Šta je novo?

Demografija (statistika,analiza,projekcija)

Posto nema ko da odgovori Benderu moram ja :) Samo da se ogradim ne navijam ja za nikakvu Rusifikaciju Srbije ali mogu da dam sta je za i protiv.
@vradovic - odlično analizirano i sročeno. 👌 Ti kada želiš, umeš i jako pametno i objektivno da razmišljaš i govoriš. Elem, upravo to sam i želeo da čujem od svih koji su odlepili od sreće zbog ovog dolaska Rusa. Time nisam mislio na tebe, jer sam znao i pre da ti ne gajiš nikakve iluzije prema Rusiji/Ruskim izbeglicama. Dok ovde ima ljudi koji su se okrenuli od Rusije kao države ali i dalje su opčinjeni Ruskim izbeglicama i mitovima oko njih. I, naravno, nisam ni mislio da si ti za Rusifikaciju jer znamo se toliko da sam svestan da nisi iz te priče.

Takođe, ovo što si naveo čak i ako je samo odokativno, opet je neki konkretan argument i računica, a ne samo autistični pamfleti o Rusima koji će da rađaju Srpčad umesto Srba i šta ti ja znam. I na osnovu svega ovoga što si napisao, korigovao sam svoj stav. Jer sam uvideo da ima tu više stvari i faktora nego što mi je pre delovalo. U stvari, kao što rekoh @Zaza Bg sinoć - nemam problem sa time da neko istakne i pozitivne strane svega ovoga, imam problem kada neko priča samo o lepim i korisnim posledicama, a negativne gura pod tepih.

Dalje u postu si isto lepo kratko i jasno naveo koji su sve pozitivni efekti, a koji negativni. Takođe mi se sviđa što si na kraju dodao da perspektiva i interes države Srbije i perspektiva i interesi građana Srbije nisu u potpunosti isti. Te da nešto što država predstavlja kao samo pozitivno, itekako može da bude negativno za običnog čoveka u Srbiji. Mislim da ranije na temi niko od navijača za što veće prihvatanje Rusa i što veću Rusifikaicju Srbije nije niti taksativno izneo šta je dobro a šta loše, niti istakao to da pespektiva i interes države, i samog naroda, ne moraju da budu isti. Te da je malo nezahvalno o svemu govoriti samo iz ugla države.
Eh moj Bender, neki su to shvatili na vreme! 😄

Tokom istorije se ne pamti gori period za heteroseksualne muškarce 😄 Ne bio vam u koži...

Šalu na stranu, spomenuo si par puta da imaš jednu izabranicu, čuvaj i neguj ono što je dobro... Posveti joj vreme i pažnju, učini je posebnom... Možda je to ono što tebi treba... Oni momci kojima treba nešto drugo, znaju šta rade i prilagođavaju se... Borba je, nije da nije 🙂 Idi napolje, idi do čitaonice na pravnom, uđi, upoznaj se na pauzi dok piju kafu, traži broj... Budi šarmantan, nasmejan, prijatan... I da ne uspe 10 puta uzastopce, uspeće 11tog... Nekad mora da uspe, da te vodi jak seksualni drajv, ne bi tražio izgovore i opravdanja 😉 Mnogi momci su dolazili sa drugih fakulteta samo zbog toga i nije da nisu imali uspeha... Nismo još prešli tačku bez povratka ni kad su Rusi a ni kad su devojke u pitanju 🙂
Slažem se sa svim. :) Ne znam samo za ovu poslednju rečenicu koliko se slažem, jer ne znam šta da očekujem. Ali daj bože da si u pravu, jer je danas baš yebeno vreme za običnog čoveka u svakom smislu te reči. I u ekonomskom, i u sociološkom, i u demografskom, i smislu ljubavi... Nije ovo stanje održivo. Zato se i nadam da ćeš biti u pravu i da će se promeniti. Što kaže ona pesma - teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio. Mnogo debila na svetu (više nego ikad u istoriji) a uz to mnogo zločinaca čija se dela sve više relativizuju i banalizuju.
Ja bih samo da napomenem da nisam od onih koji u Rusima vide šansu za ne znam kakvu demografsku pobedu, nego pusti ljude na miru da žive ovde ako žele, nisu na grbači države, sve uredno plaćaju, stanarinu, račune, porez...
A Putinovac sam još manje, to je jasno...
Šta će i kako biti sa njima ovde, vreme će pokazati... Nisam siguran da ima osnova za tako crne i pesimistične prognoze...
S tim se slažem, i što sam rekao vradoviću važi i za tebe - nisam ni mislio na tebe u prethodnim postovima već na one koji ističu samo pozitivne strane ovoga a prećutkuju negativne. I koji idu predaleko, pa u trenutku dok se još nismo izborili (snašli, prilagodili) ni sa 100.000 Rusa, oni bi još 10 puta toliko. A sve zato što ih je neko naučio da populacija = kvalitet života. A svet prepun primera koji dokazuju da to baš i ne stoji.

I ono o čemu svo vreme govorim, a to je besmislenost da se na ovoj temi malo malo pa govori o odumiranju i problemima srpskih sela i o tome šta će biti sa Srbijom 2140, a onda isti ti ljudi koji pričaju o tome, se raduju i misle da će im Rusi u prenatrpanom i preopterećenom Beogradu, Novom Sadu i Nišu rešiti taj problem. Pa ne, zapravo neće. Niti će Rusi da prave decu umesto Srba koji neće, a pogotovu neće praviti Srpsku decu.

Što se Putinovaca tiče, mislim da je Pendolino govorio o ljudima izvan foruma, misleći na sve koji su učestvovali u mitinzima Rusofila i podrške Putinu. I tu je u pravu, Srbija je bila i ostala zemlja paradoksa, pa tako imamo situacije da Srbende koje većinom nisu ni bile u Rusiji, bi da Ruse koji su do prekjuče živeli tamo, uče kako je u toj Rusiji i šta treba da misle i rade.
 
Poslednja izmena:
Nije ovo stanje održivo. Zato se i nadam da ćeš biti u pravu i da će se promeniti. Što kaže ona pesma - teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio. Mnogo debila na svetu (više nego ikad u istoriji) a uz to mnogo zločinaca čija se dela sve više relativizuju i banalizuju.

Voleo bih da postoji neka tema o seksualnosti gde bi svi mogli da pričamo otvoreno o svemu... Ovaj forum je dobar jer me zanima muški ugao... Kad bi pričali iskreno, da li je neko platio za sex, da li bi platio, da li mu se menja razmišljanje kako godine prolaze... Kako bi se osećao ako bi video da je devojka nesigurna i mlada i da samo zbog novca to radi... Da li bi ga to sprečilo ili bi rekao, punoletna je, sama je izabrala a i mnogo dobro izgleda da bih rekao ne... I tako dalje, neće ovde ljudi svoje mračne strane da ogole, a tema je kompleksna... Moramo prvo da budemo iskreni prema sami sebi da bi popravljali stvari na bolje... Čini mi se da smo konzumenti nečega do mere u kojoj mi imamo neku računicu a ako je nemamo tek onda se okrećemo protiv...

A znaš šta je podvig, i ako imaš pare, dobar auto, roleks i uticajan si, a gledaš da potisneš sve to prilikom prvog kontakta i na samom početku... Ali ko će to uraditi kad zna da će samo da mu odmogne... Sem ako traži neku da je oženi i da bude majka njihovoj deci... Naravno da će za sex lako prihvatiti društvenu postavku stvari kakva jeste ako se pronalazi u tome, ako ima računicu... Evo još jedan stih za tebe: dokopaću se repa ti samo budi lepa 😄

Jesu li ovi što kešom podmazuju, izdajice muškog roda? Ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se?

Tu je sad samo pitanje hoće li se ići do otvorenog plaćanja za sex ili ćeš se zaustaviti na nekom sponzorstvu... Gde je granica između poklona i materijalno iskazane pažnje od finansiranja nečijeg života samo da bi bio uz tebe...

Ja sam bio sa svih strana, manipulisao sam kad mi se ukaže prilika... Nisam ponosan na to, ali barem otvoreno pričam o tome...
 
mroa da se smisli novi model u vezi migracija. Branko MIlanović, naš poznati ekonomista, koji radi u SAD dao je predlog ciklične migracije. POšto je izvesno da e dobro plaćeni poslovi ostati na severu, a rast populacije na jugu, onda bi moglo da se investira u obrazovanje te poulacije koja bi dolazila i vraala se u svoje matične države. Ali nedostatak je što dosta ljudi ne beže samo zbog slabog ekonomskog stanja nego i zbog loše poitičke situacije, autokratskih vlasti, diktatora, zagađenja, klimatskih opasnosti itd. Oni beže da bi živeli na severu, ali da ostanu isti. Veoma veliki, možda i nerešivi problem
Додакао си јако занимљиву тему, која указује на разне парадоксе човечанства и на ко колико је данашња цивилизација далеко од неког степена где би се могло рећи да поред свих разликости и неслагања постоји доминанта заједничка борба за добробит целокупне цивилизације.

Код нас (мислим да данашњу целокупну цивилизацију) ова заједничка борба се своди само на реторику која уместо да се претвара у дела иде неком странпутицом из које су настали продукти попут woke-a, "cancel" културе, форсирање једноумља готово Совјетског типа и слично. Сасвим је јасно да постоје озбиљне и опасне мањкавости у погледу природе (глобално загревање, загађење, капацитети пијаће воде и хране...), социјалне и политичке природе (корупција, неједнакост, угоржена права националних, верских, сексуалних и политичких мањина).... Такође је сасвим јасно да је свест о овим проблемима јаснија у богатијим државама (САД и западна Европа), али је правац борбе баш у тим окружењима више усмерен на задржавање доминације него на неко опште добро.

Уместо да помогну мање развијеном свету да постепено напредују у сваком погледу, чиме би се временом смањио миграциони притисак, они насилно и преко ноћи покушавају да уведу своје културне вредности и схватања чиме само стварају отпор и одбојност.

Развој технологије и рад на даљину уз искрену помоћ у борби против корупције и дискриминације би свакако могао да помогне да се смањи огромна неједнакост и значајно смање глобалне демографске миграције становништва. Али на основу свега што се дешава делује да такав развој није у интересу светских моћника. Прича се о смањивању емисије штетних гасова и једна рупа се затвара а две нове се отварају, прича се о дискриминацији и корупцији а сваком "интервенцијом" уместо да се смањује она се појачава....
 
Добар дан добри људи пишем овај пост јер ћу више излудети од глупе пропаганде и мелодраме о томе како је демографски пад у протеклих 11 година последица масивног одлива становништва, како су сви побегли за Немачку, годишње губимо један Крушевац младих који беже итд.

Елем, у протеклих 11 година наша популација се по првим резултатима смањила за неких 495.975 људи. У том периоду је (закључно са октобром 2022) умрло 1.171.701 људи а родило се 712401. Што ће рећи да се број становника ако искључимо миграције смањио за 502095.

Што ће рећи да се у датом периоду по тим подацима 6120 људи више доселило него одселило. Сад свакако постоје они који се погрешно воде као становници иако су трајно отишли да се никад не врате али постоје и они који нису пописани или се не воде као становници (илегална имиграција, не зна се још увек да ће трајно остати и сл). У сваком случају када се то испегла, чак и да нам је у пракси нето миграција ипак негативна, опет је екстремно мали фактор. Притом фактор који ће се очигледно смањивати како су ефекти одлива пресушили (укидање виза), нови се подигли (нова рампа за Шенген) а ефекти прилива су све јачи (ратови у свету, климатске промене, Отворени Балкан итд.).

Но поента овог поста није да хвалим актуелну власт јер то свакако није њихова заслуга већ да инсистирам на томе да је кукање о негативном миграционом билансу у контексту овог демографског пада потпуно непотребно и погрешно већ да је апсолутно главни проблем у масивном умирању за који не видим никакву националну стратегију да се реши. Није проблем што смо "изгубили пола милиона људи услед бежања у Немачку" већ је проблем што нам је више од милион људи помрло за једну деценију. Стога треба да буде још јачи апел на екологију, превенцију болести и унапређене здравства.
 
Fk8DKYtXoAIHn0K.jpg
 
Postoji jedan broj ljudi koji su odbili popis.
Ja nisam hteo da me radikali popisuju.
Ne znam da li ti je odgovoreno. Više prijatelja su radili kao popisivači. Svi koji su odbili da se popišu su evidentirani i uneti su osnovni podaci o njima. To je kategorija dopuna iz administrativnih izvora, i njih je u Srbiji preko 200.000. To su Balkan i Srbin info teoretičari zavere koji ne shvataju da njihov android mobilni telefon 3 puta u sekundi šalje podatke o njihovoj adresi i svemu što rade "pametnom" telefonu dok im je problem da ih neko pita da li imaju toalet u okviru domaćinstva.
 
Ne znam da li ti je odgovoreno. Više prijatelja su radili kao popisivači. Svi koji su odbili da se popišu su evidentirani i uneti su osnovni podaci o njima. To je kategorija dopuna iz administrativnih izvora, i njih je u Srbiji preko 200.000. To su Balkan i Srbin info teoretičari zavere koji ne shvataju da njihov android mobilni telefon 3 puta u sekundi šalje podatke o njihovoj adresi i svemu što rade "pametnom" telefonu dok im je problem da ih neko pita da li imaju toalet u okviru domaćinstva.
Neka.
Ti pusti radikala u stan.
Ja necu.

Da ste masopvno bojkotovali poslali bi snaznu politicku poruku da ovaj instrument represije kojim Hulja i njegovi upravljaju nije nasa drzava.
Mislim da tih 200 000 koji su odbili da se popisu jesu jedine osobe u Srbiji koje nisu uz SNS.
To odgovara onome sto je realno stanje oko 97% stanovnika ima radikalski mentalni sklop.
 
Inasjderska informacija.
Vladajucim klikama u USA i EU su zapali za oko Rusi u Srbiji. Ovde je otvoreno preko 2000 firmi sa ciljem da se zaobidju snakcije.
Ekipa iz Lenglija vidi u ovim ljudima potencijal.
Ideja je da oni postanu jezgro antiputinskog otpora, jezgro za stvaranje nove Rusije po meri Zapada. Da bi se od ovih ljudi formirao ozbiljan otpor, za Zapadnu oligarhiju, nije pozeljno da oni ostanu u Srbiji, sedeci na dve stolice. Moraju da se opredele!
U tom smislu, pojednostavljena je procedura dobijanja viza za njih+ mogucnost iseljenja u USA i EU.
Vize dobijaju na posebnom papiru,m one ne ostaju u pasosu, da bi se zaobisle pravne formalnosti i da ne ostane traga u ruskim pasosima, da su "saradjivali".
Za kriminalce iz evropskih i americkih struktura veoma je zgodno da, ako se snakcije vec zobilaze, da to ide preko njih.
Zaobilazenje sankcija omogucice da ove grupe Rus ai kad odu na zapad imaju i dlaje solidne prihode.

Odekujmo dakle smanjenje broja Rusa u Srbiji.

"
I learned what she meant by that special visa regime from a conversation with one of the Russian speakers.
He showed me his Schengen visa, his visa for England and the USA
All three visas were not stuck in his passport but on an extra piece of paper.
He said that it is better not to have visas from Germany, GB or USA in your passport when entering Russia.
I asked him how long it tooks him to get the Visa?
He said: 3 working days........
Crazy!!!"
 
Eto za one koje je zabrinulo rusko pitanje u Srbiji, rešenje postoji... Bilo bi dobro kad bih mogao i ja s njima u Ameriku... Da zaboravim da sam ikad ovde rođen...
 
Eto za one koje je zabrinulo rusko pitanje u Srbiji, rešenje postoji... Bilo bi dobro kad bih mogao i ja s njima u Ameriku... Da zaboravim da sam ikad ovde rođen...

Oni idu u Ameriku iz dva razloga
1. Da presele svoje firme za izbegavanje sankcija tamo da bi tamosnji dobri ljudi mogli da zajedno sa Rusima "izbegavaju sankcije" i profitiraju
2. Da razviju prozapadnu rusku frakciju koja se ima boriti za smenu sadasnjeg rezima u Rusiji, rasparcavanje Rusije i podelu ruskih resursa.

Ako imas nesto da im ponudis, mozes i ti.

U svakom slucaju, mene bi obradovalo ako bi USA/EU odvela sve Ruse odavde kao onaj carobni svirac.
Zao mi je sto ne zele da uzmu i ekipu sa Bliskog Istoka, cije su zivote i domovine unistili.
 
Kamo sreće da mogu, da se ti pitaš bilo bi mi lako, al ne pitaš se...
 
Poslednja izmena:
Zavisi koja si struka.
Ima posla u EU jos uvek i bice dok se stampaju pare.
 
Svi pokusaji da se podigne natalitet, osudjeni su na neuspeh. Nije odrzivo da se broj stanovnika na planeti dalje uvecava OVOM brzinom, rast se mora usporiti i broj stanovnika vremenom stabilizovati. Mi se iscudjavamo woke kulturi, ali kultura se samo modifikuje da odgovori imperativu smanjenja razmnozavanja. Zato se medju mladima toliko propagira homoseksualnost, kao najlaksi i najtrajniji oblik kontracepcije, a medju heteroseksualcima samozivost, otudjenost, i zivot bez dece. Mi to gledamo usko, hteli bismo ipak da to nas licno nekako zaobidje, da imamo sopstvene potomke. Najbolje bi bilo da se sve nacije smanjuju - osim nase. Medjutim, to je detinjasto razmisljanje, jer svi moraju dati doprinos da bi se zaustavila planetarna eksplozija stanovnistva. I to po redosledu razvijenosti - razvijeni narodi prvo.
 
Nije problem svaka želja da se ima potomstvo. Problem je u količini.

Ako svaki par ima po 3 ili više dece, populacija planete će nastaviti da raste.
Ako svaki par ima po 2 dece, populacija ostaje ista.
Ako svaki par ima po 1 dete, populacija se smanjuje.

Ja lično smatram da planeta jeste prenaseljena i da to ne samo da nije održivo, nego da treba da se radi na tome što jače i što pre. Što se dece tiče, najverovatnije ću imati ili jedno ili dvoje dece. Ne želim više od dvoje i iz brojnih drugih razloga, a ne samo zbog svojih ubeđenja o prenaseljenosti.

A što se tiče same prenaseljenosti, ne mislim da broj ljudi na Zemlji treba da bude 1 milijarda, ali ne mislim ni da je normalno da u vreme kada resursa biva sve manje, a broj poslova se smanjuje, da se ljudi množe ko životinje i da idu na to da nas bude 9 ili 10 milijardi koliko iznose procene. 3 do 4 milijarde je optimum, zavisno od toga kako računamo i kakve su projekcije budućih tržišta rada, ekonomije, sociologije, načina života itd... Ali definitivno nas je previše na planeti i definitivno bi nam bilo bolje u narednom periodu da nas je bar duplo manje.

Plus, nekorektno je i pogresno na mnogo nacina, da roditelj pravi vise dece nego sto moze da izdrzava i valjano odgaja i vaspitava.
 
Poslednja izmena:
A zasto brate tako...

Iskreno tebra razmišljam koliko gubim vreme ovde, a tamo bih barem morao da radim...

Sad ćeš ti reći pa i ovde te ne sprečava ništa da radiš, al jbg sprečava me puno toga ovde... Prijala bi mi promena i da odem odavde, ali nemam baš volju da se angažujem oko toga... Nisam siguran ni kako ta lutrija za zeleni karton funkcioniše, tako da... Bilo bi najlakše priključiti se uz migrante 😄

Ipak, jedno su želje, to što ja želim da odem baš u Ameriku, je više moja fantazija nego realna mogućnost...
 
Kapiram taj aspekt, samo mislim da tamo ne bi bio srecan. Vecina nije. Pogotovu vecina nasih koji odu odavde pa ceo zivot budu ni na nebu ni na zemlji.

Sad, ljudi cesto na to kazu "pa da im je lose, vratili bi se. Cim se vecina ne vraca, znaci da im je dobro". Pa to stoji, da im je lose, vratili bi se. Ali ne znaci ni da su bas tako srecni kao sto deluje kad se gleda sa ove strane ograde odnosno ove strane okeana.

Po mom misljenju, previse ljudi srlja da se preseli u druge zemlje i druge kulture bez dovoljne prethodne pripreme i informisanja o svakom neophodnom i nezaobilaznom aspektu zivota tamo kuda su se zaputili. To inace mislim i za pravljenje dece, na globalnom nivou, odnosno u nekim zemljama (gde se kote ko misevi a onda i zive ko misevi - u djubretu i bolesti).
 
Mnogi se ne vracaju jer se plase sramote u komsiluku, zamisli luzeri nisu uspeli ni u Nemackoj da se snadju. Cuo sam se sa kumovima za Novu, na odmoru su ceo januar jer slabo radi BMW sada zbog rata. Racun za gas je takodje mnogo veci nego prosle zime. No kazu da i dalje imaju vise na racunu na kraju meseca nego sto su zaradjivali kod nas. O druzenju nema ni govora, njihov krug prijatelja je iskljucivo ex yu ekipa, Nemci ih ignorisu. Ne bih mogao sebe da zamislim u takvom okruzenju, no na srecu nisam finansijski ugrozen pa kapiram da neko ne moze da bira, narocito ako vec ima decu.
 
No kazu da i dalje imaju vise na racunu na kraju meseca nego sto su zaradjivali kod nas.
Verujem.
O druzenju nema ni govora, njihov krug prijatelja je iskljucivo ex yu ekipa, Nemci ih ignorisu.
Ali s druge strane, verujem i u ovo. U Americi npr te neće ignorisati zato što si Srbin, ali neće se ni previše vezivati za tebe, kao što se ne vezuju ni za nekog tamo ''starosedeoca'' Džona ili Džejn. Prosto, em su odviknuti od socijalizacije na način na koji mi na Mediteranu ( i u drugim delovima sveta) to doživljavamo, em su opsednuti poslom.

Ljudi se smejali Ekremu Jevriću što peva ''Kuća pos'o, pos'o kuća'' i mada čovek jeste u mnogo aspekata bio za podsmeh, što se tiče tog života tamo, bio je u pravu u tom refrenu. Isprazni su to životi, video sam lično pa zato i komentarišem. Članovi porodice koji se viđaju jednom dvaput godišnje, prijateljstva koja ostaju na nivou poznanstva jer sutra može da se desi da se neka od strana seli na drugi kraj zemlje, isprazne i plitke teme, sklonost ka nadmetanju i gledanju na sve u životu kroz posao i zaradu. Viđanja i druženja mimo posla se zakazuju nedeljama unapred. Jesu svi sa svakim ljubazni, ali retko ko će te zaista pustiti blizu srcu (kao prijtelja). Em što nema potrebu za time, em što zna na osnovu 20 prethodnih iskustava, da je samo pitanje vremena kada će vas karijere razdvojiti.

A tu su i brojni drugi razlozi i odlike tamošnjeg života zbog kojih smatram da su jako nehumano i hladno društvo, odnosno aj ovako da kažem - neadekvatno za nekoga iz Mediterana i sličnih delova sveta odnosno sličnih mentaliteta. Ali ne mogu o tome da pišem preko tastature jer bi trajalo sto godina i ne može uvek sve da se dočara i objasni samo kroz tekst.
 
Mnogi se ne vracaju jer se plase sramote u komsiluku, zamisli luzeri nisu uspeli ni u Nemackoj da se snadju. Cuo sam se sa kumovima za Novu, na odmoru su ceo januar jer slabo radi BMW sada zbog rata. Racun za gas je takodje mnogo veci nego prosle zime. No kazu da i dalje imaju vise na racunu na kraju meseca nego sto su zaradjivali kod nas. O druzenju nema ni govora, njihov krug prijatelja je iskljucivo ex yu ekipa, Nemci ih ignorisu. Ne bih mogao sebe da zamislim u takvom okruzenju, no na srecu nisam finansijski ugrozen pa kapiram da neko ne moze da bira, narocito ako vec ima decu.
Ne ignorise te niko vec jednostavno ne fitujes se u drutsvo. Ne znas fore, fazone, nije to to. Zato ti je najlakse exYu. Sad sve vise ima internet raznih aplikacija pa se brze stupa u kontakt. Uglavnom trenutno je ja mislim emigracija na pola pola. Koliko ode toliko se i vrati. Trend povratka je poceo od korone na ovamo. Sve vise cujem ljudi koji jednostavno odlucuju da zive u Srbiji.

Ono sto jos mogu da primetim jeste ozbiljan zaokret u desno nasih u dijaspori.
 
Sam odlazak u inostranstvo ne znači sreću i blagostanje. Treba dosta raditi, snalaziti se, odricati. Sve zavisi od struke i znanja koje psoedujemš. Moj brat od strica je elektroničar radi na razvoju čipova i on može da radi gde hoće, plata mu je ogromna, ne žali se, ali nije da je vaš zaljubljen u Švajcarku gde je momentalno.
Na kraju ispada da se žrtvuješ za decu. Da im pružiš normalni život, dobro obrazovanje i visok start za njihovou karijeru. Ne uspavaju svi. A nije sramota vratiti se,
 
Vrh