Šta je novo?

Šta jedemo?

Pa... između ostalog, tu bi našao i priču o mlečnim proizvodima.. treba upoznati malo širu sliku.. ali, ko neće, ne mora..
 
A jesi li pokušao da se bar 2 meseca što više pridržavaš režima Ane Gifing? Ćerka kevine koleginice ima insulinsku i znatan višak kilograma, za par meseci se dovela u red da je čovek ne prepozna..

Njen princip ishrane mi se ne čini uopšte komplikovan, pogotovu u poređenju sa drugim programima.. Najvažnije je da ne moraš da brojiš kalorije i da se time opterećuješ.. bitna je samo pravilna kombinacija hrane.. i istrajnost, naravno.
Ne sećam se, davno sam ja čitao i praktikovao. A ceo život osciliram sa kilogramima, tako da iza sebe imam mnoštvo raznih pokušaja, uspeha i još više - popušaja.

Znam samo da su male šanse da ikada potpuno izbacim brašno ili šećere. To jedino ako se propijem, ili propušim. Ali nisam ja tip ličnosti koja voli psihoaktivne supstance, a dimčuga mi ne prija, tako da... Sugar it is then. Mislim čovek neki beg i zadovoljstvo mora da ima. Jbg.

Ali svakako mislim da režim i koncept od Ane Gifing ima dosta koristi i da je primenjiv za više ljudi nego neki drugi režimi ishrane. I preporučio bih ga i drugima.

Probao bih ga sada ponovo ali imam u planu da pre toga krenem sa autofagijom. Ali i to otom potom, za par meseci, jer sam sada pod žešćim svakodnevnim stresovima a i rokovima. Jbg, zlatno doba, ekomomski tiganj cvrči, ljudi oko mene svi pucaju od eleana i sreće pa se svi kolektivno motivišemo i usrećujemo, plate nikad bolje, evo ja overio "Beogradski prosek 150.000" , nikad bolje nije bilo, inflacija zaustavljena, potrošačka korpa nikad veća, optimizam nikad jači, i sve ostalo što slušam po medijima a vala čitam i ovde na forumu od raznih koji "nisu SNS"... Sve u svemu, mislim da bih počeo da ujedam da se sada u ovom trenutku i u ovim okolnostima odreknem svojih zadovoljstava. A i za ostale poroke odnosno ostale kategorije ljudi isto važi. Svi su na ivici živaca zadnje dve godine. Biće još gore kad sredinom ili krajem decenije uvedu akcize na cigarete kao u EU (a plate ostanu Somalijske) pa 3 miliona Srba preko noći dobije besnilo.

Odoh malo u širinu al to je zato što sam baš večeras čitao neke tekstove na temu pušača i cigareta u Srbiji, pa reko biće građanski rat ako pokušaju ljudima i to malo zadovoljstva da oduzmu.
 
Poslednja izmena:
Vratimo se komentarisanju Nokijevih fejk slika nekog lika u zimskoj jakni koji radi zgibove, a jun mesec 🤣

Hehehe... kakav fejk, slike su od danas oko 21h iz Ovče 🙂 tj. snimak, pa sam napravio par skrinšotova... hladno je bilo u vozu, a i napolju, plus je to tanka jakna...
 
Ne sećam se, davno sam ja čitao i praktikovao. A ceo život osciliram sa kilogramima, tako da iza sebe imam mnoštvo raznih pokušaja, uspeha i još više - popušaja.

Znam samo da su male šanse da ikada potpuno izbacim brašno ili šećere. To jedino ako se propijem, ili propušim. Ali nisam ja tip ličnosti koja voli psihoaktivne supstance, a dimčuga mi ne prija, tako da... Sugar it is then. Mislim čovek neki beg i zadovoljstvo mora da ima. Jbg.

Ali svakako mislim da režim i koncept od Ane Gifing ima dosta koristi i da je primenjiv za više ljudi nego neki drugi režimi ishrane. I preporučio bih ga i drugima.

Probao bih ga sada ponovo ali imam u planu da pre toga krenem sa autofagijom. Ali i to otom potom, za par meseci, jer sam sada pod žešćim svakodnevnim stresovima a i rokovima. Jbg, zlatno doba, ekomomski tiganj cvrči, ljudi oko mene svi pucaju od eleana i sreće pa se svi kolektivno motivišemo i usrećujemo, plate nikad bolje, evo ja overio "Beogradski prosek 150.000" , nikad bolje nije bilo i sve ostalo što slušam a vala i ovde na forumu čitam...
Ma ne moraš u potpunosti da izbacuješ, za početak npr. smanjiš pekaru-umesto svakog jutra, na 3 puta nedeljno.. isto i sa slatkišima.. pa polako.. ona koristi integralna testa, to može i nije zabranjeno...proje, pite od heljde itd..ima odličnih recepata, kao i za zdrave slatkiše.. Možeš ti to 💪
 
Ova hemičarka je rekla dosta toga dobrog u ovoj emisiji, gledao sam je davno al sam ostavio deo u kome je nabrojala suštinu šta izbegavati... Tokom emisije je bilo saveta i šta jesti.

Samo par narednih minuta odgledati u svakom klipu, postavio sam gde treba da krenu. U naredna 2 klipa ide i polemika o jogurtu.


Onda je ova lekarka malo ženski zavarničila sa zgodnom hemičarkom na pominjanje jogurta. 🙂 Vrlo slično @Vox91 je sa autoritetom govorila o mlečnim proizvodima, sa čim se zgodna hemičarka uopšte ne slaže...


Pa je hemičarka udarila totalnu kontru o jogortu, a onda lekarka malo reterirala iako je baš kao Vox odbacila jogurt i mleko u celosti.



Time je hemičarka što se mene tiče jogurt aminovala i priču o jogurtu završila... I za pesticide je priča za mene završena...

Za aditive nisam siguran, ima ih raznih i naravno plastika, pogotovo ako se podgreva u MT treba voditi računa da ide samo ona koja može mislim da ima oznaku PP polipropilen.
 
Poslednja izmena:
Aj vi što se razumete u mleko, da li se stavlja mleko u prahu u naše mleko i odakle to mleko u prahu dolazi?

Gledam pre neki dan emisiju o nekoj mlekari u Engleskoj. I sve super kreće - organske krave, organska hrana, fensi muženje, krave srećne, farmeri srećni...

E zatim to mleko ide u mlekaru (mislim da prave onaj njihov frozen yogurt) i sve i dalje super, organsko mleko se proverava da li ima dovoljno masti, bla, bla, bla, i onda ide veleobrt - i zatim to mleko mešamo sa mlekom u prahu i neki drugim mlekom (nisu rekli u kom odnosu i odakle su to mleko i prah).

Odakle je to mleko u prahu i zar je toliko jeftinije da se tako više isplati?
 
Млеко у праху се добија исушивањем млека и користи се доста у индустрији због лакшег складиштења, лакшег транспорта и дужег рока трајања. Нема потребе за фрижидерима, тежина је мања за тежину воде што појефтињује транспорт.
Велики произвођачи млека у праху су Европске земље, Кина, САД и Нови Зеланд.
Ако је неко гледао филм о оснивању Мек Доналдса као корпорације и бренда, и о отимању бренда оснивачима, браћи Мек Доналдс од стране човека који је то име подигао на глобални ниво, могао је да види да је главни раскол између њих настао због млека у праху. Браћа Мек Доналдс су била против млека у праху за прављење шејкова, а Реј Крок је био за како би уштедели струју. Крок је браћу изиграо и преузео франшизу скроз на себе тако да после раскола браћа нису смела да користе њихово презиме за именовање личног посла.
 
Pa isplatio ih je, prodali su mu ime i franšizu. Godinama su nakon toga držali svoj restoran po imenom "M" ali su naravno propali, jer kupci žele ukusnije, jeftinije i štetnije, a ne ukusno, zdravije i skuplje.

Što se tiče jogurt vs kiselo mleko, meni je sve to isto kada je kupovno. Niko ne garantuje da je kiselo mleko zdravije i da nema aditiva, to su sve nagadjanja "vidi kako ajran nazivaju jogurt". Ko hoće da bude siguran i da kaže da se hrani zdravo, onda neka pravi svoj jogurt i kiselo mleko. Meni je to u rangu "ne jedem pomfrit u meku jer stavljaju aditive, ali je zato pomfrit u kfc zdrav."
 
Ne znam što ljudi toliko koriste mleko, al ajde, ja sam netolerantan na laktozu i ne pijem ga 10 godina, niti mi se traži.

Da, biljni sirevi su otpad i teška industrija, gori od ovih običnih sireva..
Ima ih na skoro svakoj pici u Beogradu, takodje palmina mast i ulje se koriste i u pekarama za pravljenje bureka, domace pekare su trovacnice u poredjenju sa Mekom recimo. Iako je i Mek jako los.
 
I šta smo na kraju zaključili, mit o nezdravom jogurtu razbucan ili ne? 😊
 
Neka coveka, sta fali sto menja avatare:) Ja pijem jogurt svaki dan bar jednu solju, ponekad i dve, jer osecam da mi prija. Kazu da je to najbolje merilo, slusaj svoje telo i sam ces da zakljucis koju vrstu hrane treba da jedes. Ali je tacno ovo sto je Vox rekao da ima dodatih secera i emulgatora, ali bar nema konzervanse i to je nesto:D Ne treba da zaboravimo ni jako korisne bakterije za nasu crevnu floru. NEsto dobijes nesto izgubis.
 
Kod jogurta jedino smara sto ne mozes da podgrejes posto ja ne pijem nista hladno :ROFLMAO:
 
 
Neka coveka, sta fali sto menja avatare:) Ja pijem jogurt svaki dan bar jednu solju, ponekad i dve, jer osecam da mi prija. Kazu da je to najbolje merilo, slusaj svoje telo i sam ces da zakljucis koju vrstu hrane treba da jedes. Ali je tacno ovo sto je Vox rekao da ima dodatih secera i emulgatora, ali bar nema konzervanse i to je nesto:D Ne treba da zaboravimo ni jako korisne bakterije za nasu crevnu floru. NEsto dobijes nesto izgubis.
Pa pij kiselo mleko, vidis da tamo nema secera i dodataka.
 
Eh to ti nije bas zdravo, a i goji.
Da te cuje ona doktorka, slogirala bi se.
 
Ја волим да помешан и јогурт и кисело млеко кад правим неку своју салату са краставцем :D
 
giphy.gif
 
Resio sam da doktoriram tehnologiju jogurta i kiselog mleka, verovatno ce pomoci mnogim ljudima koji to piju.
Nakon nebrojenih sati studiranja interneta, nadjoh na automobilskom forumu :ROFLMAO::

nidza je napisao:
05 Apr 2023, 10:36
Neka skorašnja uvrežena dezinformacija kojom su kupci zavedeni je da je kvalitetan jogurt gust, a njima je najlakše da to naprave tako što ga napune brašnom ili skrobom.
Ovo je totalna nebuloza.

U istoriji mlekarstva u Srbiji, a koliko znam i u svetu ovo niko nikad nije radio.

Različita gustina jogurta se dobija od različitih vrsta starter kultura koje se koriste pri zasejavanju u mleko. Tako da gustina jogurta nema ama baš nikakve veze sa sastavom. Od istog mleka u zavisnosti koje starter kulture se koriste dobija se različita gustina jogurta i zahtevi tržišta diktiraju kakav će jogurt mlekare praviti.

Tako da još jednom ponavljam ono gore boldirano je totalna glupost.

Ja sam ovde više puta napominjao da po meni ne treba uzimati kiselo mlečne proizvode od obranog mleka pošto se u njih dodaju ugljeni hidrati (ne brašno ili skrob), ali ne zbog gustine već zbog prikrivanje gorčine (koja dolazi od proteina u mleku, a prirodno je nadjačava mlečna mast) pošto takve proizvode verovatno niko ne bi koristio.

Jogurt i kiselo mleko (to je jedno te isto samo što je uprošćeno rečeno jogurt izmiksovano kiselo mleko) su možda najbezbedniji i najkvalitetniji proizvodi u mlekarstvu. Tu ne možete proturiti ni mleko u koje je sipana voda, niti mleko kojem je kiselost nešto veća, ni mleko sa antibioticima ...... pošto ga od toga ne možete ni napraviti.
 
Na navedenom linku procitajte komentare korisnika Jumbo, vidi se da covek zna znanje, radi sa mlecnim proizvodima.
Mnogo korisnih informacija.
 
Vrh