Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
A šta bi sa dolukom grada da kupuju i uvode samo niskopodne,to bi trebalo da važi i za privatne prevoznike...jer ovi onemogućuju invalidna lica da koriste prevoz :kafa:
 
Mislim da standardi koji su zvanično usvojeni od strane grada u javnom prevozu nemaju veze sa ugovorom o transportu putnika ,tj.standardi su opšti i važe za sve ako važe za GSP onda treba i za privatnike,tako bi valjda bilo normalno.. :kafa:
 
Pa valjda ce prizemlje biti niskopodno. Onda to ulazi u ta pravila, koja je uveo grad... :D
 
Nisu to standardi usvojeni od strane grada, već samo interno od GSP-a. Problem kod privatnih preovznika je što imaju monopol. Direkcija za javni prevoz će na sledećem tenderu isto bodovati visinu poda autobusa, međutim ukoliko svi prevoznici ponude visokopodna vozila, onda će tako i biti.

Uslov za niskopodnost ne postoji, takođe i ne postoji nikakavih izgleda da se privatnici nateraju da kupuju zglbove, pa tako imamo solo Liaze na 23 iako je realna potreba da svi budu zglobovi, ima dosta sličnih primera. Od trenutnih privatnika jedni možda Veolija ponudi niskopodna ili low-entry vozila (vozila sa bar jednim ulazom bez stepenica)... :rolleyes:
 
Prvi dabldekeri na beogradskim linijama Foto

86401_novi-dabldeker-lasta0010-foto-nebojsa-markovic_ig.jpg


86397_novi-dabldeker-lasta0006-foto-nebojsa-markovic_ig.jpg


86396_novi-dabldeker-lasta0005-foto-nebojsa-markovic_ig.jpg


Prva dva autobusa na sprat gradskog saobraćajnog preduzeća “Lasta” od sutra će saobraćati na na liniji 15, na relaciji Zemun - Zeleni venac.
U autobusima je 74 sedećih i oko 20 mesta za stajanje. U ovim klimatizovanim vozilima stajanje je dozvoljeno samo u donjem delu, a putnicima će na usluzi biti i hostesa.
Novina je da su ovi autobusi opremljeni video-nadzorom, pa vozači imaju uvid u dešavanja u autobusu tokom vožnje, čime je povećana bezbednost i njima i putnicima.
Popularni dabldekeri će saobraćati u okviru redovnog reda vožnje.

Izvor: Blic
 
Kad razmislim mogli bi dabl dekeri i na nocne da idu,bar na ove koji su krcati,bio bi dobar fazon nocu na trgu da vidis neki takav bus a ne neke krdze
 
Da a najlepše da ih voze na linjima koje prolaze kroz Terazije,Kralja Milana i Bulevar..kao što mi i dalje nije jasno zašto se niskopodni autobusi ne koriste na svim linijama koje prolaze preko Terazija,već na nekim linijama recimo 31 idu kante na užasavanje stranih turista ,pa sad te kante pored novih trola zaista ne ide... :kafa:
@amm8900, To je Đilas rekao više puta kao zvaničnu izjavu tj.da će grad od sada kupovati samo niskopodne i klimatizovane autobuse,,
 
Kolko videh na gsp forumu izgleda da ce biti valjaza nekih srednjepodnih na tenderu
 
2012":3po3pdvi je napisao(la):
rekoše ako se građanima-palančanima dopadne u 2011 naručiće još desetak...eto još jedan +
2012":3po3pdvi je napisao(la):
Meni se čini da će mladi da se pentraju gore a strariji palančani dole.. ;)
2012":3po3pdvi je napisao(la):
kao što mi i dalje nije jasno zašto se niskopodni autobusi ne koriste na svim linijama koje prolaze preko Terazija,
Kako civilizovano da ti kazem ono je odavno trebalo da ti kaze neko u bliskom okruzenju, a ako ne uspe mirnim putem - da ti zategne samarcinu od koje bi ti se privideo gotov metro u Beogradu?
 
Steta sto dabldekeri idu na liniji broj 15, sto ne mogu da se zavlace po uskim ulicama u strogom centru. :/

Koriste li iko tu petnaesticu? :laugh:

:p
 
amm8990":1fupngv5 je napisao(la):
Uslov za niskopodnost ne postoji, takođe i ne postoji nikakavih izgleda da se privatnici nateraju da kupuju zglbove, pa tako imamo solo Liaze na 23 iako je realna potreba da svi budu zglobovi, ima dosta sličnih primera. Od trenutnih privatnika jedni možda Veolija ponudi niskopodna ili low-entry vozila (vozila sa bar jednim ulazom bez stepenica)... :rolleyes:
Koliko se ja secam izjava zvanicnika pre prvog konkursa i uvodjenja ITS-a, pricali su da privatnici koji zele linije na kojima su potrebni zglobni autobusi, njih morati i da kupe. Sledeca izjava je bila, da linije sa zglobnim autobusima nece davati privatnicima. Sledeca je ono sto danas imamo. Sta se desilo? Korupcija u gradskoj vlasti. Jasno ko dan.
 
Putnici se i fotografisali u vožnji dabldekerom Foto


Autobuska linija 15 na kojoj su se pojavili prvi dabldekeri u sistemu gradskog prevoza, mogla bi vrlo brzo da postane nova beogradska turistička atrakcija.

Nakon jučerašnjih probnih vožnji, dva dabldekerea visoka četiri metra od danas i zvanično vozi od Zelenog venca do zemunskog Novog grada.

86673_dabl-deker-010-foto-d-milenkovic_ig.jpg


86674_dabl-deker-011-foto-d-milenkovic_ig.jpg


86665_dabl-deker-02-foto-d-milenkovic_ig.jpg



Među čistim, neišaranim sedištima, uz radio-program koji forsira eks-Ju muzičku scenu i ljubaznu hostesu koja opominje da je stajanje na gornjoj platformi zabranjeno, ugođaj je zagarantovan. Na stranu što vam putnici autobusa sa kojima se mimoilazite zavide na pogledu sa visine.

Za prednja sedišta na gornjoj “palubi” traži se “karta više” jer je odande pogled najbolji. Neki putnici već su se fotografisali za uspomenu. Ni kontrola nije izostala, pa su već prvog dana, u istom autobusu, jednom u pravcu Zemuna, jednom na povratku na Zeleni venac, dva puta viđeni zeleni fluorescentni prsluci.

Izvor: Blic
 
Pa ja sam prvi video i slikao ova dva autobusa u garazi u lasti......

Imate sliku na temi Lasta....

Sto im nisu ukljuceni displeji
 
connect":2a6yz1j2 je napisao(la):
2012":2a6yz1j2 je napisao(la):
rekoše ako se građanima-palančanima dopadne u 2011 naručiće još desetak...eto još jedan +
2012":2a6yz1j2 je napisao(la):
Meni se čini da će mladi da se pentraju gore a strariji palančani dole.. ;)
2012":2a6yz1j2 je napisao(la):
kao što mi i dalje nije jasno zašto se niskopodni autobusi ne koriste na svim linijama koje prolaze preko Terazija,
Kako civilizovano da ti kazem ono je odavno trebalo da ti kaze neko u bliskom okruzenju, a ako ne uspe mirnim putem - da ti zategne samarcinu od koje bi ti se privideo gotov metro u Beogradu?
Primitivcu vrste od onih što vandalizuješ grad u koji si stigao iz Vukoje*******ine,očigledno da te moji postovi pogađaju u žicu a šta dokazuje da sam dobro osmislio metu onih koji promovišu Palanački urbanizam..;) A tu te žulja,ha! :laugh:
 
Felipe":3ohhxu91 je napisao(la):
Steta sto dabldekeri idu na liniji broj 15, sto ne mogu da se zavlace po uskim ulicama u strogom centru. :/

Koriste li iko tu petnaesticu? :laugh:

:p
Evo gledah večeras na Zelenom Vencu,bogme krcat!
 
2012":z5kx3a3q je napisao(la):
connect":z5kx3a3q je napisao(la):
2012":z5kx3a3q je napisao(la):
rekoše ako se građanima-palančanima dopadne u 2011 naručiće još desetak...eto još jedan +
2012":z5kx3a3q je napisao(la):
Meni se čini da će mladi da se pentraju gore a strariji palančani dole.. ;)
2012":z5kx3a3q je napisao(la):
kao što mi i dalje nije jasno zašto se niskopodni autobusi ne koriste na svim linijama koje prolaze preko Terazija,
Kako civilizovano da ti kazem ono je odavno trebalo da ti kaze neko u bliskom okruzenju, a ako ne uspe mirnim putem - da ti zategne samarcinu od koje bi ti se privideo gotov metro u Beogradu?
Primitivcu vrste od onih što vandalizuješ grad u koji si stigao iz Vukoje*******ine,očigledno da te moji postovi pogađaju u žicu a šta dokazuje da sam dobro osmislio metu onih koji promovišu Palanački urbanizam..;) A tu te žulja,ha! :laugh:
Tvoj sam Beograd dosao da lomim?

Nemam nameru da merim patke sa tobom po pitanju toga ko je veci Beogradjanin. To je infantilno. Samo bih naglas da kazem da u Beogradu koji sacinjavaju ljudi kao ti ne zelim da zivim.

Bas je mlatio veoma jak zemljotres dok sam ovo pisao, pa me malo tera na pomisao cemu uopste svet ako ce ga ciniti vecinski mrznjom i netrpeljivoscu zadojeni ljudi. Sagradice metro, imace dabldekere, kule od 200 spratova, teleport, ali ce se pobiti medjusobno zbog pohlepe i nadmenosti.

Necu pisati vise ovde. Nisam imao bas neki doprinos i izvinjavam se svima koje sam nervirao.
 
Pa kada vređaš ljude a što je odlika primitivizma (ali nije na meni da bilo koga isterujem,tako da nemaš pojma koliko imam strplenja za bolji Beograd ,te je ipak lepo da ostaneš i daš neki doprinos kad već kako kažeš nisi a ja ću te istrpeti jer ovde se najčešće ne slažemo oko mnogih stvari ali se do sada nismo vređali na ovaj način,te se ti ipak prilagodi većini a ne mi tebi ),..a ovde si kao došao da pričaš o boljem Beogradu a vređaš ljude koji te ama baš ni jednom rečju nisu ni pomenuli a kamo li ti rekli neku ružnu reč..ali te očigledno pogađa pominjanje Palanačkog Urbanizma gde si se sam pronašao..e što nećeš negde da naletiš na mene pa da te pitam "Ašta si ono hteo. da mi radiš?":kafa: a možda se obratim Merlinu,pa ćeš da vidiš :laugh:
 
Da, stvarno nas ne zanima licno prepiranje, imate privatne poruke. To pre svega vazi za Connecta koji je poceo.


Jedini problem koji vidim kod ovog busa su dvoja vrata... A po propisu moraju da imaju 3 ako su solo vozila
 
2012":torvq5ln je napisao(la):
connect":torvq5ln je napisao(la):
2012":torvq5ln je napisao(la):
rekoše ako se građanima-palančanima dopadne u 2011 naručiće još desetak...eto još jedan +
2012":torvq5ln je napisao(la):
Meni se čini da će mladi da se pentraju gore a strariji palančani dole.. ;)
2012":torvq5ln je napisao(la):
kao što mi i dalje nije jasno zašto se niskopodni autobusi ne koriste na svim linijama koje prolaze preko Terazija,
Kako civilizovano da ti kazem ono je odavno trebalo da ti kaze neko u bliskom okruzenju, a ako ne uspe mirnim putem - da ti zategne samarcinu od koje bi ti se privideo gotov metro u Beogradu?
Primitivcu vrste od onih što vandalizuješ grad u koji si stigao iz Vukoje*******ine,očigledno da te moji postovi pogađaju u žicu a šta dokazuje da sam dobro osmislio metu onih koji promovišu Palanački urbanizam..;) A tu te žulja,ha! :laugh:
Pa 2012, olako vredjas clanove foruma, a imas opak recnik. Moze to malo i suptilnije, zar ne? :)
Elem, ovih tvojih par recenica, sto je conect kvotovao, daju odredjeni palanacki akcenat i tebi.
Prvom recenicom prakticno govoris da su svi gradjani Londona palancani. Drugom govoris da ovo Beogradu ne treba jer ce jedino palancanima da se svidi. treca recenica je osnovni postulat palancana koji dodju iz selendre sa parama, kupe stan u krugu dvojke, i jedino to racunaju Beogradom. Pravim Beogradjanima je drago kada se razvija ceo Beograd. Sto znaci da ne kukaju sto niskopodni vusevi idu na Lesce ili Visnjicu umesto preko Terazija.

Mislim da je conect na ovo mislio, a izrazio se pregrubo. Onda si mu ti vratio, i sad pada vredjanje. Iskulirajte malo.
 
Da toliko mu je nakazan post da si morao da ga opisuješ ,a ovo Palančani ako nisi shvatio,nije zbog autobusa nego zbog nemanja Metroa i promovisanja autobusa to je bio kontekst i jasno usmeren protiv Palanačkog urbanizma ali na šaljiv i duhovit način jer sam u te Palančane ubrojao i sebe ,i samo ti to i onaj nisi razumeo.( a ko je zabranio šalu?),e sad što su se neki prepoznali pa bi još d a dele šamare ali ako bi moglo neko umesto njih,da ponovim ;e što nećeš negde da naletiš na mene pa da te pitam "A šta si ono hteo. da mi radiš?" ;) A tvoj advokatski post za Primitivca je suvišan jer nastavljaš polemiku u tuđe ime? U ostalom kao i u ratu uvek je bitno ko je prvi počeo,te ne mogu da snosim odgovornost za posledice koje je izazvao optuženi,al ajde zaboravi terajmo dalje sa busevima, :kafa:
 
JohnnyLee":1cr6eiez je napisao(la):
'ajde bre trolovi, idite negde drugde pa se svađajte
Dajem predlog da se od sada trolovi koji se svađaju preko thread-ova zovu orci.
 
Vrh