Šta je novo?

Cene nekretnina

Ko ima kuću, plac u Bg treba da uradi sledeće: kupi dva kontejnera stambena sa wc stavi kontrolni sat za struju, i opremi, to ga izađe 12.000 eura. Zatim te iste kontejnere izdaje kao stan na dan za 2000 dinara po danu (to je 4000 din x recimo 25 dana = 100.000 dinara. Znači isplati ih očas posla i još mu ostanu pride, eto jedan od saveta kako da za malo para izdajete nešto. Utući 200.000 eura u betonsku kocku koju ne možeš nigde poneti i plaćaš porez za nju je u najmanju ruku bolesno na krizu koja nam dolazi.
Neocekivana promena u savetima gospodina Save sa Dunava. Nakon dve tačke bio sam 100% siguran da ide: treba da posadi krompir, kad ono međutim, ulaganje u nekretnine.

Definitivno ima neke insajderske informacije.
 
Neocekivana promena u savetima gospodina Save sa Dunava. Nakon dve tačke bio sam 100% siguran da ide: treba da posadi krompir, kad ono međutim, ulaganje u nekretnine.

Definitivno ima neke insajderske informacije.
Tehnički, stambeni kontejneri ne potpadaju pod kategoriju nekretnina, pošto verovatno mogu da se utovare na kamion i sele.
 
Verano zgrada preko puta hotela IN je 2008 kad su na vestima objavili “najveću krizu u istoriji” stala sa radovima preko noći, mislim da i dalje nije privedena nameni…nemojmo potcenjivati zaustavljanje projekata u slučaju eskalacije krize/rata

…srećom znamo da ovaj Karicev projekat je osiguran kapitalom koji čeka na Kipru …

nije ni projektno finansiranje u srpskoj verziji vise garancija da će se neki projekat završiti …
Veranova zgrada se sad izgleda konacno privodi kraju. Doduse to je poslovna a ne stambena zgrada. Ne znam koliko je stambenih projekata zaustavljeno tokom prosle krize.
 
Veranova zgrada se sad izgleda konacno privodi kraju. Doduse to je poslovna a ne stambena zgrada. Ne znam koliko je stambenih projekata zaustavljeno tokom prosle krize.

Znamo da je stopa nenaplativih kredita na vrhuncu 2014/2015. bila daleko najveca u gradjevinskom i sektoru poslovanja sa nekretninama.

1679505331936.png


Predlog za urednika: sve poruke o konkretnom projektu na Vozdovcu (prethodne 2-3 strane) premestiti u odgovarajucu temu, nemaju veze sa ovom temom.
 
Znamo da je stopa nenaplativih kredita na vrhuncu 2014/2015. bila daleko najveca u gradjevinskom i sektoru poslovanja sa nekretninama.

Pogledajte prilog 156875

Predlog za urednika: sve poruke o konkretnom projektu na Vozdovcu (prethodne 2-3 strane) premestiti u odgovarajucu temu, nemaju veze sa ovom temom.
Verovatno imaš fetiš na kontejnere ,čim ti smeta lokacija,u kojoj se priča o ceni kvadrata.
 
Ima mnogo ljudi koji žive u kućama, pa kupe investiciono stan, da im kirije otplaćuju kredit, e pa za takve sam napisao predlog.
 
Od 5k na 2k evra ode Mirijevo..nesto Vradoviceva prognoza ili pasulj mase.😁
Bice tu uskoro cene jooos nize koliko vidim
 
Gledao sam neke projekcije na twitteru i kamate sledećih 12 meseci sigurno neće ići ispod trenutnog nivoa. Možda i duže, ne znamo.
Sto znaci da minimum 2 godine se necemo vratiti na jeftin novac i to je najbolji moguci scenario ako se desi.
 
Gledao sam neke projekcije na twitteru i kamate sledećih 12 meseci sigurno neće ići ispod trenutnog nivoa. Možda i duže, ne znamo.
Do sredinom 2023 god.kamate i euribor nece padati too se vec zna..aa posle toga jos niko ne prognozira da ce se vracati u normalu,mozda odu jos vise
 
Ništa se ne usuđujem da predviđam. Toliko se brzo dešavaju stvari, ali eto danas je projekcija takva.
 
EUribor 6m i 12m su vec pali prosle nedelje, 3m i 1m i ne toliko. Ne razumem se bas u detalje kako to funkcionise ali meni se cini da je to ocekivanje da na srednji rok popuste sa dizanjem.

A mozda je samo privremeno, niko ne zna.

Danasnje dizanje FED-a je trebalo da bude 0.5 ali je zbog SVB ispalo samo 0.25. Ako je vec sad ovolika frka sa bankama tesko da ce nastaviti da dizu ovako lako. A inflacija jos nije zaustavljena. Nema dobre odluke.
 
EUribor 6m i 12m su vec pali prosle nedelje, 3m i 1m i ne toliko. Ne razumem se bas u detalje kako to funkcionise ali meni se cini da je to ocekivanje da na srednji rok popuste sa dizanjem.

A mozda je samo privremeno, niko ne zna.

Danasnje dizanje FED-a je trebalo da bude 0.5 ali je zbog SVB ispalo samo 0.25. Ako je vec sad ovolika frka sa bankama tesko da ce nastaviti da dizu ovako lako. A inflacija jos nije zaustavljena. Nema dobre odluke.
Euribor je zaštucao, ali kašika šećera, malo zadržavanja vazduha, neko ga malo poplaši i nastavlja on dalje.
 
Vrh