Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Kad nasi nisu bili sposobni da prodaju fapove autobuse kubancima :kafa:
 
Osto sam duzan informaciju za nove tamnavine ikarbuse na 27E.
Ipak su automatik, imaju i retarder, klimu. Sve u svemu nisu stekarili ovaj put :)

Ona plastika umesto guma na vratima je fenomenalan potez za sada. Videcemo kako ce se pokazati. Gume do sada nisu mogle da spoje ni 2,3 meseca.

Novi displeji mi se ne svidjaju. Ne znam sto su na glavnom displeju slova tanka. Do sada su bila deblja i to mi mnogo lepse, a i bolje se vidi.
A i vise mi se svidja zelena boja (kao na Veoilama) od zute.
 
Video sam i ja njihove autobuse na trgu. Pola autobusa po diagonali je žuto, a pola plavo sa prelaznim linijama. Prednost je to što se Tamnava i Dumeco odlučili za boje autobusa koje odgovaraju bojama GSP-a, žalim što bar DJP nije izdala takvu preporuku prevoznicima, bar bismo imali malo manje šaren vozni park.
 
Pa da napisao sam ti to za boju jos pre neki dan.

Ja sam prvo mislio da su autobusi gsp-a u pitanju, zbog boje, ali ukapirao sam odmah posto su solasi, a posle sam video i nalepnicu.
Kamo srece da su svi iste boje, makar imali malo drugaciju saru kao ovi. Mada su meni uvek najlepsi crveni.

Sve u svemu pohvale za Tamnavu, samo jos da su niskopodni, al dobro sad.

I sto se bre neki privatnik ne usudi da kupi zglobni autobus, sta ce da im fali. Glupo mi je da na 23, 65 i slicnim linijama idu solasi.
 
Zašto bi kupili zglobne i izlagali se trošku kad mogu i ovako, mada, autobusi bi se manje uništavali. A ionako su već potrošna roba, koja posle ide na opšte oduševljenje u unutrašnjost.

Što se tiče boje, nekada je postojala obaveza ili preporuka da privatnici budu plave boje, i to je bilo sasvim pristojno. Mogli bi i sada da im izdaju neku preporuku što kaže Micigen!
 
Micigen":2a5k7hju je napisao(la):
Sve u svemu pohvale za Tamnavu, samo jos da su niskopodni, al dobro sad.
Prema informacijama sa gspbeograd.net Tamnava je naručila 6 IK-103 Avancity i 5-6 niskopodnih MAZova 203, tako da će i njih biti.

Micigen":2a5k7hju je napisao(la):
I sto se bre neki privatnik ne usudi da kupi zglobni autobus, sta ce da im fali. Glupo mi je da na 23, 65 i slicnim linijama idu solasi.
Mislio sam da je problem samo u privatnicima, ali sa istog foruma stiže informacija da je PP Ćurdić koji trenutno drži linije 32,35 i 79 ponudio dil direkciji da kupi zglobne autobuse, a da mu direkcija dodeli liniju 23, međutim, predlog je odbijen jer kako se navodi za direkciju je to dodatni izdatak i da za sada ne nameravaju da finansiraju zglobove i na toj liniji :bash:
 
Imaju privatni prevoznici nekoliko zglobnih autobusa na liniji 88, kamo srece da ih je vise
 
Уведен је нови ред вожње на линијама 702 и 703. Међутим само на окретници у Батајници може да се види ред вожње и то само из правца Батајнице. На сајту ГСП и даље стоји информација о старом реду вожње http://www.gsp.rs/linija.asp?id=702 . Када је уведен систем уласка на предња врата на свим станицама је стајало обавештење. Вероватно ко путује сваки дан тим аутобусом некако сазна ред вожње али је недопустиво да не постоји информација о реду вожње за аутобусе који саобраћају на сваких 45 мин.
 
хвала ти, мени је некако било логочно да та информација стоји на сајту ГСП.
 
ја би увео правило приликом набавке нових возила да приватници морају да имају зглобне аутобусе на линијама на којима их и ГСП има
 
Ne nužno, već samo na nekim linijama, 23,53,59 za koje je to potrebno, ali očigledno da DJP ne želi veći trošak :(
 
Иначе, пропустили смо информацију да је пре 2 дана на линији 50 изгорео Мерцедес Конекто!!!!! :bash:

Прво МАН па Мерцедес. Немам маште да смислим неку задовољавајућу казну коју су заслужили ови из ГСП-а.
 
Zamislite da uzmu vozila na cng sta bi tek bilo zna li se koja meska stvarno su st*** mislim da im se prosle i ove godine zapalilo oko 20 vozila sto je strasno :bash:
 
Ух, ово ми увек падне на памет кад се спомену аутобуси на гас. Нафта јесте прљава и смрдљива ал ако нешто крене наопако има времена да се збрише.
 
ау бре. па овако би било сваки дан са ГСП-овим одржавањем. треба увести мораторијум у ГСП-у на куповину возила на гас
 
smejte se ali ako gsp-u gore busevi koji su na dizel,sta ce biti sa ovima koji su na gas? :/
 
Kako su autobusi pokriveni osiguranjem , nadoknada pokriva ili delimično pokriva štetu ne daj bože da u opšte nisu osigurani
Ako je i kasko :D eto naše vajde , al ako nije ...kuku lele nama snjima... :(
 
Vrh