Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Potvrdjujem, ista stvar na istom solarisu.. Strasno

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ima takvih i Ćurdinih Mazova, ništa čudno.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Juce sam se vozio Solarisom #3197 cini mi se, na 31.
I zadnja vrata su tako podesena,da bi mogla glavu da otfikare ako je ostavis van vozila (oni likovi sto vise kad je guzva pa nema gde igla da padne) :D
То им и јесте једна од највећих мана, врата буквално могу да се подесе да се отварају/затварају толиком брзином да лагано могу да повреде некога. ИК-112ЛЕ поново објаснио Пољацима шта значи безбедност, опремљен је сензорима који их аутоматски отварају ако те којим случајем уштину, врло важна ствар за безбедност. :kk: А и сензорима који заустављају возило док се врата не затворе које је ГСП, нажалост, скинуо са свих ИК који су били опремљени њима, од ИК-218М из 2013. до ИК-112М из 2017. Ваља поменути да 218-ице из 2012. нису биле опремљене свим тим сензорима.
 
#1388 :D

i8WNkBy.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690299#p690299:tao4cgp5 je napisao(la):
Рипањац 405 » Sre Dec 18, 2019 7:04 pm[/url]":tao4cgp5]
Juce sam se vozio Solarisom #3197 cini mi se, na 31.
I zadnja vrata su tako podesena,da bi mogla glavu da otfikare ako je ostavis van vozila (oni likovi sto vise kad je guzva pa nema gde igla da padne) :D
То им и јесте једна од највећих мана, врата буквално могу да се подесе да се отварају/затварају толиком брзином да лагано могу да повреде некога. ИК-112ЛЕ поново објаснио Пољацима шта значи безбедност, опремљен је сензорима који их аутоматски отварају ако те којим случајем уштину, врло важна ствар за безбедност. :kk: А и сензорима који заустављају возило док се врата не затворе које је ГСП, нажалост, скинуо са свих ИК који су били опремљени њима, од ИК-218М из 2013. до ИК-112М из 2017. Ваља поменути да 218-ице из 2012. нису биле опремљене свим тим сензорима.

Žešće si izlupetao, šta može Ikarbus bilo kome da objasni vezano za vrata ??? Godinama, decenijama muku muče sa vratima dok je u Solarisima ugrađena najsavremenija vrata sa pratećim sistemima (i to mi je upravo rekao jedan od tadašnjih direktora u Ikarbusu). Solaris ima senzore potresa na vratilima vrata, na svakom krilu i ti senzori se kalibrišu preko fabričke dijagnostike, pored toga ima i senzore za kontra pritisak kad uklješti putnika automatski otvaraju vrata.
To što vrata lupaju je do stručnjaka-bravara koji ih je tako podesio ili su stradali plastični vijci (kojih možda nema u magacinu) za podešavanje pa je nemoguće podesiti brzinu otvaranja/zatvaranja vrata. Jedina mana su ti pastični vijci koji se vremenom istroše pa nemaju nikakvu svrhu. Stari metalni su bili daleko trajniji i bolji.
 
Mrtva trka između Kineza i Ikarbusa ko ima Gora vrata. Turci su im objasnili kako se prave vrata, ja uopšte ne vidim da Cobre, Bmc, Temse, Cobre i Otokari imaju ikakvih problema sa vratima.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ima vrata iz Turske... I da, Cobre stvarno nikad nisam video da su im vrata pogresila nesto.
 
777 данас исецкан у комаде, поред њега 888 ундва дела и приколица неког МАНа.
 
Šta se dešava sa rasčerupanim solarisima koji su poslati na kompletiranje?

Zna li neko da li se vratio koji i kada će na ulice ponovo od prilike...
 
Био у новој 94. када се сударила са колима у омладинских бригада. Још једна потврда да нам аутобусе возе разни лудаци. Сад још имају жуту траку и могу да дивљају до максимума. Барем четвртина возача не би прошла психо тест у некој нормалној држави
 
А тек неки старији господин данас поподне за воланом Банбусовог ИК-103 #П40318 на 26, код стајалишта Кнегиње Љубице у смеру ка Јерковићу, 'ладно лик стао на сред коловоза иако је било довољно места да се углави... :shock: :bash:
 
bf71cf291ea59eafe78e58b780f72dab.jpg
Sta bi sa displejom od Ik112M-a koji je redovan na 44ci? Pre 6 meseci mu je radio normalno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
#3118 na 31, kaže vozač neki poklopac mu se otvorio, nisam ga najbolje razumeo.
a8cebf1463b756690f38dfb7402b6af0.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
MidnightParkour":34brgagl je napisao(la):
Sta bi sa displejom od Ik112M-a koji je redovan na 44ci? Pre 6 meseci mu je radio normalno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nikada displej na tom autobusu nije radio normalno, do pre nekoliko nedelja je pokazivao 89 - Blok 72 ili Za garažu iako je sve vreme saobraćao na 44.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zvezdarac77":3lv057rm je napisao(la):
Higer na 65 - #3393
Pre dva dana sam ga video na 27 i još sam se vozio sa 3426 na 27 istog dana.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Meni nije jasno sto nisu stavili do sad nijedan minibus na te linije...mislim ono,znam da fali ali brate...
 
#3361 sa 705ice.. Ovde na drugoj slici se vidi na problem koji se pojavljuje kod Higera a to je da cetke pri pranju ne zahvataju deo oko auspuha..

6OM4lOS.jpg


3VbboJ4.jpg
 
Nisam siguran. Moguce da su i tanke i kratke jer vidis da su bocne strane te budze oprani ali zadnji deo nije..
 
Vrh