Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Monumentalan poduhvat a tako malo informacija, pogotovo ilustracija, o tome šta se dešava.
Pogledati datum prethodnog posta :(
 
Aj da dodam, mada 'ilustracija' nemam.

Na ulasku u ljig kinezi su odradili vec nekoliko stubova za nadvoznjak buduceg ukrstanja sa autoputem.
Takodje se radi nasipanje trase.

Edit:

A sta je "monumentalno" u ovom projektu?
 
Danas sam kod bogovađe video nasipanje trase. Pozitivno iznenađen.
 
Шта рећи :bash:
Вреди прочитати цео чланак. Можда нека нова Нибенс група ! Чуди ме да је Енергопројект доделио посао овом ....

Можда наш Цариброд, без обзира што је на коридору 10, зна нешто више о овоме.

Za poslove na izgradnji koridora: Zvonku Veselinoviću i partnerima milioni dolara bez tendera

Posao na izgradnji auto-puta na Koridoru 11, koji se finansira novcem iz kineskog kredita, dodeljen je konzorcijumu koji ima malo iskustva u izgradnji auto-puteva, ali snažne veze s vodećim članicama srpske vladajuće koalicije
U maju 2014. srpski građevinski gigant "Energoprojekt niskogradnja" i njegova holding kompanija dodelili su posao vredan 75 miliona dolara konzorcijumu tri firme - "Nukleus", "C&LC" i "Inkop", pokazuju dokumenta do kojih je došla Balkanskaistraživačka mreža BIRN. Reč je o izgradnji deonice auto-puta koji povezuje Beograd i Crnu Goru.

Na čelu "Inkopa" je Zvonko Veselinović, kontroverzni biznismen sa severa Kosova i nekadašnji pripadnik "čuvara mosta", grupe momaka koji su sprečavali Albance iz južnog dela Mitrovice da pređu u srpski deo grada. Formalni vlasnik kompanije "Inkop" je njegova sestra Dušica Maksimović. Veselinović čeka epilog dva sudska spora, u Beogradu i Pirotu, a još je aktivan i nalog za njegovo hapšenje, koji je Euleks izdao zbog niza optužbi za krivična dela, među kojima su i teško ubistvo i šverc.

http://www.newsweek.rs/srbija/50863-zvo ... ndera.html
 
Па бата Веља је рекао да ће он да реши проблем храста. Колико ми се чини храст је још увек на свом месту, а пројекат обилажења трака око храста није урађен.
 
Uh, taj hrast sa toboznjim 'zapisom' mi je....

Cudo stanovnici koji se pobunise oko sece hrasta nisu to uradili pre isplate zemljista?!
Pa prodali su ga zajedno sa zemljistem, sta sad oce?
Ponudio bih im samo da otkupe zemljiste nazad uz troskove izmestanja trase ukljucujuci i potral tunela koji cini mi se mora da se menja zbog izmene trase...
 
ja mislim da je bolje da taj posao dobije veselinovic nego neka strana firma...... svrha svih tih napisa i jeste da se diskvalifikuju domaci takmaci, a da stranci pokupe sav kajmak... koga njusvik napada, ja sam za tog... kad su domaci mediji u stranom vlasnistvu ikad pisali o korupciji kod stranih izvodjaca?? nikad..... sta nam je alpina uradila? koliko je ona usporila zavrsetak koridora 10?
 
Ja mislio da energoprojektu netrebaju podizvodjaci koji imaju sumljiv kredibilitet
 
louderick":12duuomf je napisao(la):
ja mislim da je bolje da taj posao dobije veselinovic nego neka strana firma...... svrha svih tih napisa i jeste da se diskvalifikuju domaci takmaci, a da stranci pokupe sav kajmak... koga njusvik napada, ja sam za tog... kad su domaci mediji u stranom vlasnistvu ikad pisali o korupciji kod stranih izvodjaca?? nikad..... sta nam je alpina uradila? koliko je ona usporila zavrsetak koridora 10?


opasno razmisljanje. Kriminalcima ne treba davati poslove, kako domacim tako i stranim.
 
Pa realno gledano, za Veselinovica se moze reci da je osumnjicen, ali koliko znam ni jedna presuda protiv njega nije donesena.
Argument da je okupatorska vlast na kosovu (EULEX) protiv njega raspisala poternicu ??? :blah:

Poznavao sam lika austrijanca koji je ojadio nekoliko firmi u bugarskoj i rumuniji, a kod nas je `saradjivao` sa EI Pupin.
Epilog te saradnje je _____
i to je samo jedan od mnogih primera...

Ja sam u tom kontekstu shvatio i louderick-ov post.
 
Obrenovac, Veliko Polje, kinezi rade ko mravi, počeli sa izlivanjem nekoliko stubova za nadvoznjak...svaka čast, obiđoh ih danas s biciklom...





 
Ja ih isto ne vidim, kada kliknem otvori mi link na kojem pise da su slike uklonjene :(
 
Šta god da je razlog ne koristite photobucket. Sa tinypic i dodaj.rs nema tih problema.
 
Pa ovo je velika novost (ako nisam nešto debelo propustio). Dakle, sada imamo započet "koridor 11" do Preljine, osim dela Beograd-Obrenovac?
 
plećko":3nrwwnp4 je napisao(la):
Obrenovac, Veliko Polje, kinezi rade ko mravi, počeli sa izlivanjem nekoliko stubova za nadvoznjak...svaka čast, obiđoh ih danas s biciklom...






Ја видим слике овако како су горе показане, значи слика ове мале маце.

Па кад су ти слике на Фотобукету или већ.
 
Vrh