Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Mogli su da se malo bolje potrude oko kinoteke vidi se razlika gdje bolje a gdje losije ocisceno .Za studentski dom imaju pare cekaju projekat zavoda za upropascavanje.U beogradskoj na uglu sa krunskom zavrsena fasada a da balkone nisu takli tacnije ograde ostale crne od smoga :bash:
 
Ček misliš na onu cigla crvenu? Što su je lepo odradili, ona je baš na početku krunske...
 
praguc":ugiwcsp7 je napisao(la):
Ček misliš na onu cigla crvenu? Što su je lepo odradili, ona je baš na početku krunske...
Ta crvena je na sredini Krunske jer Krunska počinje kod ugla sa Kneza Miloša.
Direktor verovatno govori o posleratnoj zgradi na samom uglu parne strane Beogradske i Krunske, nekako prekoputa te na koju si ti mislio.
 
Direktore, da li možda znaš da li se planira restauracija fasade Zavoda za fiziku i prema ulici Kraljice Marije?
Za sada je obnovljena samo strana prema zgradi Tehničkih fakulteta, a strana prema Ruzveltovoj se sada završava.
Nema nikakvih skeli prema Kraljice Marije ili bilo čega što može da upućuje da će se tu nešto raditi,
pa sam malo zabrinut da ne ostave to u takvom stanju.
 
Da planira se i strana prema kraljice marije ali doslo je do nekog zastoja neznam jos zbog cega.Bio sam sad u kinoteci unutra su je fino sredili ali jos sve nije gotovo .Bili su i dinkic i ministar nekulture bradic dosta glumaca pustali su par starih filmova .Razgovarao sam sa covjekom arhitektom koji je radio enterijer bice nesto u novostima sutra .Sve u svemu fino a ministar bradic je skkkot :bash: nemogu da objasnjavam iznervirao sam se :mad: pitao sam ga par stvari za narodni muzej i predlozio neke stvari a on kao da to nije njegov resor. :bash:
 
direktor":3804ceky je napisao(la):
Da planira se i strana prema kraljice marije ali doslo je do nekog zastoja neznam jos zbog cega.Bio sam sad u kinoteci unutra su je fino sredili ali jos sve nije gotovo .Bili su i dinkic i ministar nekulture bradic dosta glumaca pustali su par starih filmova .Razgovarao sam sa covjekom arhitektom koji je radio enterijer bice nesto u novostima sutra .Sve u svemu fino a ministar bradic je skkkot :bash: nemogu da objasnjavam iznervirao sam se :mad: pitao sam ga par stvari za narodni muzej i predlozio neke stvari a on kao da to nije njegov resor. :bash:
Direktore, ovo prijateljski: kad vec razgovaras sa Ministrom kulture ili nekulture kako kazes - ne mogu i ne znam se pise odvojeno... Mislim, sutra ces mozda morati i prepisku da vodis, pa da znas.
 
Ima li neko fotke sa Zelenog venca da vidimo kako izgleda (koji nismo iz Bg) nako rekonstruiranih fasada? Hoće li se one 2 fasade pored hotela Balkan uskoro početi raditi? Jaaaako su crne i prljave, a predivne su.
 
Inquiry, prelistaj malo temu unazad i naćićeš te fotke Zelenog venca.

Inače danas sam prošao Beogradskom i na ćošku sa Bulevarom gde se rekonstruiše ekspozitura agrobanke sam video nešto odvratno. Geniji su se odlučili da prizemlje odrade od glupavih alu panela koji tako štrče da ne mogu da vam opišem.
 
A sad i ja malo da izvoljevam - ima li neko fotke Zelenog venca pre rekonstrukcije tih zgrada??? Recimo fotke iz 2002-3? To sigurno nije bilo na forumu :) Pogotovo brašovanove zgrade na broju 10
Hvala...
 
Pa mislim da je Homer Jay kačio neke uporedne slike iz ranijeg perioda i novog stanja.
 
inquiry":1dp4z8sk je napisao(la):
Ima li neko fotke sa Zelenog venca da vidimo kako izgleda (koji nismo iz Bg) nako rekonstruiranih fasada? Hoće li se one 2 fasade pored hotela Balkan uskoro početi raditi? Jaaaako su crne i prljave, a predivne su.
Evo ti jedna moja iz mislim najboljeg moguceg ugla da bi zakljucio kako to sve izgleda sa obnovljenim fasadama :)

bg08017.jpg
 
bgexplorer":3blsbmco je napisao(la):
Što bi ovde lepo legao jedan trg umesto meka i ostalog ;)
Eh kolko mi samo imamo idealnih mesta za trgove, a neiskorisecnih... Bas sam skoro razmishljao kako bi prelep trg mogao da bude na bajlonijevoj pijaci sa obnovljenim fasadama okolo...Pa trg ispred Crkve Svetog Marka, pa trg na kosancicevom vencu umesto rusevina biblioteke, pa trg/plato ispred Skupstine Srbije umesto parkinga budjavog...
 
Hvala, Sawovsky, na fotki. Pa prilično dobro izgleda :) Stvarno je dosta fasada obnovljeno, mada ima još dosta za napraviti. Ja sam inače iz Osijeka pa često pratim dinamiku restauracija fasada i uspoređujem s ovim kod vas. I kod nas je isto problem s novcem, a često nema baš ni previše volje. NAŽALOST. Uvijek su prioriteti neki drugi. Ali moram priznati da je Beograd procvjetao i od onog sivila povratio prelijepe raskošne fasade.
 
Što se tiče trgova, slažem se u potpunosti, s tim da bi rekonstrukcija Terazija i vraćanje na staro Beogradu vratila jedan od najljepših trgova! Znači zatvaranje za sav promet, vraćanje tramvaja, obnova još nekoliko fasada i vraćanje on predivne zgrade što je nekad bila pored Izvozne banke, gdje danas stoji ona "košnica".
 
inquiry":2y6ry6vy je napisao(la):
Što se tiče trgova, slažem se u potpunosti, s tim da bi rekonstrukcija Terazija i vraćanje na staro Beogradu vratila jedan od najljepših trgova! Znači zatvaranje za sav promet, vraćanje tramvaja, obnova još nekoliko fasada i vraćanje on predivne zgrade što je nekad bila pored Izvozne banke, gdje danas stoji ona "košnica".
heheh nažalost mislim da se to graniči sa nemogućim... Možda ako država dobije u budućnosti na nekom intergalaktičkom Lotou... mada i tada bi uzeli pare u svoje ruke :p
 
inquiry":2zojy90t je napisao(la):
Što se tiče trgova, slažem se u potpunosti, s tim da bi rekonstrukcija Terazija i vraćanje na staro Beogradu vratila jedan od najljepših trgova! Znači zatvaranje za sav promet, vraćanje tramvaja, obnova još nekoliko fasada i vraćanje on predivne zgrade što je nekad bila pored Izvozne banke, gdje danas stoji ona "košnica".
Potpis!
 
Zna li neko kako napreduje obnova starog Generalštaba? Ima li neko fotke unutrašnjosti te zgrade? Često se spominjala velika ratna dovrana, a nigdje nema fotografija.
 
BOKI SMOKI":xzmmf9ce je napisao(la):
Jel je to onaj sto je srusen u nato bombardocanju?
Ja mislim da je Inquiry mislio na onaj sto nije srusen, vec samo delimicno ostecen (ona stara zgrada), a ne onaj rascopani koji predstavlja "Kanjon Sutjeske".
Da, i ja bih voleo da vidim enterijer starog Generalstaba. Mislim da to, do sad, nigde nisam nasao.
 
Jeste, to je ona stara zgrada s lijepom fasadom i onim skulpturama s lukom i strijelom. Ona je samo bila oštećena u bombardovanju. Ali čuo sam da ima raskošan enterijer pa me zato i zanimalo kako izgleda.
 
bgexplorer":3pushp1o je napisao(la):
Što bi ovde lepo legao jedan trg umesto meka i ostalog ;)
Još jedan tržni centar u Beogradu koji zaslužuje ni manje ni više nego apsolutno uklanjanje.

Zelenom vencu definitivno tako nešto fali, ovako je gadan. A trg bi i prohodnost povećao.
 
Vrh