Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Goldstain,

da, da u pravu si....niko nema vremena i želje da se bavi ovim pitanjem :( , čak nema ni najava da će se ovim pitanjem iko nadležan pozabaviti, a sve pod izgovorom da ima bitnijih i neophodnijih problema. A ustvari, sve se svodi na pitanje. Šta rade službe koje su nadležne za ovakve stvari (urbanistički zavodi i građevinska inspekcija)? Za šta oni dobijaju platu, kakvi su rezultati njihovog rada? Za šta ih građani i Grad plaća? Muka mi je od priča , treba da se promeni svest građana. Zakoni i sprovođenje zakona, menja svest građana...
 
Hahaha...znas kolko mi je puta palo bas to napamet.
Posebno kad idem iz Makedonske ka Trgu Republike i vidim one kuce s crvenim crepom izgradjene na zgradi iza staklenca.....ili kuce na zgradama u Brankovoj ulici ................
.................samo pomislim..........covece.....da imam jedan bacac raketa ......jednu zolju......pa samo onako s ramena........:)
 
durlevic":se1x8gjk je napisao(la):
Evo i sta se desava preko puta opstine Vracar(bukvalno 10 metara).....na samom pocetku Krunske.........nice zgrada koja ce biti prekrivena crno,plavo,crveno,zeleno zutom plastikom.Postoji i slika na ulazu u gradiliste.......ali to nisam stigao da uslikam......verujte mi na rec deluje kao jeftini horor film B kategorije.
http://img381.imageshack.us/img381/6316/fotografija0002xg2.jpg
Табла је већ објављена на теми Врачар http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=27670#p27670 , а и ти си био међу првима који су заслужено оплели по истој :)

Ево табле поново, за оне који се не сећају, или који до сада нису видели

 
mali troll, izvinjavam se.

cisto informativno, kada sam pocetkom septembra zvao istog investitora (polis) za objekat u baba visnjinoj 39-41 kada su tek postavljani temelji, sluzba prodaje me je obavestila da su svi stanovi vec prodati i uputio me na dva preostala u toj zgradi u kursulinoj, koja je daleko od zavrsene.

cijena - prava sitnica, 3500e, ako me secanje ne vara :lol:
 
Kako vam se cini ova akcija sa uklanjanjem preprodavaca na Bulevaru ? Da li mislite da ce biti ozbiljnija od svih prethodnih 100 ?
I da li cemo stvarno imati Bulevar bez kartona i susilica za ves ? Meni smeta sto su mnog velike one baste pekara i orao, pa se Bulevar pretvara u neki mali prolaz. Ne znam da li je to dozvoljeno tako, ili to opet opstina Zvezdara izmislja neke svoje standarde. Ako neko zna da li je zbilja u bulevarima moguce postavljati onolike objekte i Bulevar suziti na manje od 2m. I dalje ima nekoliko heroja na potezu od Orla do Djerma koji parkiraju kola nasred trotoara, opet su iscupali neke stubice.
 
Bulevarac":364mtn3u je napisao(la):
Kako vam se cini ova akcija sa uklanjanjem preprodavaca na Bulevaru ? Da li mislite da ce biti ozbiljnija od svih prethodnih 100 ?
I da li cemo stvarno imati Bulevar bez kartona i susilica za ves ? Meni smeta sto su mnog velike one baste pekara i orao, pa se Bulevar pretvara u neki mali prolaz. Ne znam da li je to dozvoljeno tako, ili to opet opstina Zvezdara izmislja neke svoje standarde. Ako neko zna da li je zbilja u bulevarima moguce postavljati onolike objekte i Bulevar suziti na manje od 2m. I dalje ima nekoliko heroja na potezu od Orla do Djerma koji parkiraju kola nasred trotoara, opet su iscupali neke stubice.
U nadleznosti opstine Zvezdara nije onaj butik peciva ili kako se vec zove, to je na opstini Vracar, a tek od Orla pocinje Zvezdara, znaci tu bi mozda mogli da reaguju, ali s' obzirom da je u toj opstini odnos funkcioner - sluzbenik 1:1 i da funkcioneri blago receno ubijaju budzet opstine sa svojih 20% dodataka na platu koja je vec u startu preko 80.000 onda se vredi zamisliti nad time.
 



img6157cg9.jpg

img0866ns2.jpg

img6116io3.jpg

img6154ib3.jpg

img6156xp1.jpg


Isti ti preprodavci se i danas parkiraju na pesackom prelazu, dzaba zvati parking servis kada ne zele da ih nose niti da im pisu kazne. Rec je o parking servisu Slavija. Prijavljujem ih vec vise od godinu dana, samo jednom sam uspeo da im napisu kaznu od 2000 din. Uzas koliko su opusteni ili korumprirani ti iz saobracajne milicije.
U pitanju je pesacki prelaz kod pijace Djeram preko koga predje svaki dan hiljade ljudi, jer je ulaz u pijacu.
 
U Bulevaru Kralja Aleksandra 184 i dalje stoji letnja basta restorana Orao, iako je rok za ulanjanje bio 15 novembar. Na veliki platan koji prolazi kroz krov te otvorene baste su zakucali razvodnu kutiju i pokacili sukoe na samo drvo. Sve to stoji napolju. Vlaga sneg,kisa ..
Ko sme da pipne ogradu ?
Mislite da to neko vidi?
Ma naravno da ne vidi, lakse je inspektoru dati 200 e i ne smarati se sa propisima. A inspektor ce vec da zazmuri i na svoju malu platicu kada doda 200 e, ipak moze nekako da se sastavi kraj sa krajem.

p.s. na prethodnoj fotografiji se vidi platan pre postavljanja baste, na koji je nakacena el. instalacija. Ako uspem slikacu.
 
Vidim da je ova sekcija posvecena biserima srpske nadogradjivacke i druge arhitekture pa bih voleo licno da doprinesem isto tako bisernim primerima iz jedne od najlepsih ulica moje Barselone. Nisam siguran kako mogu slike da okacim, pa bih molio ako je neko ljubazan da mi to ukratko objasni. hvala.

PS nije me bilo dugo na beobuildu, tesko je zivot krenuti iznova; treba vremena. No sada zelim da doprinesem nekim sasvim drugacijim primerima koji nece uvek govoriti o tome sta je dobro i na sta treba da se ugledamo, vec na protiv koji ce nas malo zabaviti! Nismo ludi samo mi srbi, takvi su i spanci.. hmhm pardon- katalonci! Isto tako voleo bih da postavim i neke slike nove Barselonske arhitekture, svaka na sekciju u kojoj ima smisla. Mislim da Barselona moze da posluzi kao uzor Beogradu. Baveci se svojom tezom na postdiplomskim dosao sam do zakljucka da BG i BCN jako puno toga dele. Razlika je u tome sto je Barsa vrlo hrabro zasukla rukave, a Beograd se ipak jos uvek donekle opire.
 
:kk:
ajde, cekamo te..da sve to pripremis..ja jedva cekam da citam o tim kataloncima...i poredjenje sa BG-om :))
 
stvarno jedva čekamo, baš originalnu temu si pokrenuo....samo napred :kk:
 
Dragi moji i moje. Mislili ste da samo BG zna i ume kvalitetno da upropasti postojece arhitekturu. Bili ste skoro sasvim u pravu. No sad ce vama cika zhaba da pokaze kako se to radi sa malo vise para ali isto toliko neukusa. Uzivajte!

Ova prva me fascinira svojom agresivnoscu, no nije vazno- moderna je!
nq91er.jpg

Ova druga lici malo na nadogradnju iz cika Ljubine, i nije nametljiva, al nije ni logicna!
zunko3.jpg

Treca me apsolutno fascinira svojom gramzivoscu. Nije im bilo dosta 1 ili 2, nadogradili 4!!! Ziveo Medak!
jsezp1.jpg

Cetvrti primer takodje neodoljivo podseca na Beograd.. cemu uklapanje!
2lm81gn.jpg

I peti, moj omiljeni govori o tome koliko je divno kad svaki sprat ima svog arhitektu! (dakle sva 3 poslednja su nadogradnje)
1z4uyc1.jpg


INace svi objekti a ima ih jos puno su iz ulice Rambla Catalunya koja vazi za jednu od najelegantnijih, i pravo su ruglo grandioznim objektima koje nadogradjuju. Osnovna razlika izmedju njih i srpskih primera je cini mi se SAMO NOVAC! Dakle ovde ga vise ima pa su i resenja 'malo skuplja' ali inventivnost je svakako jaca strana! ;)

I da ne bude da na kraju dobrih primera i nema evo jednog sa Passeig de Gracia (blizu Casa Mila)
krngp.jpg


Pozdrav, i uzivajte!
 
Prva je uzas. Treca je zanimljiva. A gde je sve to? Spanija?
 
iskreno, klime sam tek primetio kada mi je goldstajn skrenuo paznju, znaci da ipak moze i to da se odradi, ali da ne ruzi toliko pogled.
 
Zhaba, svaka čast na fotkama

U pravu si četvrti primer neodoljivo podseća na Beograd, svojim bezobrazlukom, (pola zgrade, totalno različito). Jedno pitanje. Zar Gradonačelnik Barcelone nije arhitekta? Čuo sam da tamo nijedna zgrada nije ista, i da se o urbanizmu i arhitekturi vodi više računa nego u bilo kom drugom gradu u Španiji. Super što su sve klime u okviru terasa. Kakva je politika grada što se tiče održavanja fasada, kako su oni to pitanje rešili i kakva je situacija u širem centru grada?
 
Vojvode Stepe dana 26.01.2009. i ovakvih akrobacija ima svakog dana.

2q0vuwn.jpg

59sdi8.jpg
 
ha ha na zadnjem brisacu ima listic, verovatno pise nesto kao: "oprosti druze al ko te j***" :lol:
 
Evo da napisem sta se desavalo sa letnjom bastom picerije Orao. Prvo sam zvao komunalnu isnspkciju opstine Zvezdare da im ukazem na problem, na sta su me oni uputili na gradsku komunalnu inspekciju, rekavsi da su oni nadlezni za to. U gradskoj su mi saopstili da je opstinska inspekcija Zavezdre nadlezna za taj slucaj, opet sam zvao opstinsku inspekciju i saopstio im da su mi iz gradske rekli da su oni nadlezni, na sta su mi u opstinskoj insppekciji rekli kako ih nije sramota da tako pricaju. Otisao sam i podneo prijavu komunalnoj inspekciji Zvezdare, za to sam morao da platim 170din+20 din provizije banci. nakon 18 dana sam zvao opstinu i pitao ih sta se desava sa mojom prijavom, dobio sam odgovor da je iz gradjevinske prebacena u komunalnu isnpekcju, Sada sam opet zvao komunalnu inspekciju zvezdare, gde su mi sada rekli da ce mi odgovoriti za mesec dana i da su oni podneli prijavu, ali da je picerija Orao ulozila primedbu, tako da je basta i dalje tamo, sa el. instalacijom okacenom o drvo. Ko zna koliko ce jos proci da se nesto promeni Jednostavno inspektori uvek mogu i da ne vide neke prekrsaje, pa ako ih vi uocite, moracete dobro da se pomucite da ista ucinite, ako ista i uspete.
Inace na delu Bulevara koji prolzi kroz opstinu Zvezdra (od Depoa) se nalazi vise letnjih basti koje nikada nisu uklanjane preko zime, iako zakon to strogo nalaze, cak smo kod pijace Djeram dobili zidani objekat nasred trotoara gde se prodaju cigare i alkohol. Kako je neko mogao da sazida objekat na trotoaru ? I dalje se nalazi tamo.
Slikacu ga, pa bih voleo da cujem i vase misljenje, ili neka ikustva u komunikaciji sa gradskim inspekcijama.
 
Koliko sam uspeo da shvatim, ovde samo jedna institucija sve vreme j.... naše kokoške (a nije petao ;) Očigledno je da u njoj nešto smrdi ( a nije petao ;)
 
Vrh