Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Danas sam video da su poceli da stavljaju skele na fasadu hotela Moskva,sa strane Balkanske ulice.Jel yna neko o cemu je rec?
 
Mislim da je sanacija imali su nekih problema sa vlagom .Neznam da li znate da se u podrumu Moskve nalazi izvor vode i da pumpe danonocno izbacuju vodu jos od izgradnje hotela :cool:
 
Postavljena je skela na kući arh. Nikole Nestorovića u Kneza Miloša 40. Nije mi baš najjasnije zašto kada je fasada bila u veoma dobrom stanju.
Fotka iz decembra prošle godine:
15o9cog.jpg

Inače, kuća je pod zaštitom države tako da bi trebalo da je isključena mogućnost da vlasnik sam nešto mulja.
 
Sredjuju jos jednu fasadu u bulevaru preko puta vuka u prizemlju zgrade je najke prodavnica
 
Možda mu mesto nije, ali morao sam negde da stavim. U toku je rušenje jedne od najlepših kuća u gradu, Kruševačka 17, arh. Igor Blumenau:

wmcn74.jpg


2agppt.jpg


25834ep.jpg


2uzz2c2.jpg
 
Kako sto pa da naprave novu lijepsu zgradurinu neku kicericu naravno kretenii :rant:
 
Ne mogu da verujem da ruse ovu kucu. Pa, decenijama je to bila jedina svetla tacka Krusevacke ulice. U gomili krsa i djubreta i otpadnim gasovima autobusa 25 i 26.
Svasta.
 
Izvinite što se mešam, ali meni ovo deluje odvratno. Čak izgleda kao da je sklepano 1994. npr. Možda bi neka detaljna rekonstrukcija otkrila neke nove vidike, ali tako meni sada deluje.
 
ako ce vec da ruse, ima toliko toga tj.tih kuceraka samo u makenzijevoj, 14.decembra itd..koliko hoces :)
 
ivana-bg":1pn9rmny je napisao(la):
ako ce vec da ruse, ima toliko toga tj.tih kuceraka samo u makenzijevoj, 14.decembra itd..koliko hoces :)
Jeste, a u tim kućercima po 15-20 porodica pa ti vidi da li se investitoru isplati da se sa svima nagodi. Ovako lepo kupi vilu od jednog vlasnika i nema šta da razmišlja. NAŽALOST. Ovo je greota što se desilo sa ovom kućom, ali uvek takve nastradaju a čatrlje se drže i stajaće i u XXII veku!
 
GOJE":1ml0v78s je napisao(la):
Izvinite što se mešam, ali meni ovo deluje odvratno. Čak izgleda kao da je sklepano 1994. npr. Možda bi neka detaljna rekonstrukcija otkrila neke nove vidike, ali tako meni sada deluje.
To je tvoje mišljenje. Kuća je podignuta '38 i predstavlja remek-delo jednog drugačijeg načina razmišljanja. Blumenau možda nije bio arhitekta koji je ostavio mnogo toga iza sebe ali ova kuća je zaista bila čarobna.
 
Ma Goje je apsolutno u pravu. Ova " zgrada " ili kako vec zelite da je zovete je sramota za taj " beli " grad. RUSITI treba tu rugobu !!! :notok:
 
Јао не знам, јесте интересантна кућа изгледом... али "бре" изгледа тотално непрактично, где су ту прозори за мало дневног светла? Надам се да се варам али ја замишљам да је унутра и влажно и мрачно. Не знам шта да кажем за рушење, волео бих да остане али не видим за шта би могла да добро служи...
 
Djordje":24rphbxn je napisao(la):
Јао не знам, јесте интересантна кућа изгледом... али "бре" изгледа тотално непрактично, где су ту прозори за мало дневног светла? Надам се да се варам али ја замишљам да је унутра и влажно и мрачно. Не знам шта да кажем за рушење, волео бих да остане али не видим за шта би могла да добро служи...
Kuća je bila vrlo dobro osvetljena zahvaljujući prozorima okrenutim ka dvorištu.
 
реконструкција музеја савремене уметности

IMG_0009-1.jpg
 
a zamena ovih stakala nije bila uopšte u planu, ili je ovo već zamenjeno?
 
ŽELJKO 2010":1zr71n7o je napisao(la):
bilo je već vreme i za njega! ;)
pa ono se rekonstruiše već minimum nekih godinu dana, ako ne i duže ovo bi već sad trebalo da je u konačnoj fazi.
 
Nesto rade na hotelu Moskva.Obnovljena jos jedna fasada na Vracaru.Zamenjeno dekorativno osvetljenje na zgradi MIPa......napokon.








 
Vrh