Šta je novo?

Cene nekretnina

Priča koja dira srca

sta im je ovo ''specijalan plan otplate na 7 rata uz 0% kamate tokom izgradnje.'' - platis ceo iznos stana u 7 rata u toku izgradnje?
Ako su pitanju stare zgrade, oni lavirinti, onda je baš odvalio cenu. Pritom taj blok osim lokacije, ne nudi ništa. Betončina, bez zelenila i neo-komunistički raspali zamračeni haustori. Podseća malo na neke delove Ceraka, ali Cerak ima baš dosta zelenila i parkova, za razliku od 19a.
175.000eur za 70 kvadratica u toj rupi tamo. zna li iko neki primer da su u nekom gradu stanovi uz auto put isto tako skupi kao u beogradu? dakle bilo koji grad....a da je civilizacija. mozda kod arapa recimo?
 
ovo je otprilike prvi put da vidim ovakav pristup neke agencije na društevnim mrežama
Videli smo kako Kaca optuzuje "tvrdoglave prodavce" kao krivce sto je stala prodaja tj targetira prodavce. Kaci treba da zatvori kupoprodaju po kojoj god ceni. To je bolje nego da nema transakcija.
Ovde vidimo nastavak pritiska na "tvrdoglave prodavce" ali preko kupaca. Kupce odbijaju visoke cene na oglasima i ne zele da investiraju vreme tj da se cimaju bezveze. Cekaju razvoj situacije. E sad tu dolazi "savetnik" sa videa gore koji kaze - oglasene cene nisu realne, zovite nas i dajte vasu ponudu :). Otuda i onaj clana od pre neki dan da se cena moze spustiti i 20% :)

Evo malo price od preko bare. Tone industrija nekretnina tj sredstva za investiranje u iste:

 
Tone tamo industrija nekretnina ,a ovde kod nas ,tone kupaca za keš.
Izvlače se pare iz stranih banaka, industrije nekretnina i prebacuju u Srbiju koja je sigurno tržište. @vradovic da li možeš da potvrdiš ovo, ti uvek imaš neke "intel" informacije?
 
Poslednja izmena:
I sada svako normalan shvati da je opala prodaja istovremeno i kada su ljudi odustali od podizanja kredita jer su krediti skupi a opala je skoro pa 50% sto znaci da je svaki drugi kupac bio kreditni kupac.
A taj trend je vec 3-4 mesec..ako se u naredna 2 meseca smanji cena kvadrata ( sto se i ocigledno ocekuje ) sledi sve brzi i brzi pad cena.
Ee too je ono sto se desilo na zapadu pre vise od pola god.do god.dana.
Znaci,sta se desava trenutno na zapadu,kod nas se odrazi za god.dana
 
Don't you dare Christine Lagarde, don't you dare..... to rase rates again.
IMG_20230323_225122.jpg
 
I sada svako normalan shvati da je opala prodaja istovremeno i kada su ljudi odustali od podizanja kredita jer su krediti skupi a opala je skoro pa 50% sto znaci da je svaki drugi kupac bio kreditni kupac.
A taj trend je vec 3-4 mesec..ako se u naredna 2 meseca smanji cena kvadrata ( sto se i ocigledno ocekuje ) sledi sve brzi i brzi pad cena.
Ee too je ono sto se desilo na zapadu pre vise od pola god.do god.dana.
Znaci,sta se desava trenutno na zapadu,kod nas se odrazi za god.dana
Gde si izracunao tih 50%?
Gde si video to na Zapadu pre godinu dana?
 
Ovi su na heroinu. Nemam drugo objašnjenje. Bukvalno bih im ponudio 70k za ovo i ni centa preko:

Pogledajte prilog 157037
To je verovatno vesernica. Možda i može da se proširi ali ima ograničenja vezano za fasadu i moraš dobiti odobrenje zavoda za zaštitu spomenika.
Trebali bi da se organizujemo pa da zovemo i spuštamo cenu :) ili skrivenu kameru da snimimo sa ovakvim likovima. Mogu da razumem da je stavio 3000 EUR/kvm ali ovo je stvarno neverovatno.
 
Ovi su na heroinu. Nemam drugo objašnjenje. Bukvalno bih im ponudio 70k za ovo i ni centa preko:
Mnogo kume 70k :) ovo je legalizovana vesernica na vrhu zgrade kod Fontane. 45k plafon, pod uslovom da imaju sve papire, u sta sumnjam. Znam da je bio veliki problem legalizovati ovo jos 90ih.

Auuuu pakao!!! Presli smo 11.000 eura po m2!

Nismo MI presli 11000, ovo je u Bg na H2O. :) Mada nismo ni mi mnogo bolji.
 
Mnogo kume 70k :) ovo je legalizovana vesernica na vrhu zgrade kod Fontane. 45k plafon, pod uslovom da imaju sve papire, u sta sumnjam. Znam da je bio veliki problem legalizovati ovo jos 90ih.



Nismo MI presli 11000, ovo je u Bg na H2O. :) Mada nismo ni mi mnogo bolji.
pa deo su domaceg trzista nekretnina! Kada poredimo Beograd sa Budimpestom cisto da se zna ko moze više da dobaci :)
 
Vrh