Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Slazem se, jedna veoma opasna raskrsnica i ta veza sa Lucanima kod Kratovske stene... Pitanje je sta je tu najbolje uraditi. Ali cini mi se da bi pustanje deonice do Lucana znacilo ljudima tog kraja (Pozega, Lucani, Guca, Ivanjica)
 
Како је очигледно да Муњино брдо неће бити готово за годину и по до две. Јасно је како каже Браник да ће отворити назор до Лучана, ајде могу мостове проширити некако, али потребан је кружни ток испред тунела а можда будале ставе и семафор, ништа ме више не би зачудило у овој Украјини....мада пре Јерменији!
 
Srbiju ne vređamo mi ovde komentarišući, već oni koji je deceniju unazad uništavaju, najaradno vodeći i pljačkajući.
Zar nije uvreda Srbiji najava da će put biti gotov za Nikoljdan 2021, a evo sad vidimo da pre druge polovine 2025. ne možemo očekivati?
Sličnih uvreda bilo je i na drugim deonicama, a tek pruga do NS je posrbna priča.
Uvreda Srbiji i njenoj mislećoj većini je i svako parcijalno otvaranje, uvreda (ali i golem lopovluk) je i cena svakog kilometra...
Moglo bi se o tome do sutra. A ako izađemo iz građevinarstva, tih uvreda je tek gomila: ni za 2 minuta ne bih mogao da ih nabrojim, od Jovanjice, preko nepostojeće pruge, lažnih diploma i titula...
Sa kojom god zemljom da se uporedimo, vređali bismo je, osim možda Kimove Koreje - sve više izolovani, sve zaštićenija prva porodica, sve bahatiji aparatčici...
 
@branik Zemljače,savim opravdano možeš da vređaš vladajući režim koji je napravio(ili još bolje NIJE NAPRAVIO) ovo sve o čemu komentarišemo. Sasvim opravdano možeš da vređaš društveno uređenje, državu kao takvu DA ali ZEMLJU u kojoj si rođen i u kojoj živiš NE Bi TREBALO.
Ako si vređao vladajući režim, vladu i sistem ovakav kakav je onda to i napišeš. A ne ovako stavljajući Srbiju sa lopovima i lošim sistemom u isti koš!
 
Stvari nikad nisu crno bele, pa cak ni u toj Jermeniji, Koreji pa ni u nasoj Srbiji...
 
Србију чине народ и од њега изабрана власт! 20 милиона е по 1км аутопута или промена на боје на логоу поште за 1.5 милион еура или 666.666 еура Марини Абрамовић за гледање у магарца. Или давање шипцима КиМ са бар 1000 милијарди еура у рудним богатствима. О мигрантима и краденој деци из породилиштима да не говоримо. Гажење Устава као добар дан, земља где председник каже имам против себе 1500 кривичних пријава па шта. Нажалост то је данас Србија! МИ треба да ослободимо земљу за почетак од колонијлне власти кој у различитим облицима траје још од геноцида над Обреновићима ( 1904 ).
Србија је Богом дана земља, али геноцид над Србима у 20 веку је довео до тога да се фукара са 5% намножила на скоро 50%. Што се тиче инфраструктуре не знам ниједан већи пројекат да није каснио и прекорачио вредност радова. Такође не знам ниједан случај да је страна фирма платила пенале за кашњење!
 
Србију чине народ и од њега изабрана власт! 20 милиона е по 1км аутопута или промена на боје на логоу поште за 1.5 милион еура или 666.666 еура Марини Абрамовић за гледање у магарца. Или давање шипцима КиМ са бар 1000 милијарди еура у рудним богатствима. О мигрантима и краденој деци из породилиштима да не говоримо. Гажење Устава као добар дан, земља где председник каже имам против себе 1500 кривичних пријава па шта. Нажалост то је данас Србија! МИ треба да ослободимо земљу за почетак од колонијлне власти кој у различитим облицима траје још од геноцида над Обреновићима ( 1904 ).
Србија је Богом дана земља, али геноцид над Србима у 20 веку је довео до тога да се фукара са 5% намножила на скоро 50%. Што се тиче инфраструктуре не знам ниједан већи пројекат да није каснио и прекорачио вредност радова. Такође не знам ниједан случај да је страна фирма платила пенале за кашњење!
Mašiš poentu onoga što sam napisao ako je meni uopšte i upućeno ovo.
Ne možeš da vređaš zemlju stavljajući je u isti koš sa vladajućim falangama i lopovsko kumovskim kartelima. Zemlja je jedno a država je sasvim druga priča.
Kad već forsirate priču o vladajućoj ekipi da se nadovežem, on vlada zato što je izabran i zato što je na zakonski način postavljen tu gde jeste. Na drugu stranu da li je to dobar zakon ili ne i da li treba da se menja ili ne.
On vlada samo zato što " je bena " opozicija tako želi i zato što su svi uvezani kao svinjska creva. Svi oni uživaju a običan narod naje bava.
Izbegavam politiku da spominjem na ovom forumu i toga ću se maksimalno pridržavati, zato toliko o njoj od mene.

Meni smeta kada se moja zemlja vređa zbog nekog političara na vlasti i političke opcije koja je uz njega. Državu i državno uređenje treba kritikovati i ako neko želi da vređa tu stranu Srbije nemam ništa protiv ali Srbiju stavljati u isti koš sa lopovima i licimerima je ono baš baš bljak.
To je moj stav kao patriote i njegaću se uvek pridržavati. Vidim smeta to određenoj grupaciji ovde ali šta da im radim. Nek se naviknu.
 
on vlada zato što je izabran i zato što je na zakonski način postavljen tu gde jeste.

Ovo prosto nije tačno. Nema ništa zakonski ispravnog, čak ni formalno, u izbornom procesu kakav je u poslednjih 10 godina. Niti je tačno da su progonitelji i progonjeni svi uvezani (da podsetim, ovi UBIJAJU svoje političke protivnike). Neki možda i jesu, ali logički skok na SVI je netačan. To radi istine, jer ne treba pustiti neistini da truje javni prostor.

Sad bi bilo dobro da se vratimo na auto put.
 
U svakom žitu ima kukolja, ne bi trebalo da generalizujemo.
 
Ovo prosto nije tačno. Nema ništa zakonski ispravnog, čak ni formalno, u izbornom procesu kakav je u poslednjih 10 godina. Niti je tačno da su progonitelji i progonjeni svi uvezani (da podsetim, ovi UBIJAJU svoje političke protivnike). Neki možda i jesu, ali logički skok na SVI je netačan. To radi istine, jer ne treba pustiti neistini da truje javni prostor.

Sad bi bilo dobro da se vratimo na auto put.
Izborni zakon je tu i po njemu se i bira onaj ko treba da vodi državu. Ja sam i napisao da on treba da se menja ako nije dobar.
A ovo u vezi istine...
Tu se apsolutno slažem sa tobom i istina ne sme biti taoc dvostrukih aršina.
 
Ove kamere što se postavljaju jesu za merenje prosečne brzine i meriće prosek na tri deonice od Užica do Zlatibora tako da bih zamolio ove što tvrde da nisu da više ne smaraju kad očigledno ne znaju o čemu se radi
Kamere definitivno nisu za merenje brzine. Biće kao smart znakovi ograničenja brzine, gde će se oni menjati od uslova u saobraćaju. Postavili su ih Putevi Srbija i za sada, a i nekom dužeme periodu, sigurno ovakvi kakvi jesu, tehnični nisu opremljeni za merenje prosečne brzine.
Ovu informaciju sa dobio, od ljudi koji rade na tome.
Živi bili pa videli.
 
Mnogo toga bi trebalo uraditi na tom putu da bi podneo funkciju veze auto-puta i magistrale. Problem su i dva mosta - na Bjelici u Dljinu i onaj drumsko-železnički na Moravi.
Problem je i konfiguracija raskrsnice kod Kratovske stene, ne samo režim saobraćaja. Kako god da ga regulišeš, u dane vršnog saobraćaja, a to je sada svaki petak i nedelja, dovoljan je na svakih 15-20' po jedan vozač koji se ne snalazi najbolje (čitaj: ne zna da vozi) da nastane kolona, kolaps i raspad. Takvih sada ima mnogo više nego 3-4 na sat na postojećem putu.
Kod tunela moguće je dati prioritet pravcu Požega - Lučani i tako ga ubrzati, ali ostaje problem oštrog skretanja od Požege, što će povlačiti zastoj i kolonu još od pre tunela. Isto tako, od Čačka, nepostedno ispred je krivina koja zaklanja pogled i sada se vrlo često dešavaju naletanja, jer ko skreće levo, čeka, ali se ne vidi od krivine. Trebalo ti tu mnogo posla da se raskrsnica upristoji, ali za to sada nema vemena. Ne radujem se previše parcijalnom otvaranju, ali sva je prilika da će se to desiti, pa makar i nazor.
Ако пусте Лучане онда се Кратовска стена заобилази као и Лучански тунел, не верујем да ће Кинези да сређују два моста, један на Бјелици други на Морави да би решили проблем уског грла, пре ће пустити саобраћај преко Дљина и даље ка Пилатовићима па преко некадашњег звекећег ка магистрали. Сами знате какав је проблем укључити се из Лучана за Пожегу код тунела а прављење кружног тока одмах после тунела мислим да би више одмогло него помогло. Мишљења сам да ће ако пусте Лучане сав саобраћај ићи преко Пилатовића на Звекећи мост и ту се укључује у Пријановићима на магистралу.
Погледајте која је магла на снимку а то је ништа каква зна да буде, Пожега је други Лондон што се тиче магле, тек ће то зимус да буде опасно. :)
 
Poslednja izmena:
To je ispred same petlje Požega? Ta mala ulica može da prihvati saobraćaj sa celog AP? Tu ima beše i pružni prelaz?
 
@Roske U pravu si. Taj put preko Dljina je dosta ravan i ima taj podvoznjak na E761. Moze da prihvati ako se prosiri za pola metra, asfaltira, obelezi.
 
Ja da sam na njihovom mestu maksimalno bih se potrudio da jednu cev Munjinog brda završim i opremim da se što pre pusti saobraćaj do Požege, makar i sa tim kompromisom, a tu drugu cev posle na te nane.
 
Petlja Lučane-magistrala sa vece udaljenosti

4a975e6e02d1a98e654328a446e996b7.jpg
 
Ček, ne razumem. Znači ostavimo jednu cev i napadnemo drugu i kao ranije ćemo završiti? Kao da pet Kineza kopaju obe cevi pa ajde da stavimo svih pet u jednu pa će pre završiti.
Nije 5 ali nije da se guraju.
Ideja je odlična, tako su 25 godina radili tuneli na obilaznici. Samo ne znam koliko je građevinski ostvariva
 

Taj tvoj predlog/predviđanje, bar na karti, odlično izgleda. Dovodi do same petlje Pozega, gotovo da nema razlike u odnosu na finalni izlaz sa ap kod požege, budući da je ta veza izrazito nesretno projektovana.

Predlog mi se čini zaista dobar, videćemo razvoj događaja.
 
Vrh