Šta je novo?

Alternative za Beograd (u Srbiji)

Све зависи где се путује. Већина људи данас ради на Новом Београду, па им је Пупинов мост боља опција.
 
Apsolutno se slazem, ali bih svakako bio i dalje vezan za BG prvenstveno zbog posla i ostatka porodice.
Interesantno mi je sto je moguce naci vec gotove i useljive stanove u novogradnji, sto je danas retkost na trzistu. Jednom sam kupio u izgradnji i nikada vise.
 
Izgleda da nema mnogo Beogradjana u Pancevu :)
Meni deluje kao solidna alternativa za prelaz iz manjeg stana u BG u duplo vecu novogradnju blizu centra u PA.
 
promeniti naziv teme u Alternative za Beograd (okolina Beograda)
 
Pa mogli biste vi koji ste odnekud da nam približite vaše krajeve od pre nego što ste došli u Beograd. Evo recimo Došljak, tu je već ne znam koliko godina, sa ne znam koliko postova, a ne znam odakle je došao, da li je igde to napisao, možda jeste 🙂

Pančevo je sladak gradić, ima sve prednosti funkcionalnog, živog grada (do 21 h uveče) za sve one čiji prohtevi nisu megalomanski... Što znači ako ti je cilj Nju Jork, moraš prvo Beograd da savladaš, stepenik po stepenik... Možeš u neku Jutu ili Ajdaho direktno iz odakle si, ali put u NYC vodi samo preko Beograda. Uostlaom, ne kažu za džabe da smo Nju Jork Balkana.

Spomeni BG tinejdžeru iz centra preselenje za Pančevo, rekao bi ti - duuuh, ahaaa živeo bih u PA, NOT! - a i mi stariji koji držimo do sebe i svog statusa, a ne komfora, znamo da je časnije biti beskućnik u krugu dvojke, nego skućen u nekoj zabiti zaboravljen od svih... Ovde su ljudi, ovde je život, ovde svetla velegrada najjače sijaju, u ovom gradu nikad nisi sam, čak i kad spavaš na pločniku po zimi, ovaj grad je toliko puta najlepše opevan...

Ali ste svi vi ostali, iz unutrašnjosti, dobrodošli ovde, Beograd je grad otvoren za sve!

Malo ćemo vas gledati onako ispod oka u prvo vreme, sa visine kako nam i dolikuje po tom nekom staležu i statusu koji stičemo rođenjem u ovom velegradu. U ovom našem širokogrudom Nju Jorku Balkana i Berlinu Balkana, melting potu Balkana, iz tih vaših malih sredina, dobrodošliii steee.

To šta mi pričamo o vama na kafi, (u Bonafidesu) kad kolege iz unutrašnjosti nisu za stolom, hah, o tome nikad nećete ništa znati. 😄

To ostaju malene tajne i tračerske partije pravih Beograđana.

Ali dobrodošliii steee.

Šalu i predrasude na stranu, Pančevo ima i mir i tišinu koju BG mahom nema... Ima i niže cene rente i kvadrata, ravničarsku idilu, najveći buvljak u Srbiji, maglovita zimska jutra i vazduh koji štipa za oči. Što je sve češća situacija zimi i u nižim krajevima BG, pogotvo u naseljima sa puno individualnih ložišta, tipa Borča, pa mu i ne dođe neka značajna osobitost Pančeva. Ima i bioskop i mek donalds i Zaru i H&M i LC waikiki sve blagodati Beograda su tu. Tako da je jedna od logičnijih opcija za preselenje ako već moraš negde van granica grada. 🙂
 
Ali ste svi vi ostali, iz unutrašnjosti, dobrodošli ovde, Beograd je grad otvoren za sve!

Malo ćemo vas gledati onako ispod oka u prvo vreme, sa visine kako nam i dolikuje po tom nekom staležu i statusu koji stičemo rođenjem u ovom velegradu. U ovom našem širokogrudom Nju Jorku Balkana i Berlinu Balkana, melting potu Balkana, iz tih vaših malih sredina, dobrodošliii steee.

To šta mi pričamo o vama na kafi, (u Bonafidesu) kad kolege iz unutrašnjosti nisu za stolom, hah, o tome nikad nećete ništa znati. 😄

To ostaju malene tajne i tračerske partije pravih Beograđana.
Mhm... i onda mi, iz malih sredina i raznoraznih zabiti poput Pančeva prešišamo sve vas prave Beograđane, aristokrate.. svojom zgodnoćom, vrednoćom, pameću, beskonačnim šarmom i harizmom-prosto oduvamo sve vas prave Beograđanke i Beograđane i ostavimo vas bez teksta.. Prosto obasjamo svaku prostoriju u kojoj se pojavimo i ulepšavamo ljudima život u svakom smislu.. ;):love:
 
Mhm... i onda mi, iz malih sredina i raznoraznih zabiti poput Pančeva prešišamo sve vas prave Beograđane, aristokrate.. svojom zgodnoćom, vrednoćom, pameću, beskonačnim šarmom i harizmom-prosto oduvamo sve vas prave Beograđanke i Beograđane i ostavimo vas bez teksta.. Prosto obasjamo svaku prostoriju u kojoj se pojavimo i ulepšavamo ljudima život u svakom smislu.. ;):love:
A tek kada dodju Crnogorci u Beograd, meltingpot se pokvari i eksplodira ;) S sarmom, elokventnosti, inteligencijom, pronicljivosti, mudrosti, sjajnim smislom za humor, ispravnim drzanjem i hodom, visinom, i onom drugom visinom sto @Noki voli cesto da kaze da je uvek koji cm vise pozeljan, prepotentnoscu i naravno brdjanskim mentalitetom ;)
 
Mhm... i onda mi, iz malih sredina i raznoraznih zabiti poput Pančeva prešišamo sve vas prave Beograđane, aristokrate.. svojom zgodnoćom, vrednoćom, pameću, beskonačnim šarmom i harizmom-prosto oduvamo sve vas prave Beograđanke i Beograđane i ostavimo vas bez teksta.. Prosto obasjamo svaku prostoriju u kojoj se pojavimo i ulepšavamo ljudima život u svakom smislu.. ;):love:


Hehehe.. ja sam napisao (između redova) samokritički post za nas Beograđane, a ti nagomilavaš hvalu za vas 'provincijalce' 😋, tako tipično... 😏

Mislim nama ne smeta, taj kompleks niže vrednosti. 😄 Beograđani su se sa tim odavno pomirili...

A tek kada dodju Crnogorci u Beograd, meltingpot se pokvari i eksplodira ;) S sarmom, elokventnosti, inteligencijom, pronicljivosti, mudrosti, sjajnim smislom za humor, ispravnim drzanjem i hodom, visinom, i onom drugom visinom sto @Noki voli cesto da kaze da je uvek koji cm vise pozeljan, prepotentnoscu i naravno brdjanskim mentalitetom ;)

Eto, nema razlike, Crnogorci ispadoše isti kao Pančevci uz koji cm gore 😆

Al šta sve nama beograđanima fali, ihaj...

Već troje Novosađana koje sam upoznao mi otvoreno reklo i to onako na prvu - znaš ja ne volim Beograd.

Znači ne bi mi palo na pamet da ja njemu kažem znaš ja ne volim Novi Sad sve da to i mislim, a ne mislim.. Ili recimo neko iz Kragujevca, dođe u BG i kažem mu znaš ja ne volim Kragujevac...

Nego ljudi ne kapiraju da je i BG nekom rodni gradi nije samo najveći grad i administrativni centar, pa bi mogli malo da se uzdrže ako već ne umeju da se izraze šta tačno kod Beograda ne vole... Ne volim ni ja puno toga ali bih ipak pazio ako znam da je neki manji grad nečiji rodni grad da ne odvalim tako nešto... Rekao bih konrektno, to i to mi se ne sviđa, a to i to mi se sviđa...

Nego Beograd dođe kao vreća za udaranje... Sve frustracije iskali na Beogradu i Beograđanima... 😆
 
Ti si, mili, rekao šta si mislio.. nema potrebe da se pravdaš, bg aristokrato.. Čuj, šta o nama pričate iza leđa u Bonafidesu.. Jedino kakve smo face i kako smo prepametni-sve drugo bi bila čista pakost.. :cool:
 
Postao sam "mili" lol 😄🥰

Pa pakosni smo to je išlo na kritiku nas Beograđana...

Tipična situacija je kao sedimo u Bonafidesu. Jao ne evo je opet ova... a devojka na mestu, samo nije nabeđena da je neka faca, nova sredina, novo sve, ne može sa nekim autoritetom da se predstavi, a i ne treba... Kao ove naše koje su se pomerile 2 ulice gore iz gimnazije do faksa...

I sve kao fino pred njom, al zapravo nećemo da je ubacimo u društvo. Mi već društvo imamo.. a vi se snalazite.. Ima tu mesta za kritiku nas Beograđana u tom periodu kad se tek pubertet lagano završavao...

Nama je sve potaman i već ustaljeno... S druge strane ima svoje prednosti i odvojiti se od roditeljskog doma u tom periodu, a ne samo mane...
 
Ja sam uvek bio streptomicin za takve snobove... izađi mi na crtu, ako smeš.. onda se iznenade, umišljene (i uplašene) dušice.. Koren te snobovštine je strah i nesigurnost u sebe, ako ti je glavni kvalitet mesto rođenja, a na drugim poljima si tanak-ostaje ti jedino da se prenemažeš i hvališ nekim poreklom.. Nikad neću zaboraviti kako je jedna koleginica rekla-kao da, vama iz manjih sredina je lakše da učite itd, jer nema šta da nam skreće pažnju, kao Beograd je Njujork, prepun sadržaja i aktivnosti, pa su te aristokratske dušice rastrzane na sto strana i ne mogu da uče.. Mislim se, dođi da ti kažem reč, dve.. :cool:
 
Tako je Vokse, samo oštro prema aristokratiji 😄
 
Oštro po lažnoj beogradskoj aristokratiji... beogradsko blato, dok ste se vi vozili fijakerima po kaldrmi... kao prave aristokrate, po austrougarskom modelu... 😆

Eto nadam se da su sad egoi svima namireni. 🙂
pa možemo dalje na druge teme 🙂
 
Pa prvi si počeo... a ja imam dugačak jezik.. ;)
 
Stvar je minimalizovati zavisnost od Beograda. Koristiti lokalnu zajednicu za skoro sve što ti je potrebno.
Tacno. Potrebna je debeogradizacija Srbije.
Kolektivni Beograd je unistio Srbiju, jer odavde se vlada, odavde se daje primer.
Tacan je onaj grafit:
"Srbija umire Beograd se smeje".
 
Mhm... i onda mi, iz malih sredina i raznoraznih zabiti poput Pančeva prešišamo sve vas prave Beograđane, aristokrate.. svojom zgodnoćom, vrednoćom, pameću, beskonačnim šarmom i harizmom-prosto oduvamo sve vas prave Beograđanke i Beograđane i ostavimo vas bez teksta.. Prosto obasjamo svaku prostoriju u kojoj se pojavimo i ulepšavamo ljudima život u svakom smislu.. ;):love:
🙄
 
Bio sam prekjuče u Pančevu, pa bih da ponovim svoj neki generalni utisak od ranije.

Grad je miran i tih, zaista je uživancija prošetati i jesti po lepom danu... Mrska mi je bila i sama pomisao, na mravinjake od Beograda ili Novog Sada, svejedno...

Ovde beskrupulozna gradnja nije uhvata tolikog maha, tek po koja zgrada se diže od nekoliko spratova, pitanje je u kom će to smeru ići... Verujem da će za nekih 30 godina više ličiti na Novi Sad al za sada je očuvan stari Vojvođanski feel, laganog, usporenog života...

Po radnom danu puste ulice... Reklo bi se da svi rade ili su na buvljaku... Jedino je tamo gužva. 😊 ali do 13h posle toga i tamo kao da se uragan sprema. Svi zatvorili, obezbedili svoje tezge, pokupili se i otišli... Nema žive duše. Bukvalno kao u Teksasu ono okruglo žbunje što ga vetar nosi 😆 a 3 sata pre toga glavna tržnica Srbije na otvorenom...

Za introvertne raj. Za ekstrovertne toplo preporucujem Novi Sad. Za one koji žele komšije penzionere, Pančevo, za one koji žele klince i studentariju Novi Sad... Generalno je tako...

Inače od buvljaka se najčešće spuštam istočnim delom grada koji se ako je verovati mapi zove Kotež 1 i 2.. Ceo taj potez pored groblja skroz do glavne ulice gde je TC Big je dobra stara gradnja, po urbanističkim pravilima iz 70, 80... Zelene površine, parkinzi...

I dalje gotovo pusto... Poneki penzioner tiho i nenametljivo prođe biciklom i to je to! I tu kao kvadrat bezvredan, a BNV 10x toliko 😄 Poludeli smo načisto... Pre bih ovde u potrkovlju renovirao neki stančić sa terasom odakle se pruža pogled koji se beskrajno širi, nego se gurao među one zgradurine...

20240320_111841.jpg
20240320_122950.jpg


ŽS Pančevo, izvorno stanje što se kaže... Šalter radi do nekih 15, 16h, wc je zaključan... Samo za osoblje... Klupe ispred su jezive... To je jedina zamerka... i onaj voz ne znam zašto se onoliko vuče kad su im stavili kamene pragove barem do Ovče, ne znam jesu li dalje od Ovče rekonstruisali prugu, al ide kao po jajima sporo... I ne znam zašto karta elektromotrnim košta boga oca 300 povratna, a dizelašem 128 povratna... Najgore je što više ne znam ni kako se ispravlja ta nepravda u državi Srbiji. To neosnovano obogaćenje, gde završi razlika u novcu, ko je nadležan da to preispita...

Tako da, stanica je oronula, ostalo je sve na dohvat ruke i miiiirno. Idilično. 🙂 Verujem da onom ko je tamo rođen i odrastao to dosadi, al meni tako nešto sada treba...

20240320_132755.jpg

20240320_141019.jpg

20240320_144311.jpg
 
Ma Pančevo je bombonica.. Mirno, fino, idilično, čisto... a tu jednu kesu što se vidi na travnjaku si verovatno ti bacio, to je bg manir.. :ROFLMAO:

Prošao si Kotežom 1 i 2, lepa naselja, kvalitetne gradnje, u nastavku je naselje Tesla-to su zgrade starije i manje kvalitetne, ali je tu prednost blizina tc Big, koji je grad u gradu i sve se vrti oko toga.. Da si se šetao po centru, video bi i veću gužvu, a i gužve u saobraćaju su sve veće- nekad je po Pančevu bilo milina voziti, ali više nije, ili sam samo stariji..

U tu ŽS nisam ušao nikad u životu, a mogao bih da obnovim i gradivo sa buvljakom-ćarape, ćarape, ćarape, gače-tri para sto dinara, tri para sto dinara..:ROFLMAO:
 
Mirno, fino, idilično, čisto... a tu jednu kesu što se vidi na travnjaku si verovatno ti bacio, to je bg manir.. :ROFLMAO:

Jaki ste na humoru 😛 da smo odrastali u istom bloku dovideo bih te brzo u red mališa 😆

Ne znam gde si našao tu kesu.. ali vidiš natips na zidu za penjanje 😎 Vole me u Pančevu... ☺️ Ne moram sam da se dokazujem, sve piše 😄

Da, prošao sam i Teslom, to je ka putu za TC Big... jeste jako čisto i celog dana su neke ekipe sekle travu svuda...

U tu ŽS nisam ušao nikad u životu, a mogao bih da obnovim i gradivo sa buvljakom-ćarape, ćarape, ćarape, gače-tri para sto dinara, tri para sto dinara..:ROFLMAO:

Dve stvari su se izmenile.. Prvo cene su malo jače... a drugo poliglotske sposobnosti koriste 😊

"Duošao cjen" i ona mi kaže "lìu bai", ja kažem "u baj" ona se nasmeje i kaže.. ajde u baj 😄

Tako se pazare čarape za 500 dindži umesto 600 😄

InShot_20240322_145320300.jpg


Al ima i Kineza tvrda srca na moj kineski. 😔

A ovo ispod je dosta verno urađena kopija sem đona.. al je zločin kupiti fejk nike 😄 tako da to nisam uradio... ali čarape, gaće, trešice, šorcevi ✅️ sve drugo je fejk na meni 😁

20240320_132427.jpg
20240320_132418.jpg
 
Je l` "cjen" znači "cena"? :)

Da cijena... ijekavski 😄 Iskreno to sam naučio kao izraz duošao cjen - koliko košta... A sta je šta u okviru du'šao cijen.. nisam siguran 🙂 O se jedva čuje... tako da može i kao du'šao cjen...

@Vox91 hehe.. gde su ružne svi klinci se i dalje lože na 97 😉 naravno original...

A o udobnosti ne vredi raspravljati... samo probaj patike gde je đon celom dužinom vazdušni... Prvo te odmah usprave... a sve vreme ćeš imati osećaj kao da hodaš po najfinijem mermeru, a u isto vreme udobno kao da gaziš po mekanom ćebetu... Neverovatne su... I ja nisam verovao dok ih nisam probao...
 
Vrh