Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
Ako ste mislili da će stati sa nabavkom solo autobusa, prevarili ste se. Ove godine se planira nabavka 120 solo autobusa, 80 za Kosmaj i po 20 za Karaburmu i Zemun
A1AE7895-12A1-4EEA-B4C5-521FC50BF32E.jpeg
 
Prosto divno 🙄

Kada se u obzir uzme koji će to kvalitet biti... Jeza me uhvati.

Higeri jedino za leto ok, zimi prehladno.
Paneli škripe, vrata kao da nema.
Koliko ih je tek neispravni ili skrštenih (čitaj #3524).

Akie će nas dokusuriti... Kada bi se dozvali pameti, pa da uzmu nešto kvalitetnije.

Ali po našu žalost zbog njihove škrtosti smo ga kolektivno na****li.
 
Prosto divno 🙄

Kada se u obzir uzme koji će to kvalitet biti... Jeza me uhvati.

Higeri jedino za leto ok, zimi prehladno.
Paneli škripe, vrata kao da nema.
Koliko ih je tek neispravni ili skrštenih (čitaj #3524).

Akie će nas dokusuriti... Kada bi se dozvali pameti, pa da uzmu nešto kvalitetnije.

Ali po našu žalost zbog njihove škrtosti smo ga kolektivno na****li.
Mene samo zanima sta li ce oni raditi sa svim silnim Solarisima ako ih stvarno povuku sl. godine. Da li ce s njima potapati kupus ili sta. Imaju hiljade prilika da uzmu kvalitetna vozila barem jednom od 2013 i naravno nam uvaljuju ponovo turske sklopocije za koje jedino valja dzezva i leteci cilim. Katastrofa, a jos da napomenem da takodje te sklopocije koje dobijaju od tetki i striceva trpe od manjka odrzavanja. Nakon sve ovoga bolje i da Strela sahrani GSP pa da se voze Conecti samo
 
Poslednja izmena:
Да ли је икада неко ГСП возило наставило да вози негде другде након расхода?
 
Karosa je čini mi se na prevozu vojnika, a ima jedan ik201 negde u blizini Deliblatske peščare gde služi za istu svrhu.

Edit: Karosa je nosila garažni 286
 
Нисам ни знао да је ГСП имао ове минибусе. Ваљало би онда неке Соларисе који су очувани након расхода донирати на Космет.
Niš, prevoz dece valjda takođe, međutim kako sam čuo završio je karijeru
Ако се добро сећам, ГСП донирао градском превозу Ниша који је угашен, они донирали неком вртићу, они га не користе уопште.
 
Ludilo. Bez ikakvog plana. Ljudi ga verovatno taman bili zadužili i ode u Niš.
 
Ta donacija Nišu, niškoj direkciji, bila je deo tadašnjeg populističkog trenutka: na sva zvona objavljena proizvodnja mercedesa u Ikarbusu kao znaka novog doba naše industrije, stranih investicija gde firme sa džakovima para čekaju u redu da ulože kod nas, predstava oko postavljanja znaka na prvog i jedinog sivog koji je posle otišao u Arivu... Iako je postojala decenijska veza sa MAN, išlo se na zvučnije ime. GSP je naravno odmah bio kupac, a onda da ne bi bilo da sve ide u Beograd, jedan su prosto dodelili Nišu. E, sad što Niš nije znao šta će sa njim, druga je stvar i pored Beograđana čijim novcem je kupljen, trebalo bi da se zapita i darodavac. Ali, njega za to nije briga, jer em pare nisu njegove, em mu je poslužio u datom trenutku za marketing. Tada još nismo nismo znali kakve će razmere poprimititaj egoizam kasnije.
Ali, već tada se videlo da autobus ima ogromnu falinku: šasija je dvovrata koja ne odgovara uslovima beogradskog saobraćaja, pa su na silu ubudžena i treća vrata.
Na kraju, ništa od svega. Ikarbus se brže-bolje vratio Manu i napravio emove na njihovim samohodnim šasijama, a donirani bus se malo potucao od nemila do nedraga. Ali, niko nije stisnuo petlju da ga vrati tamo gde i pripada, a gde bi bio preko potreban. Ovako, uskoro može da postane dobar kokošinjac.
 
Nikad više ovih 218N nisam video na #300.
Na mnogima ne radi gps, a #215 sa 307 se pokvario stanicu dalje od Terminusa Ustanička.

Vreme ih je pregazilo uz naravno neodržavanje 🙄
 
Vrh