Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Видех на претходној теми Кобре, и помислих да горе не може......кад оно.....
 
Ne znam koji su bolji a koj su gori,
ali bih izabrao sa postojecom markom-modelom u voznom parku
zbog rezervnih delova, lakšeg i boljeg i jeftinijeg o d r ž a v a nj a
 
Danas na 52 i 56 izasli na ulicu novi ikarbusi firme banbus, jos nije skinuta ni zastitna folija sa sipki...
 
Neki privatnici imaju nove Guleryz turske autobuse mislim da su uglavnom na linijama 96...aj nek ih neko slika ako moze :D
 
incidente":33bansfr je napisao(la):
Neki privatnici imaju nove Guleryz turske autobuse mislim da su uglavnom na linijama 96...aj nek ih neko slika ako moze :D
Pa ima slika ovoj strani, inače Guleryuz = Cobra ;)
 
Juce sam iz voza vijeo da se prosiruje preuredjuje okretnica u batajnici kod zeljeznicke stanice :kafa:
 
Okretnica se preuređuje jer do sad anije bila prilagođena linijama 702 i 703. Odnosno, svaki put kada bi ulazili u nju kršili bi sve propise i saobraćajne i propise o zaustavljanju na stajalištu, jer je sadašnje rešenje neadekvatno, vozila bi trebalo da se zadržavaju na ulici. Osim ove dve linije, okretnicu će koristiti i 700, pa je proširenje i uvođenje stanice u drugom smeru bilo neophodno.

dsc03818a.jpg

dsc03808a.jpg


čak prave i nedostajući trotoar
dsc03815a.jpg
 
JohnnyLee":xf2jpgcl je napisao(la):
amm8990":xf2jpgcl je napisao(la):
Guleryuz = Cobra
= срање
Данас сам га видео уживо. Сунце ти, па то не да није за градски превоз, него није ни за приградски. Мислим да су Ластини СОР аутобуси прилагођенији градском превозу од Кобре. :(
Евентуално су прилагођени неким експрес приградским линијама, које држи Ласта. Ово је срамота.
 
18 ih je u saobraćaju, što bi značilo da je Dumeco skoro potpuno obnovio vozni park. Siđoh večeras na Z.Venac kad ono samo te Cobre se žute se redom na 84,706... Autobus je nov, pa ne deluje tako loše, ali visok :o Primetio sam da imaju video nadzor i displej kod vozača! Unutrašnost dosta prostrana, a kako i ne bi kad je pod skoro iznad točkova, pa i mesta za stajanje ima dosta. Mana im je onaj manuelni menjač :bash: Završna obrada, možda malo iznad Ikarbusa, vozilo tipsko za kraće međugradsko-prigradske linije, za gradski prevoz definitivno nisu.
 
Kome i kako bi mogao da se zalim na redovnost linije 18. Razmak izmedju dva autobusa u spicu se krece i po 15 minuta ( po redu voznje trebalo bi max 8 minuta ), a u jako velikom broju slucajeva idu dve 18 jedna za drugom.

Sve ovo bi moglo da se tolerise, kada bi isti slucaj bio i na liniji 17 koja najkriticniju trasu deli sa 18 ( novi beograd, gazela, autokomanda ), pri cemu 17 uvek ide redovno i tokom spica, dok linije 18 nema i po 15 minuta.
 
To i meni nije jasno, 17 ima daleko goru trasu nego 18, (konjarnik... bul. djindjića, glavna... ulazak na gazelu preko arene.) po meni daleko veće opterećenje i veća šansa da se zaglavi ima 17 nego 18, a 17 ide tačno u retkim slučajevima se čeka preko 10 min. A 18 se čeka i po 30 minuta . Interesantno da se to dešava i uveče kada nema žive duše nigde, čekaš 18 pola sata pa onda dodju 3 za redom
 
bojan87":96yi6prn je napisao(la):
Kome i kako bi mogao da se zalim na redovnost linije 18. Razmak izmedju dva autobusa u spicu se krece i po 15 minuta ( po redu voznje trebalo bi max 8 minuta ), a u jako velikom broju slucajeva idu dve 18 jedna za drugom.

Sve ovo bi moglo da se tolerise, kada bi isti slucaj bio i na liniji 17 koja najkriticniju trasu deli sa 18 ( novi beograd, gazela, autokomanda ), pri cemu 17 uvek ide redovno i tokom spica, dok linije 18 nema i po 15 minuta.
пиши Ц.С.И-у, он је наш главни шериф за то
 
incidente":1j5d9d2n je napisao(la):
Sta studiras jel kriminalisticku u Zemunu?? :laugh: :laugh:
haha, menadžment na singidunumu, on je tamo u bul. zorana djindjića :)
 
Aha ok i ja sam isao na sng samo na dusanovcu :) al da se drzimo teme :laugh:
 
kopmania":1qdatl0j je napisao(la):
To i meni nije jasno, 17 ima daleko goru trasu nego 18, (konjarnik... bul. djindjića, glavna... ulazak na gazelu preko arene.) po meni daleko veće opterećenje i veća šansa da se zaglavi ima 17 nego 18, a 17 ide tačno u retkim slučajevima se čeka preko 10 min. A 18 se čeka i po 30 minuta . Interesantno da se to dešava i uveče kada nema žive duše nigde, čekaš 18 pola sata pa onda dodju 3 za redom
bez ikakve želje da branim dispečare, koji, po meni, ne rade svoj posao tako da obezbede efikasno funkcionisanje saobraćaja, razlog problemima može biti što je linija 18 ipak duža, sa više problematičnih delova i uskih grla (silazak na Autokomandu, sporija vožnja kroz Voždovac, krivudanje u Zemunu, veći deo trase ide preko autoputa na novobeogradskoj strani...). I ja sam je koristio, znam kakav je to horor.
 
Vrh