Šta je novo?

Air Serbia

Ja sam jednom video lose ponasanje AS osoblja u vanrednoj situaciji i od tada sam sumnjicav.
Da li nihovo osoblje prolazi odgovarajuce obuke.
To je bilo 2016.
Ali moram da kazem da mislim da se popravljaju.
Molim te opisi nam to 'lose ponasanje'.

Svi clanovi osoblja prolaze adekvatnu obuku, to je pravilo na svetskom nivou. To sto ti sumnjas u isto samo jer smo u Srbiji je tvoj problem, a ne bi sumnjao da je u pitanju neka druga kompanija i drzava, npr. Lufthansa i Nemacka, je cisto tvoj problem.
 
Ја мислим да је то могуће, а у перспективи Отвореног Балкана и врло пожељно. Проблем брендирањ компаније која на нашим просторима има нациналну боју треба искључити а користити унверзалне или неутралне. Лако изговорљиве на било ком језику. На пример: БалканЕр или Лимес.

пробала је Адрија. чак је било и приче да се споје са Кроацијом или да оснују ћерку у Хрватској. зна се како се цела прича завршила

Molim te opisi nam to 'lose ponasanje'.

Svi clanovi osoblja prolaze adekvatnu obuku, to je pravilo na svetskom nivou. To sto ti sumnjas u isto samo jer smo u Srbiji je tvoj problem, a ne bi sumnjao da je u pitanju neka druga kompanija i drzava, npr. Lufthansa i Nemacka, je cisto tvoj problem.

timeout_6069781.jpg
 
То је нелогично и неодрживо спајање, јер су Загреб и Љубљана преблизу - као кад би иста компанија имала базе у Београду и у Новом Саду. Љубљана нема потенцијал да буде значајан аеродром, Адрија је, као копиле конфедералног југословенског устројства, завршила где јој је и место.

Једино што има смисла, то је Београд - Загреб (- Скопље). ЈАТ је и планирао пред распад земље нагло повећање летова из Скопља. Београд и Загреб је већ држао.
 
Poslednja izmena:
Mene čudi kako je Sarajevo tako slabo, uvek je i bilo.. Veliki grad, zimski turizam, a ne mogu da održe letove ni za najveće evropske gradove.
 
Al ono, pola miliona ljudi u širem području, da nemaju potrebu i ne mogu da održe letove čak ni za jedan London..
 
Molim te opisi nam to 'lose ponasanje'.

Svi clanovi osoblja prolaze adekvatnu obuku, to je pravilo na svetskom nivou. To sto ti sumnjas u isto samo jer smo u Srbiji je tvoj problem, a ne bi sumnjao da je u pitanju neka druga kompanija i drzava, npr. Lufthansa i Nemacka, je cisto tvoj problem.
uspanicena stjuardesa u uslovima teske turbulencije
 
пробала је Адрија. чак је било и приче да се споје са Кроацијом или да оснују ћерку у Хрватској. зна се како се цела прича завршила

Прича мора да има шири карактер и већу географију.
 
Meni spajanje Kroacije i Adrije poslovno nema nikakvog smisla, ali da Srbija pokriva Sloveniju bi moglo da ima. Ako bi imali koju god slobodu bi trebali da imaju, mogli bi par letova ka Americi nedeljno da lete preko Ljubljane
 
Što se tiče linija: moram da priznam da me čudi da EU/US/NATO do sada nisu zabranili/zatvorili nebo AS za letove za Moskvu i Rusiju generalno.U svakom slučaju očekujem da se to desi u narednom periodu, u sklopu "pritisaka" da se konačno otkačimo od Rusije.
 
Što se tiče linija: moram da priznam da me čudi da EU/US/NATO do sada nisu zabranili/zatvorili nebo AS za letove za Moskvu i Rusiju generalno.U svakom slučaju očekujem da se to desi u narednom periodu, u sklopu "pritisaka" da se konačno otkačimo od Rusije.

опет Јово наново. неће забранити и неће вршити притисак зато што свакоме треба саобраћајна веза између Русије и ЕУ/САД
 
опет Јово наново. неће забранити и неће вршити притисак зато што свакоме треба саобраћајна веза између Русије и ЕУ/САД
Ako im je do toga već imaju vezu preko Istanbula i Dubaija sa Rusijom.
Dovoljno je da samo Poljska zabrani prelet i nema više letova AS za Moskvu i Peterburg.Videćemo do kada će ova situacija da traje.
 
да ли ти мислиш да се некоме исплати да лети до Дубаија из Европе, па да се враћа назад за Русију? ако то стварно мислиш, онда треба да се вратиш у освновну школу и учиш поново географију. а везе преко Истанбула и Београда се максимално користе. сама чињеница да се тешко набављају карте за летове Београд-Москва довољно говори о томе. тако да, зашто би икоме ЕУ бранила да лети за Русију, ако је то и у интересу ЕУ?

и не тролуј тему без потребе. нарочито што смо о томе причали и прошле године
 
Ako im je do toga već imaju vezu preko Istanbula i Dubaija sa Rusijom.
Dovoljno je da samo Poljska zabrani prelet i nema više letova AS za Moskvu i Peterburg.Videćemo do kada će ova situacija da traje.
Trajace zauvek, ako se nije nista uradilo u vreme najgorih konflikta u UA i svih sankcija, nece ni sad kada sve to gubi medijski prostor i kada rat jenjava.
 
Rat sigurno ne jenjava ,naprotiv, i trajaće još ko zna koliko dugo a čak i da se sutra završi sankcije Rusiji će biti na snazi godinama/decenijama dok ne dođe tamo do smene režima (znamo iz sopstvenog iskustva kako to izgleda). Sve EU sankcije Rusiji,uključujući i zabranu vazdušnog saobraćaja sa Rusijom, će i Srbija morati da uvede, samo je pitanje vremena (kad nas Amerikanci dovoljno pritisnu po tom pitanju, verovatno).
 
Poslednja izmena:
uspanicena stjuardesa u uslovima teske turbulencije
To je tebi vanredna situacija??? Stvarno nema smisla diskutovati sa tobom vise, ako vec ne pratis i ne znas osnovne stvari u avijaciji.
Što se tiče linija: moram da priznam da me čudi da EU/US/NATO do sada nisu zabranili/zatvorili nebo AS za letove za Moskvu i Rusiju generalno.U svakom slučaju očekujem da se to desi u narednom periodu, u sklopu "pritisaka" da se konačno otkačimo od Rusije.
Nema sta da te cudi. Niti to mogu da urade bez uvodjenja sankcija Srbiji, niti to zele jer im odgovara da postoji koridor.
Ako im je do toga već imaju vezu preko Istanbula i Dubaija sa Rusijom.
Dovoljno je da samo Poljska zabrani prelet i nema više letova AS za Moskvu i Peterburg.Videćemo do kada će ova situacija da traje.
I opet ista tema - Poljska je pokusala, zabranila jednom prilikom pa je EK momentalno osula paljbu na Poljsku kako nemaju pravo to da rade. I eto skoro godinu dana od tad nisu ponovo to pokusali, vise puta svakog dana lete avioni kroz njihov prostor do Rusije, cesto i A332.
Jedina normalna veza je preko Istanbula, ona preko Dubaija je za neke druge svrhe. Pritom, Poljska ne moze da zabrani Air Serbiji, a da dozvoli Turkishu prelet, obe kompanije lete istom putanjom.
 
To je tebi vanredna situacija??? Stvarno nema smisla diskutovati sa tobom vise, ako vec ne pratis i ne znas osnovne stvari u avijaciji.


Utoliko gore. Stjuardesa se bila uspanicila u nevanrednoj situaciji.

Zasto na ovoj temi ne moze da se kaze rec kritike na racun AS-a bez da budes optuzen da si trol.
Ja sam sada zadovoljan sa AS. Presrecan sam sto su Arapi otisli.
 
Poljska je pokusala, zabranila jednom prilikom pa je EK momentalno osula paljbu na Poljsku kako nemaju pravo to da rade
Ok, hvala na informaciji, ovo nisam znao.
Pretpostavljam da bi ovo moglo da se reši u sklopu nekog novog 10og/11og/itd. paketa EU sankcija protiv Rusije gde bi zabranili korišćenje vazdušnog prostora kompletne EU za avio kompanije iz trećih zemalja koje i dalje lete za Rusiju, nešto tipa američkih sekundarnih sankcija za zemlje/kompanije koje krše US sankcije. Videćemo.
 
Ok, hvala na informaciji, ovo nisam znao.
Pretpostavljam da bi ovo moglo da se reši u sklopu nekog novog 10og/11og/itd. paketa EU sankcija protiv Rusije gde bi zabranili korišćenje vazdušnog prostora kompletne EU za avio kompanije iz trećih zemalja koje i dalje lete za Rusiju, nešto tipa američkih sekundarnih sankcija za zemlje/kompanije koje krše US sankcije. Videćemo.
😂😂😂😂 Pa mislim stvarno, šovovi...
 
Utoliko gore. Stjuardesa se bila uspanicila u nevanrednoj situaciji.

Zasto na ovoj temi ne moze da se kaze rec kritike na racun AS-a bez da budes optuzen da si trol.
Ja sam sada zadovoljan sa AS. Presrecan sam sto su Arapi otisli.
Stjuardesa je ljudsko bice. Turbulencije ne spadaju ni u kakve situacije, za njih nema obuke jer se ne mogu predvideti. Jedina obuka tu je da imas vezan pojas sve vreme leta.

Mozes da kazes naravno, dokle god su razlozi za to racionalni i dokle god ucestvujes u konstruktivnoj diskusiji. A ti si vrlo cesto iz vrlo neracionalnih i subjektivnih razloga optuzivao Air Serbiju bez ikakvog dokaza ili realnog razloga. Iz tog razloga te ljudi ovde napadaju da si trol.
 
Ok, hvala na informaciji, ovo nisam znao.
Pretpostavljam da bi ovo moglo da se reši u sklopu nekog novog 10og/11og/itd. paketa EU sankcija protiv Rusije gde bi zabranili korišćenje vazdušnog prostora kompletne EU za avio kompanije iz trećih zemalja koje i dalje lete za Rusiju, nešto tipa američkih sekundarnih sankcija za zemlje/kompanije koje krše US sankcije. Videćemo.

Detaljno objasnjeno ovde:

"The European Commission has said it has no means to prevent Air Serbia from maintaining flights to Russia... Air Serbia can sell those tickets, because we haven’t made these measures exterritorial”, the European Commission said. It added that, at this point, it would be inappropriate to extend these measures outside of its jurisdiction.

https://www.exyuaviation.com/2022/03/eu-no-means-to-stop-air-serbia-flights.html
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Vrh