Šta je novo?

Air Serbia

Pa to onda moze da vazi za prakticno sve destinacije.
Od toga mozda mogu nesto da imaju oni koji putuju (u Ameriku) avionom. Pre svega let bez layovera a mozda i neke pogodnosti zbog povecanja konkurencije. Takodje, mozda bi i sama kompanija mogla da ima nesto od toga. Videcemo vec. Sacekajmo da uopste krenu da lete :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361858#p361858:2p00640u je napisao(la):
Blade » 09 Dec 2015 16:27[/url]":2p00640u]Svaka čast! Ali sta nas 90% stanovnika Srbije imamo od toga?

Ko ima finansija da ide u Ameriku avionom, isao je i do sada, pa će ići i dalje. Ko nije, neće ići ni sada, pa sve i da mu je aerodrom ispred kuće. Bar mi se kao amateru tako čini...

pa tako je bilo prica i za vize, "sto da nam ukidaju, ko ima para da putuje ima i 35 evra za vizu" :o :bash:
 
Jedino sto je bolje kada ides direktno je da se ne cimas na aerodromu kojem presedas i na kojem je kontrola za US. Karte ce sigurno biti mnogo skuplje nego sa jednim presedanjem.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo nije za nas iz Srbije nego je pre svega linija za dijasporu koja će lakše putovati do Srbije i nazad. Većina njih dođe bar jednom godišnje.

Dobat potez u svakom slučaju kada se uzme u obzir veličina naše dijaspore u SAD i verujem da utiče i na rejting avio kompanije.

Sačekajmo da vidimo koje će biti cene da bi imali diskusiju o rentabilnosti linije.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
dr strangelove":8nc7m6ja je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361858#p361858 je napisao(la):
Blade » 09 Dec 2015 16:27[/url]":8nc7m6ja]Svaka čast! Ali sta nas 90% stanovnika Srbije imamo od toga?

Ko ima finansija da ide u Ameriku avionom, isao je i do sada, pa će ići i dalje. Ko nije, neće ići ni sada, pa sve i da mu je aerodrom ispred kuće. Bar mi se kao amateru tako čini...

pa tako je bilo prica i za vize, "sto da nam ukidaju, ko ima para da putuje ima i 35 evra za vizu" :o :bash:

Ovo je takva besmislica...bas bi bilo zanimljivo da tako rezonuju amerikanci ...viza ce biti dok god procenat odbijenih zahteva za vizu ne bude ispod 5%.... Sada je 16.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361884#p361884:sqp7wsa0 je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Sre Dec 09, 2015 6:38 pm[/url]":sqp7wsa0]Ovo nije za nas iz Srbije nego je pre svega linija za dijasporu koja će lakše putovati do Srbije i nazad. Većina njih dođe bar jednom godišnje.

Dobat potez u svakom slučaju kada se uzme u obzir veličina naše dijaspore u SAD i verujem da utiče i na rejting avio kompanije.

Sačekajmo da vidimo koje će biti cene da bi imali diskusiju o rentabilnosti linije.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Priznajem da o tome nisam razmisljao dok sam pisao prethodni post. Slazem se i to je ok.


Shomy, strangelove,
Ne mislim da je to lose i beznačajno, baš naprotiv. Samo nije nesto sto će vecini ljudi ove drzave znaciti i objasnio je kolega kome hoce i hvala mu.
U svakom slucaju, bilo bi lepse da je ovo normalna zemlja, pa da mnogi koji vole putovanje mogu da razmisljaju da ovo iskoriste kao nesto sto će im olaksati da uzivaju u necemu kao takvom, a sto u nekim drugim zemljama nije neostvaren san, kao ovde. Lično nisam neki ljubitelj voznje avionom, pa sve i da je bolja situacija u nasoj zemlji, ne bi mi toliko znacilo. Ali medju ovih 90% koje sam pomenuo, pored mene i meni slicnih, svakako ima onih kojima bi.
 
shomy procitaj ponovo; ocigledno da sam mislio na sengenske vize koje su bile 35 evra i koje su ukinute
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361884#p361884:36oi3ydb je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Wed Dec 09, 2015 6:38 pm[/url]":36oi3ydb]Ovo nije za nas iz Srbije nego je pre svega linija za dijasporu koja će lakše putovati do Srbije i nazad. Većina njih dođe bar jednom godišnje.

Dobat potez u svakom slučaju kada se uzme u obzir veličina naše dijaspore u SAD i verujem da utiče i na rejting avio kompanije.

Sačekajmo da vidimo koje će biti cene da bi imali diskusiju o rentabilnosti linije.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Linija ne moze da se bazira na dijaspori "od kojih vecina dodje bar jednom godisnje". Od takve popunjenosti kabine ne mogu da skupe ni za platu posade. Ovde su glavni target transferni iz regiona.
 
dr strangelove":37j8lzok je napisao(la):
shomy procitaj ponovo; ocigledno da sam mislio na sengenske vize koje su bile 35 evra i koje su ukinute
Da, sad vidim...sorry :)
 
Kad smo vec kod viza za US, to ne funkcionise bas tako, Hrvati su dostigli taj procenat al ih ipak ne pustaju, to je vise politicka odluka. Cak su i sad poostrili jako kontrole za visa waiver program, a onima koji su putovali iz tih zemalja u Siriju i Irak uvelli vize.
 
asgsa":1mzq5dap je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361884#p361884 je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Wed Dec 09, 2015 6:38 pm[/url]":1mzq5dap]Ovo nije za nas iz Srbije nego je pre svega linija za dijasporu koja će lakše putovati do Srbije i nazad. Većina njih dođe bar jednom godišnje.

Dobat potez u svakom slučaju kada se uzme u obzir veličina naše dijaspore u SAD i verujem da utiče i na rejting avio kompanije.

Sačekajmo da vidimo koje će biti cene da bi imali diskusiju o rentabilnosti linije.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Linija ne moze da se bazira na dijaspori "od kojih vecina dodje bar jednom godisnje". Od takve popunjenosti kabine ne mogu da skupe ni za platu posade. Ovde su glavni target transferni iz regiona.

Potcenjujes velicinu dijaspore Srbije u SAD imam primere u najblizoj okolini koji dodju minimum jednom godisnje. Slazem se i da ce dijaspora jednog dela bivših zemalja SFRJ koristiti liniju, pa Albanci iz SAD koji iz/za Beograda imaju direkt transfer svakog dana ka Tirani itd itd itd.

Dobra ideja za liniju, samo da su cene konkuretne.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
negde sam čuo da dok je leteo Scanderbeg Air izmedju Njujorka i Prištine/Tirane je imao odličan CLF. I to su naravno skoro sve bili O&D putnici, bar na evropskoj strani.
 
Da li laže ili vučić ne računa teritoriju kosova u srbiju?!

Skoro 30 godina naša zemlja nije imala letove ka SAD. Jel Priština u sastavu naše države?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
loyola":2vc0kksa je napisao(la):
Kad smo vec kod viza za US, to ne funkcionise bas tako, Hrvati su dostigli taj procenat al ih ipak ne pustaju, to je vise politicka odluka. Cak su i sad poostrili jako kontrole za visa waiver program, a onima koji su putovali iz tih zemalja u Siriju i Irak uvelli vize.
Nisu ni oni jos dostigli...na Vikipediji piše da imaju 6.1%, a treba da bude ispod 5% kako bi se uopšte razmatralo o ukidanju viza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361914#p361914:3n2zr9gv je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Wed Dec 09, 2015 9:09 pm[/url]":3n2zr9gv]
asgsa":3n2zr9gv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361884#p361884 je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Wed Dec 09, 2015 6:38 pm[/url]":3n2zr9gv]Ovo nije za nas iz Srbije nego je pre svega linija za dijasporu koja će lakše putovati do Srbije i nazad. Većina njih dođe bar jednom godišnje.

Dobat potez u svakom slučaju kada se uzme u obzir veličina naše dijaspore u SAD i verujem da utiče i na rejting avio kompanije.

Sačekajmo da vidimo koje će biti cene da bi imali diskusiju o rentabilnosti linije.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Linija ne moze da se bazira na dijaspori "od kojih vecina dodje bar jednom godisnje". Od takve popunjenosti kabine ne mogu da skupe ni za platu posade. Ovde su glavni target transferni iz regiona.

Potcenjujes velicinu dijaspore Srbije u SAD imam primere u najblizoj okolini koji dodju minimum jednom godisnje. Slazem se i da ce dijaspora jednog dela bivših zemalja SFRJ koristiti liniju, pa Albanci iz SAD koji iz/za Beograda imaju direkt transfer svakog dana ka Tirani itd itd itd.

Dobra ideja za liniju, samo da su cene konkuretne.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Pa ne, ja ti potpuno verujem da ti poznajes ljude koji zive u Americi i dodju na odmor u Srbiju, samo hocu da kazem da linija ne moze da se bazira SAMO na tim ljudima. Izmedju ostalog i zbog toga sto oni dolaze sezonski a linija bi trebalo da bude celogodisnja. Bez celog regiona u sirem smislu (dakle sire od bivse SFRJ) linija ne moze da opstane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361884#p361884:241b84lo je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » 09 Dec 2015 06:38 pm[/url]":241b84lo]Ovo nije za nas iz Srbije nego je pre svega linija za dijasporu koja će lakše putovati do Srbije i nazad. Većina njih dođe bar jednom godišnje.

Dobat potez u svakom slučaju kada se uzme u obzir veličina naše dijaspore u SAD i verujem da utiče i na rejting avio kompanije.

Sačekajmo da vidimo koje će biti cene da bi imali diskusiju o rentabilnosti linije.

Nema potrebe da čekamo. Linija sigurno neće biti rentabilna u prvih par godina ali ako se kompanija u međuvremenu bude dobro razvijala počeće i linija da donosi novac - ako ne sebi onda drugim linijama koje će je "hraniti" transfernim putnicima i imati bolja punjenja usled postojanja linije za JFK.

Dijaspora je značajan dodatak za ovu liniju ali ona ne može da opstane bez transfernih putnika. Oni su ključni.
 
U suštini, za ovakav JU kakav je sad i kako je ustrojen, nije ni važno da li će linija biti profitabilna ili ne. Budžet je tu, subvencije su tu, a marketinški je NYC uvek dobra priča

Ionako sada ne plaćaju masu toga aerodromu ni pošti... Neće biti nikakav problem da se gubici pokriju iz nekog javnog prihoda.

Ekipa je rekla da će se leteti za US, i tako će biti. 0.001% stanovništva koje još ponekad stavi prst na čelo i sabere dva i dva nije relevantna publika za ovu utakmicu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361959#p361959:3fagikba je napisao(la):
beowl » Thu Dec 10, 2015 8:25 am[/url]":3fagikba]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361884#p361884:3fagikba je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » 09 Dec 2015 06:38 pm[/url]":3fagikba]Ovo nije za nas iz Srbije nego je pre svega linija za dijasporu koja će lakše putovati do Srbije i nazad. Većina njih dođe bar jednom godišnje.

Dobat potez u svakom slučaju kada se uzme u obzir veličina naše dijaspore u SAD i verujem da utiče i na rejting avio kompanije.

Sačekajmo da vidimo koje će biti cene da bi imali diskusiju o rentabilnosti linije.

Nema potrebe da čekamo. Linija sigurno neće biti rentabilna u prvih par godina ali ako se kompanija u međuvremenu bude dobro razvijala počeće i linija da donosi novac - ako ne sebi onda drugim linijama koje će je "hraniti" transfernim putnicima i imati bolja punjenja usled postojanja linije za JFK.

Dijaspora je značajan dodatak za ovu liniju ali ona ne može da opstane bez transfernih putnika. Oni su ključni.

Slazem se. To sam upravo i govorio. Na kraju krajeva, i ostale linije AS se u dobroj meri oslanjaju na transferne putnike.
 
не заборавите и медицинске туристе :) Амери ће, можда, кренути у већем броју да долазе овде на разне медицинске захвате, с обзиром да им је јефтиније да изму карту до Београда и одраде операцију, буду месец дана и врате се кући, него да ураде само операцију (без лежања у болници)
 
stvarno bi bilo zgodno da povedu racuna da se ovo ne dogadja


 
ево један кул додатак који би могли да ставе на своје авионе :) таман још један начин да зараде додатну кинту :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=c5IAmNXMkUg[/youtube]
 
може и мања, за једно седиште. планирају да уграђују на све авионе (од бизнис до великих широкотрупаца)
 
Ovo zahteva potpuno nov koncept prve klase koji je nemoguće ugraditi na postojeće letelice, prepravke bi koštale desetine miliona.

Znači samo za neke buduće isporuke najvećima i najbogatijima. Cifre će verovatno biti u rangu onih koje se plaćaju za Etihad Residence.
 
Vrh