Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

A da li je dobijen odgovor, od sada vec famozne, gradjevisnke inspekcije?
 
E bas me zanima da li ce stici, zapravo jos vise - koji ce biti odgovor...

Imam prijatelja koji je hteo legalnim putem da dobije dozovolu da zastakli terasu na unutrasnjoj fasadi (prema dvoristu). Covek je 3 (tri) godine obilazio razne saltere po gradu, Zavode za zastitu i urbanizam, sekretarijate, Opstinu...trebalo mu je brdo planova, predmera i predracuna, tehnickih opisa, statickih proracuna, perspektive, fotografije... ne znam vise sta mu nisu trazili. I to za 6 kvadrata na zgradi koja je iz kasnih 50-tih, samo sto je bloku koji ima ambijentalnu zastitu! Na svako pitanje zasto se toliko ceka i zasto je potrebno toliko dokumentacije - dobijao je skoro isti odgovor: Pa gospodine, sta ste vi mislili, da je tako lako dobiti dozvolu - ako vam se ne svidja, ne morate da zastakljujete terasu!!! :blah:
 
gradjanin":3jfp1f9r je napisao(la):
E bas me zanima da li ce stici, zapravo jos vise - koji ce biti odgovor...

Imam prijatelja koji je hteo legalnim putem da dobije dozovolu da zastakli terasu na unutrasnjoj fasadi (prema dvoristu). Covek je 3 (tri) godine obilazio razne saltere po gradu, Zavode za zastitu i urbanizam, sekretarijate, Opstinu...trebalo mu je brdo planova, predmera i predracuna, tehnickih opisa, statickih proracuna, perspektive, fotografije... ne znam vise sta mu nisu trazili. I to za 6 kvadrata na zgradi koja je iz kasnih 50-tih, samo sto je bloku koji ima ambijentalnu zastitu! Na svako pitanje zasto se toliko ceka i zasto je potrebno toliko dokumentacije - dobijao je skoro isti odgovor: Pa gospodine, sta ste vi mislili, da je tako lako dobiti dozvolu - ako vam se ne svidja, ne morate da zastakljujete terasu!!! :blah:
Ja bih te što zastakljuju terase na posebne bandere!!!
 
^^Unutrasnja fasada je u pitanju... Inace ni meni nije jasno zasto ljudi zele da zastakljuju terase, nista bolje od siroko otvorene, prostrane terase.
 
Sawovsky":tx7oisuh je napisao(la):
^^Unutrasnja fasada je u pitanju... Inace ni meni nije jasno zasto ljudi zele da zastakljuju terase, nista bolje od siroko otvorene, prostrane terase.
Rekao sam uopšteno, za sve kojima ta debilna ideja pada na pamet. Bez obzira da li je reč o unutrašnjoj ili uličnoj fasadi. Potpuno si u pravu za ovaj zadnji deo posta. Pa sve i da je najmanja moguća fasada, šta se dobija njenim zastakljivanjem?
 
Ovako, da razjasnim. Prvo terasa je na poslednjem spratu i kao takva nije bila pokrivena. On covek poslom putuje i cesto je odsutan po nekoliko nedelja ili meseci, zimi pada sneg koji se topi na terasi, podliva, vlazio je terasu ispod godinama itd... Drugo, covek je arhitekta i heto je da stavi klizne panele, koji kada se otvore i spakuju iza zida na terasi (samo je nastavio isti zid koje imaju sve terase na spratovima ispod), tako da leti ima divnu terasu koja je sada nadkrivena i izgleda kao prava terasa, a zimi - zatvorena. Dakle nije uradjena kao u 98% zastakljivanja sa bravarskim radovima i farbanim metalnim nosacima jednostrukog stakla, nego pristojno i u potpunom skladu sa arhitekturom zgrade, otvorima itd.

Poenta mog posta nije u tome da li nadzidati i zastakliti, nego kako to uraditi. Postoje valjda skolovani arhitekti koji mogu da pruze odgovor na sve zahteve koje investitor ima. Slazem se - protiv sam zastakljivanja terasa bilo gde da su, ali nije svaki slucaj isti i postoje nekada dobri razlozi i jos bolja resenja. Ovaj covek je 3 godine strpljivo cekao da dobije dozvole jer nije hteo da mu komsije zaustavljaju radove, jednostavno zeleo je da uradi onako kako to treba da se uradi. Nadogradnja na Buelvaru je mogla da se uradi mnogo pametnije, i da svi budu zadovoljni, ali je investitoru ocigledno vise odgovaralo da pare koje se namenjuju za projekat i arhitektu, odu u ruke nekog musavog opstinskog cinovnika i inspektora. Covek je znao da ce uvek naci arhietktu za male pare da mu nacrta ono sto je on sanjao dok je prodavao devize i naftu devedesetih po gradu... Kao sto sam vec rekao, greh ide najmanje na dusu tog investitora koji je ociglednao bu****, mnogo vise ide na dusu "arhitekti" (ili kako vec zovete takvu osobu), a najvise na gradske vlasti koje zmure pred takvim stvarima.
 
Ma ni uz najboljeg arhitektu ova zgrada jednostavno nije mogla da se nadzidjuje, jer je bila u nivou sa susednim zgradama. Ako je neko za ovo dao dozvolu, trebalo bi dobro da odlezi. :rant:
 
Dvorac iz ''Uspavane lepotice'' ispod savskog nasipa, kod ostružničkom mosta, NBG strana. Ceo potez od blokova do mosta je pun vikendica - sojenica, da li ijedna ima dozvolu???

207qbv4.jpg


2vanjq1.jpg


sfdttz.jpg


10icuuo.jpg
 
Te vikendice -sojenice preko puta blokova uz adu( ako o njima pricamo) izgledaju vrlo lepo i uopste mi ne smetaju, naprotiv daju prelep smek tom delu keja i vrlo prijatnu sliku posmatracima koji se setaju sa NBG strane keja. Nema ni jedne da bode oci i iskace iz celokupne pitomosti vidika.

Ovaj Dvorac ne zelim da komentarisem :D
 
Gradjenje u ovakvoj blizini vode sigurno ne moze da bude legalno ili ovo cudo moze i da zapliva kada dodje plima. :D
 
Cesto vozim bicikl tim nasipom, ovo se gradilo godinama i stvarno je skandal što su "nadležni" sada tako "iznenadjeni" i "zatečeni".
Pa gde su bili kada su duž cele obale bili izlivani betonski stubovi i ploče za ove sojenice !?!?

Nasipanje, uredjivanje "bašti" i "dvorišta" oko ovih sojenica, pravljenje staza i sl je promenilo konfiguraciju terena izmedju nasipa i reke, tako da nasip pri većem dodostaju trpi drugačija opterećenja od onih za koja je projektovan - to kažu hidro inženjeri.

A ja vam kažem da je u zadnjih godinu dve staza na vrhu nasipa ohoho ulegla u jednu stranu od teških kamiona i brojnih automobila, jer za takav saobraćaj nije ni bila namenjena.
 
Исто сам хтео да напишем као и Реља, да не понављам...ово је ужас!!!
Подсећање на бахатост возача разних моторних возила (од комбија и мотоцикала који се ређе виђају, до аутомобила и пуних камиона који су овде чести гости) који долазе до сојеница, а којих је све више!!!
Подсећање на повећане шансе за катастрофом раструцкавањем насипа...не дај боже да ово попусти у лошем тренутку...мнооого мртвих и заражених би било!!!

Ако неко зна/може/жели/има времена...нека направи своје графичко виђење подручја блокова 71, 72, 45, 44, 70, 70a, 61, 62, 63, 64 (~120 000 становника) 24-48 сати после пуцања насипа при водостају до врха насипа...Било би лепо када би се направио добар графички приказ и проширио по интернету...чисто да људи буду мало свеснији катастрофе која може да се деси коришћењем насипа у сврху за коју није предвиђен...можда се којим случајем дигне нека бука, макар у западним блоковима...
 
Taj nije pri sebi.Bolje da je sagradio splav, umesto tog cardaka ni na nebu ni na zemlji.
 
ovom cardaku ni na nebu ni na zemlji ce brzo da se urusi krov..
ja cesto vozim kolima po tom nasipu ali ima i policije pa sam i kazne dobijala :( pih
 
Ту се јако ретко виђа полиција, иначе неби возили када би сваки пут казну плаћали...видим их свако, можда двадесето шетање/вожња бициклом...Кола код сплавова увек има много паркираних тако да не ради нико свој посао...те казне су усамљени лепи примери...;)

@ivana-bg
Из којих потреба возиш ту кола? Паметна си девојка чим си на Беобилду...:D...немој да се поистовећујеш са олошем који јурца насипом ка остружничком мосту и оним који силази ,,колима на сплав"...иако има паркинг са друге стране насипа...~100 метара...
 
To su sve sitne ribe.I u somaliji bi dobio kaznu za to.Policajci najvise kazni pisu pred kraj meseca da bi opravdali platu.
 
Ja ne jurcam i veoma sam uvidjajna za pesake i bicikliste, bila vozac ili suvozac (bar uvek kritikujem ovu drugu stranu da uspori i da im ne prilazi blizu cak i kad sedim pozadi), ali kako da stignem do kucice gde se kupam i odmaram ako ne kolima. Nosim i hranu i svasta nesto, ne mogu po onom suncu da pesacim 10km, ako nema i vise...nemam izbora. :( Jbg to je sto je, sve se menja..pa i te vikendice sto su nikle tu, grad se prosiruje i oblikuje svakako nekako...sada treba napraviti put za kola odvojeno od pesaka i biciklista. Naravno, ja idem u skromnu kucicu u drvetu a ove sto grade vile i kucerde i one rugobe sto je na slici gore, treba ukinuti ili srusiti ili opaliti po porezu da se puse. Naravno voda i struja se uveliko placa, koliko ja znam racuni stizu.
ps.Boki--nije zapravo bilo pravila kad su nam svima nama udarali kazne, a stajali su bas ako zelis da znas tamo gde se ulazi na nasip i zabranjivali nam kolima da idemo dalje i plus na to sto smo pokusali kolima da idemo dalje su nam napisali kaznu!
 
ivana-bg":2fy5700r je napisao(la):
Ja ne jurcam i veoma sam uvidjajna za pesake i bicikliste, bila vozac ili suvozac (bar uvek kritikujem ovu drugu stranu da uspori i da im ne prilazi blizu cak i kad sedim pozadi), ali kako da stignem do kucice gde se kupam i odmaram ako ne kolima. Nosim i hranu i svasta nesto, ne mogu po onom suncu da pesacim 10km, ako nema i vise...nemam izbora. :( Jbg to je sto je, sve se menja..pa i te vikendice sto su nikle tu, grad se prosiruje i oblikuje svakako nekako...sada treba napraviti put za kola odvojeno od pesaka i biciklista. Naravno, ja idem u skromnu kucicu u drvetu a ove sto grade vile i kucerde i one rugobe sto je na slici gore, treba ukinuti ili srusiti ili opaliti po porezu da se puse. Naravno voda i struja se uveliko placa, koliko ja znam racuni stizu.
Nije stvar u tome da li jurcaš ili ne, ne radi se tu o pešacima i biciklistima već o tome da je vožnja kolima po nasipu najstrože zabranjena! Zato su postavljeni i znaci i stubići ali fukara je našla put pa sad svi idu preko onog blata i penju se na nasip.

A pošto poseduješ kućicu na tom mestu (ili se odmaraš kod nekoga ko poseduje) interesuje me da li je to izgrađeno legalno ili ne i kako je neko došao do tog parčeta zemlje kad to nije u privatnom vlasništvu? I najinteresantnije mi je to da primaš račune za vodu a tu ne postoji vodovodna mreža. Molim te mi odgovori jer me interesuje a nemam koga da pitam jer ne poznajem nikoga ko tu ima vikendicu.
 
ivana-bg":tlv53a0b je napisao(la):
ps.Boki--nije zapravo bilo pravila kad su nam svima nama udarali kazne, a stajali su bas ako zelis da znas tamo gde se ulazi na nasip i zabranjivali nam kolima da idemo dalje i plus na to sto smo pokusali kolima da idemo dalje su nam napisali kaznu!
Čekaj, ti si i pored toga što su ti zabranili da prođeš na nasip ipak pokušala da prođeš?
 
Prvo bih te zamolila da me ne zoves fukarom. Taj epitet mozes da das drzavi koja je sve to dozvolila. Ti sto voze bicikle i kao pesace od cele je*******ene obale su nasli da idu dalje ka mostu gde je slepo crevo i ima puno komaraca itd...Znaci, ja kad sam pokusala da se popnem kolima da skrenem ka nasipu, policija je izasla i rekla da se vratim kolima, da je tu zabranjeno i napisali su nam kaznu. I nisam isla dalje. Ali posto je kao sto ti kazes, pronadjeno novo resenje a to je da se sa strane popnes gde nema obelezje i stubica (znaci nema u zakonu da je to zabranjeno), samim tim policija nam ne moze nista dok se novi zakon o tome ne donese. Prema tome nije zabranjeno jer nam je policija rekla da je zabranjeno samo do stubica!!! dokle i jeste setaliste a ne posle!
Kao sto rekoh, sve se menja!! pa i ovo! Te vikendice su napravljene, a put je postao tesan za nas vozace i pesake. Sada treba novo resenje da se napravi da obe strane balansiraju kad su vec dopustili da dodje do svega ovoga. A sto je neko napisao gore, te vikendice su dale shmek i jako lepo deluju kad se vozis camcem i gledas na obalu. :)
Posecujem tamo tako da nemam informacije za tebe, a znala sam ako se oglasim na ovu temu da ce me neko pitati u vezi tih kucica pa mi je sada zao sto sam pojela g***o!
:(
 
ivana-bg":3tocyz9g je napisao(la):
Prvo bih te zamolila da me ne zoves fukarom. Taj epitet mozes da das drzavi koja je sve to dozvolila. Ti sto voze bicikle i kao pesace od cele je*******ene obale su nasli da idu dalje ka mostu gde je slepo crevo i ima puno komaraca itd...Znaci, ja kad sam pokusala da se popnem kolima da skrenem ka nasipu, policija je izasla i rekla da se vratim kolima, da je tu zabranjeno i napisali su nam kaznu. I nisam isla dalje. Ali posto je kao sto ti kazes, pronadjeno novo resenje a to je da se sa strane popnes gde nema obelezje i stubica (znaci nema u zakonu da je to zabranjeno), samim tim policija nam ne moze nista dok se novi zakon o tome ne donese. Prema tome nije zabranjeno jer nam je policija rekla da je zabranjeno samo do stubica!!! dokle i jeste setaliste a ne posle!
Kao sto rekoh, sve se menja!! pa i ovo! Te vikendice su napravljene, a put je postao tesan za nas vozace i pesake. Sada treba novo resenje da se napravi da obe strane balansiraju kad su vec dopustili da dodje do svega ovoga. A sto je neko napisao gore, te vikendice su dale shmek i jako lepo deluju kad se vozis camcem i gledas na obalu. :)
Posecujem tamo tako da nemam informacije za tebe, a znala sam ako se oglasim na ovu temu da ce me neko pitati u vezi tih kucica pa mi je sada zao sto sam pojela g***o!
:(
Šta je tu loše što sam te pitao u vezi sa kućicom? Verovatno nije legalno pa ti je sad malo glupo...ali šta da se radi.

Nemoj se odmah ljutiti... kao što ti rekoh, nije stvar da li se mogu zaobići pešaci i biciklisti već se radi o tome da se nasip ugrožava time što po njemu idu automobili, valjda si toliko shvatila. A sad, svako će naći rupu u zakonu pa umesto da ga spreče stubići ići će okolo gde nisu ni postavljeni i stvarno stojim iza toga što sam rekao da su svi (ne samo ti) fukara ako krše zakon (nisi prekršila što si uspela da izbegneš stubiće već što si se popela na nasip). A po ovome se vidi da si vrlo licimerna osoba - kad tebi odgovara može se raditi šta se hoće i to je opravdano a kada ti ne odgovara onda odmah druga priča...
 
Vidis zato sam napisala za ono g***o...ne zato da li je legalno ili nije to na Savi, to ni sama ne znam, znam da su uknjizeni ili slicno tome. Ja tamo posecujem, nemam kucicu i ne razumem se u te zakone ..VEC sam to napisala jer sam znala da ce neko da se oglasi za to navodno moje licemerje i onda moram opet da se raspravljam i ostalo. Nije sve tako crno-belo kako kod nas ljudi vole da saseku. Taj put nije napravljen za pesake, odmah da ti kazem vec za kola a da li je tamo dozvoljeno ovoliko kola to je sada nesto drugo. Kazem opet, sve se menja pa moramo i mi da se prilagodjavamo tome. A ne kao nasi poltiicari da pricamo iste price. Naravno, ako je to sve ilegalno i unistava nas grad, ja sam ZA-neka ih sruse danas!
Nisam se naljutila uopste nego naravno da mi je fuj da me tako nazivas, pa necu valjda da ti kazem hvala. :)
ps.ja cu i dalje da se kupam tamo...
ps1. cekaj bre, meni je policajac rekao da je ok ako idemo okolo, znaci nije me kaznio sto vozim po nasipu nego zato sto se penjem na nasip gde je "poplacano" do stubica za pesake, da bi ti meni rekao sada da je to ilegalno...
 
Vrh