Šta je novo?

Филмови

Munje, spominjane na drugoj temu, dobile drugi deo koji izlazi 30.marta. Izgleda uzasno i vec sa sigurnoscu moze da se kaze da ce biti g***o ;)

 
A Vrisak 6, vredi li gledati 😄

Ti naivni blokbaster horori su smešni sami po sebi kao što je i Mrak film, uopšte ne treba parodija da se pravi 😄
 
Znam šta ste radili prošlog leta-najjači film..:cool: dobar je i Jigsaw serijal i Poslednje ekskurzije..za uzrast do 20 godina.
 
Moja preporuka:

MV5BYzZkMWY5M2ItOTA1Yi00MWQ0LWE4OTgtNWY1YmE0NjQyOTdlXkEyXkFqcGdeQXVyMjc4MjcxNzI@._V1_FMjpg_UX1...jpg

MV5BODM0MDE0Njc5M15BMl5BanBnXkFtZTcwMDkxMTYzMQ@@._V1_.jpg

large_chinese-puzzle-poster.jpg


Španski apartman 2002
Ruske lutkice 2005
Kineska slagalica 2013

I ako se radi o 3 filma sa 3 različita naziva, zapravo je reči o jednoj istoj priči koja će voditi mlade ljude iz raznih evropskih zemalja u zajedničkim avanturama koje se odvijaju u Barceloni, Parizu, Londonu, Petersburgu, Moskvi i New Yorku.
Jako dobri glumci, jako dobar scenario i ritam koji drži pažnju sa zanimljivim raspletima u razvoju mladih ličnosti izmedju njihovih 20ih i 40ih godina.
Odlična trilogija sa Audrey Tautou (ko je voleo ameliju pulen će se obradovati)
 
Poslednja izmena:

Austrijska vojna priča o nekim gardistima na obuci 😉 Napravio sam i par skrinšotova da približim radnju, koliko toliko...

Dobar je film, gay drama 😊 meni je držao pažnju... Inspirisan je istinitim događajima...

7/10 ★★★★★★★✩✩✩

InShot_20230417_033804000.jpg
 

Prilozi

  • InShot_20230417_032925206.jpg
    InShot_20230417_032925206.jpg
    92,2 KB · Pregleda: 91
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
"Budjenej pacova"

zatim "Vrane", film izuzetne poetike, deluje kao nastavak "Budjenja pacova"

"Crne ptice" film neprevazidjene C/B fotografije, film o ustasama i njihovim protivnicima
 
Poslednji filmovi koje sam gledao:


No Distance Left to Run 9/10 ★★★★★★★★★✩

Odličan dokumentarac o grupi Blur sa sjajnim koncertom od preko dva sata na drugom DVD-u.

MV5BMjA0Mjg0MTY0M15BMl5BanBnXkFtZTcwMzY5NDMyMw@@._V1_UY209_CR4,0,140,209_AL_.jpg



Manhattan Murder Mystery 8/10 ★★★★★★★★✩✩

Vudi Alen negde na sredini između njegovih najboljih i krš filmova. Zanimljivo, duhovito, solidno. Ima rupa i fali ono nešto da bi bio remek-delo.

MV5BMWM5MGZiZDAtMWE0Ny00MjY3LWJlOWItNjY4MmI4NDAyM2NhXkEyXkFqcGdeQXVyNDk3NzU2MTQ@._V1_UX140_CR0,0,140,209_AL_.jpg




We're the Millers 9/10 ★★★★★★★★★✩

Vrištao sam gledajući ovaj film, ljudi oko mene su mislili šta mi je :ROFLMAO: Što se mene tiče ovo je ono kako glupa američka mozak na ispašu komedija treba da izgleda. Malo su otegli film i ima pametnjakovića koji ga kritikuju, što se mene tiče cilj komedije je da nasmeje, ja sam plakao od smeha par puta.

MV5BMjA5Njc0NDUxNV5BMl5BanBnXkFtZTcwMjYzNzU1OQ@@._V1_UY209_CR0,0,140,209_AL_.jpg




A Good Year 7/10 ★★★★★★★✩✩✩

Uh, ovaj film je na granici da bude katastrofa koliko je loš scenario i koliko je loše generalno ispričano priča, kao neki Holmark tupavi film. Ipak. čovek se nekako oseća lepo gledajući ga i uspe nekako da ignoriše to sve, lepi kadrovi, lepa Francuska, lepi glumci...

MV5BYjAzNDkyMGUtZGM4OC00MDU3LWE0M2YtNWM5MmIxYjJlMmJmXkEyXkFqcGdeQXVyNjc3MjQzNTI@._V1_UY209_CR1,0,140,209_AL_.jpg





Lucky Number Slevin 8/10 ★★★★★★★★✩✩

Ovaj film savršeno radi posao i ono je za šta se i reklamira. Da je malo pametniji i da su se uhvatili nekog pametovanja i filozofiranja, ne bi valjao. Zabavan je i zdrav za mozak.

MV5BZjczMWI1YWMtYTZjOS00ZDc5LWE2MWItMTY3ZGUxNzFkNjJmL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNjU0OTQ0OTY@._V1_UY209_CR0,0,140,209_AL_.jpg




When Harry Met Sally... 6/10 ★★★★★★✩✩✩✩

Opet Meg Rajan :sleep: Šta ću, mora čovek da se žrtvuje i ispunjava želje i gleda ovo. Nije masterpis kakav je dama obećavala, nije ni toliko loše da nisam mogao da izdržim da gledam. Ok je.

MV5BMjE0ODEwNjM2NF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjU2Mzg3NA@@._V1_UX140_CR0,0,140,209_AL_.jpg
 
We're the Millers 9/10 ★★★★★★★★★✩

Vrištao sam gledajući ovaj film, ljudi oko mene su mislili šta mi je :ROFLMAO: Što se mene tiče ovo je ono kako glupa američka mozak na ispašu komedija treba da izgleda. Malo su otegli film i ima pametnjakovića koji ga kritikuju, što se mene tiče cilj komedije je da nasmeje, ja sam plakao od smeha par puta.

MV5BMjA5Njc0NDUxNV5BMl5BanBnXkFtZTcwMjYzNzU1OQ@@._V1_UY209_CR0,0,140,209_AL_.jpg

I ovaj ti je tu negde u rangu
 
Kultni film koji pomaze da razumeemo sustinu belacke Australije.

 
^^ Obećava, pogledaću. Kad smo već tu na južnim hemisferama, evo dve preporuke.

CHOPPER me je baš iznenadio ludom (istinitom) biografijom, glavnim glumcem i koječim još... Da bih kasnije utvrdio da je i od kritike nahvaljen.

With this superb true-crime drama from 2000, now on re-release, director Andrew Dominik made a brilliant debut. But in terms of sheer star-birth impact, Dominik had nothing on the breakthrough made by the leading man he’d found, former TV comic Eric Bana who gave the big-screen performance of his life, reeking with lairy anti-charm and black comic charisma.


STANDER je takođe instinita priča, sjajni glumci, itd. Ovaj dasa ide u detalje, odličan mu je kanal btw.

 

Jedna kulinarska poslastica od filma 😊

Činjenica je da volim ovakve bolesne tematike, ali nešto mi je ovde falilo... možda neki bolji motivi kod kuvara zašto su kao sekta...

Verujem da bi kao i kod Igre Lignje ovde bolji uspeh napravili sa serijom nego što su sve strpali u sat i po, ali šta je tu je...

Ralf Fajns je odlično odglumio psihipatu, film drži pažnju svakako, al falilo je malo postepenosti (tipa, 10 bahatih gostiju stiglo je na vreme, jedan je zakasnio ostalo ih 9...) i više borbe...

7/10 ★★★★★★★✩✩✩

 
Poslednja izmena:

Jedna kulinarska poslastica od filma 😊

Činjenica je da volim ovakve bolesne tematike, ali nešto mi je ovde falilo... možda neki bolji motivi kod kuvara zašto su kao sekta...

Verujem da bi kao i kod Igre Lignje ovde bolji uspeh napravili sa serijom nego što su sve strpali u sat i po, ali šta je tu je...

Ralf Fajns je odlično odglumio psihipatu, film drži pažnju svakako, al falilo je malo postepenosti (tipa, 10 bahatih gostiju stiglo je na vreme, jedan je zakasnio ostalo ih 9...) i više borbe...

7/10 ★★★★★★★✩✩✩


Tebi bi se verovatno svideo
 
Одличан - од истог аутора погледати и Κυνόδοντας, а и The Lobster је добар.

The Menu - слажем се с Noki-јем, одлична замисао и глума (првенствено Рејф Фајнс), али доста тога ми је фалило, некако и сама прича као да није изведена на начин да оправда почетну идеју.

Од тих скоријих филмова, најбоље ми легли Tár, The Outfit и The Banshees of Inisherin (који је Beki сасвим неоправдано напљувао 😁).
 
U duhu ozivljene teme ,,Sta jedemo" da kazem da je The Bear odlicna serija.
 
Jedan od meni najboljih SF "horor" trilera sa pregršt svima poznatih glumaca iz njihovih mlađih dana... Ili dok su bili živi 🙂

Radi se o invaziji druge planete koja ne dolazi u obliku tipičnih malih, zelenih vanzemaljaca nego spora biljke koja kad se razvije i dobije punu formu iz svojih velikih čaura pravi duplikate ljudi i ubija domaćina... Liči na gigantsku mestožerku, preko noći naraste iz malene biljke i na spavanju napravi tvoj duplikat... Ujutru čistači sav otpad pokupe. Čauru i ostatke tela iz kojeg je sav život izvučen. Novog jutra nastala je još jedna nova osoba, koja više nije čovek.

Ovaj insert pokazuje književno veče gde se jedna gospođa žali psihijatru ujedno i piscu da njen muž nije onaj od ranije. Glavna glumica prilazi da da podršku i sama u sumnji da se u društvu, među ljudima, nešto čudno dešava, ali biva odbijena. Njena sumnja a kasnije i lika kojeg tumači Donald Saterlend nailazi na sve tvrđe otpore...

Distopijski filmovi sa paranoja efektom. U smislu samo ti vidiš da je nešto čudno u ovom i ovakvom svetu 😄 su mi nepresušan motiv za eksploataciju na filmskom platnu, a iz ovog perioda, s kraja 70tih i početka 80tih filmovi imaju neki posebnu jezu, neki poseban pečat kako ih snimaju. Treba ih naći remasterizovane i uživati u dobroj slici po drugi put.

9/10 ★★★★★★★★★✩

 
Vrh