Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
Jeste, ali nije ovo neki polazak na potezu 300/400 gde busevi idu kao antibiotik, već mrtva Slavija u pravcu ka Centru gde ako se sačeka koji minut duže naćiće se mesto.

U prilog tome govori i činjenica da sam samo minut kasnije ušao u poluparzan Eko 2 koji je sustigao na kraju taj 31.
Ne daj bože da je sačekala koji minut, bitno da je metnula fejsmask.
 
Jeste, ali nije ovo neki polazak na potezu 300/400 gde busevi idu kao antibiotik, već mrtva Slavija u pravcu ka Centru gde ako se sačeka koji minut duže naćiće se mesto.

U prilog tome govori i činjenica da sam samo minut kasnije ušao u poluparzan Eko 2 koji je sustigao na kraju taj 31.
Ne daj bože da je sačekala koji minut, bitno da je metnula fejsmask.
Проблем је што се људи не информишу о доласку следећег возила да је следеће возило пола минута после првог већина ће као овце залетети у прво возило и ако је пуно
 
Jeste, ali nije ovo neki polazak na potezu 300/400 gde busevi idu kao antibiotik, već mrtva Slavija u pravcu ka Centru gde ako se sačeka koji minut duže naćiće se mesto.

U prilog tome govori i činjenica da sam samo minut kasnije ušao u poluparzan Eko 2 koji je sustigao na kraju taj 31.
Ne daj bože da je sačekala koji minut, bitno da je metnula fejsmask.

Tako je i na Sajmu svakodnevno u pravcu ka centru grada. Najčešće sam u 37-ici. Bukvalno 23 zna da stane iz 37-ice i opet svi u 37, i to da bi došli do Mostara ili Višegradske većinom. Ovde je kulture oduvek nedostajalo. Jesu gužve, nije uvek zgodno, bus zna ponekad i da se čeka malo duže, al aman zar je teško nekad i glavu okrenuti. Sad postoje i ove table, pa i ta aplikacija, gde imamo kakve takve informacije. Nisu uvek precizne, pogotovu neupotrebljiva minutaža, al opet, nije baš ni potpuno beskorisno. Voli narod da se gura i lomi, čak i kad apsolutno nije na to prinuđen, a još kad krenu aj još malo, pa pomerite se itd., a realno je da se ljudi uglavnom povlače kad ulaze drugi. Šta ima ko koga da parkira. Javni prevoz je. Autobus je stao u stanicu, uđi ako možeš, a ako ne čekaj sledeći, pa nije ne znam kakva tragedija. Al dobro, to je prosto i Sajam sa brdo prigradskih linija, gde 23, 37 i 58 ne mogu uvek pokupiti sve odjednom, pa ma koliko često nailazile.
 
Pre neki dan, nailazi mi trolejbus kod Dragiša Mišović. Krenem da uđem u njega, kad vidim da iza nailazi 34. Odustanem od guranja u trolu i lepo uđem u minibus i sednem. Uzgred, od kada je dodato jedno vozilo na 34, maltene da nisam video da ima gužve.​
 
Jeste, ali nije ovo neki polazak na potezu 300/400 gde busevi idu kao antibiotik, već mrtva Slavija u pravcu ka Centru gde ako se sačeka koji minut duže naćiće se mesto.

U prilog tome govori i činjenica da sam samo minut kasnije ušao u poluparzan Eko 2 koji je sustigao na kraju taj 31.
Ne daj bože da je sačekala koji minut, bitno da je metnula fejsmask.
Uvek je neka zadrta baba u pitanju kad su takve stvari…
Meni se desilo da idu 29L prepuna i ODMAH iza poluprazna 22 i svi se trpaju da udju u 29L iako su obe linije tad isle samo do Slavije. Stvarno mi nisu jasni takvi ljudi, pa samo sebi idu na štetu 🤣
Ja sam seo pored prozora i uživao slušajući muziku dok su oni stajali zalepljeni na vratima 😎
 
To sa trolama na potezu Slavija Terazije je otkad znam za sebe. Svi jurnu u prvu, a iza idu jos 3
 
зависи у ком периоду дана и који поласци. дешавало се да 18 буде аветињски празна цео један турнус
 
Danas bar dva solaća na 17, tako da zaista više nema potrebe javljati ovde. Bolje prijavljivati sekretarijatu neadekvatna vozila.
 
Данашња сцена на Сајму. 4 соло БМЦ-а један иза другог, сва 4 стају на станицу на линијама 53, 52, 88 и 53.
 
Higer 3503 u kvaru na 307, sad prošao sa servisnim vozilom. Sve više i više crkavaju Higeri.
 
IMG-e188eb6b9017585a59682312993240ce-V.jpg

Zemunac u zemunu
 
Ovaj IK112LE #3203 je mnogo iritantan ... Propao totalno, kao patos pozadi.
Kada se da gas, tako zabrunda da je nepodnošljivo, gore nego Conecto, ima propao izduvni sistem pa se čuje kao traktor.
Sedišta klimava, kao u ljuljašci.

Kada ga vidim, sloši mi se, a evo ide nekako.
Naravno greje kao sumanut.

IMG_20240221_172729.jpg
 
Taj je i pre 5 godina bio kanta i nije mogao dan da odradi na nekoj liniji, pa ga slali na 56L da radi šihte, čudo da još uvek nije skroz crko kao 3229 koji dve ipo godine lezi u garaži
 
Vrh