Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Mi na Dorcolu smo krali autobuse! :p

Na okretnici 26ice kod 25og maja. :oops:

vesele 90te...
 
Ne, baš je zanimljivo, ovi "divni" i "fini" putnici, sami pokazuju svoje lice. Čega se pametan stidi...
 
83 pre neki dan, novi Solaris, onaj čekić za razbijanje stakla vidno izvađen iz svog postolja sa očiglednom namerom da bude ukraden.

Onaj crni kabl je jedino što je sprečilo krađu, vratio sam ga na mesto. Samo je prosto neverovatno da u punom autobusu nikome nije palo na pamet da ga vrati.

Slična stvar se desila pre neki mesec u novom tramvaju špancu, onaj veliki panel se otvorio i visi, niko da prijavi, odoh do vozača da kažem za problem, a on meni ni pet ni šest nego mi daje onaj ključ za zaljučavanje tih panela, daj molim te da ne izlazim iz kabine ako možež samo ga okreni jednom. :shock: Ja onako zbunjeno uzimam, srećom pomogao mi je još jedan putnik koji je držao panel dok sam zaključavao. :D

Samo sam nažalost zbog toga propustio svoju stanicu i zakasnio na fakultet. :lol:
 
Ladno ga je mrzilo da izadje iz kabine a da si nesto zabrljao on bi placao stetu iz svog dzepa
 
becks89":vagl193i je napisao(la):
Ne, baš je zanimljivo, ovi "divni" i "fini" putnici, sami pokazuju svoje lice. Čega se pametan stidi...

Bili smo klinci!

Niko nije rekao da to treba raditi.
 
Sledeće godine novi autobusi i u rubnim delovima grada »

28. Novembar. 2013 | (17:57 -> 18:44), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Studiju B stižu brojne primedbe zbog dotrajalih autobusa koji saobraćaja u rubnim delovima Beograda.


Na poziv gledaoca reportera koji su prethodnih dana imali primedbe na kvalitet gradskog prevoza koji ide ka rubnim delovima grada, naša ekipa proveravala je koliko često saobraćaju autobusi i kakvo je grejanje u njima.
U GSP-u kažu da bi stara vozila već sledeće godine trebalo da budu zamenjena novim solo autobusima, čime bi bila rešena oba problema - i udobnost prevoza i grejanje.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id= ... ja=Beograd
 
Lep clanak. :roll:
"...nasa ekipa proveravala je koliko cesto saobracaju autobusi i kakvo je grejanje u njima." a onda dalje u tekstu ni reci o tome, ocigledno nisu smeli da kazu. Prvo promeniti ono sto je unistilo depo, konkretno Kosmaj, koji je bio sasvim u redu do pre par godina kada je promenjena uprava. A opet i mi nije logicno se toliko dugo ceka na nabavku novih solo vozila, trebalo je cim je zavrsena nabavka zglobnih da se raspise tender za solo vozila. Oni kao da je zima mracno vreme i da se nista ne desava, pa cekaju prolece kada ce se ceo svet probuditi iz zimskog sna.
 
Bolje da proveravaju u kom busu iz Kosmaja radi grejanje, manje će im vremena trebati :D
 
Апропо те приче, слушао сам разговор два "Космајца". Прича човек да ће за Космај 2015. године бити наручено 200 соло Солариса. Онда је причао да је Соларис добар бус, али да га величају преко мере. Потом је причао да се ниједан бус, па ни "Јапанци" нису показали боље за БГ услове од Мерцедеса Конекто.

Било је ту још приче, типа да једва чека да пређе у "Карабурму" јер не може више да се ради са шефовима и колегама Херцеговцима који уништише погон. ...
 
Veće stručnjake od Kosmajaca nećeš naći, dovoljno ti poslednji pasus govori koliko je to zatupelo.
Sad me podseti anegdote sa 78, jedan momak radi u kosmaju čini mi se na 401, sad kada je stigao ovaj #448 na 78, ovaj zamoli kolegu samo da sedne za volan da vidi kako izgleda voziti zgloba, reakcija je bila " sunce ti j**em, koliko je ovo dugačko :o " Pa gleda u jedan retrovizor, pa u drugi, pa u unutrašnje, ne može čovek da veruje :D Generalno Kosmajci su specifična vrsta vozača, blago podivljali i nekako čudni, doduše šta i gde voze i ne čudi.
 
stf":2bueju52 je napisao(la):
Апропо те приче, слушао сам разговор два "Космајца". Прича човек да ће за Космај 2015. године бити наручено 200 соло Солариса. Онда је причао да је Соларис добар бус, али да га величају преко мере. Потом је причао да се ниједан бус, па ни "Јапанци" нису показали боље за БГ услове од Мерцедеса Конекто.

Било је ту још приче, типа да једва чека да пређе у "Карабурму" јер не може више да се ради са шефовима и колегама Херцеговцима који уништише погон. ...
Nadam se da je to tacno, iako su male sanse. A citam 2015., reko' u sebi "U bre, to je daleko", a onda se setim da je to samo nesto vise od godinu dana. :laugh:
 
boby07":2poitoje je napisao(la):
Sinoć ulazim u 15-icu na Zelenom vencu i nešto mi meko pod čizmama. Kad pogledam pod, a on ceo pokriven zelenim tepihom. Uhvatim se za ručke a one presvučene folijom koja predstavlja imitaciju drveta, a na plafonu kao da ste u šumi i gledate u nebo kroz krošnje drveta. A prilikom zatvaranja vrata čuje se glasan cvrkut ptica.
Po meni dosta dobro urađeno, samo mi nije jasno kako se to firmi uopšte isplati.
Ima li neko info koliko košta to 'personalizovanje' autobusa?
k603.jpg

http://www.autobusi.net/forum/viewtopic.php?f=20&t=381&view=unread#p433363
 
Somi imaš veliki plus od mene.
Al se ofucao ovaj tepih....
 
579916_398447663551039_480851860_n.jpg

:shock: :shock: :shock: Nekad su se prali autobusi prosto da ne povjeruje covjek :!:
 
Па и сада имаш репортажа о прању...наша ће деца вероватно рећи да су се некада прали када налете на снимак студиа б :D
 
U to vreme od kada datira ovaj snimak vozila su zaista prana. Nije bila retka situacija da se u jutarnjim casovima udje u autobus ciji je pod jos uvek mokar. Mogu reci da se cak preterivalo u nekim slucajevima, jer je jedno vreme unutrasnjost prana vodom sa creva sto je skracivalo vek takozvanih "blazujki" kojima je pod autobusa popatosen.
Ovakav javasluk kakav danas imamo poceo je 92 godine pod izgovorom sankcija i nemastine, ali se nazalost nastavio do danasnjeg dana.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Космај је коначно добио зглобна возила, наравно кршеви са Карабурме. Пошто је било приче да немају услове за прегледање возила, ево где се ради преглед
Bozidar97":2kyo1rkl je napisao(la):
Ovuda se ''provlace'' zglobovi, ima komotno mesta.
Ulaz u perionicu
fotografija16071.jpg

prolaze ovuda
fotografija16081.jpg

i idu na ova dva kanala
fotografija16101.jpg

Znaci kako se udje i samo pravo. :D
http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=8&t=26&start=3000#p99702
 
Добио зглобна?

Баш ме занима на које линије ће да их убаце.
 
25 :D
Dobili su donaciju sa Karaburme oni i SP "Zemun". Zemun je dobio 974,1036,1044,1054. Sve ovo traje dok se ne završi remont prvih 10 IK-103.
 
Eto prave prilike. Samo veći problem je što niko neće da vozi zglobni autobus ;)
 
Prelazio sam danas peske brankov most i iznenadio sam se brojem novih autobusa u 50% autobusa su bili solarisi 20% japanci 20% noviji ikarbusi i samo 10% stari krsevi.

Lep dan za slikanje

20131203135836richtonehd.jpg

20131203135935richtonehd.jpg

20131203140010richtonehd.jpg
 
I meni je isto drago, na pocetku skolske godine sam zurio da pogodim polazak Solarisa na 17, a sad vec komotno mogu da idem, uvek ih ima.
 
Vrh