili desne strane,ili predmje ili zadnje.vrlo je komplikovan taj projeket.
 
slaninar":yn3bm6sc je napisao(la):
Da, zaboravio sam da kažem da ova deonica Ub-Lajkovac nije presedan da se loše radilo u prošlosti. Pa pogledajte samo deonicu Horgoš -Novi Sad, ona je kompletno trula a rađena je pre 6-7 godina.
Horgoš-Novi Sad jeste trula, ali izgrađena je još devedesetih pa na 2000, to je dugo godina bio polu autoput, a druga strana prema Horgošu je naknadno rađena, ali već je više od sedam godina prošlo možda već i deset i uopšte nije u lošem stanju. Izvinite za ot

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Ova žena prevazilazi i samu sebe ...ovaj cirkus joj nece pomoci i sve će biti zavrseno do nove god.
Ali je vrema da svemogući spasioc konacno ode.
Ali i dalje nema istrazivačkog novinarstva u svemu ovom .
Gdje su one silne novinarske agencije čudnih imena da upitaju ko je kriv za ovaj haos .
Pre nekoliko dana potpisaše" neki ugovor " za Moravski koridor gdje cena dodje oko 7, 5 mil eura po km.
I svi šute nigdje nikog da pita šta je ovo.Ni onih novinara istraživaca ni " kolega " na forumu koji su bili toliko ažurni i zainteresovani za ove kineza i njihovu " pljačku " sa cenom od 5,5 mil .I isto kao kod njih bez tendera .
Pošto kineske firme dolaze iz njihovih regija i nose ta imena , ubih se tražeci regiju Behtel i jednostavno je nema mozda mi pomognu ovi " istrazivaci " .I gle opet ministarka u svemu sudjeluje i jednostavno šuti na potpisivanju tog ugovora kad nas dotični kinez iz regije Behtel ( ja još tražim regiju ne zamerite) onako vredja .
Ako je i od nje mnogo je .
 
@kuburicsrdjan
U pravu si kad kažeš za polu autoput,radio još Mrka za vreme Miloševića 1997 ali samo od Feketica do Horgoša. A druga strana je definitivno završena ( Novi Sad- Horgoš) u decembru 2011 i u boljem je stanju nego ova druga traka zato što je novija. Daleko je to od dobrog, pa vozi se tim novim delom od NS do Horgoša pa udji u mađarsku, a njihov autoput je najmanje 5 godina stariji, pa ćeš shvatiti razliku i koliko je naš put dobar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=577239#p577239:3kixu4wb je napisao(la):
Darko78 » 27 Oct 2018 12:32 pm[/url]":3kixu4wb]Ova žena prevazilazi i samu sebe ...ovaj cirkus joj nece pomoci i sve će biti zavrseno do nove god.
Ali je vrema da svemogući spasioc konacno ode.
Ali i dalje nema istrazivačkog novinarstva u svemu ovom .
Gdje su one silne novinarske agencije čudnih imena da upitaju ko je kriv za ovaj haos .
Pre nekoliko dana potpisaše" neki ugovor " za Moravski koridor gdje cena dodje oko 7, 5 mil eura po km.
I svi šute nigdje nikog da pita šta je ovo.Ni onih novinara istraživaca ni " kolega " na forumu koji su bili toliko ažurni i zainteresovani za ove kineza i njihovu " pljačku " sa cenom od 5,5 mil .I isto kao kod njih bez tendera .
Pošto kineske firme dolaze iz njihovih regija i nose ta imena , ubih se tražeci regiju Behtel i jed
nostavno je nema mozda mi pomognu ovi " istrazivaci " .I gle opet ministarka u svemu sudjeluje i jednostavno šuti na potpisivanju tog ugovora kad nas dotični kinez iz regije Behtel ( ja još tražim regiju ne zamerite) onako vredja .
Ako je i od nje mnogo je .
:laugh:
Ako je ovo "kolege" , a mislim da jeste, bilo upuceno i meni, meni je to komicno. Ne mislis valjda da mene zaboli ona stvar da li pljacka ova vlast preko kineza ili amerikanaca. Ako je tako , onda mogu samo da se nasmejem. :)
ja sam "osedeo" ovde pisuci o pljacki preko najmanje dva poslednja ugovora SNS krimi bande na Koridoru 11. Ja NISAM za tu pljacku optuzio kineze, nego nasu bandu na vlasti. Kinezi korisiste priliku, to je njihova stvar, ali meni su za to isjkljucivo odgovorne moje vlasti. Ovo poslednje jeste memorandum o razumevanju, ali je i dalje izrazena namera za NOVU pljacku SNS bande.
Tako da mi je zaista komicno ako si ti moju kritiku pljackaskih ugovora shvatio da ja to pisem zato sto su u nju umesani i kinezi. :laugh:
 
Ma meni nista nije jasno,može biti i ovako i onako.
Prvi je scenario da žele da pokažu kako se to ona sluša,kako se radi i da je za sve kriva ekipa koja je gradila samo ovu deonicu,ispada da je to razlog celokupnog kašnjenja ,tunel ne pominje.
Drugi scenario je da spremaju teren za ponovno pomeranje roka i da im ovo bude osnov,jer ne mogu da se ne zapitam " Kako komplet deonica Preljina Obrenovac?" Kad mi znamo da tunel u najboljem slučaju može biti jedna cev? Šta je tu kompletno?! Ali ako pomere samo na osnovu " glinene deonice" tunel ne moraju ni da pomenu,ali mi ovde znamo drugačije....i to me brine. Malo sam skeptik,konfuzno je sve....
 
Ma ona nije za komentarisanje...zajedno sa Drobnjak Babić ekipom...to samo ako znaš nekog ko zaista radi na projektu pa da ti kaže kako stoje stvari.
Npr. ja znam jednog od direktora Integrala, ozbiljan čovek i on mi još pre gdinu dana reče da će Grdelica da kasni...ovi mapetovci su tragikomični...
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XwAy0URVKr0[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=577293#p577293:1k05lcoo je napisao(la):
gygy11 » Sub Okt 27, 2018 3:11 pm[/url]":1k05lcoo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=577239#p577239:1k05lcoo je napisao(la):
Darko78 » 27 Oct 2018 12:32 pm[/url]":1k05lcoo]Ova žena prevazilazi i samu sebe ...ovaj cirkus joj nece pomoci i sve će biti zavrseno do nove god.
Ali je vrema da svemogući spasioc konacno ode.
Ali i dalje nema istrazivačkog novinarstva u svemu ovom .
Gdje su one silne novinarske agencije čudnih imena da upitaju ko je kriv za ovaj haos .
Pre nekoliko dana potpisaše" neki ugovor " za Moravski koridor gdje cena dodje oko 7, 5 mil eura po km.
I svi šute nigdje nikog da pita šta je ovo.Ni onih novinara istraživaca ni " kolega " na forumu koji su bili toliko ažurni i zainteresovani za ove kineza i njihovu " pljačku " sa cenom od 5,5 mil .I isto kao kod njih bez tendera .
Pošto kineske firme dolaze iz njihovih regija i nose ta imena , ubih se tražeci regiju Behtel i jed
nostavno je nema mozda mi pomognu ovi " istrazivaci " .I gle opet ministarka u svemu sudjeluje i jednostavno šuti na potpisivanju tog ugovora kad nas dotični kinez iz regije Behtel ( ja još tražim regiju ne zamerite) onako vredja .
Ako je i od nje mnogo je .
:laugh:
Ako je ovo "kolege" , a mislim da jeste, bilo upuceno i meni, meni je to komicno. Ne mislis valjda da mene zaboli ona stvar da li pljacka ova vlast preko kineza ili amerikanaca. Ako je tako , onda mogu samo da se nasmejem. :)
ja sam "osedeo" ovde pisuci o pljacki preko najmanje dva poslednja ugovora SNS krimi bande na Koridoru 11. Ja NISAM za tu pljacku optuzio kineze, nego nasu bandu na vlasti. Kinezi korisiste priliku, to je njihova stvar, ali meni su za to isjkljucivo odgovorne moje vlasti. Ovo poslednje jeste memorandum o razumevanju, ali je i dalje izrazena namera za NOVU pljacku SNS bande.
Tako da mi je zaista komicno ako si ti moju kritiku pljackaskih ugovora shvatio da ja to pisem zato sto su u nju umesani i kinezi. :laugh:
Pa sto šutiš reci da je ludost i ako nema nikakve koristi što mi ovde pišemo.
 
Čuvena replika iz majstorske radionice glasi "šteta što pokvariše utisak" a možda se pažljivim gledanjem utvrdi trenutak kad je neko uvalio glinu umesto kamena.

https://youtu.be/kvfSyY7o9w0


Bilo je sunce lepo vreme dok su radili a kad je put završen pala je magla i ljudi koji su došli i primili radove i put nisu mogli znati šta ih čeka...

https://youtu.be/8fL2K_zbBeg
 
Vrh