Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Мени готово ништа из Америке није лепо, али то не значи да они не воде рачуна о дизајну, него им је естетика помало другачија у односу на европску. Као и Русима, Азијатима, Арапима...
 
@ Express Covece odvalio si da autobus nema amortizere, pa da su pomocni deo sklopa, a meni ubacujes u usta da je sg240h igracka? Lepo sam ti rekao, takvi motori se vise ne proizvode, mozes ti da pricas sta oces taj autobus je napravljen pre 20 i kusur godina, tehnika je otisla dalje za razliku od tebe.
@ somi Koliko god to tebi neverovatno zvucalo i ruzni liaz ima amortizere, samo sto on nema vazdusne jastuke pozadi nego gibnjeve, zato je i tako krut :D
Dizajn samog autobusa nije nesto preterano bitan u celoj prici, sto rece Feanor bitno da je dobra zavrsna obrada da su dobri materijali upotrebljeni i da je uradjena ergonomija dobro da bi boravak putnika bio sto prijatniji i ugodniji.Recimi meni su konkretno HESS VaN HooL i Mercedes Benz Citaro Irvine Design najlepsi autobusi, nekome su oni odvratni, zato je i sam dizajn relativna stvar, nekome je lep nekome ruzan.
 
Pre bi rekao da liaz nema vazdušne jastuke. Pošto se ponaša preko rupa kao obično kombi vozilo..
 
Nadam se da postavljam pitanje na pravom mestu... :) Da li postoji neko pravilo ili zakon koji zabranjuje da reklame idu preko prozora, odnosno da ne zaklanjaju pogled kroz prozor? Posto vec neko vreme Conecto na liniji 50, nazalost nemam garazni broj, pokusacu da ga zapisem jednom, ima reklamu koja potpuno zaklanja pogled kroz prozor. Jedva se sta vidi, cak se oblici slabo poznaju.
 
Skoro da sam siguran da sam od nekog forumasa cuo da postoji takav zakon. I moram opet da potkacim nove trole sta cu...Na njima nisu reklame ali oni "apeli" da se vole i cuvaju vozila prelaze preko stakala i posto su supljikavi gledanje kroz njih strasno zamara oci, a kod mene i izaziva jako neprijatan osecaj slican vrtoglavici. A i nekoliko drugih forumasa je potvrdilo da se i njima to desava.
 
Da ista situacija je i kod mene, pripadne mi muka i sav se preznojim, dešavalo mi se da sam par puta morao da izađem pre željene stanice jer jednostavno nisam mogao da izdržim. Nekima to uopšte ne pravi problem. Ja recimo ne mogu da igram Gta ili druge pucačine iz prvog lica jer mi zbog brzih pokreta u igri pripadne muka. :smile::cry:

Послато са LG-E400 користећи Тапаток 2
 
Koji ste mekusci! :p Salu u stranu, da slazem se, odvratne su reklame preko prozora...
 
Ja koliko znam, zabranjene su samo neprovidne reklame. Ove sa rupama smeju da iidu preko prozora :)
 
Ovaj autobus i ima rupicaste reklame, ali se nista ne vidi, ja kada stanem kod prozora i gledam, takodje mi pripadne muka, cim sklonim pogled i dalje vidim te rupice, vid mi je potpuno zamucen... Zbog toga pitam, pa ako stvarno postoji taj zakon, cim nadjem taj autobus i njegov broj, da prijavim...
 
Било је приче о томе, али мислим да није био у питању неки закон, већ сам Устав?! Иначе и мени сметају те перфориране фолије....
 
Погон Космај се самоуништио:

189856_4599012847568_271359415_n.jpg
 
Bivis":hp19anr2 je napisao(la):
stf":hp19anr2 je napisao(la):
Мене занима одакле толика сентименаталност у нашој средини према МАН-у? :)

Ljudi su zavoleli ''japance'', verovatno zbog činjenice jer su to prvi pristojni autobusi u kojima su se vozili posle mračnih devedesetih i raspadnutih crvenih kanti koje su se kotrljale ulicama tada. Predstavljali su u suštini taj bolji život, Tu ''evropu'' tj. evropski standard kojem smo težili i nadam se još uvek težimo.

:roll: Па те црвене канте су сто пута боље од ових сад нископодних кршева којима се возимо.

А како је кренуло са овим редукцијама, ускоро ће превоз да буде гори него 1993., ако већ и није.
 
Express":3ag0f266 je napisao(la):
Pod 3: A Avtomontaža je kao pravila 10-15 vozila godišnje u ono vreme? Kako da ne. Nemoj sad da mi pričaš bajke kako su se vremena promenila. Zglob bi trebalo da ima više sedišta a isti kapacitet da bi bio humaniji za vožnju. Dovoljan je isti motor. I pored toga Avtomontaža je pravila stočne vagone sa istim motorima, daleko slabijim nego bilo šta što se sada vozi.

Pod 4:
wagen-27-ein-man-sg240-64870.jpg


^^^A ja sam halucinirao pre 6 godina kada je to vozilo na 83. I ja sad kao sanjam pošto se nepostojeća vozila javljaju samo u snu. A i da ne postoji tvoja nezainteresovanost dokazuje trenutnu situaciju Srpskog intelekta i zašto mladi ljudi poput mene beže glavom bez obzira u inostrantsvo. Ono što ne postoji ne treba ni da se napravi. Da je tako Tesla mislio ne bi mi ovde pričali druže. I sad kakav tamo neki ugao kada se koristi ova stvar: http://en.wikipedia.org/wiki/Constant-velocity_joint koja se spominje ovde: http://de.wikipedia.org/wiki/MAN_SG_240_H

Мислим да су Автомонтаже 220 имале мотор испод пода и погон на другој осовини. Нису имале мотор позади.
 
Матеја Бељан":3hu74h18 je napisao(la):
Погон Космај се самоуништио:

189856_4599012847568_271359415_n.jpg

#262 je pre neki dan, mislim da je cetvrtak ili petak, bio na 50ici. Naravno, pun autobus se iskrivio, jedva se popeo uz brdo kod Medakovica, a jos teze je skrenuo. Autobus je jednostavno ulivao strah i na sam pogled, kao da su ga izvukli iz vode, prljav, kriv, bucan... Svaka cast ljudima koji su bili unutra, jos vise vozacu koji ga je vozio...
 
Najjače što ovaj krš radi na najjačoj liniji u gradu.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Jedno od vozila u najgorem stanju, ako ne i najgore. Stvarno su u skripcu sa vozilima
 
Матеја Бељан":1popiewz je napisao(la):
Na ovoj slici bio je na 302, šetaju ga očigledno

a pozadi piše 46 :))) eto loše postavljen displej za prijavu vozača :)
 
Popli su prijavu komplet dok smo se vracali tom kantom iz Grocke ,Ima rupu u krovu ,pogresno obiljezena linija,ostatci reklame ,siber nemoze da se zatvori itd.
 
Vrh