Šta je novo?

Alternative za Beograd (u Srbiji)

Живим у Гроцки недељама и могу рећи да је прелепо. Клима је добра и можете мирно ходати. Савршен је за породице, посебно са млађом децом.
 
Mogu da potvrdim za Grocku, ima sve sto treba jednoj porodici. Nije ni daleko od autoputa (nisam probao novi put ka Zaklopaci). Naravno, kome ne smeta da živi u useci okrenutoj ka severoistoku, dakle sa relativno malo osunčanosti, u senci.

Na Kosmaju je počela gradnja naselja na američki način, predgrađe sa tipskim kućama 100-200 kvm sa mnogo sadržaja, cenim da će biti jednako skupo kao stanovi na NBG iste strukture.

Meni na društvenim mrežama isto izlaze oglasi za stanove u Rumi,, u novogradnjama koje fino izgledaju. Ruma je isto odlična, blizu i BG i NS, autoput odmah tu, pruga, nije premalo ni preveliko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752537#p752537:meg1rrkp je napisao(la):
tragac » Pon Jun 29, 2020 2:54 pm[/url]":meg1rrkp]
Na Kosmaju je počela gradnja naselja na američki način, predgrađe sa tipskim kućama 100-200 kvm sa mnogo sadržaja, cenim da će biti jednako skupo kao stanovi na NBG iste strukture.
Jel ima neki sajt, detalji, gde se to nalazi ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752572#p752572:xqdcbnaz je napisao(la):
chiko » Pon Jun 29, 2020 4:33 pm[/url]":xqdcbnaz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752537#p752537:xqdcbnaz je napisao(la):
tragac » Pon Jun 29, 2020 2:54 pm[/url]":xqdcbnaz]
Na Kosmaju je počela gradnja naselja na američki način, predgrađe sa tipskim kućama 100-200 kvm sa mnogo sadržaja, cenim da će biti jednako skupo kao stanovi na NBG iste strukture.
Jel ima neki sajt, detalji, gde se to nalazi ?
http://kosmajskivrtovi.rs/
https://cityexpert.rs/a/novogradnja/kosmajski-vrtovi
 
tragac":1qdn0a7i je napisao(la):
Mogu da potvrdim za Grocku, ima sve sto treba jednoj porodici. Nije ni daleko od autoputa (nisam probao novi put ka Zaklopaci). Naravno, kome ne smeta da živi u useci okrenutoj ka severoistoku, dakle sa relativno malo osunčanosti, u senci.

Na Kosmaju je počela gradnja naselja na američki način, predgrađe sa tipskim kućama 100-200 kvm sa mnogo sadržaja, cenim da će biti jednako skupo kao stanovi na NBG iste strukture.

Meni na društvenim mrežama isto izlaze oglasi za stanove u Rumi,, u novogradnjama koje fino izgledaju. Ruma je isto odlična, blizu i BG i NS, autoput odmah tu, pruga, nije premalo ni preveliko.
Pisao sam vec moje istrazivanje o Rumi, Sr Mitrovici i Indjiji
U Mitrovici se kad sam ja zadnji put bio, zidalo bar 10 zgrada u isto vreme, a ako ne i vise. Mislim da je kvadrat oko 900 eur u novogradnji
U Rumi se dosta slabije zida, ali ima i tamo novogradnje, kao i u Indjiji
Meni se kod Rume nije svidelo sto im se srusila autobuska stanica i lokalna vlast ne cini nista povodom toga, vecinu prevoza im obavljaju privatne firme iz Ns, Bg, Mitrovice ...

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Lepo si opisao svoj grad :D
Iako nikad nisam bio u Užicu, moram te ispraviti. Sve srednje škole nema ni Novi Sad tako da ga ni Užice sigurno nema .. ima li u Užicu fakulteta?
Lepo za tebe ako ti je noćni život dobar ali ja sam van Bg izlazio u Ns i Zrenjaninu i to je bilo dosta slabo.. tako da ne verujem ni da je UE nešto bolje po tom pitanju a opet je svakako mnogo manji grad...
Video sam na nekim slikama da se ulica u blizini trga uveče pretvara u pešačku zonu. Jel to tako uvek, koliko je to korisno? Koliko ometa saobraćaj?
Stavi par slika svog grada, ako ti nije teško :wink:
Pa ako nemaju sve, ja stvarno ne znam koja to nedostaje?
Mozda si u pravu ali ja pricam samo onoliko koliko znam, ako gresim nije iz lose namere nego iz neznanja :)

Napisah da je nocni zivot bolji od ostalih gradova ispod 100k stanovnika. Dosta je losiji nego u Novom Sadu a miljama je daleko od Beograda. Uzice ima jako jako ziv nocni zivot i ima lokale svakog tipa. Svako moze da nadje nesto za sebe, ali naravno turbo folk dominira.
Jos je to i utanjilo zadnjih godina (ta raznolikost), ali i dalje ima dosta toga u ponudi.

Glavna ulica se zatvara u periodu kada saobracaj nije veliki, tako da se ne stvara nikakvo zagusenje u saobracaju. Imaju alternative ulice koje su apsolutno dovoljne.

Mogu da postavim slike, ali mozes ih naci i na internetu. :)
 
Da li neko nesto zna o ljudima koji zive na splavovima i sojenicama (recimo Ada Medjica, Pored Panc. mosta ili uz Savu.
Da li ima onih koji cele godine zive tamo?

Fascinantno je da su do osamdesetih sva ta mesta vec bila popunjena.
 
evo nesto za one koji bi kucu u okolini grada- kosmajski vrtovi
cena m2/1100 eura
kuce od 127-192m2
 

Prilozi

  • projekat-side-2.jpg
    projekat-side-2.jpg
    69,1 KB · Pregleda: 5.441
  • projekat-slider-2.jpg
    projekat-slider-2.jpg
    495,7 KB · Pregleda: 5.437
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752797#p752797:293b3o4q je napisao(la):
MC_ » Uto Jun 30, 2020 12:17 pm[/url]":293b3o4q]Da li neko nesto zna o ljudima koji zive na splavovima i sojenicama (recimo Ada Medjica, Pored Panc. mosta ili uz Savu.
Da li ima onih koji cele godine zive tamo?

Fascinantno je da su do osamdesetih sva ta mesta vec bila popunjena.
Ima ljudi koji zive cele godine tamo. I to su uglavnom visokoobrazovani ljudi, bivsi profesori itd. Upoznao sam bivseg profesora na fakultetu koji zivi u obicnoj rupi od splava, bez grejanja i tamo je cele godine. A ima stan od 100 kvadrata u centru. Pici camcem cele godine na NBGD stranu gde su neke kafane, tamo se urolja i vraca se nazad da spava :)

Sto se tice Kosmajskih vrtova, glupost po meni. Lakse je, bolje i jeftinije je da sam kupis zemljiste i napravis montaznu kucu nego imati ovako mali plac, kucu koju nisu birao kako ce da izgleda i raspored u istoj i komsije svuda oko sebe i nedodostatak slobode i privatnosti.
 
Alternative? Evo jedne od boljih. :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Arkq3lLuo0U[/youtube]
 
Ima neko ideju kako da pronadjem neki splav/sojenicu za iznajmljivanje? Mora da postoje neki napusteni koje niko ne koristi. Ovo po oglasima su sve neki fensi gde nocenje kosta 50,100...evra. Ja bih neki za 200,300 evra mesecno, da je krs najveci, bas me briga i ne mora odmah tu blizu da bude, moze i negde nize dole, 20, 30, 40 kilometara od Ade, ako je na Savi.
 
Ja bih dopunio navedene informacije o Indjiji i okolnim mestima.

Indjija je grad koji se nalazi na idealnoj poziciji, bukvalno na tromedji izmedju 2 najveca grada NS i Bg i Sremske Mitrovice, koja je sediste sremskog okruga. U neposrednoj blizini su 3 sela - Ljukovo, Jarkovci i Novi Karlovci (do 7km udaljenosti).
Ljukovo i Jarkovci imaju jezero - https://fruskac.net/rs/lokacije/jezera/ljukovo do kog se vrlo lako stize biciklom iz Indjije ili Ljukova i priroda je sjajna.

Nesto dalje od grada su Novi i Stari Slankamen, Maradik, Beska, Krcedin, Slankamenacki vinogradi i Cortanovci.
Novi Slankamen je mesto u kome se najvise gaje jabuke i breskve i od autoputa je udaljen 15ak km. Poznato je i vikend naselje u Novom Slankamenu, gde uglavnom ljudi iz Bg imaju vikendice.

Zanimljivo je da npr selo Ljukovo ima jako veliki broj dece, ljudi rade u Indjiji, Simanovcima (industrijska zona), Bg, NS i nemaju potrebu da se sele. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fd/Porta_hrama_u_Ljukovu.jpg
Skoro je bila Jelena DJokovic i pomogla izgradnju vrtica.
Ljukovo je udaljeno 3 km od Indjije (od table to table) i put je nov, uradjen skoro, kao i u mnogim drugim delovima opstine.

Indjija ima sistem 48 za resavanje komunalnih problema, odvajanje smeca je vec odavno uhodan sistem (u 21.veku ovo treba da je normalno svuda ali...), pouzdan gradski prevoz, kulturni centar (bioskop i pozoriste), galeriju Vojnovic, 3 srednje skole, 3 osnovne, vrtice, bazen, jezerce, nekoliko bas lepo uredjenih parkova, fin stadion, sportsku halu, novu halu koja tek treba da se zavrsi (traje to...), Leje (tereni za atletiku i fudbal), nekoliko jako uspesnih timova (ZRK Zeleznicar, OK Indjija, FK Indjija, jako uspesan karate klub itd).
Postoji i fabrika vode, koja je skoro pustena u rad.

Osim toga, Indjija daje studentske stipendije (17 000 dinara) i refundira troskove studentima sto je sjajno zaista.

Ja sam putovao vozom na fakultet u NS, a sad ce to biti jos i brze kad se zavrse brze pruge.

Do Bg i NS je potrebno oko 30-40 minuta iz centra Indjije tako da je to zaista povoljno.

Eto moj mali doprinos ovoj temi. Koga nesto vise zanima, tu sam.
 
Sacekacemo koju godinu na idealne alternative za beograd, jer sa bedom, koronom, migrantima, americkim izborima, kosovom, crnom gorom, vucicem i milom, svetskom geopolitikom, preslaganjem kapitala iz jednih ruku u druge i sl moze svasta da se promeni u roku od par meseci, kao sto se vec i promenilo.

Posebno sa one strane save i dunava gde su migranti najskoncentrisaniji. Trenutno idealna alternativa za beograd, meni licno bi bila neko jeftino predgradje krasnodara, a posto smo zakljucani u zemlji pa je neizvodljivo, gde god da si u srbiji trenutno mozes samo da gledas kako se kuva, kao da si na vetrometini gde cekas samo malo jaci nalet vetra da te oduva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758399#p758399:b4edhuds je napisao(la):
Beki » Пон Јул 20, 2020 1:38 am[/url]":b4edhuds]Ima neko ideju kako da pronadjem neki splav/sojenicu za iznajmljivanje? Mora da postoje neki napusteni koje niko ne koristi. Ovo po oglasima su sve neki fensi gde nocenje kosta 50,100...evra. Ja bih neki za 200,300 evra mesecno, da je krs najveci, bas me briga i ne mora odmah tu blizu da bude, moze i negde nize dole, 20, 30, 40 kilometara od Ade, ako je na Savi.
Скоро сам видео натпис за продају сплаву шипражју између Сајма и Аде. Можда може и да се изнајми. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753210#p753210:14gylze9 je napisao(la):
tzoran1 » 01 Jul 2020 06:56 pm[/url]":14gylze9]evo nesto za one koji bi kucu u okolini grada- kosmajski vrtovi
cena m2/1100 eura
kuce od 127-192m2
file.php

file.php
Od kolege koji je ozibljno zainteresovan za kupovinu, čujem da su cene 1100-1300 + PDV.
 
Mislim da se o Obrenovcu kao mestu za život blizu Beograda (iliti alternativi istom), vrlo malo ili čak uopšte ne piše na forumu... Neke od prednosti Obrenovca su: svuda se stiže peške (pošta, škola (bilo osnovna bilo srednja), dom zdravlja itd..) iz skoro svakog dela grada, i ne gubi se vreme u gužvama za obavljanje svakodnevnih aktivnosti. Postoji prelepo izletište kod Save, Zabran sa trim stazom u šumi, splavovima, restoranima, zip line-om za najmlađe... A kada je potrebno da se ide u Beograd, gradski prevoz je dobar, busevi su česti, kolima naravno još brže... Tu je i novi autoput kojim se brzo stiže na aerodrum, novi Beograd...
Kakvo je mišljenje forumaša o ovom gradu i da li ste nekada bili u Obrenovcu? (*nije grad, je već Beogradska opština, ali to samo da bi Beograd raspolagao njegovim budžetom, generalno je odvojena celina, ali to je neka druga tema...)
 
Бели поток има лепу повезаност превозом а лепо је место.
 
Resnik je dobro povezan, cak ima i voz.
 
Ako se priča samo o povezanosti sa Beogradom i lepotom mesta, slažem se. Beli potok je super mada po mom mišljenju pre za neku vikendicu ili kad živiš bez srednjoškolske dece, jer realno će hteti i da izlaze i sve u centar... A i za mlađe ne znam koji su sadržaji ukoliko oba roditelja rade... Obrenovac je naveden kao najkompletnija opcija gde ako ne radiš u Beogradu uživo svaki dan ili želiš specifično u neki lokal da izađeš nemaš neku realnu potrebu. Osnovnih škola ima, Gimnazija koja je odlična, takođe stručne škole, čuvaonice i radionice za najmlađe. Razni sadržaji tipa : Hoćeš na jogu? -ima par studia, hoćeš tekvondo, karate, ima... privatne škole jezika...Mislim putuju ljudi i svaki dan iz Obrenovca na posao prevozom ali ode sigurno po sat vremena +, tamo vamo... Ali npr. sada ima dosta firmi Šimanovci i to, pre se stigne nego iz Beograda... Kad neko radi hibridno idealna opcija po mom mišljenju... Fun fact : centralno grejanje je 24h u grejnoj sezoni, a 3x jeftinije
 
Resnik je dobro povezan, cak ima i voz.
Да, Ресник има и воз али је штета што Београд није Беч или неки други град са дугорочном стратегијом градског превоза. Данас има воз, а сутра га већ нема. Неко се одлучи да купи кућу или стан у Реснику због одличног превоза возом, јер је час посла у центру Београда, али авај, укине се воз. Да је саобраћајна политика стабилнија и дугорочнија, сам град Београд би био растерећенији. И то не важи само за Београд.
 
Treba se navici na zivot bez "kulturnih", ugostiteljskih i svih drugih sardrzaja van kuce jer to je jedina buducnost.
Uskoro ce se sve sto zaradjujemo trositi na hranu.
Razmislite samo, industrije ALU folije ce se polako gasiti zbog skupe struej. Kako ce hrana da se pakuje?
 
Sta mislite o mestima na pruzi za Vrsac?
Alibunar, Vladimirovci itd?
 
Vrh