Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Čestitam, država Srbija je upravo mučki pogubila starog čoveka bez ikakvog dosijea i istorije nasilništva - zbog bačene petarde.

clapping-clap.gif


Živela Srbija!
 
Onaj tenkre upravljao najvećom plantažom marihuane u evropi, puste ga pa ga još i na njihovim bljutavim medijima proglašavaju za svetitelja,
matori deda baci petardu i ode u gulag gde ga posle pogube...
...pa da, ljudi potpuno racionalno glasaju za sns i posle 12god - racio na nivou australopitekusa
 
Evo jedne činjenice:

Pola vas (nas) bi ga linčovalo nakon što je bacio petardu pored bebe. Zamisli da joj je oštetio vid, sluh, itd.

Ovo nije post o ovome što se desilo, već o ljudima. Danas bi da streljaju, sutra da kukaju nad sudbinom.

Malo je i o meni, jer bih ja ovu trojicu što su ga mučili streljao npr.
 
upravo zbog toga da bi se prodavac potrudio i prodao umesto da sedi i čačka telefon.
Ali ima i onih koji čačkaju i stojeći.

Nema ničeg lošeg u tome da se prodavcu omogući da može da sedne kada nema kupaca. Isto tako nema ničeg lošeg u tome da se prodavcu omogući da može da gleda u telefon kada nema kupaca. Šta treba prodavac da radi kad je radnja prazna, pogotovu radnici butika u nekim šoping centrima prepodne radnim danima? Da stoje u mestu i da gledaju u kvaku prodavnice?

Ako menadžeri radnje sumnjaju da se neki prodavac ne trudi kada su kupci tu, uvek mogu da pitaju kolege, pregledaju snimke, pošalju kolegu prerušenog kao kupac (McDonalds ovo radi, zovu ga Mystery shopper) ili da prosto anketiraju kupce.

Imbecilno je, i maliciozno, u startu polaziti od ideje da radniku treba sve da se oduzme jer će se uvek naći neki zabušant. Isto važi i za imbecilne prakse i uverenja menadžera da će prodavnica u kojoj svi stoje privlačiti više kupaca. Neće. Učio sam marketing, i radio u toj branši. I 90% svih marketing papazjanija su čist bulšit, "ako prođe, prođe" nabadanje i izmišljena topla voda da bi marketing "stručnjaci" i agencije opravdali svoja postojanja i budžete. A nažalost, s druge strane su menadžeri, najčešće ljudi koji u životu nisu radili normalan, sirotinjski posao (mislim na menadžere velikih kompanija a la H&M, Fashion & friends, itd... sve te entitete gde je radnik bezimeni rob-ot) koji se pecaju na te idiotluke i onda sve svaljuju na običnog radnika dok sebi non stop dižu plate. Kao što se i u drugim sferama i poslovima osuđujuće gleda na radnika koji kad nema posla upali igricu ili klip na kompu, a gluperda od menadžera i šefa ignoriše: 1) šta je sve radnik uradio tog dana, koliko je efikasan bio i 2) da u tom momentu radnik bukvalno nema šta da radi.

Uostalom, postoji prosto i očigledno rešenje za ovo sa buticima: postavljanje visokih stolica (barskih ili kao onih voditeljskih sa TV) iza pultova i kasa. Tako da radnik može da sedne a da opet deluje reprezentativnije nego da je seo na "klasičnu" nisku stolicu. I taman daje toliko potpore da radnik odmori malo telo, a da se radnik ne raspištolji. Ljudskom telu treba da naizmenično: sedi, hoda, stoji. Nije normalno da se u kontinuitetu 8-10 sati sedi, ni da se stoji, ni da se hoda. Prosto fiziološki nismo napravljeni za to.

Mada da se ja pitam, išao bih i korak dalje i svaki radnik bi imao maksimalno mogućeg (ostvarivog) prostora i vremena da odmori telo i um onda kada mogućnosti to dozvoljavaju. I takvi radnici su uvek srećni radnici i još bitnije - produktivni. Takvih preduzetništva već ima, puni su YT prilozi i novinski članci o menadžerima i vlasnicima koji su probali takve eksperimentalne metode i doživeli poboljšanje radne atmosfere i produktivnosti. Kao što se iznova potvrđuje da 4-dnevna radna nedelja ili radna vremena sa po 6 sati daju bolje rezultate nego autističnih 40 sati nedeljno. Problem su bolesne autistične korporacije i old-school kapitaljarske škole koje tvrdoglavo veruju da samo štap, sebičluk, zakidanje i hohštapleraj mogu da donesu profit. Zato ja i govorim da su korporacije često gluplje i iracionalnije nego što se spolja čini. Jer ne vide i ne priznaju čak ni kad se eksperimentalno dokaže da greše.

P.S.
Vezano za Lagunu, da nastavim - znam čoveka koji je završio osnovne i master studije na jednom solidnom državnom fakultetu, i radio je u Laguni kao prodavac, jer je Srbija zemlja prepuna mogućnosti jelte... Imao je sličan tretman kao onaj lik u reddit postu što je opisao. A radi se o normalnom, radnom i odgovornom čoveku. Posle te usrane Lagune, prešao je u jednu kompaniju gde radi takoreći većinski u struci, i danas je jedan od najvrednijih i najbolje plaćenih u svom sektoru tamo. A kad bismo iza zatvorenih vrata pitali menadžeriju Lagune i slične, oni bi sa apsolutnom sigurnošću rekli kako svi koji dođu da rade kod njih su lenčuge, lopovi i propaliteti sa osnovno školom. Što naravno nema veze s istinom. Ali eto, vlasnici buržuji i menadžeri bez dana normalnog radnog staža sa diplomom psihologije na Megatrendu znaju bolje...

E zato društvo i ekonomija i jesu u takvom stanju, što na nivou Srbije, što na nivou sveta. Jer se prečesto pitaju ljudi bez dana poštenog rada, i previše je menadžera, Ljudskih resursa (odvratan termin) i sličnih sviračkih pozicija koje ne rade ništa. I više se gledaju neke forme, fasade i brojke nego realni opipljivi učinak i zdrav razum radnika i firme.
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedne cinjenice:
da je neko iz važnijih sns redova bacio ne petardu nego topovsku udar pored bebe, ne bi ga čak ni legitimisali
 
Овде је проблем што у затвору може да се погине. И на улици. Из чиста мира. Није заказао суд у случају овог старца. Али јесте затворска служба. И то дебело. Желим да одговорне породица несрећног човека исцеди преко суда. И државу као надлежну.
 
Mislim da za prekršaj čovek od 70+ godina ne bi smeo da završi u zatvoru. To je samo po sebi nehumano.
A sve ostalo je za češljanje, gde i s kim su ga smestili, u kakvim uslovima, zašto nije kućni...

Pa onda nereagovanje ili još gore da ga niko nije obilazio i proveravao jer nije baš u cvetu mladosti bio.

Čak nisam optimista da će i ova trojica mučitelja nešto posebno biti kažnjena. Relativizovaće: ne umire se od slomljenih rebara i sl, umro prirodnom smrću, već je bio bolestan...
 
Meni lično je vrlo pohvalno što je mozak koji je bacio petardu na bebu završio u zatvoru, tako da po meni tu sudstvo nije zakazalo, pozdravljam! Nadam se da neće zakazati ni kod ove trojice sadista i odgovornih čuvara!

A što se sektaša tiče i primera sa topovskim udarima, nekako mislim da takav konkretan slučaj prelazi neku granicu gde se zove policija, to se drugačije rešava.
 
A što se sektaša tiče i primera sa topovskim udarima, nekako mislim da takav konkretan slučaj prelazi neku granicu gde se zove policija, to se drugačije rešava.
Samo tako se u ovim uslovima i može rešiti samo što bi rešitelj morao da očekuje prijave, postupke, pritvore, razvlačenja po sudovima i ostali vid institucionalnog terora,
slicno kao sto ce biti sa ljudima koji su u svojoj zgradi ulovile smradove sa spiskovima na čelu sa onim mulavim v.d.direktororm pio fonda
 
Šta ja znam, ipak je to drugačije, mene recimo oni strašno nerviraju kad dolaze na vrata ili zovu i milion puta sam dolazio u iskušenje da ih sve teram u 3pm, ali se nekako uvek završavalo sa kulturnim doviđenja, prijatno uz zatvaranje vrata! Recimo kod mene u kraju to radi jedan lokalni blejač iz kafića koji je onako na neki čudan način na ličnom nivou još i gotivan, vidiš da je neki nesrećnik, urbani. :) Čak mislim da možda i vode neke spiskove, dugo se nisu ni pojavljivali. Znaju ko ih oduva, ko hoće da ih bije, koga mogu da lome, koga da podmite...

Dosta drugačije od primera sa decom, bebom. Nema tu druže ni policija, stranka, sekta...
 
Nisi razumeo ocigledno, nema tad al posle ima...
Ove sam naveo kao friški primer i bitno je šta ce sada biti sa stanarima koji su se drznuli da im se suprotstave (jer je među njima bio i neki vazniji) iako su bili 100% u pravu, a ne sam čin ovih smradova...
 
Razumeo sam jako dobro. ;) Nema posle razumeš, nije bitno to posle ako dođe do toga da je životno ugroženo dete, beba. U stvari to je najlakša odluka koju prosečan čovek može doneti, nema tu nikakvog herojstva ili ne znam ti ja šta...

Što opet ovde nije slučaj (uz ogradu da sam čuo, ali nisam baš ispratio šta se dešavalo, da li je neko popio batine i sl). Jeste, g*****i su sektaški, ali opet ja ne podržavam ni to da ih zatvaraju, maltretiraju jbg...
 
Strasno je sto ce ova trojica monstruma izaci napolje i za par godina uraditi nesto jos gore pa cemo se iscudjavati otkud sad pa to. Ali ovaj primer sa dedom u zatvoru je ogolio nas sistem, onako na proste cinioce. Od toga da 31.12 neko uopste bude kaznjen za petardu, sto opet znaci da policija nije dobro radila posao u milion ostalih slucajeva to vece, do debilne kazne sudije( a znamo kako se napreduje i razvoze dileri, do bankomata nocu, platis priznas i sve super), pa do zatvorskih cuvara koji ne rade svoj posao, do samog zatvorskog lekara koji je ili slep ili je cutao a u oba slucaja bi trebao da robija. Sve u svemu drzavi nece biti bolje dok npr sluzba (ali ona koja stvarno radi u interesu srbije, a ne juri kvadrat od 600e) ovakve manijake ne resi po kratkom postupku da izgleda kao nesrecan slucaj. A mozda je sve ovo maskirovka (sto bi rekli braca rusi) da zavara neke radnje ovih dana i zato je bas sada pustena vest u etar
 
Sumnja se da su oni, u sobi u kojoj su zajedno boravili, S.B. svakodnevno psihički, fizički i seksualno zlostavljali, pošto mu je nestalo novca kojim je u zatvorskoj kantini kupovao namirnice za osumnjičene.

Svakodnevno su ga šamarali, tukli nogama i rukama u predelu glave i tela, a jednom prilikom ga je Dalibor P, kako se sumnja, kolenom udario po telu i rebrima, dok ga je drugom prilikom seksualno zlostavljao drškom od metle.

Osumnjičeni Saša S. ga je, kako se sumnja, terao da pije njegovu mokraću iz šolje za kafu, dok mu je Srećko S. peškirom izvlačio jezik iz usta kako bi ga onemogućio da se požali komadirima na zlostavljanje i ponižavanje koje trpi.


gPGk9kpTURBXy9mYzFmNTJiNDc5YTkzMmJiOTJkOTgxNWYzYWJiOWU3YS5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAF


Posle se raznorazni isčuđavaju što svi mrze i pljuju ovu usranu državu...

Žao mi je kroz kakav je pakao prošao ovaj čovek samo zbog iživljavanja jedne podmukle korumpirane države. Usput, šta kaže Zagorka Droljovac, kakva je temperatura vode sad na Maldivima?

P.S.
Nipošto ne prikazati imena i slike životinja koje su ubile i mučile ovog čoveka. Prava i privatnost nasilnih kriminalaca su bitnija od svega!

Kad izađu na slobodu (za jedno 5 godina max), obavezno da im se daju partijska knjižica, po džip i po jedan gradić u kome će da glume šerife i da popisuju i vodaju stranačke skupove i cenzurišu učesnike. I nacionalna penzija, dabome.
 
Poslednja izmena:
Razumeo sam jako dobro. ;) Nema posle razumeš, nije bitno to posle ako dođe do toga da je životno ugroženo dete, beba. U stvari to je najlakša odluka koju prosečan čovek može doneti, nema tu nikakvog herojstva ili ne znam ti ja šta...

Što opet ovde nije slučaj (uz ogradu da sam čuo, ali nisam baš ispratio šta se dešavalo, da li je neko popio batine i sl). Jeste, g*****i su sektaški, ali opet ja ne podržavam ni to da ih zatvaraju, maltretiraju jbg...
Ja sam samo istakao sta ce biti posle, važno je u ovom kontekstu, a inače se slažem da je to najlaksa odluka normalno...

Koliko sam ispratio ovo drugo, samo im nisu dali da pobegnu dok ne dodje (njihova) policija dakle ni govora o maltretiranju,
oni si ti koji maltretiraju, ucenjuju, prete ljudima - svaki vid bunta protiv tog šljama podrźavam!
 
Kad izađu na slobodu (za jedno 5 godina max), obavezno da im se daju partijska knjižica, po džip i po jedan gradić u kome će da glume šerife i da popisuju i vodaju stranačke skupove i cenzurišu učesnike. I nacionalna penzija, dabome.
Čuj 5, izaćiće oni i za manje akopristsnu da odrađuju prljave poslove za sektu, možda neće odmah džip ali škoda superb nekog državnog organa im ne gine
 
Posle procitanog clanka pozvao sam par ljudi a od toga jednog koji je davno radio kao cuvar u Padinjaku. Zna se da je odnos izmedju cuvara i "robova" (kako zovu robijase) bolji nego izmedju kolega cuvara. Dakle, medjuljudski odnosi nisu bas najbolji, najblaze receno. I zato dolazi do ovakvih situacija.

Sve mi se nesto cini, da ovo mozda i nije slucajno. Namerno uradjeno, vest plasirana kako bi gladni penzioneri procitali ovu vest, kako bi se prepali da ih ceka maltretiranje medju obicnim prekrsajcima (male kazne u pritvoru do metar dnaa max). Jer nemaju da jedu, plate racune... a u mardelji bi imali makar hranu.
Ovo je atak na gradjansku neposlusnost.
Zato mi se Srbija nekako jos vise gadi.
Svedski i norveski zatvori su za srbijanske zatvore - banja.
 
Pa jel poenta da bude banja? Da im dovedemo nekoga da im masira stopala pre spavanja?

Aman! Apsolutno na ličnom nivou može da nam bude žao dekice, strašno je to što mu se tamo desilo i u redu mi je da se stvori pritisak da se odgovorni žestoko kazne, ali taj čovek je zasluženo bio u zatvoru, nemojte da relativizujete i branite debile koji bacaju flaše i topovske udare sa terase! U stvari meni je tu samo problem što ti možeš plaćanjem da se izvučeš za ovakvo delo, pa tu praviš razliku između siromašnih i ostalih!
 
Није имао да плати 30.000 казне.

Занимљиво, један од гмазова-убица је служио 10 дана због неплаћања карте у градском превозу. На крају ће поприлично одлежати за то недело.
 
Posle procitanog clanka pozvao sam par ljudi a od toga jednog koji je davno radio kao cuvar u Padinjaku. Zna se da je odnos izmedju cuvara i "robova" (kako zovu robijase) bolji nego izmedju kolega cuvara. Dakle, medjuljudski odnosi nisu bas najbolji, najblaze receno. I zato dolazi do ovakvih situacija.

Sve mi se nesto cini, da ovo mozda i nije slucajno. Namerno uradjeno, vest plasirana kako bi gladni penzioneri procitali ovu vest, kako bi se prepali da ih ceka maltretiranje medju obicnim prekrsajcima (male kazne u pritvoru do metar dnaa max). Jer nemaju da jedu, plate racune... a u mardelji bi imali makar hranu.
Ovo je atak na gradjansku neposlusnost.
Zato mi se Srbija nekako jos vise gadi.
Svedski i norveski zatvori su za srbijanske zatvore - banja.
"obični prekršajci" :) Recimo da bih pre bio sa kriminalnim zatvorenicima nego sa prekršajcima ;) Ne znaš šta sve tamo ima.
 
Poslednja izmena:
Ова двојица су изазвали саобраћајке. Мамицу им ј..., као и комшији који је потрчао да зове мурију због петарде. Иди до комшије и замоли га да то више не ради.
 
Vrh