Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Ahahahahaha, to bre! Ne znam zašto, ali zglobni bus ko da je statusni simbol namenjen za urbanije delove grada.

Sećam se takođe pre jedno 10-ak godina zblobnih Ikara na 302. Bili su, naravno, krcati.
 
Онда живео урбани Рушањ :roll:
ndt2.jpg

http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=9&t=17&start=1850#p99823
 
Baš sinoć sam popričao sa vozačem tog čuda, kaže ide ko ludo, al' ne mož' da stane :D
Grejanje nema nikakvo, al' dobro Karaburci kad su slali vozila pazili su da mnogo ne odudara od Kosmajskih "limuzina".
 
Hahah kakva ispomoc. Bice da ce Kosmaju da se "donira" sav preostali krs :)
 
Kad se nema onda se nema, a kada se ima onda se šalje svuda...
Takođe, niskopodnjaci na 702,703, a da ne govorim o 604,605 i ostalim "turističkim" destinacijama...
 
Koji ste carevi!!!!
Kakvo to problematicno skretanje??? I koji to los put u naselju??? I busu sa turbodizel motorom je problem uspon kao u blagoja parovica ili lazarevacki drum ???
Hahahahaahaaa
Kakva ljubomora, strasno
Argumenti su vam nula :grin:

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Jutros na Zelenom vencu novi Solaris na liniji 16 (br.3107) u kvaru.
 
видео сам и ја поквареног Солариса код СИВ-а пре неки дан, само сам заборавио који је био ГБ
 
laki72":1elhumxh je napisao(la):
Koji ste carevi!!!!
Kakvo to problematicno skretanje??? I koji to los put u naselju??? I busu sa turbodizel motorom je problem uspon kao u blagoja parovica ili lazarevacki drum ???
Hahahahaahaaa
Kakva ljubomora, strasno
Argumenti su vam nula :grin:

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Било да су ови аргументи тачни или не тамо је тај аутобус непотребан. Као да нема линија које кукају за зглобним возилом, кхм 302, 309.
 
Pa pazi ovako, meni zaista nije potreban - vozim se licnim prevozom. Sto se tice zglobnog vozila ono nije nikakva novost na liniji 531, da pricamo o tome dal je potrebno da na toj liniji saobraca zglob, nisam ni protiv toga.
Ali ona argumentacija koja je upotrebljena od strane forumasa Moravac zaista nema veze sa istinom...
I da, da dodam pored Solarisa na liniji saobraca i Ikarbus N serija iz 2009. godine.
 
Соларис, М или Н, сигурно нису неопходни на 531. То хоћу да кажем, док се НБГ и Карабурма "разбацују" зглобним возилима мутанти се уништавају јер се преоптерећују. :notok:
 
I tvoj predlog je da raspadnute mutante pogona kosmaj posaljes za rusanj, a iz pogona NBG uzmes solarise?
I na osnovu cega zasnivas ovu tvrdnju da ovde nije neophodan zglob?
 
Мој је предлог да се при набавци возила распореде по приоритетима. Дакле, мутанти су као нови требали на 531 а Н на 302. Мутант би се колико толико сачувао, а Н би се свакако распао, али би служио сврси.
На основу стања које сам затицао у 531 више пута. Не кажем да нема путника, кажем да више путника има на 302.
 
Ok, takav predlog ima nekog rezona. Ali da se o prioritetima rzmisljalo pored zglobnih bi se kupovala i solo vozila. Da se o prioritetima razmisljalo odavno bi se sprovela i dala rezultata unutrasnja istraga u pogonu Kosmaj, jer je prosto neverovatno da u tom pogonu vozila toliko brze propadaju nego u ostalim pogonima.
Sto se tice broja putnika u 531 i 532 delimicno si u pravu. Naime, iako retko koristim javni prevoz jako dobro znam popunjenost koja u toku dana dosta varira. Sto se tice jutarnjeg i popodnevnog spica zglob nije suvisan, van spica se slazem da jeste.
Solaris koji je ovih dana u sobracaju na ovoj liniji je (po meni) posledica nedostatka ispravnih "solo" vozila, jer je zglob ovih dana saobracao i na liniji 533 na kojoj ne upucuju zglom ni za zadusnice.
Jednostavno, poceli su mrazevi i solo krsevi nisu spremni za saobracaj.
Ovo je moja pretpostavka, nemam nikakav dokaz z nju.

I za kraj posto je ipak tema Autobusi....
ugynu3ad.jpg


vesy2ere.jpg




Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Ствар уопште није тако компликована нормалном човеку.

1) Реконструисати погон Космај да може да прими и зглобне аутобусе.
2) Направити нови погон Бело Врело на југу (одабно планиран).

Москва у наредних пар година неће отворити пуно станица метро-а, али ће додати и реконструисати неколико депо-а. Тако улажу паметни.
 
Moskva pored stotinu izgrađenih metro stanica može da otvara nekoliko novih godišnje,a trenutno najveća ulaganja pored metroa ima Gradska železnica,koja je kompletno rekonstruisana,a autobuski saobraćaj minoran u odnosu na šinski..Tako ulažu pametni.
Karlo,pričaš nam o nekim autobuskum ulaganjima u gradu sa jednom od tri najveća i najbolja Metro sistema u svetu :?:Moskva ima puno para pa su krenuli da sređuju sve tip top,novi vozovi za metro,gradsku ž,tramvaji,trole i na kraju autobusi.
 
laki72":zofc2h5n je napisao(la):
Koji ste carevi!!!!
Kakvo to problematicno skretanje??? I koji to los put u naselju??? I busu sa turbodizel motorom je problem uspon kao u blagoja parovica ili lazarevacki drum ???
Hahahahaahaaa
Kakva ljubomora, strasno
Argumenti su vam nula :grin:

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Bitno je da su tvoji argumenti vredni svakog poštovanja i uvažavanja.
Za skoro 40 godina koliko postoji linija 531 koliko puta se pojavio zgloban autobus? Koliko puta se desilo da autobus ne ulazi u selo zbog poledice? Koliko puta je autobus kod zgrade mesne zajednie udario u traktor ili automobil?
Koliko rupa i to kakvih ima na slici koju si postavio, koja količina blata se nalazi na toj trasi?
Što se mene lično tiče, mogu da uvedu sve solarise i na 532, ionako ne koristim tu vrstu prevoza.

A ovo je "problematična" krivina, na kojoj da te podsetim ako si zaboravio, je bilo saobraćajki i sa fatalnim ishodom.

untitled.png
 
Na liniji 531 zglobni autobus ide duze od 15 godina, tako da se zaista nisam trudio da brojim koliko puta je isao.
Sto se tice silaska u mogu samo da ti kazem da se iz nekog meni nepoznatog razloga kolovoz u rusnju cisti bolje nego ibarska ili pola gradskih saobracajnica, sto cu ti argumentovati video snimkom i fotografijama cim padne veci sneg.
I kada se desi sto je izuzetno retko (1 u 2-3 godine) da autobus ne silazi to je onda kada je vec B. Parovica na B.B blokirana uveliko.
Slika koju sam postavio sa rupama oko sahta je zaista neprijatna, ali po toj tvojoj logici vozila uopste ne treba da izlaze na beogradske ulice. Osim te rupe, na ostatku trase linije 531 u rusnju postoje jos 2 puta po 2 lezeca policajca i to je to.
Inace "problematicna" krivina na izlazu sa magistrale osim rupe koju Beogradput ignorise nije smetala stotinama slepera koji su ovuda skracivali put ka bubanj potoku sve do otvaranja tunela strazevica, sto valjda pokazuje koliko je "problematicna" !?

Ja autobus koristim maksimalno 5 puta godisnje, sto znaci da sto se mene tice moze i da ne postoji, moze i da se zatvori GSP i privatni prevoznici.
Mozemo pricati o tome dal je na nekoj liniji pa tako i na 531 potreban ili nije zglobni autobus, ali pravim argumentima. Argumenti za to sigurno nisu izmisljotine o katastrofalnom stanju kolovoza u rusnju, problematicnim krivinama kojih nema i slicno, zato se nemoj ljutiti.


GSP Beograd je odavno (pre vise od 20 godina) kupio i isplatio zemljiste preko puta krijogas pumpe na Orlovaci sa namerom da se pravi jos jedan pogon.
To bi po meni bilo racionalno, a naravno da ne iskljucuje najbitniji pravac razvoja javnog prevoza - metro. Upravo je po meni logicno da se izgradnjom metroa izgradi ovaj pogon koji bi opsluzivao jugozapadni pravac BGD

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Bravo Eukaliptus, odlična slika! :)
Laki72":2b40twpp je napisao(la):
Ali da se o prioritetima rzmisljalo pored zglobnih bi se kupovala i solo vozila. Da se o prioritetima razmisljalo odavno bi se sprovela i dala rezultata unutrasnja istraga u pogonu Kosmaj, jer je prosto neverovatno da u tom pogonu vozila toliko brze propadaju nego u ostalim pogonima.
Sto se tice broja putnika u 531 i 532 delimicno si u pravu. Naime, iako retko koristim javni prevoz jako dobro znam popunjenost koja u toku dana dosta varira. Sto se tice jutarnjeg i popodnevnog spica zglob nije suvisan, van spica se slazem da jeste.
Vaš argument gospodine Laki da u pojedinim delovima dana treba zglob je apsolutno nerezonski i apsolutno ne dokazuje ništa. Na svakoj liniji u toku nekog perioda u danu dođe do povećanog broja putnika i dođe do gužve kada stigne solo vozilo. Ali, jel zbog 2 polaska dnevno treba da se šalje zglobno vozilo na liniju, a da vrti veći deo dana poluprazan ili prazan? Ne! Kako ćemo rešiti pitanje gužvi, u "špicu" treba više vozila nego u ostalim delovima dana, dakle umesto razmaka od lupam 7 minuta između 2 polaska, smanjiti to vreme na 3-4minuta, neće biti više problema! A znaju oni kada treba i šta treba, postoje svi podatci i svi proračuni, samo što nikoga ne zanimaju putnici!
Što se kupovine tiče, uglavnom se nabavka vršila za Karaburmu, Novi Beograd i Zemun (manji broj vozila), a u svakom od tih pogona se na prste jedne ruke mogu nabrojati čiste solo linije, dakle verovatno je potreba bila za zglobnim vozilima, pošto je njihovo stanje bilo jako loše, ali i Kosmaj je ipak pogon, pa kakav god da jeste i ovi sa one strane brda su Beograđani....
Laki72":2b40twpp je napisao(la):
Solaris koji je ovih dana u sobracaju na ovoj liniji je (po meni) posledica nedostatka ispravnih "solo" vozila, jer je zglob ovih dana saobracao i na liniji 533 na kojoj ne upucuju zglom ni za zadusnice.
Jednostavno, poceli su mrazevi i solo krsevi nisu spremni za saobracaj.
Ovo je moja pretpostavka, nemam nikakav dokaz z nju.
Pretpostavka ti je na mestu, u Novom Beogradu sada nema nijedno solo vozilo mlađe od 2004, osim 5 IK-112n koji i nisu u nekom stanju, ostalu N seriju su dali Kosmaju, IK-103 iz 2006.godine takođe, tako da sada kod njih prosto dolazi do nedostatka vozila, a i ta vozila su stara po 10 i više godina.

Kao što neko reče, tema je "autobusi".
hl45.jpg

9cfk.jpg
 
@beck
Sve sto si rekao stoji osim jedne stvari, a to je da su prioritet bila samo zglobna vozila. Upravo zbog stanja u Kosmaju trebalo je nabaviti makar 20-tak solo vozila bar za ovaj pogon.
Sa ostalim se uglavnom slazem, i ne smatram da je na 531 neophodan zglobni autobus, samo sam kao i uvek alergican kada bilo ko fura neku pricu sa izmisljenom argumentacijom.

P.S. ako bi moglo bez toga "gospodine" bilo bi lepo :)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Vrh