Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Pocinje rekonstrukcija fasade na hotelu "Prag":

2v865wg.jpg
 
Ове антене на зиду су...Ужас!!!...не разумем...требало је између да поставе и неколико спољних јединица клима, онда би ваљда били пресрећни...
То је могло на кров да иде...а и ако ове антене нешто емитују...,,благо" оном ко је близу њих, ако је сигнал јак...на*ебао је...иако ми делују као исмерене антене, опет је то зрачење непотребно уз нечију главу...
 
jbt, majke mi.
sve više i više tih antena viđam pog radu i sve su na očajnim mestima.

kako oni nisu u obavezi da to zakamufliraju nekako, ako ih postavljaju na stambene objekte?
oni ih tek tako spuste. bezobrazno.
 
little lightning":1j031218 je napisao(la):
jbt, majke mi.
sve više i više tih antena viđam pog radu i sve su na očajnim mestima.

kako oni nisu u obavezi da to zakamufliraju nekako, ako ih postavljaju na stambene objekte?
oni ih tek tako spuste. bezobrazno.
Најмањи проблем је овде у естетици...ни прва ни последња уништена фасада у Београду...много је већи проблем у електромагнетном зрачењу које верујем да у овом случају захвата цео тај горњи ћошак зграде и константно делује на човека док год је у соби/апартману...а, то је дугачак период...
Зашто ајкула не може да добије канцер??? Зато што плива и док спава...самим тим није у константном пољу...

Ово ме сад подсети:
- Гасите мобилне ноћу ако вам обавезе дозвољавају (ако је нешто хитно, увек могу да вас позову на фиксни телефон), а ако не, нађите у кући место које је од свих укућана најдаље и ту држите телефоне.
- дању исто гледајте обзиром да су мобилни укључени да их држите на истом том месту
-мобилни/бежични телефони имају највеће зрачење при успостављању везе и када имају слаб сигнал (бежични телефони са дигиталним преносом имају доста мање зрачење од бежичних са аналогним преносом који могу да зраче приближно мобилном), па обзиром на то:
- немојте да разговарате у оним деловима стана где је доста слабији сигнал
- када зовете неког, визуално пратите статус на диплеју и тек када се прикаже да се звана особа јавила принесите глави телефон
- немојте да држите шаку преко телефона када разговарате и самим тим ,,терате" телефон да појача сигнал ка примопредајнику
- немојте да разговарате у колима, не само због саобраћајне безбедности, него и због ефекта фарадејевог кавеза због лимарије који увећава поље у колима
 
@retardinjo

Razumem ja sta pricas, ali i pored najbolje volje ne mogu da vidim sve te antene na zidu hotela Prag. Evo gledam i ne vidim. Ima jedan gromobran na krovu, par ukrasnih neonki pri vrhu fasade i to je to.
 
^^^ Sorry za off, ali uvek sam se pitao:

Kako mogu frekvencije van opsega koji izaziva mutaciju DNK da budu kancerogene? To je kao kad kazes da svetlo izazivu gluvocu... Nijedan opseg radio frekvencija koji se koristi za telekomunikacije nije doveden u korelativnu vezu sa kancerom, a kamoli u kauzativnu. Za razliku od dvosmerne struje niske frekvencije, koja pri duzem izlaganju moze da ima takvog efekta, radio frekvencije funkcionisu u potpuno drugom spektru.

EM_spectrum.svg


Kao sto znamo, infracrveno zracenje (UV) izaziva mutaciju celija i kancer koze, kao i X-zraci (rendgen) i gama zraci (kosmicko zracenje)... Vidite gde su radio talasi - na drugom kraju spektra.

Ovo me stvarno zanima, ako gresim, mogao bi neko da mi objasni...
 
ретардињо":1jvj78im je napisao(la):
Ове антене на зиду су...Ужас!!!...не разумем...требало је између да поставе и неколико спољних јединица клима, онда би ваљда били пресрећни...
То је могло на кров да иде...а и ако ове антене нешто емитују...,,благо" оном ко је близу њих, ако је сигнал јак...на*ебао је...иако ми делују као исмерене антене, опет је то зрачење непотребно уз нечију главу...
Izvin'te što pitam, al' o kakvim vi to antenama pričate? Ja ih ni na jednoj slici gore nisam video.
 
sizif":fgj4gc59 je napisao(la):
@retardinjo

Razumem ja sta pricas, ali i pored najbolje volje ne mogu da vidim sve te antene na zidu hotela Prag. Evo gledam i ne vidim. Ima jedan gromobran na krovu, par ukrasnih neonki pri vrhu fasade i to je to.
Te ''ukrasne neonke'' su antene.
 
@ jovanovm: Ultraljubičasto misliš (UV), infracrveno je IR. Nemam pojma. Znam da zračenje opada sa kvadratom rastojanja, i to značajno. :)
edit: Meni bi mnogo više imalo logike da to zračenje greje na nekom makro nivou, te da to može značajno da smeta mozgu..

Inače, OT, zgrada kinoteke se lepo renovira, unutrašnja fasada je skroz sređena, i to mi se čini da je dobro sređena. :)
 
Molim boga da ne stave one uzasne klime !!!!! To je mnogo mnogo mnogo gore neg ove antene ( Naravno ne uzimajuci u obzir zdravstveni aspekt tih antena ) :bash:
 
jovanovm":1193eqyb je napisao(la):
Kako mogu frekvencije van opsega koji izaziva mutaciju DNK da budu kancerogene? To je kao kad kazes da svetlo izazivu gluvocu... Nijedan opseg radio frekvencija koji se koristi za telekomunikacije nije doveden u korelativnu vezu sa kancerom, a kamoli u kauzativnu. Za razliku od dvosmerne struje niske frekvencije, koja pri duzem izlaganju moze da ima takvog efekta, radio frekvencije funkcionisu u potpuno drugom spektru.
Било би глупо да моћне телекомуникационе компаније дозволе да се чује да мобилни телефони могу да доведу до рака, али си сигурно негде чуо колико је повећана могућност за рак мозга оног ко користи мобилни у односу на оног ко не користи...
Те ниске фреквенције су јако опасне, али су opasne и високе...али мислим да то није баш много пласирано у јавност...не знам шта, како, али сигурно ти се некада десило да када дуже причаш мобилним телефоном те заболи глава...тако да могу да чујем милион теорија да су мобилни 100% безбедни, нећу им веровати јер знам колико је моћна телекомуникациона индустрија...и сигуран сам да маса резултата има везе са њиховим интересима...

Тако да је добро држати се ових препорука које сам навео...
 
Zdravo svima :)...

ретардињо":7711j3al je napisao(la):
Било би глупо да моћне телекомуникационе компаније дозволе да се чује да мобилни телефони могу да доведу до рака, али си сигурно негде чуо колико је повећана могућност за рак мозга оног ко користи мобилни у односу на оног ко не користи...
Те ниске фреквенције су јако опасне, али су opasne и високе...али мислим да то није баш много пласирано у јавност...не знам шта, како, али сигурно ти се некада десило да када дуже причаш мобилним телефоном те заболи глава...тако да могу да чујем милион теорија да су мобилни 100% безбедни, нећу им веровати јер знам колико је моћна телекомуникациона индустрија...и сигуран сам да маса резултата има везе са њиховим интересима...
Mobilni telefon može da šteti ljudima ako se dugo koristi, a razlog zašto je štetan je zato što mikrotalasi zagrevaju tkivo, i tako može doći do oštećenja. Otprilike kao što se meso zagreje u mikrotalasnoj rerni, samo u manjoj razmeri :). Odatle potiču i sva potencijalna oboljenja koja se mogu javiti nakon duge (veoma duge i česte) upotrebe mobilnih telefona.

Tako da telefoni nisu 100% bezbedni za korišćenje, ali to ne znači da treba odmah da kažeš kako je mobilni telefon opasan. Ako budeš pričao 24/7 bez handsfree-ja, verovatno će ti se nešto desiti. Ali su ta zračenja relativno slaba da bi bila štetna u slučaju normalnog korišćenja (povremeni, ne previše dugi pozivi). I, kao što je Ambassador rekao, energija tih talasa opada sa kvadratom rastojanja (ako me znanje OET-a nije izdalo), tako da je uticaj mobilnog telefona na određenom rastojanju od tela minimalan. Bila je pre neka domaća emisija o tome, gde su rekli da i nije najbolja ideja da spavaš neposredno pored predajnika (za mobilni, wireless mreže, i ostale stvari koje rade u opsegu mikrotalasa), ali da već na 1m od predajnika, energija je dosta manja i ne predstavlja toliki rizik. Moblini telefon ima dosta manju snagu od predajnika.

Druga stvar je o Faradejevom kavezu iz nekog prethodnog posta. Faradejev kavez poništava uticaj elektro(magnetnog) polje koje postoji izvan kaveza na unutrašnjost, ali i onog koje postoji unutar kaveza na spoljašnjost. Koliko se sećam, ne utiče na pojačanje samog polja (opet, ako me znanje OET-a nije izdalo).

Takođe, ako data zgrada ima armaturu (a mora da je ima), ona će dodatno oslabiti talase koji potiču od tog predajnika na zidu (zbog Faradejevog kaveza ;)). Setite se početka mobilne telefonije kod nas i kad se gubio signal unutar zgrade ili lifta.

Tako da se svodi na to da su te antene mnogo ružne kad stoje tako na zidu, i trebalo je da ih stave negde drugde.
 
Uostalom, i snaga signala je regulisana zakonom.
Ne bih da lupam sada, ali mislim da je 50.
Milivati, vati ili megavati, nemam predstavu sada.
 
Jazzva":3vzvobzz je napisao(la):
Mobilni telefon može da šteti ljudima ako se dugo koristi, a razlog zašto je štetan je zato što mikrotalasi zagrevaju tkivo, i tako može doći do oštećenja. Otprilike kao što se meso zagreje u mikrotalasnoj rerni, samo u manjoj razmeri . Odatle potiču i sva potencijalna oboljenja koja se mogu javiti nakon duge (veoma duge i česte) upotrebe mobilnih telefona.

Tako da telefoni nisu 100% bezbedni za korišćenje, ali to ne znači da treba odmah da kažeš kako je mobilni telefon opasan. Ako budeš pričao 24/7 bez handsfree-ja, verovatno će ti se nešto desiti. Ali su ta zračenja relativno slaba da bi bila štetna u slučaju normalnog korišćenja (povremeni, ne previše dugi pozivi). I, kao što je Ambassador rekao, energija tih talasa opada sa kvadratom rastojanja (ako me znanje OET-a nije izdalo), tako da je uticaj mobilnog telefona na određenom rastojanju od tela minimalan. Bila je pre neka domaća emisija o tome, gde su rekli da i nije najbolja ideja da spavaš neposredno pored predajnika (za mobilni, wireless mreže, i ostale stvari koje rade u opsegu mikrotalasa), ali da već na 1m od predajnika, energija je dosta manja i ne predstavlja toliki rizik. Moblini telefon ima dosta manju snagu od predajnika.

Druga stvar je o Faradejevom kavezu iz nekog prethodnog posta. Faradejev kavez poništava uticaj elektro(magnetnog) polje koje postoji izvan kaveza na unutrašnjost, ali i onog koje postoji unutar kaveza na spoljašnjost. Koliko se sećam, ne utiče na pojačanje samog polja (opet, ako me znanje OET-a nije izdalo).

Takođe, ako data zgrada ima armaturu (a mora da je ima), ona će dodatno oslabiti talase koji potiču od tog predajnika na zidu (zbog Faradejevog kaveza ). Setite se početka mobilne telefonije kod nas i kad se gubio signal unutar zgrade ili lifta.

Tako da se svodi na to da su te antene mnogo ružne kad stoje tako na zidu, i trebalo je da ih stave negde drugde.
Добродошао и брзо се уклопио!

Поменуо сам фарадејев кавез у последњој ставци:
- Гасите мобилне ноћу ако вам обавезе дозвољавају (ако је нешто хитно, увек могу да вас позову на фиксни телефон), а ако не, нађите у кући место које је од свих укућана најдаље и ту држите телефоне.
- дању исто гледајте обзиром да су мобилни укључени да их држите на истом том месту
-мобилни/бежични телефони имају највеће зрачење при успостављању везе и када имају слаб сигнал (бежични телефони са дигиталним преносом имају доста мање зрачење од бежичних са аналогним преносом који могу да зраче приближно мобилном), па обзиром на то:
- немојте да разговарате у оним деловима стана где је доста слабији сигнал
- када зовете неког, визуално пратите статус на диплеју и тек када се прикаже да се звана особа јавила принесите глави телефон
- немојте да држите шаку преко телефона када разговарате и самим тим ,,терате" телефон да појача сигнал ка примопредајнику
- немојте да разговарате у колима, не само због саобраћајне безбедности, него и због ефекта фарадејевог кавеза због лимарије који увећава поље у колима

Када се телефонира у колима сихнал се одбија о лимарију право у путнике, уједно и тиме се у неком проценту спречава да тај сигнал допутује до репетитора, па телефон чак појачава сигнал на својој антени и тиме је поље у колима јаче...;)

Што се антена на хотелу тиче, све зависи за шта су намењене, која је излазна јачина сигнала ако служе за емитовање и колико га расипају ка хотелу...без мерења на лицу места је свака даља прича нагађање...али да није добро, није...

Иначе, природно, уједно и идеално поље магнетног зрачења земље је 47.000 нанотесли за Београд колико је мени познато...што је реткост у већини објеката...а, што се тиче зрачења мобилних телефона, максимални дозвољени САР је ,,на папиру" 2.0 вата по килограму (W/kg)...

Поштујте ове ставке које сам навео, пожељно је!
 
Oslikavaju se fasade na Novom Beogradu

Umetnost na fasadama


I Novi Beograd će dobiti oslikane zidove
UMETNIČKI murali osvanuće na nekoliko fasada novobeogradskih zgrada, najverovatnije tokom jula. Ovo je samo početak ozvaničene saradnje između opštine Novi Beograd i Belef centra, čiji predstavnici su potpisali protokol.
Prema rečima opštinskog pi-ara Anje Zlatarov, uskoro će biti raspisan javni konkurs za idejno rešenje murala, kao i precizno utvrđeno pogodno mesto za iscrtavanje umetničkih dela.
Ovo je, inače, prvi put da je Belef centar sklopio protokol sa nekom gradskom opštinom.
izvor: Novosti
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=14&status=jedna&vest=147202
 
To je zato što sam ih ja isprozivao da zapostavljaju urbanu kulturu nakon što su sje*******ali onaj zid sa grafitima. xD
 
Juče sam prošao i video da obnavljaju još jednu fasadu u Bulevaru K.A. kod Vukovog spomenika
(odmah pored one crveno-žute :) )
Sve je pokriveno sada, ali čim se nešto pojavi slikam i šaljem...

Uopšte taj kraj je neverovatno živnuo, prvo renoviranjem fasade zgrade u kojoj je kafić Tramvaj, pa Zavod za fiziku, pa sad ovo...
Kada bi još Studentski dom K.A. aka Lolu renovirali, gde bi nam bio kraj. :)
 
Ali muzej kinoteke se renovira vec 100 000 godina.
Ja se secam da kad sam se spremao za prijemni (pre 1000 godina) smo na divljaka ulazili unutra, imali maketu i crtali.
Kad je zavrse otvoricemo sampanjac, do tada :notok:
 
Vrh