Šta je novo?

Cene nekretnina

Pogledao sam grafikone za inflaciju, CPI, House-shelter index, kamatne stope za period od 1970-1980 u SAD koju svi porede sa ovom situacijom kada imamo inflaciju i podizanje kamatnih stopa. Može se videti da su nekretnine poskupele za ovih 10 godina solidno ali da je bio period od 3 godine kada su cene padale. Treba sve ubaciti u jedan dijagram pa se moze videti preciznije ....
 
:LOL:


Kakav pad se vama prividja na ovoliko stampanje?
Ako u Evropi imamo paralelno visoku inflaciju i pad cena nekretnina, onda je nemoguće to isto izbeći u Srbiji, osim ako se iznenada ne pojavi 100.000 izbeglica sa Marsa, punih para i rešenih da baš u Srbiji kupe nekretnine.
 
Ako u Evropi imamo paralelno visoku inflaciju i pad cena nekretnina, onda je nemoguće to isto izbeći u Srbiji, osim ako se iznenada ne pojavi 100.000 izbeglica sa Marsa, punih para i rešenih da baš u Srbiji kupe nekretnine.
Bas tako samo ne sa marsa nego dijaspora iz zapadnog drzava. Vrlo realno.

Samo pad cena je stao svuda i tek ce da krene na gore kad se distribuira ovaj 'stimulans'
 
Poslednja izmena:
Bas tako samo ne sa marsa nego dijaspora iz zapadnog drzava. Vrlo realno.

Samo pad cena je stao svuda i tek ce da krene na gore kad se distribuira ovaj 'stimulans'
Taj novac ide iskljucivo u dalja ulaganja i eventualno da imaju likvidnost u slucaju da krene dalja panika izvlacenja novca iz banke, mada sumnjam da cuvaju novac za to, barem ne u velikoj meri. Ne moze doci do povecanja cene nekretnina jer nama smrtnicima je i dalje skup ovaj kredit, taj novac koji zelis da udje u sistem moze samo u slucaju manjih kamata. Ovo stampanje je iskljucivo napravljeno samo za banke.
 
Taj novac ide iskljucivo u dalja ulaganja i eventualno da imaju likvidnost u slucaju da krene dalja panika izvlacenja novca iz banke, mada sumnjam da cuvaju novac za to, barem ne u velikoj meri. Ne moze doci do povecanja cene nekretnina jer nama smrtnicima je i dalje skup ovaj kredit, taj novac koji zelis da udje u sistem moze samo u slucaju manjih kamata. Ovo stampanje je iskljucivo napravljeno samo za banke.
Dodao bih da je štampanje napravljeno i za Mirijevo 5k kao i za DJ Žeksovu fabriku dronova.
 
Pa jesi morao bas Mirijevo da mi opanjkas? :LOL:


Kakav pad se vama prividja na ovoliko stampanje?
Pojavila se vest da ISPRDC Željka Mitrovića pravi novo rezidencijalno naselje u Šimanovcima, koje će imati kanale slične kao one u Veneciji. Priča se da će metar kvadratni biti oko 10k. Nema šanse da će cene ikada padati u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Pad će prvo da strefi Novokrśogradnju, a zatim starudijogradnju.Sve ono śto je lośe.Kada utihne juriś ,na svaku iskopanu rupu,to śto preostane juriśnika,gledaće samo ono sto valja,imaće vremena da prebira do mile volje,dok se prodavci budu preznojavali, i kleli Kaću ,śto je onomad, bacila madjije na njih.
 
Evo je velika tajna novog projekta koji će promeniti ceo Beograd …

Ne ulazim u diskusiju oko cene - ali ovo je isto signal da je stagnacija u toku.
Prošle godine, jul-septembar, sam gledao Voždovačke projekte, 2500eur je kretao Paunov Breg, ona nova zgrada(koja izgleda još nije krenula sa pravom izgradnjom). A ovde je lokacija, bar meni, dosta bolja (još sam siguran da će srediti istu) plus projekat je bolji

Takođe ona zgrada Zlatibor gradnje, preko puta SBB-a u Peke Dapčevića, oni su imali ogromnu razliku u ceni izmedju stanova od 1.8k-2.6k eur po kvm kada sam gledao maj/jun prošle godine - a zgrada je skoro na ulici 😊 plus su tražili odmah uplatu 60% iznosa bez ikakvih pregovora (bukvalno hoćeš /nećeš, kredit ili ne).

A Park Vila kod Lidla, tražili mi neverovatnih 2850eur+pdv za neke stanove koji su me zanimali (na IV i V spratu) - doduše oni su tada već bili prodali 60% stanova
 
Ne ulazim u diskusiju oko cene - ali ovo je isto signal da je stagnacija u toku.
Prošle godine, jul-septembar, sam gledao Voždovačke projekte, 2500eur je kretao Paunov Breg, ona nova zgrada(koja izgleda još nije krenula sa pravom izgradnjom). A ovde je lokacija, bar meni, dosta bolja (još sam siguran da će srediti istu) plus projekat je bolji

Takođe ona zgrada Zlatibor gradnje, preko puta SBB-a u Peke Dapčevića, oni su imali ogromnu razliku u ceni izmedju stanova od 1.8k-2.6k eur po kvm kada sam gledao maj/jun prošle godine - a zgrada je skoro na ulici 😊 plus su tražili odmah uplatu 60% iznosa bez ikakvih pregovora (bukvalno hoćeš /nećeš, kredit ili ne).

A Park Vila kod Lidla, tražili mi neverovatnih 2850eur+pdv za neke stanove koji su me zanimali (na IV i V spratu) - doduše oni su tada već bili prodali 60% stanova
Ako ih je neko zvao,neka javi cene,posebno po spratovima.
Imam cene iz pretprodaje,pa možemo odmah da ih uporedimo.
Najeftinije je bilo visoko prizemlje,kao i stanovi bez terasa,treba proveriti datu početnu cenu,za koji je sprat.
Stagnacija je svakako,jer rast ne može da bude toliko silovit i konstantan,kao sto je to bilo,tokom cele prosle godine.
Imali su fer ponudu,ko je za kredit,samo 20% ,po otpočinjanju radova,ostatak tek kada objekat bude 80% gotov.
 
Mozda eveolusn krece sa nizom cenom jer je u jendeku, pa se umoris dok dodjes uzbrdo do glasackog mesta (skoro bio jedan takav komentar za stan na banovom brdu).
Ne gledas valjda od dna ulice ,tamo gde se Peka račva,kod onog servisa,koji će da se ruši zbog nove kumodraske,tu je najniža kota.
Evolucija je iznad tog servisa.Poslovni prostori,zbog nivelacije terena,ce biti sutereni i parteri,stanovi su svi podignuti za dva sprata,u delu koji će izlaziti na novu kumodrasku,ovi drugi su za jedan sprat.Tako je prvi sprat,drugi-na treći.
Sve će se to lepo uklopiti.
Pun potencijal lokacije će prvo biti vidljiv:
-Kada se otvori deo sa autoputa,kod trafo stanice,pravo na Kumodrasku,to je odavno gotovo.Nema vise muke preko Autokomande i Dusanovca,u dolasku.
-Drugo, kada se izadje direktno na Lastu,to treba da se radi ove godine.Nema vise muke kod plavog mosta.
-Treće ,kada se preko nove kumodraske izadje na Ustaničku,planovi odavno uradjeni.
 
Poslednja izmena:
Cekaj to bi trebalo da bude onde gde se nalazi(o) auto-plac, iza poste?
Lokacija je skroz okej, ako urade kako treba. Mislim okej, koliko moze biti za taj kraj :D

A sad, hajde ja cu pozvati danas - ali ako se drze svoje politike kao u Kg-u, onda u pocetnim fazama drze cenu po kvm-u isto za sve stanove koje pustaju u prodaju (ne pustaju sve stanove u prodaju)

Videcu da li Siti Eksperti imaju nekih dodatnih informacija - nesto mi se ne svidja fasada kako izgleda na renderima
 
Bitni su materijali za fasadu,to je za sada, jedina briga pod znacima navoda.
Objekat je iznad servisa,pogledaj.
Javi cene, pa da napravimo analizu i poredjenje.
Kada se izgradi ono sto sam napisao,lokacija ce samo da vredi vise,ili ako bude pada,bice najmanji za ovaj objekat.
 

Prilozi

  • Kat parcele novi vozdovac 1.png
    Kat parcele novi vozdovac 1.png
    1,4 MB · Pregleda: 159
Poslednja izmena:
Da, mora grad tu da uradi mnogo toga povodom infrastrukture - ako zele da iskoriste sav potencijal.
Meni je taj deo skroz "umrsen" iako je lokacijski okej

Jos jedan od razloga, zbog cega daleko vise naginjem Beogradu preko Save :)
 
Lasta je gotova stvar,to će izlazak i dolazak sa autoputa resiti fenomenalno.
Kada idem na primer u Mirijevo,ili i Iz Mirijeva,sve idem preko Laste kada koristim auto-put kroz Beograd.Za 5 minuta sam na autoputu.
Kod trafo stanice odavno zavrseno,čeka se papirologija.Kada oni zavrse sa gradnjom,ove dve stvari će biti rešene,ostaje samo nova kumodraska.
Realno,sam objekat i lokacija,su dugoročno ,dobra investicija,bar po meni.
 
Ne shvatam bas najbolje kako Lasta resava saobracajni problem - jer do Laste ima dosta, plus se vracas u rikverc da bi ponovo naisao na guzvu prema centralnom Beogradu i NBg-u
 
Napisao sam ti,da se meni iz Mirijeva ,isplati da idem na Lastu ,a ne ovde.Neces cekati guzvu na plavom mostu,nemoj da gledas samo duzinu.
Kada obilaznica proradi,auto put ce biti manje opterecen.To ćeš koristi ,dok se nova kumodraska ne napravi,ili bar nova dusanovačka petlja.
Plavi most će svakako,bez obzira kuda isao,biti rasterećeniji,kada izlaz kod Laste proradi.To je sve povezano.
 
Imali su fer ponudu,ko je za kredit,samo 20% ,po otpočinjanju radova,ostatak tek kada objekat bude 80% gotov.
Zar ovo nije standardna ponuda, sem za neke sitne investitore ili ekskluzivu?

Cena deluje nesto niza nego sto su bile krajem prosle godine ali 2350+PDV za PVC stolariju i dalje deluje nestvarno.
 
@vladanet ok ok, nesto sam zabagovao i nisam video ceo tekst.
Ali, slozices se, ova ruta koju napominjes koristi veoma mali broj gradjana. Daleko je bitniji saobracaj ka centralnom Beogradu i NBg-u

@Defke nisam siguran da ce biti PVC, ne verujem u to - jer su u Kg koristili Alu stolariju. Ne razumem zasto bi ovde menjali materijale.
Inace znam za Kg jer je moj poznanik/kolega pazario dole stan i kaze da su dobri radovi i super materijali. Ali hajde, videcemo
 
Nije.Imas gomilu investitora,koji nece taj odnos.
PVC+Alu,to ti je sada nesto novo.Koristis najbolje od oba.Termo izolaciju od PVC-a,i aluminijum za trajnost i postojanost.
Proveri cene,pa da vidimo pravo stanje.Ovako pričamo napamet.

Nisi me razumeo,kada se napravi izlaz kod Laste,plavi most ce postati rasterećeniji,to je poenta.Isto kao sto ce autokomanda i dusanovac, postati bar malo rastereceniji,kada se kod trafo stanice pusti izlaz sa autoputa na Kumodrasku,to su sve spojeni sudovi.A sve to opet isto bar malo rastereceniji,kada se pusti obilaznica.
 
Imali su fer ponudu,ko je za kredit,samo 20% ,po otpočinjanju radova,ostatak tek kada objekat bude 80% gotov
Gde je to fer ponuda. Placanje pune cene na 80% zavrsenosti je najveca prevara. Od 80% do 100%, odnosno useljenja cesto protekne vremena koliko od 0 do 80%. A ti onda pola vremena izgradnje placaj ratu kredita za stan koji jos uvek nemas. Pogotovo u sadasnjim uslovima kada su kamatne stope 7, 8%. Jos i ukoliko zivis u iznajmljenom stanu, pakao.
Znam cesto se stave penali, ali oni su jos cesce ograniceni i opet si na gubitku.
 
Pričao sam kako je bilo u pretprodaji prošle godine.Tada nije bilo kamata o kojima pricas.
Za ovaj objekat,imam dobar info,da ce maksimalno da ubrzaju gradnju,neće se čekati maj 2025 sigurno,odnosno dve godine.
Ako si spreman da ides na vece ucesce od 20%,onda lepo kod pocetka radova das tih 20%,kod 80% posto radova,ako nece da izadju u susret da malo prolongiraju,onda das 10%,razumes sta hocu da ti kažem.Moraš da pričas sa ljudima,u komunikaciji se postižu rezultati.Isto tako,imas fore da se situacja za to vreme promeni na bolje,ne ides na kredit danas.
Iskreno,sa ovim kamatama,učešče mora biti minimum 50%,sve ispod toga ne uzimaj kredit,ako si pod pritiskom.
 
Poslednja izmena:
Vrh