Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Videh nove ikarbuse na liniji 26 koje imaju lepljene i soferke selotejpom. :laugh: :laugh:
 
Evo stajališta.
bg-Ulaz-gsp.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:324723-Ulaz-samo-kod-vozaca
 
@vucko
Baš si me zagolico, pa sam se raspitao. Kažu da selotep dolazi iz staklare .
Isti se stavlja dok se osuši vezivo za novo postavljeno staklo, pa se kasnijije skida , usput pitao sam i za rezervne delove ,
slatko su se nasmejali i rekli mi pa ni sijalica nema dovoljno, a kamoli ostalog. Napisah već ...o d r ž a v a nj e... :bash: Radovane :bash:
 
Јесте, селотејп је из стакларе, али проблем је, да га увек тако одвратно скину у ГСПу, да се практично виде трагови од тога стално :bash:
 
Ako se koriste one braon trake i vozilo bude par dana na suncu, jako teško se posle toga skida i ostaje trag.
 
:)

Улазак на предња врата на још шест линија градског превоза

Акција „улаз на предња врата” Градског саобраћајног предузећа „Београд” од 5. априла биће проширена на још шест линија јавног превоза, саопштено је из тог предузећа.

Како се наводи, систем уласка на предња врата примењиваће се и на линијама 534, 521, 531, 532, 102 и 107. Од првих јутарњих полазака на тим линијама у возила ће се улазити искључиво на предња врата, где ће контролору који стоји на вратима путници показати возне исправе или поништити карту. Излаз ће бити на осталим вратима.

Возила ће бити видно означена, на првим вратима писаће „улаз”, на свим осталим „улаз на предња врата”, док ће на стубу сваког стајалишта бити постављена обавештења.

Из тог предузећа апелују на путнике да имају разумевања и да унапред припреме своје карте и легитимације, како се на предњим вратима не би стварале гужве, а возила задржавала
 
stf":23ncx7ux je napisao(la):
kopmania":23ncx7ux je napisao(la):
stf":23ncx7ux je napisao(la):
Да не причамо о чистоћи ентеријера. Возила у граду су бебина гуза за ове контејнере што их нама шаљу.
Pa ovo može da pokaže kakvi se ljudi voze u tim prigradskim linijama ?? Sigurno ne drže djubre u autobusima da ne počiste to nikad...
Ово је класична надобудност људи из града. И велики стереотип. И велика глупост.
+1

Primer: na liniji 305 voze jedan konekto (161), jedan solidan mutant (90), a sve ostalo fapovi/prastari ikarbusi koji su kante najjjgore + privatni liazi :rant:. Kad budu nabavljali busove, ako mene pitaju mogu slobodno da prebace sve "stare" mercedese konekto ovamo - od tog busa nema boljeg. :vops:
 
Nova linja za Mirijveo (preko Mirijevskog bulevara)
2m622w2.jpg

Mirijevska trasa
23ux2jr.jpg


Kako vam se čini ova linija?
Vukov spomenik sam stavio kao terminus pošto mi nije palo na pamet drugo rešenje osim Dunav stanice.
Slobodno dajte neki predlog.
 
@Senke
Pa dobro ti si samo modifikovao postojecu liniju 27L da ide preko Visnjicke i Mirijevskog bulevara. Sto je sasvim logicno i minimum minimuma sto ocekujem od gsp-a. Pomenuo sam ja o tome na temi Mirijevski bulavar.

Ovako bi se poklapala dosta sa 32, sve do Mirijevskog bulevara.

Ja ima neke vlazne snove da se produzi 16 novom trasom do Mirijeva :D
 
не знам где другде ово да ставим, а ово ми се чини набоље место, јер аутобуси чине велику већину јавног превоза у Београду (преузето са Завода за информатику и статистику Града Београда, из публикације Београд у бројкама 2010, статистички подаци за 2009):

У 2009. у Београду је укупно било 527 линија јавног превоза, на 11256 км (21,4 км по линији), и то:
10 тамвајских линија, 89 км, 8,9 км по линији
8 тролејбуских линија, 58 км, 7,25 км по линији
509 аутобуских линија, 11109 км, 21,8 км по линији
4 Беовоз линије, 318 км, 79,5 км по линији

Број возила је следећи: укупно 2181 возило са 276921 места, и то:
212 трамваја, 38803 места
124 тролејбуса, 17450 места
1845 аутобуса, 220668 места
7 гарнитура Беовоза, без података о броју места

возила јавног превоза су прешла (у хиљадама): 139919 км и превезла (у хиљадама) 633753 путника, и то:
трамваји: 9818 км и 99086 путника
тролејбуси: 5587 км и 46786 путника
аутобуси: 124514 км и 487881 путника
за Беовоз нема података о пређеним километрима, а превезао је 3016 путника
 
Cek, odkud toliko linija ? Ja sam mislio da su samo do stotke iskorisceni svi brojevi, a da se na dalje veliki broj tih linija preskace.

Evo sada gledam na gps sajtu da zapravo postoje oko 150 linija gradskog saobracaja, tako da zaista ne znam sta ubrajaju u tih 527 linija
 
то је на територији целог града, укључујући и приградске и међуопштинске локалне линије
 
Moram da priznam da mi je muka raznorodnog voznog parka javnog saobracaja Beograda, uz devizu - s koca i konopca... :/

Gledam te autobuse, sto pod vlasnishtvom privatnika, sto pod vlasnishtvom GSP-a. Svaka firma svoju politiku vodi, kupuje cas jedne, cas druge modele razlicitih proizvodjaca, cas niskopodne, cas visokopodne. Kao "prelazno resenje" katkad i srednjepodne. Malo zute, malo bele, malo plave, malo crvene... Cas u svom originalnom koloritu, cas "odevene" u reklame... Nekad tapaciranih sedista, a nekad ne... :|


Uh, necu vise da mislim o tome i da se nerviram. Morao sam samo da istresem svoje danasnje raspolozenje, izazvano posmatranjem "sa mesta zlocina". :laugh:


:gobb:
 
amm8990":16q3hfaf je napisao(la):
Evo stajališta.
Није то стајалиште него "стајалиште".
А довољан је и овај фрагмент Икара да се препозна која је канта од аутобуса у питању......
У Скендербеговој треба да раде мотке. Срамота.
 
Privatnici narucili nove buseve od ikarbusa za slike posjetite ikarbusovu stranu na fejsbooku fabrika radi punom parom kupljeni su ik103a sa euro 5 i klimom mislim veolija takodje je jekupila neke poslati je jedan na homologaciju u njemacku .Inace busevi su sa crnim vratima i bredinim dizajnom :kafa:
 
kad li ce beobus nabaviti neke buseve.pojedini liazevi se raspadaju ja bi zamenio liaze na linijama 601,73 i 46 jer su raspad
:vops: :kafa:
 
Aha, broj linije je sada u nekoj boji, slično kao što je Ikarbus ugrađivao na ove:
http://img523.imageshack.us/img523/9408/9h0512008.jpg

dare":hscvpfv0 je napisao(la):
kad li ce beobus nabaviti neke buseve.pojedini liazevi se raspadaju ja bi zamenio liaze na linijama 601,73 i 46 jer su raspad
:vops: :kafa:
Kada stignu novi Liazi. Naručeno je 60 autobusa, ali ovaj put sa Cummins motorima.
426341.jpg

426155.jpg

426339.jpg

fotobus.msk.ru
 
Gledam ove liaze na 77ici,ozbiljno sumljam da su im prozori isti kao na zijasima.Ovi bar imaju spojena stakla
 
Vrh