Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ne pratim ovu temu dugo , a vidim ove nulte procente , pa cu samo kratko jedno pitanje , a ako neko zna , jel 2017 autoput beograd- pozega gotov ili ne ?
 
Pegasus":392z8var je napisao(la):
Moze li neko da otprilike u % izrazi izvenedene radove na deonicama Koridora 11, kao sto na glavnoj strani sajta za Bg projekte.

Ako sam dobro razumeo Obrenovac-Ub je 0-10% , a Ub-Lajkovac 90-100% ?
Kakvo je stanje sa % otprilike deonicama BG-Obrenovac , Lajkovac-Ljig , Ljig - Preljina i Preljina - Pozega?
Lajkovac-Ljig negde oko 5% (finansijski 30% jer je eksproprijacija uglavnom gotova)
 
^^ Ovaj.... jel si se ti to nesto istripovao da si u Engleskoj pa vozis po levoj traci? :D
 
haha sjajno piglet, uvek je zanimljivo provozati se suprotnom stranom dok je u izgradnji ili pri kraju :)
 
Drago mi je da je uradjen dobar deo autoputa, pogotovu sto je ova deonica Ub-Lajkovac zavrsena, ali mi nije jasno kada ce krenuti dalje od Cacka prema granici? Ja sam iz Ivanjice, ali niko nista ne pominje, niti najavljuje radove. Pre par meseci je bilo javno objavljen termin za primanje primedbi oko ekproprijacije i korigovanje trase autoputa kroz teritoriju opstine, ali to je sve sto se tice toga. Ima li ko neke svezije informacije?
 
ako računaš beograd-preljina, onda neće još dugo vremena biti gotova, pošto deonica beograd-obrenovac nije ugovorena, a i pitanje je kad će, a bogme i kojim putem.

ako računaš od ljiga, onda avgust 02016 godine.

ako računaš od obrenovca, valjda je 30.aprila 2017 godine, ali to uzeti sa rezervom, pošto nisam siguran da li je to pravi rok i čuo sam da dosta sporo rade.

ali tako je rekao AV, pa tako mora da bude :))))
 
Ako računaš od Beograda, ko zna kad će jer mora da se radi i most preko Save (ako se ne bude išlo na Umku, a neće).

U najboljem slučaju negde 2018 bi smo mogli imati čitavu deonicu autoputa od čvora Surčin do petlje u Požegi. I to je vrlo optimistično.
 
NOVI STANOVI Raseliće vlasnike kuća iz Umke zbog klizišta

Tanjug | 13. 03. 2015. - 18:03h | Foto: M.Jošida | Komentara: 0
Opština Čukarica obezbedila je lokaciju za izgradnju novih stanova u Ostružnici za stanovnike koji će biti raseljeni iz Umke zbog klizišta.


Uskoro će biti raspisan tender za projektovanje tih objekata, a potom sledi izgradnja, saopštilo je danas Ministarstvo za vanredne situacije.


Posle odseljavanja stanovnika iz 53 objekta neuslovna za stanovanje, biće zabranjena gradnja i srušeni svi objekti na klizištu koje će zatim biti pošumljeno.

To je saopšteno posle sastanka ministra Velimira Ilića se predstavnicima gradskih vlasti i udruženja "Naša Umka".

Ilić je na sastanku istakao da već postoje idejni projekti za trajnu sanaciju klizišta Umka, a tek treba napraviti glavni projekat.

Na sastanku su bili zamenik gradonačelnika Beograda Andreja Mladenović, predsednik opštine Čukarica Srdjan Kolarić, predstavnici UG "Naša Umka" i Radne grupe za klizišta na teritoriji Beograda.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/542178 ... g-klizista
 
Oce li izmestiti i put za obrenovac? ;)
Mada, mene brine jedna druga tema?
Sta ako priroda resi da u zoni klizista 'izmesti' tok Save?
 
Ne znam jel neko ispratio, gdin premijer je u upitniku izjavio kako cemo do kraja 2016. moci do Zlatibora za sat i po bez krsenja propisa tj. pretpostavljam da je hteo reci da ce se zavrsiti bg-preljina kao i verovatno preljina-pozega ili gde vec dalje nastavlja autoput do boljara.

Cisto da ostane zapisano.
 
ftj":1t3rqz1y je napisao(la):
Ne znam jel neko ispratio, gdin premijer je u upitniku izjavio kako cemo do kraja 2016. moci do Zlatibora za sat i po bez krsenja propisa tj. pretpostavljam da je hteo reci da ce se zavrsiti bg-preljina kao i verovatno preljina-pozega ili gde vec dalje nastavlja autoput do boljara.

Cisto da ostane zapisano.


neka ostane zapisano
a nek se zna da po postojecim propisima (120km/h) sve i da je autoput do samog zlatibora, tesko da bi se moglo stici za sat ipo :grand:
 
laki72":42s6erym je napisao(la):
ftj":42s6erym je napisao(la):
Ne znam jel neko ispratio, gdin premijer je u upitniku izjavio kako cemo do kraja 2016. moci do Zlatibora za sat i po bez krsenja propisa tj. pretpostavljam da je hteo reci da ce se zavrsiti bg-preljina kao i verovatno preljina-pozega ili gde vec dalje nastavlja autoput do boljara.

Cisto da ostane zapisano.


neka ostane zapisano
a nek se zna da po postojecim propisima (120km/h) sve i da je autoput do samog zlatibora, tesko da bi se moglo stici za sat ipo :grand:

Ovde nije napisano odakle ćemo moći do Zlatibora za sat i po, tako da je apsolutno moguće :grand:
 
@GOJE
e pa da, u pravu si!
Iz Cacka, a posebno Pozege i Uzica i sad moze za manje od sat ipo :D
 
591603tunel-tanjugsava-r.jpg

591607tunel-tanjugsava-r.jpg

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/5458 ... oridoru-11
 
"Ovo je jedina deonica u Srbiji koja će biti izgrađena u roku, a ja očekujem da bude završena i pre", rekao je Đurović novinarima i najavio da će jedna traka auto - puta od Ljiga do Preljine biti gotova i puštena u saobraćaj već do kraja ove godine.(2015)
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=03&dd=28&nav_id=973952

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oo4uFTv6-1c[/youtube]
 
Šta je do sada urađeno:
- Surčin - Obrenovac i Preljina - Požega tek treba da se gradi

- Trase Obrenovac - Ub i Lajkovac - Ljig rade Kinezi

- Završena gradnja deonice Ub - Lajkovac dužine 12,5 km

- Trasu Ljig - Preljina grade Azerbejdžanci

- Za trasu Požega - Boljari priprema se dokumentacija
 
Vrh