Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Јесам, размишљао сам; али пошто код нас по правилу зграде од 2-3 спрата немају лифт, онда више волим ове од шест. Иначе, тај потпис је више реакција на провинцијалну тежњу неких чланова овог форума да се зидају многоспратнице (л`облакодер-пур-лоблакодеризам), него неки мој разрађен став.

У праву си да има перфектних старих станова, као и добрих старих зграда и улаза; међутим, из мог искуства баш у овој области важи правило you get what you see, још боље you get what you pay for - ти станови, у таквим зградама и улазима, по правилу су скупљи (осим, наравно, кад неко има среће и налети на суперповољну понуду, и тога има, и фактор среће постоји).
 
Пантограф":5ybh4zg3 je napisao(la):
Јесам, размишљао сам; али пошто код нас по правилу зграде од 2-3 спрата немају лифт, онда више волим ове од шест. Иначе, тај потпис је више реакција на провинцијалну тежњу неких чланова овог форума да се зидају многоспратнице (л`облакодер-пур-лоблакодеризам), него неки мој разрађен став.

У праву си да има перфектних старих станова, као и добрих старих зграда и улаза; међутим, из мог искуства баш у овој области важи правило you get what you see, још боље you get what you pay for - ти станови, у таквим зградама и улазима, по правилу су скупљи (осим, наравно, кад неко има среће и налети на суперповољну понуду, и тога има, и фактор среће постоји).

Ok, ali mala zgrada ima vise prednosti, a jedna od "skrivenih" je bas to sto nema lifta. Stepenice su fantastican nacin da se covek natera da permanentno aktivira noge, jer kad nema lifta, hteo-nehteo moras da se penjes. A jos sa teretom u rukama, za godinu dve postanes ko oni strongman-i, sto se na takmicenjima penju uz stepenice i jos nabacuju kamencuge, dzakove i burice :)

Postovanje za tvoje iskustvo, ali izgleda mi da nisi dublje "ulazio u materiju". Kazi iskreno koliko stanova si pogledao pre kupovine? Koliko inace stanova ljudi pogledaju ili bar uzmu u razmatranje pre kupovine? Evo ja cu ti priznati koliko ja pogledam - nedovoljno. Moje iskustvo sa drugim ljudima kad kupuju - takodje nedovoljno. Jos kad se dodaju razni pritisci, zurbe, strahovi, ispadne da se prelama bez mnogo razmisljanja. Jeste, postoji "faktor srece" koji ti pominjes, ali i na njega mozes da utices. Verovatnoca nalazenja prave prilike je direktno proporcijalna utrosenom vremenu. Mozda neko nadje idelnu priliku iz prve, a nekome mozda treba 100 pregledanih stanova, ali uveren sam da idealna prilika uvek moze da se nadje samo treba vremena i strpljenja. A pogadjanje? Vrlo malo ljudi je spremno da se ozbiljno upusti u pogadjanje i taktiziranje, plus ne znaju to da rade, a da ne uvrede drugu stranu. Ja prvi nemam talenat za pogadjanje, ali kad god sam se ozbiljnije potrudio u tom smislu, skoro uvek mi je polazilo za rukom da od "idealne prilike" napravim "fantasticnu priliku".

Izvinjavam se ako ovo nije bilo interesantno, ali mislim da je jako vazno za svakoga ko razmislja o kupovini, odoh da kuntam, laku noc!
 
Bio u Abloku i video pokazni stan. Odlican izbor materijala. Aluminijumska stolarija, fundermaks fasada, odlicne zidne plocice u kupatilu. Parket mi se ne svidja, ali nisam mogao da ocenim kvalitet. Bas fino odradjeno.
Najvise mi se ne dopada nerealna cena od oko 1690-1760e/m2 :D
 
Svi pricamo o nerealnoj ceni stanova a kad pogledamo ... A blok se prodaje 1.760, zgrada kod Starog Merkatora 2.200, belville 1.600-2.000, Napredova zgrada iza Carine za 2.070 EUR, west65...
Uvek je bilo I bice, traznja I ponuda regulisu cenu.
Sada su te cene. Da cekam penziju I verujem da ce ce pasti? Da kupim stari Stan I ulozim u renoviranje 25k? A sta cu sa bakicom na stolici ispred vrata I kiselim kupusom iz podruma?
Ja verujem da Fiat na 500L zaradjuje puno, a sta sad treba da ubedjujem ljude koji hoce da kupe da to ne cine.
Pogledajte Savsku terasu -sva prokisla, ili smrad u Ivana Ribara, Stepu-lete roletne na sve strane, padaju bojleri... To je ta reana cena!
 
arado":3613bwk8 je napisao(la):
Svi pricamo o nerealnoj ceni stanova a kad pogledamo ... A blok se prodaje 1.760, zgrada kod Starog Merkatora 2.200, belville 1.600-2.000, Napredova zgrada iza Carine za 2.070 EUR, west65...
Uvek je bilo I bice, traznja I ponuda regulisu cenu.
Sada su te cene. Da cekam penziju I verujem da ce ce pasti? Da kupim stari Stan I ulozim u renoviranje 25k? A sta cu sa bakicom na stolici ispred vrata I kiselim kupusom iz podruma?
Ja verujem da Fiat na 500L zaradjuje puno, a sta sad treba da ubedjujem ljude koji hoce da kupe da to ne cine.
Pogledajte Savsku terasu -sva prokisla, ili smrad u Ivana Ribara, Stepu-lete roletne na sve strane, padaju bojleri... To je ta reana cena!

Pa, nema kod nas ponude i potraznje. Cenu diktira samo (i samo) graditelj. Tok radnji je sledeci:
1. Pribavis dozvolu za gradnju, platis naknadu za gradjevinsko zemljiste itd... ispunis sve uslove da krenes da gradis.
2. Krenes da gradis.
3. Objavis da je cena 1400-1600e/m2 i da je prodato/rezervisano/kaparisano 100 stanova, po pravilu na I/II/III spratu.
4. Rok za zavrsetak gradnje istekne, ali gradiliste i dalje postoji, jer nista nije zavrseno.
5. Kompletiras fasadu na zgradi i objavis da je useljenje za mesec dana (odmah useljivo, useli se ovog leta, tandara-mandara,... i ostale mantre).
6. Neko se i primi na sve to ali i to je lova dovoljna da se "gradiliste" rastegne u nedogled, dok se ne vrati 2008.-ma godina.
7. U medjuvremenu, vodi se gradjevinska knjiga i upisuje se svaki dan da je na gradilistu 30 radnika. Ko je ikad boravio po gradilistima, zna da se u gradj. knjigama upisuje i potpisuje svasta za 100e mesecno. U stvarnosti se okolo seta 3 radnika.
8. Opciono: angazuje se banka za projektno finansiranje.
9. Opciono: pribavis dodatnu dozvolu za dogradnju jos nekog kvadrata.
10. Objekat se privede kraju, ali nikako da prodje tehnicki prijem. Ovde je u stvari i draz celog toka stvari. Drzava ti ne naplacuje porez na ogroman objekat koji imas, jer se jos uvek vodi kao gradiliste, a ti guras dokle god mozes, prodajes pomalo i... cekas 2008.-u.
11. Spustis malo cenu, pa se nesto i proda, a ti onda odradis tehnicki prijem samo tog sprata koji se zaista prodao (da, i to je moguce, jer gradjevinci sami sebi pisu zakone). Ostalo se i dalje vodi kao gradiliste i ti ne placas ni dinara poreza drzavi (i cekas da dodje 2008.-a).
12. Opciono: razmisljas kako promeniti zakon, tako da je moguce prodati jos koji kvadrat ili da se kvadratura stana prikaze kao veca... Cekaj, zakon je vec promenjen da se terasa racuna u kvadraturu stana... dovratak se racuna... parking mesto se isto prodaje... Aha, moze povrsina terase s donje strane da se racuna... ili mozda kvadrat zelenila. Ne, treba poceti s praksom da se racuna kvadratura zidova. To je resenje! Sad treba promeniti zakon, pa posle toga nastaviti s prodajom. I naravno... cekas 2008.-u.

Ovo gore mozda nije potpuni prikaz toka radnji za Ablok ili Belvil, ali recimo da vazi za 95% stanogradnje.
 
Simpaticno objasnjenje ali na pogresnoj temi, jel ovi veliki blokovi stambeni tako ne funkcionisu.
 
Hanuman":jnggqgtq je napisao(la):
12. Opciono: razmisljas kako promeniti zakon, tako da je moguce prodati jos koji kvadrat ili da se kvadratura stana prikaze kao veca... Cekaj, zakon je vec promenjen da se terasa racuna u kvadraturu stana... dovratak se racuna... parking mesto se isto prodaje... Aha, moze povrsina terase s donje strane da se racuna... ili mozda kvadrat zelenila. Ne, treba poceti s praksom da se racuna kvadratura zidova. To je resenje! Sad treba promeniti zakon, pa posle toga nastaviti s prodajom. I naravno... cekas 2008.-u.

hahaahaa, hvala ti za ovaj post Hanuman, da smo u kafani castio bih te picem :) Jeste sto ti kazes malo karikirano, ali skroz si im provalio logiku.
 
arado":g6k2g228 je napisao(la):
Svi pricamo o nerealnoj ceni stanova a kad pogledamo ... A blok se prodaje 1.760, zgrada kod Starog Merkatora 2.200, belville 1.600-2.000, Napredova zgrada iza Carine za 2.070 EUR, west65...
Uvek je bilo I bice, traznja I ponuda regulisu cenu.
Sada su te cene. Da cekam penziju I verujem da ce ce pasti? Da kupim stari Stan I ulozim u renoviranje 25k? A sta cu sa bakicom na stolici ispred vrata I kiselim kupusom iz podruma?
Ja verujem da Fiat na 500L zaradjuje puno, a sta sad treba da ubedjujem ljude koji hoce da kupe da to ne cine.
Pogledajte Savsku terasu -sva prokisla, ili smrad u Ivana Ribara, Stepu-lete roletne na sve strane, padaju bojleri... To je ta reana cena!

Ajde reci zivota ti, gde si ti video bakicu na stolici i burice kiselog kupusa? Ma i da jesi, ne vidim sta je u tome toliko lose? Sta ti imas protiv bakica? Evo ja se dobrovoljno javljam da ih branim, takodje i kiseli kupus, bez koga ne bi bilo ni naseg glavnog nacionalnog jela.

Drugo, ne moras da cekas penziju zbog pada cena, mozda nisi svestan, ali cene su vec pale i dalje padaju. Konkretno Belvil koji pominjes, vec je padao sa 2200 na 2000, pa onda sve nize i nize do 1500, pa plus popusti, besplatno ovo i ono, pa ti vidi. Sem toga, cene koje su javno objavljene su podlozne pogadjanju, mnogi to ne znaju ili ne zele da znaju, ali je istina.

A upravu si za ponudu i traznju - ponuda nikad veca, a traznje skoro da nema. Pogledaj kako je stala prodaja u svim naseljima i celom gradu generalno. Na pocetku su svi zainteresovani, neki i kupe, a onda nastaje razvlacenje godinama. Mozda i decenijama u nekim slucajevima. Ti ako si zainteresovan da pazaris, samo napred i uzivaj u novoj gajbi, tako i treba, jer ce gajba biti nova i moderna, ali nemoj da ovde prosipas pamet kroz naucno fantasticne bajke i trazis opravdanje za nerealne konstrukcije o isplativosti.
 
direktor":2o7py8ax je napisao(la):
:vops: :vops: evo pivo do okupa tako se to ovdje radi

Hahaahha, hvala za smajlija, nisam obratio paznju da postoji i ovaj "pivopija"

Respect za tebe direktore i tvoj doprinos ovde, i ako moze jedno pitanje: video sam razne papire si uslikao, a da li si mozda imao primerak ugovora u rukama?

Jos jedno: da li se to meni cini ili su ploce od armiranog betona koje horizontalno razdvajaju spratove, zaista tanje nego sto je to uobicajeno? Nekad se to radilo ovako:

- sloj armiranog betona (deblji)
- izolacija (npr. stiropor)
- sloj armiranog betona (tanji)

Na kraju ta konacna ploca ispadne bar duplo deblja od ovih sto mogu da vidim na slikama. Ne znam o cemu se radi, a ne bih rekao da je u pitanju neka opticka varka.
 
Dobro vece svima,

Moj prvi post na ovom forumu (hvala moderatorima na prijemu u "clanstvo"). Pazljivo pratim "Ablok" diskusiju od samog pocetka i evo nekako sam pozeleo da sa svima podelim licno iskustvo, poneko licno zapazanje i licno misljenje o temi o kojoj se ovde vrlo lepo polemise....

Na pocetku bih naglasio (mada sam to vec delimicno i rekao) da sve sto budete procitali je LICNO iskustvo (ne rekla-kazala) i LICNO misljenje o temi o kojoj se diskutuje bez zelje da se bilo ko UBEDJUJE u bilo sta. Prosto potreba da se podeli informacija sa svekolikim "pucanstvom".

Ja sam jedan od buducih vlasnika stana u naselju Ablok. Prvo o tome zasto sam se odlucio za Ablok i ponesto o razlozima "zasto novo a ne staro".
Pocetna zelja se javila kada sam na beobuild sajtu saznao za ablok. Poseta internet stranici ablok.rs i poznastvo u gradskoj gradjevinskoj inspekciji (koja je izvrsila ispekciju radova, mozda ce ih biti jos) potvrdili su interesovanje. Lokacija, novogradnja, pa i cena, razlozi su zbog kojih sam stupio u kontakt sa ljudima iz prodaje Deka Inzenjeringa. Sve potrebne informacije sam dobio vrlo brzo. Kompletna dokumentacija mi je poslata na uvid i to:

-Gradjevinska dozvola
-List nepokretnosti
-Potvrda o isplati placa
-Predlog ugovora
-Resenje o kucnom broju
-Tehnicki opis radova
-Plan garaze (kupio sam i jedno garazno mesto)

Dokumentaciju sam dostavio advokatu na uvid i nakon njegove "saglasnosti", potpisao sam ugovor o kupoprodaji koji sam overio u sudu. Platio sam 10% od vrednosti stana, a ostatak pre useljenja (dogodine u Julu ako Bog da, mada iz Deke kazu da bi moglo biti vec u Maju). Njihov rok za zavrsetak gradjevinskih radova faze I je April 2014....tako mi je receno. Takodje, plan im je bio da fazu II pocnu na prolece dogodine, ali postoji mogucnost da se pocne vec na jesen. U svakom slucaju, ideja im je da grubi gradjevinski radovi faze II(narocito vrlo bucno postavljanje sipova) budu zavrseni pre nego sto pocne useljenje stanara iz faze I.....

Naglasio bih vrlo korektan odnos ljudi iz podaje Deka Inzenjeringa. Neko je pomenuo "pritisak" da se uzmu podaci o potencijalno zainteresovanim klijentima kada dodju da se raspitaju za stan, ja takvo iskustvo nisam imao. Naprotiv, niko mi nije trazio nikakav licni podatak(sem mail adrese za slanje dokumentacije) sve dok se nisam odlucio za kupovinu i licni podaci su bili potrebni za kupoprodajni ugovor.

Sto se tice razloga zasto novo a ne staro....

Tacno je da se u gradu, zavisi od lokacije, mogu naci dobri i ocuvani stanovi. To se takodje moze reci i za neke stanove na Novom Beogradu (to je btw bila za mene licno primarna lokacija). Medjutim, problem je u tome sto ma koliko stan bio u dobom stanju, postoje i stanovi do, ispod i iznad, koji su u Bog zna kakvom stanju. Postoji i zgrada i bar sto se Novog Beograda tice, nisam siguran da postoji zgrada za koju se moze reci da izgleda reprezentativno nakon svih ovih godina od izgradnje. Da li ce to biti slucaj i sa zgradama u abloku, ne znam. Prosto, zivi bili pa videli.

Slicno logikom sam se vodio i kada sam razmisljao o tome da li kupiti staro, relativno povoljno, pa da ulazem u renoviranje?
Cak i da se nadje ekonomska isplativost, ostaje cinjenica da, ma koliko ja ulozio u svoj stan i sredio ga maksimalno, ostaju stanovi oko mog koji su takvi kakvi su. Ostaju instalacije u zgradi i okolini, spoljnje fasade ne dirnute godinama i td. To je kao kada bih u auto star 10ak godina sa vrlo "sumnjivom" limarijom, ugradio potpuno nov motor. Vozicu se vrlo brzo, a da li cu mozda u jednom momentu propasti kroz patos.....? Mozda malo preterujem, ali to je otprilike bio moj rezon....

Jos koje licno zapazanje vezano za cenu. Na osnovu onog sto se u Beogradu trenutno nudi (u novogradnji), mislim da je cena korektna. Meni licno odgovara, ali potpuno postujem stav da je nekome skupo. Moje misljenje je, da u odnosu na to sta se nudi, nacin na koji se gradi i na kojoj lokaciji, cena je ok. Postoji mogucnost (za one koji imaju sredstava) da se dobije popust, ali se mora uplatiti veci iznos za kaparu. Nije mi poznato koji je procenat u pitanju i koliki je minimalni iznos za uplatu da bi se ostvarilio pravo na popust. Predpostavljam da se te informacije mogu vrlo lako dobiti(proveriti) direktno kod Deke. Jos ako je to prvi stan, pa se dobije povracaj poreza....finalna cena kvadrata se moze vrlo lepo smanjiti. Naravno, uz povecan rizik jer se placa veci iznos unapred, ali ko hoce da profitira mora biti spreman i na odredjeni rizik. Licno nisam imao te mogucnosti, ali ostaje opcija za one koji si to mogu priustiti....

Ukoliko je bilo kome potrebno jos dodatnih informacija, vrlo rado cu ih podeliti sa svima.

Pozdrav i unapred se izvinjavam na "dugackom" postu. Placam pivo u kraju kad se uselim :vops:
 
Čestitam.
Može pošto smo komšije.(belvil)

Btw ne obaziri se na cinične i maliciozne komentare i ne hrani trolove......

Toga će sigurno biti. Ubeđivanja kako si ispao glup i kako si za te pare mogao kupiti vilu na avali i stvari slično tome....

Samo se ne obaziri pošto ti ljudi koji tako komentarišu uglavnom źive kod keve....
 
Nisam isao tako daleko pa nisam imao primjerak ugovora u rukama
 
bog":3btec9gn je napisao(la):
Jos jedno: da li se to meni cini ili su ploce od armiranog betona koje horizontalno razdvajaju spratove, zaista tanje nego sto je to uobicajeno? Nekad se to radilo ovako:

- sloj armiranog betona (deblji)
- izolacija (npr. stiropor)
- sloj armiranog betona (tanji)

Na kraju ta konacna ploca ispadne bar duplo deblja od ovih sto mogu da vidim na slikama. Ne znam o cemu se radi, a ne bih rekao da je u pitanju neka opticka varka.

Nije baš tako. Radi se LMT (lako-montažna tavanica) tavanica koja se sastoji od fert gredica, punioca (16cm) i arm.betona preko (4cm). Preko se onda stavlja zvučna izolacija 1cm, cementrana košuljica 4-5cm, i parket na lepku/pločice. Ukupna debljina svih ovih slojeva je oko 27cm. Donja strana tavanice se malteriše, tako da si vetovatno zbog toga mislio da se radi o betonu.

Betonske ploče su znatno tanje obično od 12-14cm + slojevi poda (oko 7cm), tako da ti se zbog toga čini da je znatno tanje. Izrada tavanice kao betonske ploče je skuplja, ali po meni kvalitetnije rešenje, jer na primer grede mogu da se rade kao T presek sa jačim armiranjem pa može visina grede da se smanji, a i u seizmičkom smislu.

Cena jeste korektna u odnosu na kvalitet gradje, korišćene materijale, lokaciju, tako da Jamsy69 nek je sa srecom :)
 
Inače stigao je bekament kamion i postavljene au zavese na zgradu. Fasada kreće uskoro.
 
bog":31ga1zes je napisao(la):
Hanuman":31ga1zes je napisao(la):
12. Opciono: razmisljas kako promeniti zakon, tako da je moguce prodati jos koji kvadrat ili da se kvadratura stana prikaze kao veca... Cekaj, zakon je vec promenjen da se terasa racuna u kvadraturu stana... dovratak se racuna... parking mesto se isto prodaje... Aha, moze povrsina terase s donje strane da se racuna... ili mozda kvadrat zelenila. Ne, treba poceti s praksom da se racuna kvadratura zidova. To je resenje! Sad treba promeniti zakon, pa posle toga nastaviti s prodajom. I naravno... cekas 2008.-u.

hahaahaa, hvala ti za ovaj post Hanuman, da smo u kafani castio bih te picem :) Jeste sto ti kazes malo karikirano, ali skroz si im provalio logiku.

:vops: Ziveli :)
 
jamsy69":o0xcnhol je napisao(la):
Dobro vece svima,

...
Kompletna dokumentacija mi je poslata na uvid i to:

-Gradjevinska dozvola
-List nepokretnosti
-Potvrda o isplati placa
-Predlog ugovora
-Resenje o kucnom broju
-Tehnicki opis radova
-Plan garaze (kupio sam i jedno garazno mesto)

Dokumentaciju sam dostavio advokatu na uvid ...

Jesi ti siguran da si dobio Resenje o kucnom broju?

PS: cuo sam da je popust samo 4.5% za kupovinu u ovoj fazi izgradnje i to moras da das cak 50% para za taj popust. Ja bih rekao da je to jako malo.
 
Pa za objekat koji se bas brzo gradi i prakticno su lamele stavljene pod krov i fasada je krenula a pritom od investitora koji je siguran u smislu da kupac zna da ce objekti biti izgradjeni je popust ok. Sta vise da imam tu mogucnost pre bih to iskoristio uz opciju kupovine prvog stana gde bi se ostvarila jos bolja cena.
 
Hanuman":xuo1sn9f je napisao(la):
jamsy69":xuo1sn9f je napisao(la):
Dobro vece svima,

...
Kompletna dokumentacija mi je poslata na uvid i to:

-Gradjevinska dozvola
-List nepokretnosti
-Potvrda o isplati placa
-Predlog ugovora
-Resenje o kucnom broju
-Tehnicki opis radova
-Plan garaze (kupio sam i jedno garazno mesto)

Dokumentaciju sam dostavio advokatu na uvid ...

Jesi ti siguran da si dobio Resenje o kucnom broju?

PS: cuo sam da je popust samo 4.5% za kupovinu u ovoj fazi izgradnje i to moras da das cak 50% para za taj popust. Ja bih rekao da je to jako malo.

Rado bih ti poslao Resenje o kucnom broju, ali ne znam kako :bash: Imam orginal doc plus scan u pdf-u....

Pozdrav
 
Cestitam ti na kupovini i u zdravlju da ga koristis!

Takodje hvala ti sto si dosao ovde, da cujemo iskustva iz prve ruke.

Vidim detaljno nabrojanu dokumentaciju koja se tice investitora, ali nista ne rece o obicnim stvarima za nas "pucanstvo", kako nas nazva. Koliki je stan, koji sprat, jel gleda na sever, na Delta City, na unutrasnjost bloka? Jel si uzeo i garazu? Kako si regulisao dinamiku isplacivanja, jel vezana za kredu ili ne, jel kapara standardizovana, da li ima nekih pravnih zackoljica (tipa hipoteka, ko u Belvilu). Jel moze jos uvek da se bira ili je vec rasprodato sve sto valja?

jamsy69":1ydd8924 je napisao(la):
... da se uzmu podaci o potencijalno zainteresovanim klijentima kada dodju da se raspitaju za stan...

Mozda rade na procenat od prodaje, nista cudno.

jamsy69":1ydd8924 je napisao(la):
Ostaju instalacije u zgradi i okolini, spoljnje fasade ne dirnute godinama i td. To je kao kada bih u auto star 10ak godina sa vrlo "sumnjivom" limarijom, ugradio potpuno nov motor. Vozicu se vrlo brzo, a da li cu mozda u jednom momentu propasti kroz patos.....? Mozda malo preterujem, ali to je otprilike bio moj rezon....

Ja se unapred izvinjavam sto cu da ti protivurecim, ali forum i sluzi za razlicita misljenja. Zato moram da ti kazem da nisi u pravu za ovo gore. Instalacije u starim zgradama mogu da budu sasvim ok, pa cak i bolje nego u novim zgradama. Ako bas ne valjaju, to se sve lako se zameni i za vrlo male pare. Sto se tice starih fasada, ne znam sto bi ih uopste "dirao"? Recimo, sta bi ti "dirao" kod fasadne cigle ili npr. one mermerne mozaike? Ok, mozda nekome sivi beton nije bas lep na oko, ali to se vidi samo spolja, ne iz stana, tako da ne vidim neki veliki problem za sam zivot. A paralela sa trulom limarijom na automobilu, brzom voznjom i propadanju kroz patos nema nikakvog smisla ili ja ne kapiram sta si hteo da kazes.

jamsy69":1ydd8924 je napisao(la):
ali ko hoce da profitira mora biti spreman i na odredjeni rizik.

Evo ja bih voleo da profitiram i bio bih ti zahvalan ako mi objasnis kako? Hvala.

P.S. - ne obracaj paznju na poltrone, sve ce da ti povladjuju, samo da ih nazoves "elitom", LOL!! (mala, interna, komsijska sala, hehe)
 
milanche":1xhb0koq je napisao(la):
bog":1xhb0koq je napisao(la):
Jos jedno: da li se to meni cini ili su ploce od armiranog betona koje horizontalno razdvajaju spratove, zaista tanje nego sto je to uobicajeno? Nekad se to radilo ovako:

- sloj armiranog betona (deblji)
- izolacija (npr. stiropor)
- sloj armiranog betona (tanji)

Na kraju ta konacna ploca ispadne bar duplo deblja od ovih sto mogu da vidim na slikama. Ne znam o cemu se radi, a ne bih rekao da je u pitanju neka opticka varka.

Nije baš tako. Radi se LMT (lako-montažna tavanica) tavanica koja se sastoji od fert gredica, punioca (16cm) i arm.betona preko (4cm). Preko se onda stavlja zvučna izolacija 1cm, cementrana košuljica 4-5cm, i parket na lepku/pločice. Ukupna debljina svih ovih slojeva je oko 27cm. Donja strana tavanice se malteriše, tako da si vetovatno zbog toga mislio da se radi o betonu.

Betonske ploče su znatno tanje obično od 12-14cm + slojevi poda (oko 7cm), tako da ti se zbog toga čini da je znatno tanje. Izrada tavanice kao betonske ploče je skuplja, ali po meni kvalitetnije rešenje, jer na primer grede mogu da se rade kao T presek sa jačim armiranjem pa može visina grede da se smanji, a i u seizmičkom smislu.

Cena jeste korektna u odnosu na kvalitet gradje, korišćene materijale, lokaciju, tako da Jamsy69 nek je sa srecom :)

Hvala na odgovoru, ali nisam bas razumeo sve strucne izraze. Ono sto sam ja imao prilike da vidim jeste "horizontala" sa 2 sloja armiranog betona (sa celicnom armaturom i u gornjem i donjem sloju), a izmedju stiropor, recimo 15-20 cm. Na to je isla odozgo kosuljica od cementa, pa parket, a odozdo je beton malterisan, pa gletovan, pa krecen. Mozda je to isto kao i ova horizontala ovde, samo sto mi deluje tanje na "oko", a siguran sam da je sve ok i po standardima.
 
Igor":2ve3sxfy je napisao(la):
Pa za objekat koji se bas brzo gradi i prakticno su lamele stavljene pod krov i fasada je krenula a pritom od investitora koji je siguran u smislu da kupac zna da ce objekti biti izgradjeni je popust ok. Sta vise da imam tu mogucnost pre bih to iskoristio uz opciju kupovine prvog stana gde bi se ostvarila jos bolja cena.

Ako gledas sam popust, on jeste ok za uslove stabilnog trzista (kao pre krize), ali u danasnje vreme mislim da se pre svega ne treba zaletati. Recimo, tu je Belvil sa znacajno nizom cenom, koja opet komotno moze da ide jos nize, pa treba tome parirati. Sta ako se kojim slucajem desi pojeftinjenje (bas kao sto se desavalo u vise navrata u Belvilu) i ono bude vece od sadasnjeg popusta 4.5%, na primer 10%? Ako prodaja slabo ide u Belvilu, verovatno nece ni ovde cvetati, tako da je sve moguce, a pogotovu popusti.

Opet moram da te podsetim, "stavljanje pod krov" danas nije nikakva sigurnost, jer u Filmskom gradu citave zgrade stoje "pod krovom" vec godinama. Ako je neko bio mocan i imao dobru tradiciju, onda je to bio Stankom. Ko bi rekao da oni nece zavrsiti nekoliko zgrada, a sazidali su celu jednu opstinu, ali eto, kao sto rekoh, danas je sve moguce i nije lose biti oprezan.
 
S obzirom da im prodaja ide odlicno,ne verujem da ce bizi snizavanja cena, vec upravo suprotno i to u drugoj fazi.
 
Opet cu ponoviti da se ovaj i projekti slicnih gabarita ne grade iz slamarice pa da im u toku gradnje ponestane para.
 
Vrh