Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 271 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    285
Izgleda odvratno u crvenoj boji. Pa ne samo Solaris, nego svi koji su do danas prefarbani. Video sam cak i Curdicev Maz u crvenom, bljuc. Stariji Liaz u crvenom, bljuc. Ik 206 u crvenom, bljuc. Stvarno svima izgleda odvratno, cak im daje izgled da su daleko stariji nego sto zaista jesu.
 
Ne znam, meni se bas ne svidja, kad god ga vidim nekako mi je neprijatno i bode oci. Jos sinoc na Ustanickoj kada mi je ispred nosa prosao crveni Liaz, pa jos unutra crvene sipke, a prozori i stakla onako braonkasti, neki neopisiv osecaj sam dobio, kao da iritira, izaziva nelagodnost, nasilno. Crvena boja, tacnije ova nijansa koju su izabrali, uopste ne stoji dobro, recimo ona nijansa visnje je odlicna, izgleda modernije i lepse i prijatnije.
 
Ја баш све Икарбусе старијег дизајна доживљавам као црвене (ИК 103/201/202/203/206) и некако ми је жуто-плава комбинација била неприродна, ружна и бола ми је очи. Али то је све ствар укуса. По мени је једини промашај што нису дефинисали и беж боју уз црвену, па ће опет бити шаренила, тј. нови ИК 112Ле ће штрчати у возном парку, осим ако се неко не опамети и дода беж на већ поцрвенеле аутобусе.
 
Pa jeste zvanično definisano bež-crvena. Ili je meni nešto promaklo? Ikarbus svakako ne bi po svom nahođenju farbao autobuse, nego prema zahtevu i specifikaciji kupca. Jedino što su lenji pa farbaju sve jednobojno.
 
Чини ми се у тендеру за приватне превознике наводи само црвена. Требали су у тендерску документацију да ставе и шаблон бојења и означавања возила - позиција грба града, позиција ДЈП броја, позиција логоа фирме ( да се лепо на црвеној боји испише име фирме и адреса белим словима као што је Ласта урадила, а не да се лепи бели квадрат са црним словима, исто тако и П број да буде исписан белом) затим ознаке за претицање у левом углу задње стене, ознаке за дуга возила код злобних аутобуса, све то треба дефинисати како би возни парк стварно био униформан.
 
Da li će farbanje autobusa unaprediti gradski saobraćaj u Beogradu? Neće. Boja, nijansa, gubitak garancije je potpuno nebitna stvar u odnosu na to koliko je ovo nepotreban trošak kojim se ništa ne dobija.
 
Дошљак":23pnjt2f je napisao(la):
Ја баш све Икарбусе старијег дизајна доживљавам као црвене (ИК 103/201/202/203/206) и некако ми је жуто-плава комбинација била неприродна, ружна и бола ми је очи. Али то је све ствар укуса. По мени је једини промашај што нису дефинисали и беж боју уз црвену, па ће опет бити шаренила, тј. нови ИК 112Ле ће штрчати у возном парку, осим ако се неко не опамети и дода беж на већ поцрвенеле аутобусе.
Bas to, stvar ukusa. Ja ranije nikada ne bih voleo da vidim belu ili slonovacu uz crvenu jer me podseca na nesto staro. Ali posto je sada izgleda cisto crvena, onda stvarno treba jos jedna boja, pa makar i slonovaca. Opste je poznato da se crvena boja, i slicne jake boje ne stavljaju u prostoru gde se provodi duze vreme jer izaziva nelagodnost, nervozu. Tako da ne znam zbog cega nisu stavili jos jednu boju.
 
Очигледно глуви телефони на релацији ДЈП-ГСП-приватници. Икарбус је одрадио боју како треба, а ГСП радионице где фарбају као да никад нису видели Конекто који су до скоро били једини црвени аутобуси.
 
Дошљак":2ggydab2 je napisao(la):
Чини ми се у тендеру за приватне превознике наводи само црвена. Требали су у тендерску документацију да ставе и шаблон бојења и означавања возила - позиција грба града, позиција ДЈП броја, позиција логоа фирме ( да се лепо на црвеној боји испише име фирме и адреса белим словима као што је Ласта урадила, а не да се лепи бели квадрат са црним словима, исто тако и П број да буде исписан белом) затим ознаке за претицање у левом углу задње стене, ознаке за дуга возила код злобних аутобуса, све то треба дефинисати како би возни парк стварно био униформан.
Ja sam na više crvenih autobusa video neku nijansu plave kojom je urađen tekst , tako da moraš da se dobrano približiš autobusu da bi video šta piše. Ako gledaš iz daleka , a imaš bolji vid , možeš da vidiš da nešto piše i to je sve. :bash:
 
Зато треба стандардизовати бојење и обележавање, да све буде уочљиво и читко. На ком бусу си видео плави текст, неки приватни или?
 
Kao што сам и предпоставо, то мора да је плави лого Беобуса или групе Приватни превозници. Ласта је баш лепо урадила лого и натпис белим словима.
 
Na onom IK112N su lepo uradili oznake, bele boje. Na nekim crvenim Conectima su ostavljene plave oznake, tj. bila je neka mesavina plavih gbr i belih logoa gsp, verovatno ce sada (iliti molim boga) da to isprave.
 
Дошљак":3jmtxkrk je napisao(la):
Kao што сам и предпоставо, то мора да је плави лого Беобуса или групе Приватни превозници. Ласта је баш лепо урадила лого и натпис белим словима.
Moguće da je u pitanju Beobus , jer sam to najviše primetio na linijama 50 i 94.. Sve to što sam video je bilo u prolazu , tako da nisam mogao lepo da priđem i vidim koji je prevoznik u pitanju.
 
20151008112515.jpg


20151008103818.jpg
 
Nije loše. Cobra je odlično ispala.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Lepo stoji, samo da neko ne poznaje grad i da nema grba na vozilu, pomislio bi da je Nis ili Pancevo.
 
Veceras sam se vozio Vucicevom meckom, odvratan autobus, usao na druga a kada sam izlazio na treca zaglavila su mi se ramena izmedju vrata, samo na kant covek da ulazi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Дошљак":1q7l61s4 je napisao(la):
marrecar":1q7l61s4 je napisao(la):
Lepo stoji, samo da neko ne poznaje grad i da nema grba na vozilu, pomislio bi da je Nis ili Pancevo.

Зато фали беж.

Проблем је што су сви модерни аутобуси са стаклима са малим црним гумама између а не металом тј. размака нема па се беж не би ни видела
 
SRBO":1j1l8qo8 je napisao(la):
Дошљак":1j1l8qo8 je napisao(la):
marrecar":1j1l8qo8 je napisao(la):
Lepo stoji, samo da neko ne poznaje grad i da nema grba na vozilu, pomislio bi da je Nis ili Pancevo.

Зато фали беж.

Проблем је што су сви модерни аутобуси са стаклима са малим црним гумама између а не металом тј. размака нема па се беж не би ни видела

Maкар кров и детаљи у висини прозора који нису под гумом, чисто да се разликују од аутобуса Нишекспреса и АТП.
 
Vrh