Šta je novo?

Air Serbia

Nece, JFK je u planu 10.3. i 12.3.

Novost je da Aeroflot ukida sve medjunarodne letove od 8.3. tako da vise nece biti moguca konekcija JU/SU u IST.
 
Sve avio kompanije iz Rusije obustavljaju međunarodni saobraćaj iz straha da će im lizing kompanije oduzimati avione.
 
Možda je pitanje dana kada će doneti odluku da nema poletanja/sletanja na ruske aerodrome.
Nadam se da se to neće desiti....
 
Sumnjam da ce se to desiti. Kao sto si i sam rekao, ovo je cisto preventivna mera kako lizing kuce ne bi mogle da uzmu svoje avione nazad. Lizing kuce sada nemaju nacina da svoje avione vrate iz Rusije. Videcemo sta ce biti buduci da imaju rok do 28.3.
 
Pitanje je da li će strane aviokompanije moći da nastave da prodaju karte u Rusiji, tj. neće biti u mogućnosti da ih naplate...

Kompanije za finansijske usluge Visa i Mastercard objavile su u subotu da obustavljaju poslovanje u Rusiji kao odgovor na njenu invaziju na susednu Ukrajinu, javlja Foxbusiness.

Visa je u saopštenju navela da će sve transakcije biti obustavljene u narednim danima. Naveli su i da sve transakcije započete sa Visa karticama izdatim u Rusiji više neće raditi van te zemlje, kao i da bilo koje Visa kartice koje izdaju finansijske institucije van Rusije više neće funkcionisati unutar Ruske Federacije.


Al Keli, izvršni direktor kompanije Visa Inc, naveo je u saopštenju da se kompanija oseća „prinuđenom da reaguje“ nakon ruske „ničim izazvane invazije na Ukrajinu“ i „neprihvatljivih događaja kojima smo svedoci“.


„Žalimo zbog uticaja koji će ovo imati na naše cenjene kolege, kao i na klijente, partnere, trgovce i vlasnike kartica koje poslužujemo u Rusiji“, rekao je Keli. Ovaj rat i stalna pretnja miru i stabilnosti zahtevaju da odgovorimo u skladu sa našim vrednostima, dodao je, a prenosi Foxbusiness.


Kompanija Mastercard je u subotu saopštila da je i ona donela odluku da obustavi usluge u Rusiji zbog „prirode aktuelnog sukoba koji je bez presedana“.
 
Pitanje je da li će strane aviokompanije moći da nastave da prodaju karte u Rusiji, tj. neće biti u mogućnosti da ih naplate...



Rusi imaju svoje kartice MIR a uveliko koriste i razne e-wallet sisteme. Veoma je jednostavno implementirati to na sajt AS.

Nego druže, pre par stranica si pisao kako er srbiji neće biti isplativo da leti za RF... Kako ti napreduje to?
 
Apple Pay, Google Pay i PayPal su takođe obustavljeni u Rusiji. Ne znam kako će im strane firme naplaćivati karte kada sve što radi u Evropi više ne radi tamo, i obrnuto
 
Apple Pay, Google Pay i PayPal su takođe obustavljeni u Rusiji. Ne znam kako će im strane firme naplaćivati karte kada sve što radi u Evropi više ne radi tamo, i obrnuto
Teoretski postoje nacini, da li je tako ne znam. Placanje karticama u rusiji su moguci sa njihovom nekom vrstom kartice mislim da se zove "Mir" valjda kao nasa Dina recimo, samo za lokalnu upotrebu. Racun moze biti u banci koja nije pod sankcijama ili recimo neka kineska, azarbejdzanska ili koja vec ima u Rusiji. Tako da se te pare posle lako prebace na racune u drugim zemljama.
 
Pretpostavljam da će nakon širenja UnionPay kao alternative za vizu i master i AliPay da zauzme mesto PayPal-a kod Rusa
 
U Amadeus rezervacionom sistemu kao i na JU sajtu stoji A319. Gde je objavljena ta informacija?
 
U Amadeus rezervacionom sistemu kao i na JU sajtu stoji A319. Gde je objavljena ta informacija?
bilo jutros, mozda su ga stavili negde drugde

275244846-765549011089557-4594289375663791236-n.png
 
A330 (YU-ARB) se okrenuo I vratio na beogradski aerodrom posle poletanja za Moskvu. Medjutim, nije se parkirao ni na jedan gejt, vec na najudaljeniju poziciju od terminala, sto je uobicajena praksa kada je u pitanju bezbednosna pretnja.
 
Vrh