Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 258 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    271
Jel neko zna zasto su se vratili Solarisi na 18? Kad sam video na aplikaciji da su sve Solarisi odustao sam od voznje 18icom...
10 vozila drži Zemun, 10 Nbgd, idu po 10 jednih i 10 drugih, pa zato ako te uhvati niz ovih sa Nbgd-a onda će ti naići 10 Solarisa ili Bmc i obrnuto ako krenu da ti nailaze busevi Zemuna.
 
Bolje i da ti se smuči Solaris, jer ti je dosadio, nego Otpadov Ikarbus (nije krivica IK-a u ovom slučaju) u kojem će ti se smučiti čim uđeš.

Već kada su se zainatili da daju privatnicima komplet Prigrad, trebali su valjda da sačekaju novi depo GSP-a kod Jurija Gagarina i da spoje ta 2 pogona u jedno. Pod spajanje mislim da zadrže komplet Nbg i odaberu ono što valja kod Zemuna od vozila i osoblja.

Ovako rokaj sve pod starom, mada mi je ovo neka žešća sabotaža da daju Zemuncima 18 & 36, jer te 2 linije su lice GSP-a u Gradu.
Jedna prolazi kroz više od pola Grada i spada u red opterećenijih, a druga prolazi i bleji ispred Glavne železničke stanice
kroz koju svake godine prolazi sve više putnika, pa ne želiš sigurno da ti na takvim mestima rade najgora vozila.
Pritom za 36 je logičnije da je drži Kosmaj zbog trase i položaja, koji je Microsoft lično za Zemun.
 
Ik-218M su vozili na relativno lakim 7xx linijama u Zemunu... kako će se snaći na preteškoj 18ici...
 
Isto važi i za vozače, do sada su vozili na laganim linijama gde ideš samo pravo, a sad su doživeli nagli prelaz i prebačeni su na jednu od najopterećenijih linija u gradu sa ne tako lakom trasom, verujem da će ispadati iz vremena dok se ne naviknu.
 
E pa evo uhvatio sam Zemunske autobuse i mogu reci da nije najbolje. Video sam 366 na 18 i dosta ik 218M buseva. 366 se cuje da je u raspadu i od spolja. Ja se licno nisam vozio Ikarbusima dugo pa sam se iznenadio kad sam video da ce ici na 18ici kojom idem cesto. Za sad mi se i svidja ali da, tugovacu za Solarisima i BMCovima uskoro. Solarise ustvari obozavam, ne znam stvarno sta mi bi da kazem ono. Pre mi se ne svidja sama linija 18 pa onda mislim da ce drugi autobusi promeniti moje misljenje o toj liniji kada idu na njoj.
 
Заиста не знам који жиг да користим а да не може тако лако да се уклони. Фотографије приватника сам први пут окачио после 7 година јер су се оне највише крале. Тешим се што ово неки неће знати да уклоне те зато стављам по сред јер се остало лако сече.
Slabo se razumem u to iskreno. Mislim na žig fotografija, odnosno koji je lako, a koji teško ukloniti. Logično ovaj tvoj trenutni sigurno nije lako skloniti. Odavno praviš dobre slike, i opet, šteta da ih kvariš u tolikoj meri. No dobro, tvoje slike pa i tvoja volja kako ćeš da ih postavljaš. Lično mi nikada nije smetalo da mi uzimaju slike koje postavim. Mislim, kao mogli bi da pitaju, al i ne moraju. Nalazio sam ja svoje fotografije, ne često naravno, i na ponekom portalu, pa mi to čak malo i imponovalo. Ono jes da bi ljudi sami trebali da se potrude i naprave kvalitetne slike, al ja sam i ovako amater. Slobodno neka se neko ogrebe i o nešto moje, kao što sam i ja bezbroj puta nešto skinuo ili upotrebio sa neta.
 
Nadao sam se da ipak nije istina to za 18, ali eto, ostvarilo se nažalost. Gde će prebaciti Solarise sa 18 onda?
 
Slabo se razumem u to iskreno. Mislim na žig fotografija, odnosno koji je lako, a koji teško ukloniti. Logično ovaj tvoj trenutni sigurno nije lako skloniti. Odavno praviš dobre slike, i opet, šteta da ih kvariš u tolikoj meri. No dobro, tvoje slike pa i tvoja volja kako ćeš da ih postavljaš. Lično mi nikada nije smetalo da mi uzimaju slike koje postavim. Mislim, kao mogli bi da pitaju, al i ne moraju. Nalazio sam ja svoje fotografije, ne često naravno, i na ponekom portalu, pa mi to čak malo i imponovalo. Ono jes da bi ljudi sami trebali da se potrude i naprave kvalitetne slike, al ja sam i ovako amater. Slobodno neka se neko ogrebe i o nešto moje, kao što sam i ja bezbroj puta nešto skinuo ili upotrebio sa neta.

Mogao bi da proba u Ps-u da napravi logotip i da ga stavlja na neka specifična mesta, tipa na braniku kao nalepnice ili na felnama. Fino bi se uklopio i ispod logotioa GSP-a sa vozačeve strane.
Bilo bi manje upadljivo, a opet bi se videlo da je u pitanju njegov rad, a originalno bi izgledalo.
 
IMG_0113.jpeg

366 je riknuo i stoji ovako sat vremena. Upalio ga vozac i vergla vergla.

IMG_0115.jpeg

Solaris gb 3088
 
Od ovoga se odustalo odavno.


I dalje stoji obaveštenje na nekim vozilima strele. Ono što mi je zanimljivo, više je kao neki fenomen, što sa spoljne strane autobusa stoji dugme na kome se nalazi simbol za osobu u invalidskim kolicima, a koji dosta građana pritiska da bi ušlo u vozilo, odnosno da bi se otvorila vrata, iako ono služi skroz drugoj svrsi.​
Na žalost, vrata ne mogu da se otvore na drugi način u Strelinim konektima. Stoji i obaveštenje za putnike.
 
Na žalost, vrata ne mogu da se otvore na drugi način u Strelinim konektima. Stoji i obaveštenje za putnike.
a inače se četvrta vrata sama zatvaraju ako nema prepreke ne zavisno da li je vozač dao znak za zatvaranje ili ne. X puta sam prisustvao situaciji na 611 gde ljudi utrčavaju na zadnja i misle da ih vozač ne vidi.
 
Trenutno ima 2 šihte, a od sutra će ostati samo jedna, a ta druga postaje celodnevan polazak, tako da to ne smatram kao sakaćenje, već kao pojačanje jer će linija ići češće van špica. Ono što rade sa navedenim linijama na slici, pa i od danas sa 18 i od septembra sa linijama koje preuzimaju privatnici jeste da se smanjuje broj šihti i povećava broj smenaca, odnosno celodnevnih polazaka, što bi značilo da je cilj svega toga da po ceo dan bude isti ili sličan interval.
 
Trenutno ima 2 šihte, a od sutra će ostati samo jedna, a ta druga postaje celodnevan polazak, tako da to ne smatram kao sakaćenje, već kao pojačanje jer će linija ići češće van špica. Ono što rade sa navedenim linijama na slici, pa i od danas sa 18 i od septembra sa linijama koje preuzimaju privatnici jeste da se smanjuje broj šihti i povećava broj smenaca, odnosno celodnevnih polazaka, što bi značilo da je cilj svega toga da po ceo dan bude isti ili sličan interval.
Ok, hvala na pojašnjenju.
 
Koliko 75 ima trenutno šihtaša? Sad će da osakate najbitniju liniju na BK. Možda planiraju da je prebace na zgloba od sutra.
Da objasnim: smanjen broj šihtaša znači da će ti polasci biti pretvoreni u smence što znači da će biti više polazaka na liniji, ne manje. Gde piše da ne linija pojačana i smanjen broj šihtaša znači da će neki šihtaši biti pretvoreni u smence i da će uz to biti dodato još neko vozilo. Linija 75 će umesto 105 imati 113 polazaka od sutra.
 
Trenutno ima 2 šihte, a od sutra će ostati samo jedna, a ta druga postaje celodnevan polazak, tako da to ne smatram kao sakaćenje, već kao pojačanje jer će linija ići češće van špica. Ono što rade sa navedenim linijama na slici, pa i od danas sa 18 i od septembra sa linijama koje preuzimaju privatnici jeste da se smanjuje broj šihti i povećava broj smenaca, odnosno celodnevnih polazaka, što bi značilo da je cilj svega toga da po ceo dan bude isti ili sličan interval.
Baš to, primera radi moja linija 307 će umesto 5 smenaca i 1 šihtaša, imati 7 smenaca kada dođu privatnici.
 
Čudno mi je bilo što je na spisku za zglobnim linijama. Taman sam pomislio da će da stave neki solaris na 75, pošto ima slobodnih solarisa.
 
Baš to, primera radi moja linija 307 će umesto 5 smenaca i 1 šihtaša, imati 7 smenaca kada dođu privatnici.
Nisam računao broj poluobrta, ali moguće da će povećati pravac uz to da ne bi bilo toliko ispadanja kao sad.
Čudno mi je bilo što je na spisku za zglobnim linijama. Taman sam pomislio da će da stave neki solaris na 75.
Možda i bude od septembra, s obzirom da Novi Beograd gubi jake zglobne linije (52, 56 i 88), što ako se sećam dođe 52 zglobna autobusa, čak i da uzmu nešto od privatnika i pretvore to u zglobno, ne verujem da će se svi ti zglobovi iskoristiti, pa bi mogli ostatak da stave na 75.
 
Možda i bude od septembra, s obzirom da Novi Beograd gubi jake zglobne linije (52, 56 i 88), što ako se sećam dođe 52 zglobna autobusa, čak i da uzmu nešto od privatnika i pretvore to u zglobno, ne verujem da će se svi ti zglobovi iskoristiti, pa bi mogli ostatak da sta
možda stave neki solaris od petka na 75 jer će ostati 20 slobodnih solarisa.
 
Vrh