Šta je novo?

Cene nekretnina

Danilova nije neka ulica, blizu je crkve, bukvalno u rupi nekoj, mnogo hodanja do prve bus stanice, ulice uske, auto se teško mimoiđe, tu mi je jedan od automehaničara za auto. Ovo je još i preskupo.
Možda prodavcu visi Damoklov mač nad glavom i pita se: "Prodati sad za 1500 eur kvadrat i kupiti u Radovićevim mirijevskim vrtovima za 6000 eur po kv, da ili ne?" :)
 
Moj utisak je da su se stvari vec malo unormalile:

- Po prvi put u godinu dana postoje oglasi sa relativno razumnim cenama (ispod 3000 evra po kvm) za relativno pristojne stanove (nije prizemlje, nije potkrovlje, normalan raspored, terasa, neki cak i u pristojnom stanju) u centru grada. Od proslog proleca u oglasima nije bilo gotovo niceg pristojnog ispod 3000 evra po kvm.
- Cini se da ima i sve vise ponuda za novogradnje po Novom Beogradu sa slobodnim stanovima po slicnim cenama - u jednom trenutku je situacija bila da je 3000 po kvm cena za najdalje krajeve Vozdovca.
- Postoje i ponude za novogradnje u ranoj fazi gradnje ispod 2500 evra po kvm u sirem centru grada - ne secam se kad sam video ovako nesto poslednji put, mozda 2021.
- Od proslog proleca gotovo da nije bilo "pristojnog" dvosobnog stana u centru grada ispod 200k. Sada se cini da i za oko 150k moze da se nadje "pristojna" kupovina.

Mislim da su to vec znacajne promene za potencijalne kupce. Ne cekaju svi kupci pad od 30% vise. Samo nismo bas svi bili ludi da licitiramo po 4000+ po kvm i 200k+ za dvosoban stan u centru u varijanti uzmi ili ostavi. Neko je samo hteo bolju ponudu.
 
Priča koja dira srca

Bar piše promo ako ništa u opisu ko je pisoa tekst
 
Perfektan pogled na celo Mirijevo. 😁 Ovaj oglas ne sme da prenoći. Odmah kapara za bagatela cenu.
Jel vi citate oglas ili samo cenu? :)

Ovaj pominje "moze overa" sta to znaci?? ili "Placeno gradsko gradjevinsko zemljiste, u okviru dozvole stan"??
Definitivno neka fora sa papirima. Nije ni cudo sto je tako jeftin za Mirijevo :ROFLMAO:

Sada je najnovija fora za ove stanove koji ne mogu da se prodaju jeste da potpises ugovor za "izdavanje na 99 godina". Ti platis zakup 99 godina kao cenu stana i to je to stan je tvoj. :)
 
Bnw jedini može da ponudi bar malo zelenila, druge novogradnje nemaju ni to, plus voda, šetalište, centar grada. Svakako u suterenu je bolje držati krompir (duže izdrži) 😀
 
Priča koja dira srca

Od ukočenog vrata i glavobolje sam patila celog života, ali sada mi jastuk kontur zaista pomaže. Posebno sam radosna dok moj muž spava na njemu, on više ne hrče.
 
Jel na toj strani gde je SBB? Jer je prekoputa zgrada Zlatibor gradnje
 
Ovo nije stanogradnja,ovo je poslovogradnja.
Na sajtu piše:Kompleks se sastoji od 9 poslovnih objekata ukupne površ¡ine od 45.000 m2.
 
Ako nista drugo Halo Oglasi kidaju :) Obnavljaju se oglasi samo tako...
 
https://www.beograd.rs/cir/gradski-...eni-kompleks-bulevar-peka-dapcevica-vozdovac/
Jeli ovo Karicev projekat ili open nesto novo?!
Nema dokumentiacje, mutivode iz grada Beograda :)
Investitor Imperijla gradnja...najavila Poslovni kompleks, ali izgleda da ce biti stambeno-poslovni, 45.000kvm, eksplozija na Vozdovcu od gradnje...
Оглашава
ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ПОСЛОВНО-СТАМБЕНИ КОМПЛЕКС, СПРАТНОСТИ ОД 3ПО+П (са Г)+4+ПС ДО 2ПО+ПО/СУ+П (са Г)+4+ПС У БУЛЕВАРУ ПЕКА ДАПЧЕВИЋА НА ГП-МА, ФОРМИРАНИМ ОД КАТАСТАРСКИХ ПАРЦЕЛА БР.7228/4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 И 13 КО ВОЖДОВАЦ У БЕОГРАДУ

Investitor Imperijal gradnja...pise stambeno poslovni, ja se trudim da procitam prvo :) sumnjam da je jos jedan projekat, javi Karicu da ubrza, bice 2.000 stanova u komsiluku u izgradnji...

Ako ne zavrse kanalizacioni i kisni kolektor, i porouze Peke Dapcevica do Autokomande sa 4 trake bice ovde ne evolution but revolution on Vozdovac :cool:
 
Poslednja izmena:
Što ih bude više,to bolje,najbolje svi u isto vreme,da krenu sa gradnjom,pašće cene:D, i svi u isto vreme da obave nuždu, pa da krenu na posao po kiši,možda neko u toj kolini bude iz neke gradjevinske direkcije za planiranje i razvoj.Nikad se ne zna:p
 
Poslednja izmena:
Evo jedan precizan info koji možda znači:

U bloku 19A je prodat stan od 70 m2 na 5. spratu, renoviran, po ceni od 2500 evra po m2. Oglašena cena je bila 2800.

U sredini starog dela bloka, nije poslednji sprat, ali zaštićen od buke sa Gazele i iz Vladimira Popovića.
 
Evo jedan precizan info koji možda znači:

U bloku 19A je prodat stan od 70 m2 na 5. spratu, renoviran, po ceni od 2500 evra po m2. Oglašena cena je bila 2800.

U sredini starog dela bloka, nije poslednji sprat, ali zaštićen od buke sa Gazele i iz Vladimira Popovića.
Moraš da ga nađeš i pokažeš na listi ugovora na cenenekretnina.rs inače ti ovde neće niko verovati. Samo dokazi, crno na belo. :cool:
 
Evo jedan precizan info koji možda znači:

U bloku 19A je prodat stan od 70 m2 na 5. spratu, renoviran, po ceni od 2500 evra po m2. Oglašena cena je bila 2800.

U sredini starog dela bloka, nije poslednji sprat, ali zaštićen od buke sa Gazele i iz Vladimira Popovića.
Ako su pitanju stare zgrade, oni lavirinti, onda je baš odvalio cenu. Pritom taj blok osim lokacije, ne nudi ništa. Betončina, bez zelenila i neo-komunistički raspali zamračeni haustori. Podseća malo na neke delove Ceraka, ali Cerak ima baš dosta zelenila i parkova, za razliku od 19a.
 
Ako su pitanju stare zgrade, oni lavirinti, onda je baš odvalio cenu. Pritom taj blok osim lokacije, ne nudi ništa. Betončina, bez zelenila i neo-komunistički raspali zamračeni haustori. Podseća malo na neke delove Ceraka, ali Cerak ima baš dosta zelenila i parkova, za razliku od 19a.
Blok 19A sam gledao i odustao 2018 jer je išlo samo preko 1600. Tako da je 2500 za tu lokaciju i tekućoj godini daleko razumnije nego onih gornjih 2000 za starogradnju u Mirijevu. Mada za 19A će svakako zavisiti od orijentacije, jeli Autoput ili Milentija Popovića ili unutra.
 
Vrh