Šta je novo?

Alternative za Beograd (u Srbiji)

Ne znam za kriminal. Mislim da toga ima svuda. U Surdiku bi trebalo da su povoljnije kuce.

Meni licno posle Dedinja, BNV prvo sledece mesto gde bi ziveo su Novi Banovci ili sto blize njima.
 
Vidim da se Novi Banovci cesto preporucuju, po cemu su oni bolji izbor od Surcina, Batajnice, Stare Pazove i slicnih sremskih mesta udaljenih 20-40 kilometara od Beograda?
 
Kazu da su N. Banovci jedan od centara prostitucije.
Mozda ih neki zato preporucuju.
 
Vidim da se Novi Banovci cesto preporucuju, po cemu su oni bolji izbor od Surcina, Batajnice, Stare Pazove i slicnih sremskih mesta udaljenih 20-40 kilometara od Beograda?
Prednosti:
- Uz Dunav.
- Do Novih Banovaca ide autoput i ne prolazis naplatnu rampu.
- Prilicno su povoljne nekretnine.
- Kad pogledas demografiju po godinama Novi
Banovci imaju najvece doseljavanje dok ostala mesta gube stanovnistvo.
- Osnovna skola Nikola Tesla je odlicna.

Mane:
- komarci??
- Voda je cesto losa ili je nema
- Snadbevanje elektricnom energijom nije bas pouzdano i treba razmisljati o solar + baterije
- malogradjanstina je jos uvek prisutna u nekom procentu
- Povezanost sa Beogradom u smislu javnog prevoza je losnjikava (pa treba automobil)

Ovo za prostituciju zaista nisam upucen i deluje mi da MC ima vise info.
 
Бановци су једнако удаљени од центра града као и Гроцка. Повезаност аутопутем и близина Дунава су идентични. Величина насеља, комарци, и снабдевање струјом на сличном нивоу. Једино воде неће бити још пар година, и у томе Гроцка и околина далеко заостају, али су зато цене некретнина драматично јефтиније.

А што се тиче малограђанштине, то је ствар личног афинитета - мени подједнако смета београдски урбани снобизам и хијалуронство.
 
Sta je "хијалуронство."?
 
То је нова религија нове елите. Огледа се у томе што средовечне госпође најпре трајно уклоне своје обрве, затим тетовирају нове у метализираној боји, па ишприцају кубике хијалурона, поливинилхлорида и ботокса у уста, образе, слепо око и гузове. Надигну капке тако да више никада не могу да затворе очи. Затим то препоруче младим девојкама које траже од пластик фантастика да им направи само "природан look". Међутим, све је више поборника и међу младим освешћеним мушкарцима. Е, онда се сви колективно претворе у караконџуле - то је ултимативни циљ.

Ево у одељењу моје ћерке већ су 4 кеве хијалуронке. Уверен сам да ћемо ускоро сви ми естетски некориговани бити дискриминисани и посматрани као заостали.
 
Хијалуронова киселина, препарат којим се шприцају боре, нешто што има састав који је врло сличан или идентичан са природним супстанцама које се налазе у људском телу, а служе да дају привид младости и лепоте. И заиста имају елементе религијске јер се људи куну у то. Болест, краће речено.
 
Ево у одељењу моје ћерке већ су 4 кеве хијалуронке. Уверен сам да ћемо ускоро сви ми естетски некориговани бити дискриминисани и посматрани као заостали.
fascinantno.
 
Sta mislite o mestima na pruzi za Vrsac?
Alibunar, Vladimirovci itd?
Banatsko Novo Selo - oko 16km udaljeno od Pančeva, oko 34km od centra Beograda.

Fino uređeno i razvijeno selo za naše standarde, široke ulice - prostrane travnate površine ispred kuća, placevi uredno isparcelisani, zatim kanalizacija, gas (nisam siguran da ima kanalizacije i gasa u svakoj ulici).
 
Nakon početnog zanosa i ,,spuštanje,, u realnost shaticemo pogrešku izbora. Smernica za izbor , može sve što je opštinski centar i to je OK.
U protivnom uvek nešto fali ili je ne dovoljno. Problem je u navici življenja u Bg konforu, te ako nešto fali ili nema izbor, kad tad nama ce zasmetati.
 
BG komfor?? :D
Meni je drago što sam se rešio življenja u Bg komforu hororu, i zamenio ga Pančevom.
Grad od 100.000 stanovnika, sedište regiona, koji ima apsolutno sve što mi treba, a nema saobraćajni kolaps. Lep Tamiški kej, u fazi je rekonstrukcije i biće još lepši; obožavam da izvedem klinca tamo da se igra u pesku ili da se prošetam ili provozam bajsom s porodicom; kad jednog dana urade pasarelu ka drugoj obali, biće fantastično! Staro jezgro grada, sa divnom starom arhitekturom, koja, doduše zahteva ozbiljno renoviranje, pre svega najstarijeg industrijskog objekta u Srbiji - Vajfertove pivare. Gradski park, koji je, zapravo, centralni trg pun zelenila, u čijem neposrednom okruženju se nalaze banke, pošte, muzeji, restorani, ... Narodna bašta, verovatno jedan od najlepših, a svakako jedan od najodržavanijih parkova u Srbiji. I tako dalje i tako dalje ... A sve to bez gužve i stresa!

A kad se, eventualno, uželim BG komfora ... centar Pančeva je 15km udaljen od Trga Republike.
 
C,C, C... .Pišeš samo radi pisanja ☹️ razmisli prvo ipak je ovo ozbilljan forum a ne dnevne novine sa novinarskiim bezvrednim glupostima

Pančevo jeste opštinski centar,,🤗
Upravo si potvrdio moje pisaniije.
sa svojim izborom😃😂😍
I to
, da ti je na dohvat ruke, sve institucijje, ustanove, obiilje ulužnih , prodajnih servisnih kao ii rekreaciionih objekata
pride još ako te se neko od rodbine , prijjatellja uželi ili još uvek seća , blizu si i lako dostupan ,😎
 
Poslednja izmena:
A sta mislite o Zaklopaci? (pripada opstini Grocka sto jeste deo Beograda).
Onaj deo uz Dunav mi deluje lepo a da nije skupo. Jedino sto je najbliza osnovna skola u Grockoj ili Vinci?

Ima li jos predloga za alternativu Beogradu?
 
BG komfor?? :D
Meni je drago što sam se rešio življenja u Bg komforu hororu, i zamenio ga Pančevom.
Grad od 100.000 stanovnika, sedište regiona, koji ima apsolutno sve što mi treba, a nema saobraćajni kolaps. Lep Tamiški kej, u fazi je rekonstrukcije i biće još lepši; obožavam da izvedem klinca tamo da se igra u pesku ili da se prošetam ili provozam bajsom s porodicom; kad jednog dana urade pasarelu ka drugoj obali, biće fantastično! Staro jezgro grada, sa divnom starom arhitekturom, koja, doduše zahteva ozbiljno renoviranje, pre svega najstarijeg industrijskog objekta u Srbiji - Vajfertove pivare. Gradski park, koji je, zapravo, centralni trg pun zelenila, u čijem neposrednom okruženju se nalaze banke, pošte, muzeji, restorani, ... Narodna bašta, verovatno jedan od najlepših, a svakako jedan od najodržavanijih parkova u Srbiji. I tako dalje i tako dalje ... A sve to bez gužve i stresa!

A kad se, eventualno, uželim BG komfora ... centar Pančeva je 15km udaljen od Trga Republike.
Pancevo je bilo ozloglaseno zbog zagadjenja, jel to sad reseno ?
 
A sta mislite o Zaklopaci? (pripada opstini Grocka sto jeste deo Beograda).
Onaj deo uz Dunav mi deluje lepo a da nije skupo. Jedino sto je najbliza osnovna skola u Grockoj ili Vinci?

Ima li jos predloga za alternativu Beogradu?
Cacak je za tebe ko stvoren.
Ima dobre pecenjare, okolo priroda, centar Srbije, dok si u BNV obican gastarbajter, ovde bi bio bog i batina.
 
Pancevo je bilo ozloglaseno zbog zagadjenja, jel to sad reseno ?
Ovo i mene zanima. Takodje me zanima da li postoji voz na liniji Pancevo - Beograd. Bila bi interesantna iskustva kao i utisci, ako je neko presao iz BG za Pancevo. Primecujem da ima odlicnih zgrada u samom centru grada po solidnim i relativno prihvatljivim cenama.
 
To bi možda mogao @Vox91 da vam odgovori ⬆️

I ja da dodam, kakva je situacija sad sa ona 3 vampirska polaska vozova ka PA sa Dunavskog perona rano izjutra... 3 ujutru i 3 popodnevna... Jel to i dalje operiše ili ne?
 
Kvalitet vazduha u Pančevu nije ništa lošiji nego u Beogradu, naprotiv.

Snimak ekrana 2023-10-02 050206.png


Nažalost, u celoj Evropi je loš vazduh, a na Balkanu pogotovo >>
Vazduh ne poznaje granice između država, a još manje gradova.
 
Meni je jedini veliki minus Pancevacki most. Zemun-Borca je alternativa, ali dosta produzava vreme putovanja.
 
Vrh