Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 255 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    268
Oznaka šasije je B9, a sad koja slova idu iza broja već nisam siguran. Moguće B9LA ili B9S. Broj označava zapreminu i tip motora. U ovom slučaju je to D9, verovatno u varijanti od 360ks. Megabus je naš lokalni karoserista iz Železnika, za kog iskreno i ne znam šta više proizvode, pošto ni jedan bus nisu napravili nakon što su dovršili već započeto karoseriranje zglobne VOLVO šasije u mađarskom Alfa busz-u. Možda rade neke kombije eventualno. Autobus je realno teška sklepotina. Solo varijante su dosta bolje odredjene, a i imali su licencu da postave obeležja švedskog giganta, dok to sa ovim zglobom nije slučaj. Iz radionice je izašao, spolja gledano, poprilično nedovršen. Imali smo i slika ovde na forumu čini mi se.
 
Pa B7L je šasija od solo, a B9LE od zglobnog, tako sam pročitao na autobusi.net
 
Da da. Pa o zglobu smo pričali, pa sam mislio da za njega pišeš :) Za solo je oznaka šasije koju si spomenuo, dok sam i ja za zglob čitao ranije na pomenutom forumu. Koliko se sećam, nisu ni tamo ljudi bili sigurni o kojoj se šasiji tačno radi, al mogu da bacim malo pogled kad budem imao vremena.
 
Šasija je bila za niskopodni ali su oni na tu šasiju stavili srednjepodni... Čini mi se da je to i za prvih par solo(B7RLE) a i za taj jedan jedini zglob..
 
Da, sećam se da je bilo priče i o tome, mislim za solo. Ne verujem da je za potpuno niskopodni bus, s ozbirom na postavku mehaničkih komponenti, ali bi i te kako mogla biti za LE, tj niskoulazni. Svi solo Megabusevi bi trebali biti isti po podvozju, al opet, nisam baš toliki poznavalac VOLVO mehanike. Šaroliki su po tipovima automatskih menjača (VOTIH 864.5, Zf Ecomat sa šest stepeni prenosa, kao i Ecolife sa istim brojem brzina) što mi je, recimo, interesantno, dok je motor kod svih isti, Deutz VOLVO od 7l, kao što im i oznaka govori, od 290ks.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604399#p604399:1zsaro4n je napisao(la):
Gaspar18 » 25 Feb 2019 12:27 am[/url]":1zsaro4n]Зглобни Мега Бус је 100% нископодан аутобус, за годину и по дана рада осим ако није добио степенике сем задњег дела буса, нема нико замерки на аутобус чак ни од путника који су се возили годину и по дана на 604, 610 и 611. Уз Маз 215 и тровратне Манове и Соларисе на линијама попут 604, 605, 610 и 611 у односу на сада шта се вози суво злато веруј ми... Зглобни МегаБус и Маз 215 итекако имају простора, само наша с*** од народа хоће да седне па то је, и ту су газде приватних превозника набијали седишта да малтене аутобус који треба да ради на 511, више приличи горе поменутим линијама... Маз можда делује на први поглед појединцима као контејнер на гуменим точковима, али ништа ми не смета, ради фино посао, Лиазу 5292 замерам мукотрпан процес око отварања и затварања врата, док вентил одреагује скоро 15 секунди више у станици, и ентеријер што је толико лош и катастрофалан, али опет по мени боље од Икарбуса!
Kažeš 100% niskopodan bus, pa onda kažeš ima stepenik, idi malo guglaj, dogovori se sa sobom šta ćeš napisati, udahni malo.
Niko od putnika nema zamerki? Išao si, vršio anketu? Na desetini hiljade ljudi?
Znači, autobus je prostran kad je prazan i kad narod neće da sedi, zanimljivo.

Tebi se sviđa, nama ne, prihvati to. Naveli smo argumente, tvoji argumenti su sledeći:

-bolje NEKE stvari
-nije ikarbus
-bolji je svakako od Ikarbusa
-niko od putnika nema zamerku
-nema merdevina nazad

Malo je bezobrazno pričati u ime drugih, nisi predstavnik naroda, čak šta više 95% putnika zabole šta ih vozi, bitno im je da dođe na vreme i preveze ih, ako po mogućnosti ima grejanje zimi, klimu leti, extra, ako ne bitno da je došao. Generalno, to je i problem ovog naroda, što se zadovoljavaju bilo čime, ćute, trpe, a to koriste takvi kao što si ti, da pričaju u ime drugih, ocenjuju u ime drugih i tako dodatno manipulišu već izmanipulisanom masom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604468#p604468:3tyl1sij je napisao(la):
becks89 » Mon Feb 25, 2019 11:20 am[/url]":3tyl1sij]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604399#p604399:3tyl1sij je napisao(la):
Gaspar18 » 25 Feb 2019 12:27 am[/url]":3tyl1sij]Зглобни Мега Бус је 100% нископодан аутобус, за годину и по дана рада осим ако није добио степенике сем задњег дела буса, нема нико замерки на аутобус чак ни од путника који су се возили годину и по дана на 604, 610 и 611. Уз Маз 215 и тровратне Манове и Соларисе на линијама попут 604, 605, 610 и 611 у односу на сада шта се вози суво злато веруј ми... Зглобни МегаБус и Маз 215 итекако имају простора, само наша с*** од народа хоће да седне па то је, и ту су газде приватних превозника набијали седишта да малтене аутобус који треба да ради на 511, више приличи горе поменутим линијама... Маз можда делује на први поглед појединцима као контејнер на гуменим точковима, али ништа ми не смета, ради фино посао, Лиазу 5292 замерам мукотрпан процес око отварања и затварања врата, док вентил одреагује скоро 15 секунди више у станици, и ентеријер што је толико лош и катастрофалан, али опет по мени боље од Икарбуса!
Kažeš 100% niskopodan bus, pa onda kažeš ima stepenik, idi malo guglaj, dogovori se sa sobom šta ćeš napisati, udahni malo.
Niko od putnika nema zamerki? Išao si, vršio anketu? Na desetini hiljade ljudi?
Znači, autobus je prostran kad je prazan i kad narod neće da sedi, zanimljivo.

Tebi se sviđa, nama ne, prihvati to. Naveli smo argumente, tvoji argumenti su sledeći:

-bolje NEKE stvari
-nije ikarbus
-bolji je svakako od Ikarbusa
-niko od putnika nema zamerku
-nema merdevina nazad

Malo je bezobrazno pričati u ime drugih, nisi predstavnik naroda, čak šta više 95% putnika zabole šta ih vozi, bitno im je da dođe na vreme i preveze ih, ako po mogućnosti ima grejanje zimi, klimu leti, extra, ako ne bitno da je došao. Generalno, to je i problem ovog naroda, što se zadovoljavaju bilo čime, ćute, trpe, a to koriste takvi kao što si ti, da pričaju u ime drugih, ocenjuju u ime drugih i tako dodatno manipulišu već izmanipulisanom masom.
Е па видиш, са таквом твојом демагогијом можеш слободно да прођеш у Н1 Прессингу, само ти још фале мој драги комшија из блока уважени ид**** Саша Јанковић, са све примесом господина Сергеја Трифуновића... Ја знам да могу више, али ипак и ценим то мало што имам, док рецимо ја на послу где радим ипак радим са много гором клијентелом и шефовима којима стално нешто смета, па успевам на свој неки начин да изађем на крај и да објасним отприлике у чему је проблем овде што појединци на овом форуму мисле, а то је да је време самоуправног социјализма давно прошло, и да не може више нешто на силу да ради, е сад долазимо до закључка који је врло прост, а то је да кад нешто не иде, пусти га низ воду... Доста се преко леђа народа вукао Икарбус, нека сами јуре тржиште и да се изборе за исто! Логика јасна ко дан!
 
Ajde molim te samo zaobidji politiku barem ovde, niko je ne spominje, ostavi to za neko drugo mesto...Stvarno nema potrebe, svuda je ima u prevelikim kolicinama, ovde nema mesta za to.
 
Gaspar18":r8h3mi65 je napisao(la):
демагогијом можеш слободно да прођеш у Н1 Прессингу, само ти још фале мој драги комшија из блока уважени ид*** Саша Јанковић, са све примесом господина Сергеја Трифуновића... Ја знам да могу више, али ипак и ценим то мало што имам, док рецимо ја на послу где радим ипак радим са много гором клијентелом и шефовима којима стално нешто смета, па успевам на свој неки начин да изађем на крај и да објасним отприлике у чему је проблем овде што појединци на овом форуму мисле, а то је да је време самоуправног социјализма давно прошло, и да не може више нешто на силу да ради, е сад долазимо до закључка који је врло прост, а то је да кад нешто не иде, пусти га низ воду... Доста се преко леђа народа вукао Икарбус, нека сами јуре тржиште и да се изборе за исто! Логика јасна ко дан!
Demagogija? Negde si čuo tu reč, a ne znaš šta znači, pa tek tako da misli neko kako si ti neki obrazovan pametan.
Šta ti muko možeš više, ne treba više neko da te bije sa argumentima, pucaš samom sebi u koleno, samog sebe demantuješ. Ne izlaziš ti na kraj nrgo te trpe, jer neće niko tu da radi, puškom uteruju i opez fale ljudi. Pominješ neki samoupravni socijalizam?
Znaš li muko šta znači to?
Šta si pa stvorio u životu da ti ocenjuješ kakvo društvo treba da bude. Država koja ništa ne proizvodi je mrtva država, država smo kladionica, banaka i kafića, a nekad smo imali vozila svetskog ranga, proizvode ravnopravne evropskim, a šta danas muko imamo?
Maxi na svakom ćošku, a od čega da ti kupi, od plate u kladionici 30.000, e muko moja, izađi malo iz ove lepe naše zemlje, pogledaj kako svet funkcioniše, pre nego što uzmeš da filozofiraš.



Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604532#p604532:2e7fnsla je napisao(la):
direktor » 25 Feb 2019 06:16 pm[/url]":2e7fnsla]Kredit za sledecu sedmicu pomjeren ...
Dobrodošli u naprednu Srbiju, uzimamo kredit, iako se vlast hvali da ima para u kasi, da će da se gradi najveći jarbol čija se cena ne zna, kao i da se grad ukrašava za novogodišnje praznike po neverovatnim cenama.
Dokle smo mi dogurali bože me sačuvaj.
 
Koлико аутобуса само може да се купи за паре које ће да баце на жичару... Некада су у кризи предузећа помогла ГСП и финансирала куповину нових аутобуса, а сада успешне фирме бацају паре на некакве скулптуре и непотребне пасареле.
 
Ko šiša autobuse, nek pare ulažu decu. Ne želim više da doniram decu, želim da imaju normalne uslove za lečenje. Dostojne 21. veka.

Autobuse neka smisle način kako da urede naplatu. Nek se vrate na konduktere, opet je to daleko manji trošak nego ovo sada.
 
Нека врате кондуктере, али нека макар дају аутобусе достојне нормалног човека и здравог разума... Да је неко видео шклопоције данас на 604 и 605, желудац да му се преврне, 464 који је био на 605 је слика и прилика како се тамо људи возе, да сам ја неки превозник и такво возило да ми буде на линији, мислим да би ми забранили делатност да обављам доживотно, били су још 453 који заиста под либелу треба ставити, 459 и 469 су дибидус трули... Док јапанче 1339 око пола 2 што ме је возило преде и штрика упркос годинама и километражу коју гази... Нека порасдују све серије Икарбуса до ове из 2015, 2016 и 2017 ставе у шихту или на обуке возача, да се новајлије челиче на кршевима, а старији и искуснији возачи да возе нормална кола!
 
Moguce na putu za garazu Kosmaj, i jel ovo gb 2? Vidim da mu je izrezbarena tabla na vise mesta sa tim brojem :)
 
DVOJKA!Znam po ovim dugmicima za vrata vozio sam se u četvrtak na 14/83 i po ovom brzinomeru koji nazalost ne radi i takodje ima rupu gde je bila rucna kocnica sad vidim stavljene su neke novine :lol: :lol:
Mnogo star bus ova godina mu je dvadeset treća :laugh: a stariji je od 10 i 18
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=604582#p604582:2cx4pf2x je napisao(la):
Mr. Tramvaj » Pon Feb 25, 2019 9:34 pm[/url]":2cx4pf2x]Garažni brojevi 2, 10 i 18 su proizvedeni 1996, koliko znam.
Jesu ali dvojka je stigla pre ove dvojce koliko znam.Čini mi se da je bolji i od 10 i 18 :wink:
 
Нисам сигуран за ремонт али јесте пре пар година једно 4, 5 сређен мало и дотеран.
И јесте @busspoter двица је, њена табла је гребана.
.
Данас сам га баш лепо исликао и возио се у њему на 12а, богами боље иде од Н серије ал године су године од 365 дана и остављају траг за собом није лош у поређењу са неким млађим примерцима.
 
Vrh