Šta je novo?

Air Serbia

наравно да ће Кинези да профитирају. исто к'о и Амери. а на крају, највећи губитник ће бити ЕУ

Inače, ovo što rade Ukrajinci je krajnje funjarski i revanšističko ponašanje.

зато што јесу најобичније фуњаре. да имају грам мозга, избегли би сво ово срање

Mislim da nije moguce da se ignorise pretnja bombom. Ta situacija je jasno definisana propisima koji, izmedju ostalog, nalazu da se mora sleteti sto pre.

нити је могуће, нити је дозвољено
 
Moze valjda KD pregled da se radi i pre svakog leta, preventivno pa da se dojave ovog tipa, ocigledno lazne samo ignorisu.
Upravo tako treba raditi.
Ozbiljna provera letelice, putnika i prtljaga. Ali prava i ozbiljna.
I cepaj.

Licemerno je to kritikovanje.
Koliko su Mađari i ostali profitirali od nas tokom devedesetih?
Koliko i dan danas profitiraju zbog naše politike prema loukost prevoznicima?
 
Cini mi se da je bomba prijavljena na letu koji je trebao da poleti u 14:30, a koji je sada odlozen. A330 je trebalo da leti u 14:30. Procedura jasno kaze da se avion mora hitno spustiti na zemlju ukoliko je prijavljena bomba dok je u vazduhu.

Dakle, prijavljena bomba nije na YU-APK koji je u vazduhu, vec na YU-ARB koji je jos uvek na BEG.
 
:LOL:(y)
Cini mi se da je bomba prijavljena na letu koji je trebao da poleti u 14:30, a koji je sada odlozen. A330 je trebalo da leti u 14:30. Procedura jasno kaze da se avion mora hitno spustiti na zemlju ukoliko je prijavljena bomba dok je u vazduhu.

Dakle, prijavljena bomba nije na YU-APK koji je u vazduhu, vec na YU-ARB koji je jos uvek na BEG.
I onda sve sto treba da se uradi je pravno-birotehnicka finta po kojoj bi ispalo da je posada aviona dobila obavestenje o bombi i savet da sleti taman kad je vec bila na 90% svoje putanje. Tako da su odlucili da prinudno slete - tamo gde su po planu i nameravali. Znaci stigla im dojava bas kad su bili na 200 km od Moskve i oni resise da prinudno slete - u Moskvu. I reseno.😁
 
Da li je tada bilo sistematskih, orkestriranih serijskih napada odnosno ometanja neke aviokompanije?

Ako jeste, dajte da cujemo njihova iskustva i njihov nacin resavanja toga.

Ako nije bilo tako, onda dajte neki drugi primer.

Ako nema drugi takav primer, onda smo mi u do sad nevidjenoj situaciji, odnosno u presedanu. Presedan iziskuje iznalazenje resenja koje do sad nisu vidjena ili predvidjena. Znaci, trazimo alternativu i improvizaciju.
 
Pa neka detaljno pregledaju avion svaki put pre poletanja kao da je bilo dojave o bombi i to je to.
 
Ali, mogu tako da ometaju svaki let Er Srbije, ne samo iz Beograda za Moskvu.

Naravno, ako bi ovde počeli da ih kuliraju, onda bi mogli da prijave npr. u Frankfurtu ili Cirihu, a tamo ih neće staviti u spam - to je jedini problem sa ovim što predložih.
 
Definitivno treba obustaviti letove, to je jedino rešenje, jer je samo pitanje dana kad će budale da krenu da dojavljuju bombe za ostale letove.
 
Definitivno treba obustaviti letove, to je jedino rešenje, jer je samo pitanje dana kad će budale da krenu da dojavljuju bombe za ostale letove.
Не треба, то је и циљ тих који шаљу лажне дојаве, боље да су неки Украјинци, већи проблем је ако Вучићеве службе раде припрему терена за обуставу летова.
 
Pa i ta dodatna KD kontrola košta, verovatno nas poreske obveznike...nije realno da pre svakog leta kontrolišu. Ovde se treba obratiti Interpolu ..prosto svuda u svetu se ove pretnje shvataju ozbiljno...elektronski trag mora da postoji...ne proveravam te pretnje ja sa laptopom pa da mi neki VpN predstavlja nepremostivu prepreku.
 
K sažaljenjiju, ne verujem da je Interpol Ukrajina trenutno voljan da sarađuje po ovom pitanju...

Nema tamo više uređenog sveta, a mi se naslanjamo na njega. Muka i nesreća.
 
Mislim da ih ne bi Interpol uhvatio sve i da zeli. Dojavu o bombi na avionu ne radi neko ko se prvo ne postara da se sakrije iza nekoliko slojeva zastite. Tacno je da sve danas ostavlja elektronski trag, ali isto tako je tacno da ljudi koji se bave ovakvim stvarima znaju kako da se zastite i uteknu. A vrlo verovatno je da neki od njih mozda i rade za vladine sluzbe.

Ovo moze a i ne mora da bude po nalogu Ukrajinskih vlasti. Moze da bude i haker pojedinac koji povremeno biva angazovan od vlasti a ovo radi svojevoljno.
 
U ovom slucaju se osnovano moze sumnjati da je naruceno od strane nekoga iz drzavnog vrha Ukrajine. Sve je pocelo nakon objave ukrajinske ministarke, a nakon teksta u Guardianu koji kaze da ruski oligarsi koriste Beograd i Air Serbiu da zaobidju sankcije EU.

Nazalost, vrlo verovatno ce se ove dojave desavati svakodnevno. Taj koji dojavljuje nece se zaustaviti dok se svih 15 letova ne ukine, plus letovi za LED.
 
Moj drug ima teoriju da naši to sami sebi javljaju. Navodno, traže povod da prekinu letove a da ne ispadnu pusi pred Rusima i Srbima,
 
Naši ne mogu da uhvate džeparoše u 25p, a ne nekog preko pola sveta, što šalje mail preko sedam vpn-ova. A stranci kapiram da su u fazonu neka im ga, bole nas uši.

Pa mi pre koju godinu informatika NS, kad je neko kliktao na spam-ove "seksi teta na dva km od tebe", nismo znali šta ćemo, kad su upali, i zaključali podatke. Još izađe neki direktor šta li kaže "čak i da platimo, ne znam kako da pravdamo to u knjigama" haha.
 
U ovom slucaju se osnovano moze sumnjati da je naruceno od strane nekoga iz drzavnog vrha Ukrajine.
Da ali bez dokaza ne možemo ništa.

Inače, sad guglam da vidim da li je pre bilo ovakvih slučajeva (serijskih dojava gde se targetira jedna aviokompanija) ali ne nalazim ništa. Ili bar nisam uneo pravi termin u pretragu.
Moj drug ima teoriju da naši to sami sebi javljaju. Navodno, traže povod da prekinu letove a da ne ispadnu pusi pred Rusima i Srbima,
Ništa me ne bi iznenadilo, pogotovu s ovakvom vlašću. Ali pre mislim da jesu Ukrajinci. Ne treba zaboraviti da su pre svega par dana poslali dron od 6 tona na Zagreb.
 
Evo jedno od mogućih rešenja, male avione ne mogu locirati i pretiti
sales-home.jpg

slika pozajmljena sa sajta RCS
I ja mislim da su Ukrajinci. Rat je, koliko god mi pokušavali da budemo neutralni to se ne dozvoljava. Odabrali smo stranu, onda trpimo udare druge strane, što bi rekao Vesić, to je tako.
Sve ide ka tome da će Air Serbia stati sa letovima. Preskupo je stalno vraćati avione zbog kontrole. A ne može se ignorisati pretnja i nastaviti sa letom, to nije po proceduri
 
Da ali bez dokaza ne možemo ništa.

Inače, sad guglam da vidim da li je pre bilo ovakvih slučajeva (serijskih dojava gde se targetira jedna aviokompanija) ali ne nalazim ništa. Ili bar nisam uneo pravi termin u pretragu.

Ništa me ne bi iznenadilo, pogotovu s ovakvom vlašću. Ali pre mislim da jesu Ukrajinci. Ne treba zaboraviti da su pre svega par dana poslali dron od 6 tona na Zagreb.
Nije bilo u avio-kompanijama možda, ali se masovno koristilo u beogradskim sudovima radi odlaganja ročišta... Možda izvor lažne informcije nije van naše zemlje.
 
Vrh