Šta je novo?

Cene nekretnina

Ili kraci rok otplate, gde visina kamate manje utice.

@Defke nisam siguran da ce biti PVC, ne verujem u to - jer su u Kg koristili Alu stolariju. Ne razumem zasto bi ovde menjali materijale.
Inace znam za Kg jer je moj poznanik/kolega pazario dole stan i kaze da su dobri radovi i super materijali. Ali hajde, videcemo
Pise na sajtu:

  • Kvalitetni PVC višekomorni profili sa aluminijumskom oblogom i sa dvoslojnim niskoemisionim staklom
Jes da ima alu oblogu al sumnjam da je to bolje od alu-drvo.
 
Bolje je od alu drva.Drvo hoce da na spoju sa alumijumom pravi vlagu,ili na spoljasnjosti da promeni boju.Ovo je bukvalno najtrajnije rešenje,nema trajnije od PVC+Alu.
 
Nekretnine,inflacija,berze,IT,kriza,otpuštanja,ulaganja,saveti.
Ispod opisa linka,ima satnica po temama.


Drago mi je da si postravio jedan njegov video - odličan je Vladimir u svakom slučaju. Iako je i sam dosta investirao u građevinsku firmu, ima ipak dobro iskustvo i zna da proceni.
Upravo sam se nedavno susreo sa njim na jednom njegovom panelu/predavanju i baš smo diskutovali o trenutnom tržištu nekretnina. I njegov stav je da se trenutno investicione nekretnine ne isplate mnogo, ukoliko se trend sa opadanjem rente nastave (ako se dešavaju)
Njegovo mišljenje je isto da cene neće ići osetno dole i da će padati samo u perifernim delovima Beograda (ako uopšte padnu), ali da se investiranje u nekretninu kao investiciju trenutno ne isplati. Tj da je to sigurna luka samo za ljude koji samo nekretnine vide kao jedini vid investiranja
Po njemu je i dalje najsigurnije investiranje u berzu i kupovina akcija firmi koje su se pokazale veoma stabilno - kao što i napominje u diskusijama, podcast-ima

Ovo oko investicione nekretnine, složili smo se, da naš narod ne računa uopšte šta sve nekretnina donosi i rizike koji se dešavaju. Recimo jedan od rizika jeste da postoje periodi kada je nekretnina prazna, da neće svaki podstanar odnositi odgovorno prema vašem posedu, da će verovatno poreska regulativa da se menja u budućnosti za nekretnine u kojima ne živite i da niko ne računa održavanje nekretnine, da tu postoje troškovi - jer u zadnje vreme renoviranje stana je veoma značajna stavka u ciklusu života nekretnine. Takođe rast cena nekretnina je stavka koja je takođe mnogo diskutabilna, jer moraš da razmišljaš šta će se desiti za 10ak godina, ako odlučiš da prodaš nekretninu

Po njemu ROI treba da bude 5% da bi se isplatilo posedovati investicionu nekretninu.

E sad kupovina za život je totalno druga priča
 
Mislim da je rekao, ako je 6% da se ne isplati.
Ali on to sve poredi sa berzom,berzu možeš da radis ,samo kada imaš ozbiljan višak para,ili kao što on kaže,od 25 godine,po 100 evra mesecno u indeksni fond,za penziju da imaš.Jer to donosi na godisnjem nivou u proseku 10%,ali to je prosek na 30 godina.
Moramo da shvatimo,da je berza ,samo za one koji su skloni tome,nije to za svakoga,kao sto je nekretnina bukvalno za svakoga.
Nije svako bio dobar sa matematikom u skoli,niti sklon ka odredjenim vestinama.

Ima tu jedna stvar koja se olako preskače,kupovinom nekretnine,sprečavate sebe da sutra spiskate pare na neke gluposti.Nje to tako naivno,kako izgleda.

Ja bih ga pitao,gde uložiti,a da nije berza u pitanju?
Šta da rade oni koji imaju 10 godina do penzije,a imaju neku ustedjevinu,i ne žele da im inflacija pojede?

Ima tu dosta priče i razmisljanja,a sve u zavisnosti koliko godina imate,kakve su vam vestine i ,koliko ste intiligentni.
 
Poslednja izmena:
Bolje je od alu drva.Drvo hoce da na spoju sa alumijumom pravi vlagu,ili na spoljasnjosti da promeni boju.Ovo je bukvalno najtrajnije rešenje,nema trajnije od PVC+Alu.
Da napomenem da postoji drvo-alu i alu-drvo, dve potpuno razlicite stvari.
Alu-drvo je jeftina varijanta, radi se o aluminijumskom profilu koji nosi staklo a koji je iznutra oblozen drvenom oblogom da bi prozor bio prijatniji na dodir. Drvo i aluminijum ne smeju da se dodiruju, postoje PVC elementi preko kojih se ostvaruje veza.
Drvo-alu je najbolja stolarija koja postoji, radi se o drvenom/furnir profilu koji nosi staklo, a koji je spolja oblozen aluminijumskom oblogom koja stiti drvo od atmosferalija. Takodje mora da postoji termo prekid od PVC-a na koji se kaci alu obloga. Ovakva stolarija takodje traje minimum 50 godina, a karakteristike su daleko bolje od bilo kakvog PVC-a. Doduse nema ni prozora bez 1000 EUR ali tako je.
 
Mislim da je rekao, ako je 6% da se ne isplati.
Ali on to sve poredi sa berzom,berzu možeš da radis ,samo kada imaš ozbiljan višak para,ili kao što on kaže,od 25 godine,po 100 evra mesecno u indeksni fond,za penziju da imaš.Jer to donosi na godisnjem nivou u proseku 10%,ali to je prosek na 30 godina.
Moramo da shvatimo,da je berza ,samo za one koji su skloni tome,nije to za svakoga,kao sto je nekretnina bukvalno za svakoga.
Nije svako bio dobar sa matematikom u skoli,niti sklon ka odredjenim vestinama.

Ima tu jedna stvar koja se olako preskače,kupovinom nekretnine,sprečavate sebe da sutra spiskate pare na neke gluposti.Nje to tako naivno,kako izgleda.

Ja bih ga pitao,gde uložiti,a da nije berza u pitanju?
Šta da rade oni koji imaju 10 godina do penzije,a imaju neku ustedjevinu,i ne žele da im inflacija pojede?

Ima tu dosta priče i razmisljanja,a sve u zavisnosti koliko godina imate,kakve su vam vestine i ,koliko ste intiligentni.
Zlatne poluge.
 
Sada da,ali kada prodje ovaj rat i kriza,zlato ce da potone.
Zlato se kupuje kada je jeftino,pre ratova i kriza.Prošao voz.
 
Ja bih ga pitao,gde uložiti,a da nije berza u pitanju?
Dobro pitanje... Za neke stvari je odgovorio - uvek ulazite u sebe i u svoje znanje. Znanje osim usavrsavanja u svojoj profesiji, takodje ukljucuje i druga "unapredjenja". Putovanja, upoznavanje drugih kultura, sve je to znanje - koje mozete uvek iskoristiti u poslu na kraju krajeva
A ulaganje u berzu nije uopste komplikovano, kao sto mnogi ljudi misle i imaju strah od iste bez osnova
 
Je l može neko da mi objasni zašto se Beograd ne razvija od bloka 71 do autoputa, ka zapadu? Logično bi bilo širiti grad ka tamo, ima prostora za još jedan Novi Beograd i malo više, a ne na Makišu, odakle je vodosnabdevanje? Pitam, jer ovde vidim dosta eksperata na temu nekretnina.
 
Je l može neko da mi objasni zašto se Beograd ne razvija od bloka 71 do autoputa, ka zapadu? Logično bi bilo širiti grad ka tamo, ima prostora za još jedan Novi Beograd i malo više, a ne na Makišu, odakle je vodosnabdevanje? Pitam, jer ovde vidim dosta eksperata na temu nekretnina.
Odlično pitanje, došao si na pravo mesto. Slede odgovori...
 
KVADRATI U SRBIJI OVE GODINE MOGU DA POJEFTINE ZBOG OVOGA: Stručnjaci do detalja otkrili ŠTA NAS ČEKA, a jedna stvar je IZVESNA!
https://www.kurir.rs/v/4128210?utm_...dium=app_ios&utm_campaign=kurir_share_counter
1679495100500.png
 
Je l može neko da mi objasni zašto se Beograd ne razvija od bloka 71 do autoputa, ka zapadu? Logično bi bilo širiti grad ka tamo, ima prostora za još jedan Novi Beograd i malo više, a ne na Makišu, odakle je vodosnabdevanje? Pitam, jer ovde vidim dosta eksperata na temu nekretnina.
Vidi ovde nema dosta eksperata za nekretine, ovde su SVI EKSPERTI na tu temu ;) vidim da si novice pa ti ne zameram.
Ovde ćeš se načitati svega, od šabane do dolće i kebane :) od toga de je ralno da kvadrat koša 800 eura pa do toga da Mirjevo ide na 5000 eura za kvadrat.
Ali ako ništa i ne naučiš bar ćeš da se dobro zabaviš :cool:
 
Javi cene, pa da napravimo analizu i poredjenje.
Zvao, javice mi se kolegenica ili kolega koji rade taj projekat uskoro :) Osoba koja mi se javila nije znala da mi odgovori da li je izolacija kamena vuna ili stiropor (sto je meni izuzetno bitno).
Na pitanje o ceni su mi samo rekli da "misle" da su svi stanovi koje sada pustaju u pretprodaji/prodaji (ni to nije sigurna) 2350eur - ali kada se cujem sa agentom koji je za ovaj projekat, javljam vise detalja
 
Ko ima kuću, plac u Bg treba da uradi sledeće: kupi dva kontejnera stambena sa wc stavi kontrolni sat za struju, i opremi, to ga izađe 12.000 eura. Zatim te iste kontejnere izdaje kao stan na dan za 2000 dinara po danu (to je 4000 din x recimo 25 dana = 100.000 dinara. Znači isplati ih očas posla i još mu ostanu pride, eto jedan od saveta kako da za malo para izdajete nešto. Utući 200.000 eura u betonsku kocku koju ne možeš nigde poneti i plaćaš porez za nju je u najmanju ruku bolesno na krizu koja nam dolazi.
 
Ko ima kuću, plac u Bg treba da uradi sledeće: kupi dva kontejnera stambena sa wc stavi kontrolni sat za struju, i opremi, to ga izađe 12.000 eura. Zatim te iste kontejnere izdaje kao stan na dan za 2000 dinara po danu (to je 4000 din x recimo 25 dana = 100.000 dinara. Znači isplati ih očas posla i još mu ostanu pride, eto jedan od saveta kako da za malo para izdajete nešto. Utući 200.000 eura u betonsku kocku koju ne možeš nigde poneti i plaćaš porez za nju je u najmanju ruku bolesno na krizu koja nam dolazi.
Nema krize evo Euribor štuca, krediti će opet biti jeftini, štamparija samo štanca žetone. Naša ekonomija je zaštićena, kod nas nema inflacije, BDP nam raste i investitori sigurno završavaju započete projekte.
 
Ko ima kuću, plac u Bg treba da uradi sledeće: kupi dva kontejnera stambena sa wc stavi kontrolni sat za struju, i opremi, to ga izađe 12.000 eura. Zatim te iste kontejnere izdaje kao stan na dan za 2000 dinara po danu (to je 4000 din x recimo 25 dana = 100.000 dinara. Znači isplati ih očas posla i još mu ostanu pride, eto jedan od saveta kako da za malo para izdajete nešto. Utući 200.000 eura u betonsku kocku koju ne možeš nigde poneti i plaćaš porez za nju je u najmanju ruku bolesno na krizu koja nam dolazi.
Neverovatan biznis plan sa zaista malo ulaganja, fali mi samo plac u Beogradu.
 
Je l može neko da mi objasni zašto se Beograd ne razvija od bloka 71 do autoputa, ka zapadu? Logično bi bilo širiti grad ka tamo, ima prostora za još jedan Novi Beograd i malo više, a ne na Makišu, odakle je vodosnabdevanje? Pitam, jer ovde vidim dosta eksperata na temu nekretnina.
Zato sto je to zona sanitarne zastite. A drugi razlog je to je to klasifikovano kao nepovoljno za gradnju zbog dosta visokih voda. A trenutno je i van gtadjevinske zone grada.
 
u Dubaiju isto skok cena, ali i skrivene mane:


Ipak, tačno preko puta tog gradilišta, i dalje stoje betonski skeleti četiri nedovršene zgrade iz zaustavljenog i 20 godina starog projekta Biser Dubaija (Dubai Pearl).
Upravo taj projekat je podsetnik na to kako brzo „bum“ na tržištu nekretnina može da propadne.


Nadam se da kod naas neće dolaziti do odustajanja investitora, to bi bila ozbiljna katastrofa za ovako malo tržište kao što je naše.
 
Verano zgrada preko puta hotela IN je 2008 kad su na vestima objavili “najveću krizu u istoriji” stala sa radovima preko noći, mislim da i dalje nije privedena nameni…nemojmo potcenjivati zaustavljanje projekata u slučaju eskalacije krize/rata

…srećom znamo da ovaj Karicev projekat je osiguran kapitalom koji čeka na Kipru …

nije ni projektno finansiranje u srpskoj verziji vise garancija da će se neki projekat završiti …
 
Vrh