Šta je novo?

Promena vremenske zone Srbije

Ако Иран, Индија, Мјанмар, Њуфаундленд могу да ломе зону за целу државу да им највише одговара, не видим што не бисмо ми.

Уствари сад помишљам да би то разбеснело управо праве људе те постаје приоритет
 
Treba svakako ukinuti ovo. Stetno je u svakom pogledu.
Inace, trenutno zimsko vreme je prirodno vreem
za nasu zonu.
 
^ Ćuti, čuće te neko od ovih experata iz vlade, pa da usvoje to kao odličnu ideju... da budu blize bratu Siju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad su ti experti culi i usvojili nesto sto je normalno, realno i zasnovano na naucnim principima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Srećna Nova, gde god zonirani da ste!

Fuck the clock - Patti Smith.jpg
 
Пи како кад је ведра и топла зима од једном не смета мрак у 4!

Дакле, треба промена времена, али не оног на сату... Ајмо лигниташи устајте из пепела
 
To što je trenutno lepo vreme, nemenja činjenicu da su stavovi jednog dela forumaša i dalje isti po tom pitanju. Ali razglabati na tu temu u nedogled, postaje i dosadno. A ako budemo imali sreće, pustiće nas da odlučujemo o tome da li smo za letnje ili zimsko računanje vremena, kada se bude odlučilo da se isto ne menja u Evropi.​
 
Treba svakako ukinuti ovo. Stetno je u svakom pogledu.
Inace, trenutno zimsko vreme je prirodno vreem
za nasu zonu.
Prirodno jeste, podne treba da bude tačno polovina dana, ali tom vremenu odgovara i odlazak na posao od 7 do 15h, a ne 9 do 17h. Tako da ima nešto i u tome od kad radite i kada ustajete ;)
 
Zelim zimsko vreme zauvek!
Ovo izivljavanje je samo jos jedna kapitalisticka vezba pokornosti i ponizavanja.
 
Ja više volim letnje vreme 😄 pa da nismo sad pomerili kazaljke unapred svitalo bi u 3h ujutru u toku leta... već mi je bilo malo čudno što je oko 5h svitalo prethodnih dana, ovog jutra vidim oko 6h i privikao sam se brzo...

A zimsko volim zbog dodatnog sata, pa se lakše čovek privikne, da spava duže... To jeste malo nezgodno sada i u tom smislu vas razumem...
 
Anketa na nivou cele Srbije pa da se vidi za sta je vecina, onda da se usvoji to i da se trajno zavrsi sa ovim peripetijama.

Komentari na drustvenim mrezama i kolicina slaganja ili neslaganja sa njima (da ili ne za ovo ili ono racunanje) vec mogu posluziti kao lakmus papir. Ali u svakom slucaju, treba sprovesti anketu ili referendum, pa neka bude po definitivnoj volji vecine. Jedino je problem sto bi i na takvom referendumu oko polovine Srbalja mrzelo da mednu goozicu do biralista i glasaju. Ali nista, boze moj, kao i za poslednji referendum, racunala bi se volja onih koji su izasli i u vecini su.
 
Poslednja izmena:
Anketa na nivou cele Srbije pa da se vidi za sta je vecina, onda da se usvoji to i da se trajno zavrsi sa ovim peripetijama.

Komentari na drustvenim mrezama i kolicina slaganja ili neslaganja sa njima (da ili ne za ovo ili ono racunanje) vec mogu posluziti kao lakmus papir. Ali u svakom slucaju, treba sprovesti anketu ili referendum, pa neka bude po definitivnoj volji vecine. Jedino je problem sto bi i na takvom referendumu oko polovine Srbalja mrzelo da mednu goozicu do biralista i glasaju. Ali nista, boze moj, kao i za poslednji referendum, racunala bi se volja onih koji su izasli i u vecini su.
Politizacija svega i svačega.
Podne je u 12h kada je ravnodnevnica, sve ostalo je politika.
 
Niko nikoga ne tera da izlazi na referendum. Ko ne želi da učestvuje, slobodno neka bojkotuje tu ''politizaciju'' (iako lično mislim da nisi svestan šta ta reč znači).

A što se čuvenog podneva™ tiče, većina vas koji se zalažete za ostanak na tzv. zimskom vremenu potežete argument kako trajni prelazak u letnje znači da u 12:00 Sunce ne bi bilo u zenitu. Međutim, svo vreme ignorišete da kao što ne bi bilo u zenitu pod letnjim računanjem, tako nikada neće biti u zenitu ni pod zimskim. Prosto, zato što je Srbija tačno na nekoj prirodnoj nepisanoj granici između dve zone. Samim tim, ideja da je jedno računanje vremena ispravno a drugo neispravno, je u startu pogrešna. I ja sam čak nedavno malo korigovao svoj stav o zimskom računanju. Ali i dalje moje gađenje prema mrakčini u 16h nadjačava moju odbojnost prema mrakčini u 7:30. Odnosno i dalje mi je bitnije i draže da zimi po izlasku sa posla vidim nešto sunca, a ne da 4 meseca živim u večnoj mrakčini 80% vremena i dana.

Stoga jedini način da se stvar reši i okončaju debate i prepucavanja, jeste da se raspiše referendum, pa da se na osnovu njega donese odluka i da ona bude trajna. Pogotovu uzimajući u obzir da, ako ima nešto oko čega se slažu i pobornici letnjeg, i pobornici zimskog računanja, jeste to da sami prelasci i menjanja nisu normalni. Tako da bi većina ljudi bili za to da se ukine menjanje. Ostaje samo da se vidi i odluči na kom bi se vremenu onda ostalo.
 
Poslednja izmena:
A stanite, zar nismo mi do tamo osamdeset i neke imali samo jedno vreme, valjda to treba da se vrati... ne znam jel to bilo letnje ili zimsko?

Mislim ne smeta ni referendum 🙂 al ako smo mogli da živimo ranije na tom jednom vremenu, valjda bi mogli tako i da nastavimo...
 
Srbija nije ni u kakvoj međuzoni. Devedeset sedam koma nešto procenata teritorije Srbije pada pod zonu GMT+1. Da bi neka teritorija bila u međuzoni, trebalo bi da granica vremenske zone prolazi po sred te države ili barem približno. Za Grčku i Irsku bi se moglo reći da su u međuzoni.
Tzdiff-Europe-summer.png
 
Vrh