Šta je novo?

Филмови

Радња филма - воз за Бар остаје без пантографа у тунелу због одрона који га је откинуо пре уласка у тунел, а затим је затрпао улаз тунела. Воз стаје на средини тунела, следећи излаз је мост изнад дубоке клисуре. Међу путницима занимљив свет, а глово је доба - у тунелу се појављују вукодлаци са Дрине...
 
Lepo je videti vas inspirisane da maštate o horor fabulama, podstičem ono najbolje u vama 😄😄
 
A Marija Lukić crta grafite na vozu


thumb3.jpg



Dok Vladan Lukić ide od jednog do drugog putnika voza i priča svima da ako bi svako dao po 10 evra, skupili bi dovoljno da pokrenu voz.

A Lepava Lukić zapevala i svima nam je lepo.
 
Bujna mašta ne manjka na ovom forumu 🙂
 
Ovo je već kvalitetan scenario. Treba naći mesto i pokojnom prof. Radomiru Lukiću, to će gospoda pravnici.
 
Sviđa mi se deo da je u tunelu, ostalo je za doradu 😊 a u naslovu ne može po kom redosledu se ispada, razbiješ svu mistiku na početku.. 🙂

Kad smo već kod pokojnih pravnika O. Antić je bolji za ulogu, on je bio blesav, a blesavo je i stradao, bog da mu dušu oprosti...
 
Солидна мало спора британска крими драма
мини серија од 4 епизоде о истинитом догађају и бизарном психопати

 

456 real players will enter the game in pursuit of a life-changing reward of $4.56 million. As they compete through a series of games inspired by the original show, plus surprising new additions, their strategies, alliances, and character will be put to the test while competitors are eliminated around them.

Koliko sam razumeo 22. novembra netflix izbacuje rijaliti sa pravim takmičarima baziran na najjačem horor ostvarenju u 21. veku (barem meni, celu seriju sam odgledao u jednom danu).

Ipak ne verujem da može nadmašiti samu seriju. Korejski jezik daje poseban šmek. Ali biće zanimljivo odgledati ove zime. 🙂

Prva igra mi je najbolja kad tek shvataju da su stvarno eliminisani kako iz igre, tako iz života. 90% ih je palo tada, a trebalo je samo da se zaustave kad lutka tako kaže, ništa više, ništa teže, al panika radi svoje. 😄

InShot_20231023_052201497.jpg
 
Ovo je odlicna serija, narocito je super sto ne ide po najeskluzivnijim restoranima nego jede i po manjim i istrazuje istoriju jela i kako je sve nastalo pa tako i jede oridzinale jela na oridjinale mestima. Inace, u prvoj epizodi ide u cigansko naselje gde zive neki ljudi iz istocne Evrope koji mu spremaju sarmu i musaku, odnosno srpska jela kako kazu 😁

 
Hvala na fleshovanju :)
Odusevih se kad prepoznah jedno 75% glumaca pa i Denisa Farinu iz cuvenih Kriminalistickih prica ... njegov suparnik je Anthony Denison iliti Ray Luca :)
 
Vidim da si stara garda kao ja :) gledao sam je kad sam imao 7 ili 8 godina na HRT. :) moracu nekad jednom opet da pustim
 
Top! Nisam ni čuo... Hteo da se odjavim sa HBO paketa, uštede radi, al još nisam... Idem odmah da je pustim 🙂
 
@Vox91

Odgledao sam malopre prvu epizodu. Nisam znao da je po romanu Miodraga Majića. 🙂 znaš da sam mu ja bio na njegovom predavanju iz krivičnog kad je bio gostujući advokat, a ja student druge godine 🙂

Ne znam šta da mislim sem što sam siguran da će kriminalni zaplet biti dobar, ali videćemo... Voleo bih više da je gledam neke 2011. Prosto bih je bolje podneo nego danas. Bukvalno je smeštena u aktuelni trenutak, pred neke izbore, sa "premijerkom" na čelu izvršne vlasti koja traži od tužilaštva da pravda bude brza i kazna stroga... Znaš ono malo mi se povraća od tih replika 🤢 ali samo na to imam zamerke do sada... u suštini je ok...

I ovaj Radovan Bojović mi je dobar u glavnoj ulozi...
 
Rečeno je da je serija snimljena pre dve godine valjda, ali niko nije smeo da je emituje zbog kritike vlasti.. ja gledam čim stignem.
 
Odgledao sam 5 epizoda do sada. Odlična je priča.

Generalni sponzor serije je telekom Srbija te sam imao sumnje u pogledu koliko će duboko otići u kritici sistema... Prve neke replike nisu ulivale poverenje, delovale su mi isprazno... Mislio sam da je u pitanju naizgled kritički ton, a da u svojoj suštini podilaze vlasti, tj. da idu do granice dozvoljene kritike... Ili da će biti nešto banalno, poput Bele Lađe, samo što ovo nije komedija nego krimi drama...

Dakle, mislio sam da će samo da zamažu malo, al zapravo su ušli u dubinu i pokazali sve aspekte jednog propalog, korumpiranog sistema.
 
MV5BOGRkYjkxNzgtMjM1Yi00MjMzLWIyY2YtNzBmMWVkMTA1MjBlL2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyMjI3ODYyNDU@._V1_.jpg


Jako dobar film s Tupakom, Rurkijem, Brodijem i mladjim bratom od Marka Valberga. Gledao sam ga 2-3 puta kao klinac i danas opet. Preporucujem :)
 
@Vox91

Odgledao sam 8. epizodu Dece zla...

Odlična je serija. Ovo mora da bude prikazano baš na rts-u.

Što se tiče 'ko je ubica?' mogao bih da vam napravim spojler i da vam upropastim gledanje serije 😄😁 al neću 😇

U nastavku sledi vrloooooo blagi i samo možda donekle spojler za one koji bi da tabula raza pristupe gledanju serije.

Mogu da se kladim da nećeš pogoditi do 8.epizode kad će biti otkriveno u samoj seriji ili par minuta pre otkrivanja... Neće ti pasti na pamet 😋😋

Mada ti nikad nisi hteo da se kladiš sa mnom. Recimo odgledaš prvih 5 epizoda i kažeš ko je po tvom mišljenju ubica, a ubica je jedan od prikazanih likova. Ima ih 12tak koji su ono umešani u sve to nešto, pa ti vidi 😉

Odlična je gluma većine. Gledaj što pre, super je. 🙂
 
Vrh