Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Komunjara i bezbožnik je četnik penezićeve crvene zvezde lol
Питај Звездаше шта мисле о Путину.

1708967475983.png
 
Za koga ti navijas Sodarac? Za Zemun, Ofku ili Rad? Kontam da je Partizan vojni klub, komunisti, to ti opet ne odgovara :)
 
Ima sve to svojih korena i nije slučajno.


Njegova procena je mikrolokacijska, vezana za SA, ali jeste to u principu to. Posle ww2, ugašeni su gradski klubovi koje su oni smatrali srpskim i buržoaskim (BSK, Velika Srbija). Dosta ljudi iz samog BG je Zvezdu nekako posmatralo simbolično kao nastavak SK Velika Srbija (kasnije Jugoslavija), koje je svoj stadion i prostorije imalo na mestu današnje Marakane. Ako je u BG bilo tako, kako je onda tek bilo u Sarajevu i ruralnijim srpskim mestima, gde je to svesno ili podsvesno bilo deo identiteta/opstanka na tim prostorima.

Naravno, posle je to izgubilo tu ideološku crtu.
 
Za koga ti navijas Sodarac? Za Zemun, Ofku ili Rad? Kontam da je Partizan vojni klub, komunisti, to ti opet ne odgovara :)
Ne razumem kako si iz onoga sto sam pisao izvukao zakljucak da mi to ne odgovara (ili odgovara sve jedno)?
Za mene su smešni infantili koji četnikuju noseći petokrake i obožavajući kgb-ovca, pa kad bi to video čiča bi se šlogirao u roku od odmah...
 
Razumem tvoju tacku gledista, ali ti si spomenuo Penezica koga najvise u prozivanjima spominju Grobari. "Oj cigani veliki Srbi osnivac vas cica Drazu ubi" i "Krcunija". Poznat mi taj mindset.

Srbi su se najvise priklonili Zvezdi, silom prilika, zbog SK Jugoslavija. Na temeljima velikosrpskog kluba. To bas i nije slucaj kod Partizana u kojem je igralo cak 9 reprezentativaca Ndh. Partizan je samo klub iz Beograda. Lociran. Duh je jugoslovenski. Hrvati, Muslimani i Albanci su se u Humskoj osecali kao kod svoje kuce. U Zvezdi nije moglo, prilagodjavali su se. Ako malo zagrebes, ima slika kad je Prosinecki devedesetih dizao tri prsta. Dal se raspomamio ili bio pijan, nebitno. Znalo se kako stoje stvari.
 
Cekaj, pitanje je jeli penezic osnovao ili uticao na osnivanje?
Nebitno ko sta peva/spominje...

poenta je u nebulozi koju je najbolje oslikala ona tragikomicna koreografija sa drazom koji umesto kokarde na sajkaci ima crvenu zvezdu, krindz sto bi rekli mladi
 
Tako je kako je, nije idealno niti savrseno. Kao i sve druge stvari u zivotu. Prilagodili se, evoluirali i idemo dalje. Imam neke drugare, osnovali Fk Ravna Gora i eno ih, vode klub od beton lige pa guraju od nule, iako sada nemamo kraljevinu vec populizam i neoliberalni kapitalizam. Komunizam je sahranjen 2000. I njegovi ostaci malo kasnije preminuli...
Ti ne rece za koga navijas/ciji si simpatizer?
 
Ako ti je bas bitno, ničiji..
Za mene je ta vrsta lozenja ostala tamo gde i treba - u ranoj mladosti
vec nakon 20te sam poceo da budem indiferentan sto je i normalan sled... tragicno je kad vidim likove 30+ kako se loze ko mala deca,
ok normalno je pogledati tekmu, navijati ali to loženje - ono je svojstveno pubertetlijama pa sam tako i ja bio redovan među gancijima kroz kraj osnovne i skoro celu srednju,
jednostavno kao klinac moras da se lozis na nesto i da negde pripadas, jbg...
 
Danas je to postalo kao izduvni ventil. Nebitno koliko godina imas. Nervira te neko na poslu? Pun si stresa od pon do petka? Nakupi se, dodje subota i izderes se, sve izbacis na igrace/sudiju/ koga god... ili pevas klubu. U nedelju si vec kao nova osoba :) kazem ti, svaki covek ima nesto. Neko voli da se drogira, duva dzoint. Ja nisam u toj prici.
Da nije bilo stadiona, prso bih. Otisao u ku.ac totalno. Ne pomazu tu pare, zene, kola... fali to nesto u zivotu.
 
Mene to još više iznervira. Nisam gledao uživo fucu 20 godina, a svaki put kad sam je i gledao na TV, zažalio sam potrošenog vremena. Ok, uživao sam kad je bilo finale SP. Čak ni basket nisam gledao live godinu dana, a bio sam sezonac par godina.

Jedino sopstveni trening, zen!
 
A sta mislis, van klipa, da Srbi ne drkaju na Putina nego su temeljno proucili geopoliticku situaciju i nakon nekoliko godina citanja doneli zakljucak da je najbolje za Srbiju da se okrene Ruskoj Federaciji?
Niko od nas da malo sagleda stvari i bilo bi im jasno sta bi se desilo kada bi Rusija mogla da nas dohvati (a kada se sa njima ne slazemo ili im je u interesu da nas smiri). Ko ne veruje, neka pogleda sta su uradili Jermeniji (sa kome imaju sporazum) i Gruziji zadnjih godina...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mel
Ja mislim da nikome u cilju nije to, sa sve njihovim oligarsima i autokratama, ali mali su oni za to, to će biti Kina (ma cela Azija) za koju deceniju, koja i jeste glavni cilj! Rusija je tu samo strateški ključ za sve! Najjednostavnija matematika, ko to ne vidi, pa imam vrlo diskutabilno mišljenje o njegovim kapacitetima. Isto o onima koji ne vide praktične prednosti bloka Rusija-EU za nas, ekonomski, ali i politički!

Nama i ruskom čoveku (množina za sve njih tamo) mnogo više odgovara da sutra stane rat i da EU i Rusija postanu najbolji drugari, što je potpuno prirodno, ali ne, ovi bi radije da ukradu. Očigledno je da se posle ww2 Nemačka ništa ne pita. Dobili su neki standard, ostavljena im je industrija, ali to je to, uvek će biti dole, sa sve transferom i kapitala i kadrova preko bare kad se ovako nešto dešava. Naša uloga tu je još i gora, evropska banana država, za ekploataciju industrijskih i ljudskih resursa, prljjve tehnologije i skladištenje otpada bez i minimalnog političkog uticaja. E pa eto sada, debili su ih gurnuli još dalje na istok i ne da ovaj rat ne mogu dobiti protiv nuklearne sile koja sigurno ide do kraja, nego neće ni konvencionalni dobiti! A mi navijamo za ove ili one u ovoj apsolutnoj tragediji slovenskih naroda.
 

Dugo sam razmisljao dal da stavljam ovu vest... ma koliko delovalo morbidno, slavljenje rodjendana pokojnog sina. Ne mogu da osudjujem.
Ali pokusavam da razumem, sta je okidac ovoga. Da nije mu se posvetila kako treba za zivota, pa nadoknadjuje. Ili je nesto drugo u pitanju? Teska tema. :(
 
Ljudi koji dožive tako veliku, ličnu tragediju, imaju pravo i na neke odluke koje su, hajde da kažem, čudne. Šta god da požele, na koji god način da pate, ili da prolaze kroz sve to je u redu.
Nešto slično je Zoran Stanković pričao kao jednu od najtežih situacija koju pamti iz ratova devedesetih, gde je uradio hiljade obdukcija.
Na 9:30
 
Opet Femicid

 
Нажалост те социјалне породице често имају психичких проблема у породичној анамнези. Дечака треба држати под надзором пошто је очигледно психопата.
 
Vrh