Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Bio bi red da neko uslika 15icu,onako beobuilderski spolja i iznutra.
 
26666.jpg


BATINE ZBOG CIGARETE
(38) Četvrtak, 4. Novembar, 2010.| Autor:

U punom autobusu GSP, usred dana, mladić izudaran pištoljem po glavi!
Napadač star tridesetak godina juče oko 13.30 časova, u autobusu na liniji 26, posle kraće svađe oko cigarete izvukao je ispod jakne pištolj i pred ostalim putnicima izudarao D. P. (18) iz Beograda.

Kad je autobus koji je krenuo s Dorćola ka naselju Braće Jerković stao na Trgu Republike, prebijeni mladić je izašao, a tamo ga je, svog krvavog, zaustavila policijska patrola.

- Video sam momka u crvenom duksu s kapuljačom, čije je lice bilo obliveno krvlju, kad su ga zaustavila trojica policajaca. Pomogli su mu da sedne u stolicu u bašti jednog od kafića, kratko popričali s njim, pogledali mu povrede, a potom ga odveli - rekao je za Kurir očevidac koji je želeo da ostane anoniman.

Policajci su pozvali Hitnu pomoć, koja je povređenog preuzela u Kolarčevoj ulici. U pratnji jednog od policajaca D. P. je odvezen na Vojnomedicinsku akademiju, gde su mu sanirane lakše povrede lica i korena nosa, a potom je pušten kući.

Miloš Lazić

„Okliznuo se“

Napadnuti mladić je, verovatno iz straha, policajcima izjavio da ga niko nije napao, već da se sapleo i pao kad je izlazio iz autobusa na Trgu Republike. Ipak, priča dugih putnika razlikuje se od njegove. Navodno je prebijeni na zadnjoj platformi autobusa zapalio cigaretu, kad ga je napadač opomenuo da to ne radi.

„Pušač“ se napravio gluv, a možda je i odgovorio nešto, i tada je drugi putnik ispod jakne izvukao pištolj i nekoliko puta ga udario po glavi, a potom se izgubio u gužvi na Trgu Republike. Policajci su zaustavili nekoliko osoba, ali niko nije priveden.

http://www.kurir-info.rs/beograd/batine-zbog-cigarete-57884.php
 
Hmmmm, sad citam ovu poslednju vest. Sinoc sam igrom slucaja bio na VMA u hitnoj i video ovog momka kako ga oko 9-10 uvece dovode sa lisicama vezanog na neuropsihijatriju. Ovde pishe da se desilo popodne, moguce da je bio opet uvece na pregledu, samo mi nije jasno ako nije kriv sto bi bio pod pratnjom i lisicama.

Edit:

I to da je pusten kuci...
 
Hmm :/ ovo se baš zove zavođenje reda u javnom prevozu,a ja mislio da će taj težak posao raditi roboti policajci ali još uvek ima entuzijasta,ako ga je zaista ovaj zapalio cigaru,i posle opomene gluvario dobio je šta je zaslužio,možda bi skupština grada liku koji je zavodio red trebalo da uruči plaketu..ovoj dobar primer da i nad popom ima pop,dakle dragi sugrađani striktna zabrana pušenja po propisima Eu je otpočela u javnom prevozu,dalje zavođenje reda će se odnositi na;:kafa:
1. pisanje grafita,
2.guranje ne ulaženje na prednja vrata
3.otvaranje prozora u toku rada klima uređaja
4.razgovora sa vozačem
5.zabranjeno je smejanje,pljuvanje i ostale nedozvoljene radnje
Upozorenje! :shok: agresivni pojedinci koji se budu oglušili o pravila o upotrebi javnog prevoza biće eliminisana iz istog i iseljena iz grada na nepoznatu lokaciju ,krajnja mera je proterivanje iz Evroazijske zone....hvala na pažnji vaš novi svetski poedak.. :dil:
no-smoking2_xaNaV_18163.jpg
topangle.instablogs.com
night_club_emergency_warning_budapest_hungary.png
CCTV-Warning-Signs-95628-ba.gif
143309923.jpg
 
Evo dve tri slike a klipove cu kasnije da nabacim.

n3lptw.jpg


Ovaj se uplasio od blica posto moj foto apart ima jak blic
25u5z7d.jpg


2mpg6fr.jpg


2whpet4.jpg


Sta imam da kazem. Autobus je prelep visok 4m, ima video nadzor, klimu, hostesu, radio koji odlicno radi cije se i na spratu posto ima zvucnike, ima lep zvuk dok se krece, i ima neki zvuk kad se zatvaraju vrata.
Ja sam se vozio ceo jedan krug, od zelenjaka do zemun.....
A ne da pici lik ga nagari ko lud, ima odlicne kocnice......
Idem u utorak u Lastin depo na kosmaju, pa cu da pitam Carlija da li ce kupovati jos ovakvih autobusa i da gha pitam kakve su performanse autobusa. E da i imam sistem za nagib, ono malo da se nagne.
Provozaj te se i garantujem vam da ce da vam se svidi voznja......
Klipove treba da sredim pa cu postaviti kasnije.....

Znaci autobus je zakon.... moze te ga videti na temi Lasta. Slikao sam ga u depou pa pogledaj te....
 
A sto su seljoberi, pa im na Novatronic-u pise ime firme, iako isto to i jos upecatljivije pise svuda po busu? Neka napisu ime linije, a ne da nju lepe selotejpom, bilmezi.
 
Protest radnika ispred zgrade GSP "Beograd"

Blic | 05. 11. 2010. - 13:08h 18:10h | Komentara: 6
Više od 300 radnika GSP “Beograd” okupilo se oko 12 sati na protestu ispred upravne zgrade preduzeća.

87887_bgprotest_f.jpg


Nezadovoljni radnici tvrde da im preduzeće duguje 1,8 milijardi dinara za neisplaćene poreze i doprinose od početka 2010. godine i protive se zaduživanju preduzeća za kupovinu novih autobusa.

- Nedopustivo je da se firma zaduži za kupovinu novih autobusa i uzme kredit od 72 miliona evra - rekao je Miodrag Stojanović, predsednik Samostalnog sindikata GSP.

Protest je trajao oko sat vremena.

Nakon protesta radnika, saznaje "Blic", zasedao je Upravni odbor GSP na kojem je zaključeno da su radnici samo delimično u pravu.

- Rukovodstvo je već postiglo sporazum sa ministarstvima finansija i ekonomije da se dug na osnovu poreza i doprinosa izmiri do 20. novembra, a kad je reč o novim autobusima, GSP "Beograd" će podići kredit samo uz pismenu garanciju Grada i države - objasnio je direktor GSP "Beograd" Radoslav Nikolić.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/215622/Protest--radnika-ispred-zgrade-GSP-Beograd
 
Tako je Bravo! I radnicu GSP-a su za Metro dosta im je autobusa :gobb:
 
Ovakve autobuse kupuje Beobus od Ikarbusa:

28bvex2.jpg


Naravno samo sa troje vrata.
 
Ovi iz Ikarbusa, svaku novu seriju proslave menjanjem prednje maske.
 
Da li zna neko pouzdano koliko ima ovih najstarijih zutih autobusa, mislim na ove krseve sa drvenim sedistima u GSP koji nas vozaju? Barem procentualno. Jer mi se cini da ih je sve vise. :shok:
 
Najstarijih? Misliš na IK-166 i IK-161? Ne znam do koje godine je Ikarbus ugrađivao ona drvena sedišta, čini mi se da i oni iz 2004 imaju drvena? U suštini nam se čini da su nam autobusi jako stari, a nisu zbog lošeg održavanja a i kvaliteta :(
 
Jao ,kad uđem u te krševe kao da sam već u 2012 g. :shok:
 
Koji problem postoji sa gumama na autobusima. Evo, jutros umalo da 31 pokupi desetak ljudi na pocetnoj na Konjarniku. Autobus je prilikom kocenja proklizao nekih 3-4 metra, i da vozac nije skontao sta se desava i pustio kocnicu, neko bi poginuo.

Oce li GSP posle konacno da menja te celave gume?
 
I ja sam primetio na nekim busevima da proklizavaju kočnice na nekim točkovima, tj. ne gume već su loši paknovi :o
 
Pa u GSP uvek računaju da izgube deo putnika...kakao god..jedan procenat jednostavno ne preživi ..:kafa:
 
Vrh