Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Da li će se raditi fasade na ulazu u grad, čim se pređe Brankov most? Ili se čeka na neke rekonstrukcije ulica? Zaista je to sve u losem stanju i deluje jako oronulo, sivo i otužno.

kdml5i.jpg

2i9ntio.jpg

v4sb29.jpg

2zswnrl.jpg
 
inquiry":19d1yisu je napisao(la):
Da li će se raditi fasade na ulazu u grad, čim se pređe Brankov most? Ili se čeka na neke rekonstrukcije ulica? Zaista je to sve u losem stanju i deluje jako oronulo, sivo i otužno.

http://i39.tinypic.com/kdml5i.jpg
http://i43.tinypic.com/2i9ntio.jpg
http://i43.tinypic.com/v4sb29.jpg
http://i44.tinypic.com/2zswnrl.jpg
Gde nađe ove slike od pre sto godina!!! Izgleda da dugo nisi bio u Beogradu. Hajde ove zgrade u Karađorđevoj, i dalje su u takvom stanju, ali ove na poslednjoj slici, u Pop-Lukinoj i na kraju Brankove su sređene. Listaj malo ovu temu...
 
^^S tim sto su neki sabani vec uspeli da iscrtaju grafite na ovoj lucnoj zgradi na kraju Brankove :bash: :bash:
 
Ceo Beograd je u grafitima, what else is new? :mad:
Jednom ce da mi dopizdi, ima da uzmem sprej i po kraju zapocnem antigrafitiranje. Precrtacu svaki glupavi grafit na koji naidjem. Ako ne mogu zidovi da bidu cisti, ne moraju ni grafiti.
 
Shifty, svaka čast na ideji. :) Mislim da bi zaista trebalo tako šta da se uradi!
 
Djeneralstab:

24q8tv8.jpg


I zgrada cija je fasada ociscena pre dosta vrmena, koja ima fantasticno nocno osvetljnje i divan park ispred, alije i dalje, majku mu, za vecinu prolaznika gotovo neprimetna:

jj5myh.jpg


ousetg.jpg
 
To je Saobraćajni institut, CIP.
A da li zna neko, šta će biti sa bivišim saveznim MUP-om. Hoće ih konačno privatizovati i rušiti ili će se obnavljati šta?
 
HJ, odakle ti da je neprimetna? J auvek strasno balavim na nju kad uvece prolazim tu.U kombinaciji sa parkom ispred, to je jedan od lespih delova beograda uvece :)
 
e a jel još uvek su upaljena ona ljubičasta svetla na njoj? ja nešto to nisam primetio poslednjih par puta kad sam tuda prolazio...
 
Zavrsavaju se radovi na igumanovoj palati klime nece vratit na fasadu a ovih par sto su jos na fasadi bice uklonjene .Molim aplauz za prvu fasadu bez klima :kk:
 
da , deluje veoma jadno, i nekompletirano, raštrkano i sivo, posebno na ulazu u stari grad sa Brankovog mosta. Ne vidim da iko ima neku inicijativu da taj prirodno atraktivni deo grada počne da liči na evropski grad, a ne neku balkansku vukoje*******inu.
 
Kad je bila organizacija pesme Evrovizije u Beogradu, španski novinar koji je prvi put došao u Beograd je opisao Beograd ovim rečima (arhitektonski): " Beograd je spoj socrealističke arhitekture i ruševina posle drugog svetskog rata...". E sad socrealistička arhitektura je Novi Beograd..... a ruševine su verovatno stari deo grada (na ulazu na Brankov most, Kosančićev Venac , Brankova i čitav taj potez.......valjda , je*** li ga...
 
Malo ružna konstatacija od njegove strane. I površna! Ipak da bi mogao o nečem izveštavati, trebao je nešto i znati o tom gradu, a i pročitati. Malo jači novinar!
 
Taj Španski movinar s*re malo.Situacija kod nas nije sjajna ali je daleko od toga što je rekao :notok:
 
Na Evroviziji je bilo preko 2000 stranih akreditovanih novinara, i izvlačenje iz konteksta reči jednog od njih je najblaže rečeno neumesno.

Sve nedostatke koje Beograd i Srbija realno imaju (loš kvalitet smeštaja, privatni smeštaj kod nenormalno bezobraznih ljudi kojima je bilo malo i da uzmu 1000eur za deset dana za potpuno oronuli stan blizu Arene, ili gotovo nenamešten a prljav stan u Kneza Miloša, i to oba od po 50ak kv.m.), taksiste koji pokušavaju da prevare skoro svakog.... dakle Beograd i Srbija su ispeglali sve odličnom organizacijom i maskiranjem svega lošeg.

Da skratim priču - efekat je više nego pozitivno izveštavanje iz Beograda, a kada su Kurir i neki hrvatski mediji probali da naprave od svega neke skandale i potpuno izmisle neke događaje, odgovorni ljudi iz organizacije su uspeli da organizuju sve kako treba da bi se to demantovalo pre nego što se proširi.

A da malo bar uđem u topic fasada - što se press centra (Sava Centra) tiče, fasada je privremeno rešena prelepljivanjem, a unutra pregrađivanjem... Za "svečano otvaranje" su otvorili vrata Palate Srbija,

U svakom slučaju, ako je i bilo loših izveštaja, i takvih komentara, bilo ih je jako malo.

Izvinjenje za dugači odlazak u offtopic, ali promotivno, to je sigurno bio najbolji događaj koji je Beograd imao u poslednjih mnogo godina...
 
Rekonstruiše se sprat iznad Maxi Exclusive-a u Čika Ljubinoj:

9r175g.jpg



Takođe, u Resavskoj sam primetio jednu fenomenalnu zgradu, koja mi izgleda kao novogradnja, ali vizuelno sjajno rešena, i što je još važnije, sve klime su prebačene u ispust sa strane, tako da eto - ipak ima fasada i investitora koji su bezklimatični :D

nb9e80.jpg
 
Vrh