Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

@bulevarac

ne zelis da znas koje je rasulo u opstini zvezdara sto se kadrova tice....recimo samo da je milan, predsednik opstine, naprimao toliko ljudi iz stranke da neki od zaposlenih nemaju cak ni stolicu...inace opstina je pre par godina dobila stranu donaciju da racionalizuje broj zaposlenih, a pametnica od sadasnjeg predsednika je uradio to tako sto je dao ogromne otpremnine ljudima koji bi ionako za maks. sest meseci bili u penziji, ali je takodje i oterao one koji su u opstini vec 30 godina i koji znaju posao u malom prstu da bi na njihovo mesto zaposlio jos vise novih ljudi (normalno iz svoje stranke, ds) koji uopste ne znaju posao, a dobar broj njih nema ni zelju da ga nauci....vrhunac bahatosti je angazovanje lejle ruzic, koja dodje jednom nedeljno u opstinu i sedi tu sat vremena i pruza pomoc zrtvama nasilja u porodici i za to prima platu od preko 40.000 dinara dok u stvari ima svoju privatnu kompaniju i svim zrtvama koje dodju tu samo da vizit kartu i kaze im da dodju kod nje u agenciju....nazalost ovo nije jedina opstina gde se pare kradu na sve strane i gde se neracionalno rukovoditi ljudskim resursima, ali posto ti spomenu zvezdaru cisto da znas na sta to lici.

Inace, ako te ovi iz opstine opet budu iskulirali sa objasnjenjem da je to u nadleznosti grada ti im lepo citiraj ovaj deo o nadleznosti komunalne inspekcije gradske opstine

Shodno toj podeli i odlukama koje je donela Skupština grada Beograda, komunalna inspekcija gradske opštine je ovlašćena i dužna da vrši inspekcijski nadzor nad:
...Postavljanje privremenih objekata na javnim površinama (Odluka kojom je regulisano postavljanje privremenih kioska, manjih montažnih objekata i letnjih bašta i Odluka kojom je regulisano postavljanje tezgi);...
http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1227750
 
Shemksi hvala na brzom odgovor, vec duze vremena sesmaram sa opstinarima. Vise puta sam isao licno kod inspektora sa zeljom da im nekako pomognem da seproblem ulicne prodaje resi. sve mi je bilo jasno vec kada sam prvi put otisao, nekoliko puta sam uspo i da razgovaram sa predsednikom , jednom na ulici a jednom u tv emisiji, Nijedan od tih razgovora mu nije bio prijatan, veruj mi :)
Nadam se da cemo dobiti nekada nekoga ko vise vodi racuna o ovoj opstini. Inace danas sam na studiu B slusao valjda predsednika opstine zemun, i nisam mogao da verujem sta covek prica. On opusteno podrzava nelegalnu prodaju na ulici, i nema nikakav pametan odgovor , sem sto bi on to sprecavao, neka to sprecava Djilas. Cela prica se svela na odnos SRS - Djilas, a to sto Zemun vise lici na indijski buvljak koga briga.
p.s. Nadam se da cu uspeti ovih dana da dobijem studio B i postavim im pitanja oko letnjih basti koje se ne uklanjaju vec godina na potezu Bulevara pod patronatom Milana Popovica. A pogotovo me interesuje kako i dalje covek ima zidani objekat nasred trotoara sa sve klimom unutra.
 
Bulevarac":3w09zh7k je napisao(la):
Shemksi hvala na brzom odgovor, vec duze vremena sesmaram sa opstinarima. Vise puta sam isao licno kod inspektora sa zeljom da im nekako pomognem da seproblem ulicne prodaje resi. sve mi je bilo jasno vec kada sam prvi put otisao, nekoliko puta sam uspo i da razgovaram sa predsednikom , jednom na ulici a jednom u tv emisiji, Nijedan od tih razgovora mu nije bio prijatan, veruj mi :)
Nadam se da cemo dobiti nekada nekoga ko vise vodi racuna o ovoj opstini. Inace danas sam na studiu B slusao valjda predsednika opstine zemun, i nisam mogao da verujem sta covek prica. On opusteno podrzava nelegalnu prodaju na ulici, i nema nikakav pametan odgovor , sem sto bi on to sprecavao, neka to sprecava Djilas. Cela prica se svela na odnos SRS - Djilas, a to sto Zemun vise lici na indijski buvljak koga briga.
p.s. Nadam se da cu uspeti ovih dana da dobijem studio B i postavim im pitanja oko letnjih basti koje se ne uklanjaju vec godina na potezu Bulevara pod patronatom Milana Popovica. A pogotovo me interesuje kako i dalje covek ima zidani objekat nasred trotoara sa sve klimom unutra.
First thing first. Ja sam Vozdovcanin, ali se mogu podvesti i kao Zvezdarac i kao Novobeogradjanin, ali ipak vise znam o stvarima na Vozdovcu. Na moju veliku srecu/zalost vrlo dobro poznajem politicke partije kod nas kao i njihove lidere, sto na lokalu sto na visem nivou te stoga znam kakve su osobe. Sa Milanom nikako ne smes da ides u konfrontaciju jer onda nece nista da uradi, vec moras malo da mu podidjes, npr. pohvali ga za Olimp i kako je uklonio preprodavce iz bulevara (iako je LDP pokrenuo ovu akciju, ipak moram priznati da je Milan originalni pokretac). Jedino tako mozda uspes nesto da uradis, inace ako krenes na njega nece ni prstom mrdnuti povodom tog pitanja.

Zvezdarci, makar imaju koliko toliko kulturnog predsednika dok je ovaj kod nas na Vozdovcu plac majke bozije, a o genijalnim zamislima tek da ne pricam.
 
Brate umesto da odemo u opštinu normalno i rešimo neki problem mi moramo prvo u savetovalište
Kao posle silovanja :rolleyes:
 
Razmisljao sam da snimim razgovore preko telefona sa svim tim opstinarima, i posle ih okacim na youtube, ali za sada nisam uspeo da osposobim ni jedan software da mi to korektno radi preko modema. Interesantno, i komicno bi bilo slusati sve te odgovore , ideje predloge, lazi i izbegavanja da se ista uradi. Za neke tako male stvari su potrebni nekada meseci a nekada godine da se pokrenu. Iako im zakon sve to nalaze nista se ne desava. Za te preprodavce na Bulevaru i akciju LDP-a znam, pisao sam i na njihovom sajtu, a i zvao ih da im se zahvalim sto su uocili problem. Licno sam vise od 50 puta sto zvao, sto odlazio, kod opstinskih inspektora, pauk servisa, saobracajne milicije. Razgovarao sa nacelikom saobracajne milicije u Ljermontovoj. Fotografisao i donosio im fotke na laptopu u kancelariju, da im pokazem u cemu je problem. Muka ziva, ako je neko gledao micu ubicu (http://www.youtube.com/watch?v=56Y6p8VMVTQ) ovo je u tom rangu, ako ne i gore.
Bez obzira da li je u pitanju parking servis, saobracajna milicija, opstinski inspektori, republicki inspektori - nista nece uraditi da nesto tako ocigledno sprece iako su ovlasceni za to. Akcija pocinje tek kada neko da zeleno svetlo, ili se neko bitan zalozi da se to resi, iz samo njemu znanih rzloga. Nazalost zakon i obaveze koje proisticu iz funkicija nisu bitne i mogu se uvek zaobici, zazmuriti, odnosno neuraditi nista.
Nema odgovornosti, nema imena i prezimena odgovornih ljudi i njihovog ucinka.
 
Eto sada znas da je ideja prvobitno bila Milanova, a da ga ostali nisu podrzali da bi dva dana posle LDP pokrenuo tu istu akciju. Pitaj me da li je popizdeo?

Dosta o politicarima. Nego recite vi meni gde postoji na internetu adresa lokalnog organa kome bismo mogli da posaljemo ove fotografije?

Znam da NBG ima gradjanin inspektor projekat i valjda svaka opstina treba da ima u okviru komunalnog dela mogucnost da okacimo fotografiju. isto tako i na nivou grada.
 
Interesuje me kako neko ko nema novac moze da prijavi neke neregularosti na Zvezdari ? Podnosio sam primede u sekretarijjatu za saobracaj, na lose postavlene znakove (namerno su tako postavljeni), zbog kojjih pauk ne zeli da odnese kola. Preganjao sam se sa njima mesecima, odlazio kod njih sa sve propisima o sobracaju. Nosio i njima fotografije, odstampao i zakone iz sluzbenog glasnika, i tek posle vise meseci sam dobio pismeni odgovor da su po mojoj prijavi promenili signalizaciju. Ta prijava me nije kostala nista osim vremena i zivaca. Ali kada sam zeleo da skrenem paznju, da se na 300 m od komunalne inspekcije Zvezdara nalazi letnja basta u januaru, i da su zakucali razvodni orman na drvo (pa to nigde nije moguce), morao sam da platim 190 din. Zasto je to tako ?
 
Na pogresnom si mestu platio eto zasto im treba decenija da se pomere. :bash:
 
Digla se prasina oko stare kafane Trandafilovic, i DM se zatvorio nazalost na neko vreme...cim je legla prasina i malo se zaboravilo, odmah se DM otvorio i teraj dalje...znaju trik sa Beogradjanima :) puj pike ne vazi!
Evo dokaz da radi i kupuje se uveliko...
Ali, prvo slika starog stabla, u slucaju da se posece :p da imamo uspomenu u arhivi...a isto tako slika stare baste u slucaju da postane zgrada ili kiosk...

Verujem da je stanarima koji su imali pogled na kafanu, laknulo jer ne moraju da slusaju pijance i da mirisu miris kuhinje..eto neceg dobrog iz cele price :)

ps. da li neko zna kad ce ponovo na cvetnom trgu biti otvorena samoposluga??
 
Stara zgrada kojoj su srusili krovni dekorativni venac i ogradu i nabudzili betonsko cudo koje i visinski i kako god hocete strci ......uz samu Kneza Milosa ispod KCS-a.
fotografija0002ba1.jpg

fotografija0003bt1.jpg


i jos malo zabave....

fotografija000hj2sh6.jpg


fotografija0001yl3.jpg
 
Od moje pismene i placene prijave Zvezdarskoj komunalnoj inspekciji je proslo vec vise od 40 dana iako je rok 30 dana da mi odgovore, odgovora nema. Zvao sam telefonom, dobio inspektorku Oliveru, kod koje je predmet, ona je predmet sada uputila u pravnu sluzbu, a kada cu dobiti odgovor ne zna, kaze da imaju puno posla. Pa cemu onda rokovi ? Sto nas lazu o nekim rokovima, kada oni ne postoje.
 
@ Bulevarac Ako ti je za utehu imam i ja par desetina prijava u vezi biciklisticke staze Dorcol - Ada kod saobracajne, gradske komunalne inspekcije i Sekretarijata za saobracaj u vezi kojih se nista ne desava vec oko godinu dana...

Tako da uzivaj sa svojih 40 dana :cool:
 
Bulevarac":2b7ay1fh je napisao(la):
Od moje pismene i placene prijave Zvezdarskoj komunalnoj inspekciji je proslo vec vise od 40 dana iako je rok 30 dana da mi odgovore, odgovora nema. Zvao sam telefonom, dobio inspektorku Oliveru, kod koje je predmet, ona je predmet sada uputila u pravnu sluzbu, a kada cu dobiti odgovor ne zna, kaze da imaju puno posla. Pa cemu onda rokovi ? Sto nas lazu o nekim rokovima, kada oni ne postoje.
opstinu Zvezdara sutra obilazi američki ambasador tako da su malo u problemu, a i počelo je renoviranje sedmog sprata pa se službe malo sele po opštini.
 
Nije mi spominjale nikakve americke posetioce, cak ni kao izgovor. Ne znam, videcu da ovih dana odem do nacelnika i porazgovaram, sta sam platio i sta mogu da ocekujem. Naravno bicete obavesteni :)
 
c.s.i.":1pez5l95 je napisao(la):
@ Bulevarac Ako ti je za utehu imam i ja par desetina prijava u vezi biciklisticke staze Dorcol - Ada kod saobracajne, gradske komunalne inspekcije i Sekretarijata za saobracaj u vezi kojih se nista ne desava vec oko godinu dana...

Tako da uzivaj sa svojih 40 dana :cool:
Da li su i tvoje izjave predate u pisanoj formi, odnosno na salteru ? Da li imas neki dokument da si predao prijavu i cemu on sluzi. Imao sam slucaj sa komandirom u Ljermontovoj da mi nikada nije odgovorio, iako sam trazio pismeni odgovor , a on bio duzan da mi odgovori. Sve ove prijave imaju jednu zajednicku stvar - Bulevar , i neki kakav takav red. Imao sam dosta posla, pa nisam stigao da ih smaram, nazalost oni sve gradjane koji im ukazu na nepravilnosti i nesto lose, dozivljavaju kao smarace. Nekada cisto iz bola u onoj stvari ih smara da ista urade iako su placeni za to, a nekada i iz licnih interesa.
Mislim da nikada nisam naleteo na neku osobu koja radi u tim inspekcijskim sluzbama, a da zbilja zeli da pomogne i nesto ucini boljim, naprotiv.
Ahh da bio je jedan, pre mnogo godina(vise od 15), kada nas je izradio neki pekar, pa je sve reseno expresno.
Ja se bavim racunarima, i u principu nisam neka vrednica, ali kada pomislim sta sam sve spreman da uradim zbog svojih musterij i koliko puta sam im izasao u susret, i to sa zadovoljstvom, ovi u drzavnim sluzbama mi jos vise lice na obican olos.
 
Evo zvao sam danas opet opstinu Zvezdara, proslo je vec vise od 2 meseca od moje pismene prijave placene 190 dinara, i obecanja da cu dobiti pismeni odgovor u roku od 30 dana. Pravna sluzba kod koje je predmet iako radi do 16 h i ima ih 3 zaposlena se nejavlja na telefon vec u 15h Kazu da su sigurno tu, ali nema nikoga da se javi.
I posle placaj porez na vazduh.
 
Nisam znao gde da stavim, ali evo kako se stanari zgrada kod kineskog trznog centra u bloku 70 bore za svoja parking mesta.

 
Има на више места у том блоку таквих препрекица обзиром да су ЕНЈУБ 70 и оно кинеско бело чудо поред, саграђени готово без паркинга...шта ће људи, морају да се боре због нечије ,,глупости"...
 
Bulevarac":208dpas0 je napisao(la):
c.s.i.":208dpas0 je napisao(la):
@ Bulevarac Ako ti je za utehu imam i ja par desetina prijava u vezi biciklisticke staze Dorcol - Ada kod saobracajne, gradske komunalne inspekcije i Sekretarijata za saobracaj u vezi kojih se nista ne desava vec oko godinu dana...

Tako da uzivaj sa svojih 40 dana :cool:
Da li su i tvoje izjave predate u pisanoj formi, odnosno na salteru ? Da li imas neki dokument da si predao prijavu i cemu on sluzi. Imao sam slucaj sa komandirom u Ljermontovoj da mi nikada nije odgovorio, iako sam trazio pismeni odgovor , a on bio duzan da mi odgovori. Sve ove prijave imaju jednu zajednicku stvar - Bulevar , i neki kakav takav red. Imao sam dosta posla, pa nisam stigao da ih smaram, nazalost oni sve gradjane koji im ukazu na nepravilnosti i nesto lose, dozivljavaju kao smarace. Nekada cisto iz bola u onoj stvari ih smara da ista urade iako su placeni za to, a nekada i iz licnih interesa.
Mislim da nikada nisam naleteo na neku osobu koja radi u tim inspekcijskim sluzbama, a da zbilja zeli da pomogne i nesto ucini boljim, naprotiv.
Ahh da bio je jedan, pre mnogo godina(vise od 15), kada nas je izradio neki pekar, pa je sve reseno expresno.
Ja se bavim racunarima, i u principu nisam neka vrednica, ali kada pomislim sta sam sve spreman da uradim zbog svojih musterij i koliko puta sam im izasao u susret, i to sa zadovoljstvom, ovi u drzavnim sluzbama mi jos vise lice na obican olos.
Eee izvini sto ti tek sad odgovaram :) Naravno da su predate na šalteru i samim tim imam sve brojeve prijava. Baš skoro sam se pozvao da su po Zakonu o upravnom postupku dužni da mi odgovore. I stvarno, stiglo mi je nekoliko odgovora na prijave.

Al takođe se desilo da sam Gradskoj komunalnoj 6 puta poslao istu prijavu za pokvarenu rasvetu (prvi put 2007., poslednji put u februaru) i do danas nije ništa urađeno. I inspektorku kod koje je prijava otišla sam zvao, kao evo za par dana i nista.
Otićiću kod nje u ponedeljak pa da vidimo...
 
Ne znam da li je bilo ali je tako neopisivo odvratno i iritirajuce, da moram i ovde da stavim.

Skandalozna i brutalno vandalisticka nadogradnja u Bulevaru Kralja Aleksandra

Picture066-1.jpg


Picture067-1.jpg


Picture068.jpg
 
Dati "investitoru" zubarski cekic da njime rusi svoju tumornu nadgradnju dok ne dodje do ravnog krova. Ako napravi pauzu od bar 5 minuta, odmah ide u zatvor 20 godina.

Doduse, ovo nije proslo bez "aminovanja" u jednoj zgradi blizu te, jos malo dole kad krenes ka Vuku, ima cak i fontanicu ispred.
 
Zanemeo sam od soka. Ja ipak ne mogu da verujem da je ovo pusteno da prodje, zapravo da je nekoliko sluzbi u gradu zatvrorilo oci dok se ovo gradilo (i uredno useljavalo). Znam da ovo nije uze gradsko jezgro, ali je ovo toliko brutalno da prosto boli. Pa Buleva ipak nije na nekoj livadi kuda niko ne prolazi...A najvise mi se vidjaju dva, nezaobilazna detalja u srpskoj savremenoj (stano)gradnji - satelitska antena i klima. Dakle, ima se-moze se, ali za malterisanje malo zafalilo, a tek uklapanje u postojeci raspored otvora... ma vozi Misko ovi je tranzicija u Srba.

Mene samo zanima, da li je neki arhitekata ipak seo da ovo nacrta i da investitoru. Pa valjda postoje najnizi pragovi u struci ispod kojih se ne ide. Pri tome ovo spada daleko ispod granice, pa leba da nemam, ne bi prihvatio ovakvu tezgu. U tom slucaju naveci greh ide na dusu arhitekti. Sta zna investitor, vid'o covek tako rade u njegovom selu, ali arhitekta je tu da ipak edukuje, opomene, odbije... Zato se i gradi kako se gradi i grad izgleda kako izgleda jer svi pristaju na sve. Granica mora da postoji, a ocigledno je da je beogradski arhitekti nisu (za sada) jos postavili! :rant:
 
Ja sam poslao mejl gradjevinskoj inspekciji i zapitao da li je moguce da je dozvoljeno da se ovako brutalno unakazava najreprezentativniji bulevar gradu.

Ovo g***o odaje lice najgore korupcije i jadnosti grada.

Prvo sto je unistena sama zgrada kao zgrada, koja je kao takva vrlo lep(premda oronuo) primer arhitekture jednog vremena, drugo unisten je gotovo savrsen visinski niz zgrada koji se decenijama formirao, trece ulica je dobila utisak najgore ciganstine i neukusa i citava ta celina bulevara je prosto unakazena ovim odvratnim govnom od nadogradnje. Covek je opusteno nasadio kucicu po sred zgrade u bul. Kralja Aleksandra. Stvarno nam je jadna drzava, pa ovo ni u najgorima godinama 90-tih ne bi proslo majku mu je*** :violina: :violina: :violina:
 
Vrh