Šta je novo?

Air Serbia

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366134#p366134:1yaq2mr8 je napisao(la):
Гага » 09 Јан 2016 11:52 pm[/url]":1yaq2mr8] :D
file.php
 
Dosadno im a kao pokrenuli su neki kao postupak po zahtjevu neke kompanije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366635#p366635:1lgfh4qu je napisao(la):
tragac » Wed Jan 13, 2016 3:33 pm[/url]":1lgfh4qu]Bitno je da je u Srbiji kroatizacija privrede u punom zamahu.

Meni je licno nebitno da li je kroatizacija ili germanizacija ili srbizacija ili sta god, nego mi je cudno da je to zavrsilo na sudu. Hocu da kazem, trebalo bi da je jednostavno...ili AS ima pravo da prevozi putnike trecih zemalja ili nema. Neko bolje informisan ce znati to da objasni, ali jel spada to u Petu cikasku slobodu?
 
Za neka trzista je to zanemarljiv broj putnika, za neka druga trzista je to znacajan udeo u ukuonom broju putnka. Na primer to. Nagadjam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366636#p366636:2hynez3k je napisao(la):
asgsa » 13 Јан 2016, 15:45[/url]":2hynez3k]Meni je licno nebitno da li je kroatizacija ili germanizacija ili srbizacija ili sta god, nego mi je cudno da je to zavrsilo na sudu. Hocu da kazem, trebalo bi da je jednostavno...ili AS ima pravo da prevozi putnike trecih zemalja ili nema. Neko bolje informisan ce znati to da objasni, ali jel spada to u Petu cikasku slobodu?

не. Пета слобода је да Ер Србија лети Београд-Загреб-Милано-Загреб-Београд, са правом да превози путнике Загреб-Милано-Загреб. ово на шта се наводно позивају Хртвати нема никаквог смисла, и представља само пресипање из шупљег у празно. јер, Ер Србија не лети нигде директо из Хрватске, осим за Београд. путници у Београду напуштају авион, улазе у аеродромску зграду и чекају неки наредни лет. него, биће да Кучко (генерални Кроације) мало потпаљује Јутарњи да мало брани Кроацију, јер је она у тешкој дубиози
 
Hvala Johnny za objasnjenje.
Meni to stvarno deluje kao farsa. Ja sam vise puta leteo Lufthansom iz BEG pa na destinaciju via FRA. Ne znam jedino da li pravi raliku ko jeste/nije u EU.
Pozdravljam vas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366728#p366728:2ggq4eig je napisao(la):
asgsa » 13 Jan 2016 10:29 pm[/url]":2ggq4eig]Hvala Johnny za objasnjenje.
Meni to stvarno deluje kao farsa. Ja sam vise puta leteo Lufthansom iz BEG pa na destinaciju via FRA. Ne znam jedino da li pravi raliku ko jeste/nije u EU.

Naravno da je farsa koja nema nikakve veze ni sa EU ni sa ECAA ni sa vazdušnim slobodama ni sa bilo čim drugim. Još u svetu nije zabeležen slučaj da je nekom prevozniku uskraćeno pravo da prodaje transferne letove. To je potpuno ludilo mozga odnosno tipična balkanska ujdurma za medije koja se redovno poteže kada nekom političaru malkice podgori pod nogicama.
 
AirSerbia ulazi na tržište USA u saradnji sa AirBerlin
14. januar 2016
http://www.adriadaily.com/drustvo/airse ... m=facebook

Er Srbija, nacionalna avio-kompanija Republike Srbije je, proširenjem kod-šer sporazuma sa avio-kompanijom erberlin, uspostavila vazdušnu vezu između Beograda i Sjedinjenih Američkih Država sa samo jednim presedanjem.

Po ovom sporazumu, Er Srbija će dodeliti svoju oznaku na 28 nedeljnih letova koje erberlin obavlja između svojih čvorišta u Berlinu i Diseldorfu i tri značajna grada u Sjedinjenim Državama – Njujorka, Čikaga i Majamija.
Karte za ove kod-šer letove će moći da se kupe od 15. januara za putovanja počev od 1. februara putem airserbia.com, poslovnica avio-kompanija Er Srbija i erberlin, kao i putničkih agencija.

Dane Kondić, generalni direktor Er Srbije, je ovim povodom izjavio: “Veoma nam je drago što učvršćujemo naše partnerstvo sa avio-kompanijom erberlin, čime našim gostima pružamo mogućnost pogodnih transatlantskih kod-šer letova između Sjedinjenih Država i Srbije, preko Nemačke.“

“Ovaj čin predstavlja istorijski povratak JU oznake na tržište SAD, što je ključni deo naše strategije razvoja mreže linija i priprema za uspostavljanje direktnih letova za Njujork, koji će se od juna meseca obavljati pet puta nedeljno.

“Kod-šer letovi do Njujorka će dopunjavati našu direktnu liniju, omogućavajući time veći izbor, veću fleksibilnost i svakodnevne veze sa ovom velikom metropolom sa preko 20 miliona stanovnika.“

“Sporazum takođe pokriva letove ka Čikagu, najvećem gradu srpske dijaspore u SAD, i Majamiju, popularnoj destinaciji, poznatoj širom sveta po plažama, kulturnom i noćnom životu.“

“Naši kod-šer letovi sa avio-kompanijom erberlin, koja je takođe član grupacije Etihad ervejz partners, je odličan primer kako nam partnerstva omogućavaju da u jednom potezu proširimo domet naše mreže, pojačamo prisustvo brenda Er Srbije i povećamo mogućnost konekcija za putnike u vazdušnom saobraćaju.“

Er Srbija će uvesti redovne dugolinijske letove ka Njujorku u junu 2016. godine, čime će posle 24 godine ponovo povezati srpsku prestonicu sa Sjedinjenim Državama i otvoriti značajan novi vazdušni most za region Balkana
 
"Er Srbija, nacionalna avio-kompanija Republike Srbije je, proširenjem kod-šer sporazuma sa avio-kompanijom erberlin, uspostavila vazdušnu vezu između Beograda i Sjedinjenih Američkih Država sa samo jednim presedanjem."

Interesantno, a koliko je do sada bilo presedanja? Sad ne znam sta je ovde novo......? Osim kod ser-a
 
Ma lupaju, moras da budes tezak id*** da letis sa dva presedanja. A i vec su leteli tako sa Virginom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
разлика је што си тада имао две карте, једну Ер Србије и једну Вирџина. преко Париза и Амстердама је било са картама Ер Франса и КЛМ-а, и карте су могле да се купе само на њиховим сајтовима. сада, преко Немачке, карте могу да се купе преко сајта Ер Србије
 
чим уведу директне линије идем на викенд у Њујорк. овако доста времена губим на преседање.
 
za to treba da kriviš FAA jer bi verovatno vikendom radili stopover jet airwaysa BOM-BEG-JFK ili neku sličnu zezanciju sa partnerskim kompanijama, no FAA im je to izričito zabranio.
 
I sa Virginom se prodavala karta na njihovom sajtu, prosle ili preprosle god. To je velika cena za NY u martu, skoro je bila ponuda 340evra povratna, a mart, april, maj su najjeftinije karte u toku godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367012#p367012:7po7p9mj je napisao(la):
JohnnyLee » Fri Jan 15, 2016 9:59 am[/url]":7po7p9mj]гледам сада на сајту, Београд-Њујорк (10-24.03) 55.244 РСД
BEG-VIE-JFK-FRA-BEG na Lufthansinom sajtu je 53692 za iste datume. Dakle, cene su u rangu konkurencije. Mana je sto ova varijanta preko AS podrazumeva layover u DUS od 14 sati.
 
Jako lepo od njih, 14 sati :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh