Šta je novo?

Promena vremenske zone Srbije

To je odlično, time se pre svega ne stvaraju gužve prilikom dolaska na posao i odlaska, tj. kod otkucavanja...
 
Bolje se informiši, GSP i Železnice rade od 8. Administracija na aerodromu radi od 8. Parking servis isto. Osim ako je skoro nešto promenjeno za PS.

Oho, napreduju... Prijatno me iznenadila ovakva inovacija. Treba više državnih službi da uvede to.
Proverio na sajtu i GSP i Železnice rade od 7 časova. BAS čak od 6:30.
 
Brale, bio sam službeno u zgradi Železnice nedavno. Ljudi dolaze na posao u 8. Znam jer sam neke morao da čekam. GSP administracija isto počinje sa radom u 8. Iako, premda, šalteri rade od 7.
 
Brale, bio sam službeno u zgradi Železnice nedavno. Ljudi dolaze na posao u 8. Znam jer sam neke morao da čekam. GSP administracija isto počinje sa radom u 8. Iako, premda, šalteri rade od 7.
To kad dolaze na posao je druga stvar ako im se toleriše. Zvanično radno vreme je od 7 časova. Ja radim u državnom organu i radno vreme mi je od pola 8 i ako kasnim više od 5 minuta, moram da idem na raport prvo kod sekretarice pa onda kod načelnice uprave. Imamo kartice i čekiramo se kad dolazimo na posao, kad idemo i vraćamo se s pauze i kad odlazimo s posla.
 
Ne razumeš. U zgradu Železnice zaposleni ulaze u 8 časova. I izlaze iz nje u 16. Kraj priče.

Sama činjenica da iz godine u godinu ima sve više preduzeća i institucija u kojima radno vreme počinje od 8, govori da se polako ali sigurno, čak i oni prilagođavaju novim uslovima u gradu, načinu života, uslovima saobraćaja i uslovima tražnje. Pošto je nekada sve bilo od 7 i 7:30. Pa se vremenom nešto korigovalo. Tako će se korigovati i ostatak radnih mesta, sa dovoljnim protokom vremena. Naravno, najbolje je imati sistem gde će zaposlenom biti dozvoljeno da, ako želi, dođe na posao ranije, kako bi ranije i izašao.
 
Ne razumeš. U zgradu Železnice zaposleni ulaze u 8 časova. I izlaze iz nje u 16. Kraj priče.

Sama činjenica da iz godine u godinu ima sve više preduzeća i institucija u kojima radno vreme počinje od 8, govori da se polako ali sigurno, čak i oni prilagođavaju novim uslovima u gradu, načinu života, uslovima saobraćaja i uslovima tražnje. Pošto je nekada sve bilo od 7 i 7:30. Pa se vremenom nešto korigovalo. Tako će se korigovati i ostatak radnih mesta, sa dovoljnim protokom vremena. Naravno, najbolje je imati sistem gde će zaposlenom biti dozvoljeno da, ako želi, dođe na posao ranije, kako bi ranije i izašao.
Netačno. Radno vreme je od 7 do 20č.
 
To možda za portire. Radno vreme je od 8 do 16h. Već od 16:10 zgrada je prazna, osim portira, tako da mi je ovo neka 5. potvrda da pričaš o nečemu o čemu zapravo nemaš nikakvog pojma.

Uđi u zgradu u 15:50, neće te niko ni legitimisati, popni se na neki sprat. Ostani unutra do 16:10 pa mi javi koliko si osoba zatekao. A možeš isto tako i u 7:10 da uđeš pa mi deder slikaj i okači da vidim koliko ih je tad unutra. Izuzev portira, operatera i tetkica - nikog više.


Mislim iako sve to nije tema ali ajd, kad si zapeo da pričamo i o tome. Pošto nisam primetio nikakvu sposobnost vaše ''strane'' za kompromis i korekcije glede računanja vremena, onda neću ni ja popustim u ovome. Pa ko pre dokaže svoje tvrdnje...
 
Poslednja izmena:
To možda za portire. Radno vreme je od 8 do 16h. Već od 16:10 zgrada je prazna, osim portira, tako da mi je ovo neka 5. potvrda da pričaš o nečemu o čemu zapravo nemaš nikakvog pojma.

Uđi u zgradu u 15:50, neće te niko ni legitimisati, popni se na neki sprat. Ostani unutra do 16:10 pa mi javi koliko si osoba zatekao.
Baš ću sutra da uđem oko 7 i 15 u zgradu Železnice da vidim i da kao pitam nešto na šalteru, ne računam portire. Radim na 100 metara od njih.
 
A početkom novembra 2022. je bio u 11:21.
Stoga, po drugoj vremenskoj zoni, bio bi u 12:20. Znači opet promašaj, obrni okreni. Jer smo na takvoj lokaciji.
Elem, jel tebi normalno da ''podne'' bude u 11:20? Meni nije. Kao što mi nije normalno ni da sviće u 15:57.

Kao što rekoh, ni jedna (GMT+1) ni druga (GMT+2) opcija nisu normalne i obe imaju svoje prednosti i mane. Samo što neki odlučuju da vide i afirmišu mane samo u jednoj opciji.
Kakve veze ima početak novembra sa ravnodnevnicom i podnevom u 12 časova?
 
Samo napred. A nemoj da pitaš ''nešto'' na šalteru, pitaj od koliko rade. Pitaj od koliko 99% preduzeća dolazi na posao.
Kakve veze ima početak novembra sa ravnodnevnicom i podnevom u 12 časova?
Pa početkom novembra je mrakčina u 15:57. Zbog vašeg zimskog računanja vremena.
 
Samo napred. A nemoj da pitaš ''nešto'' na šalteru, pitaj od koliko rade. Pitaj od koliko 99% preduzeća dolazi na posao.

Pa početkom novembra je mrakčina u 15:57. Zbog vašeg zimskog računanja vremena.
Dogovoreno.
To nema nikakve veze sa tvojom neistinom da bi podne padalo u 11:30 za vreme ravnodnevnice po GMT+1 ili u 12:30 po GMT+2. Obe tvrdnje su netačne. Napisao sam ti kada je Sunce u zenitu po obe vremenske zone u Beogradu.
 
Pa to je tvoj izbor. A rekao bih i tvoj princip, s obzirom koliko si tvrdoglavo zapeo da ga isteraš, čak i onda kada se ukaže da i ono ima svoje nedostatke. Kažem vam, što ste vi zadrtiji, biću i ja. Onog momenta kad se prizna da i jedno i drugo ima svoje prednosti i mane, onda možemo dalje da diskutujemo.
 
Bi, padalo bi u 12:30. Mi smo u međuzoni. Napisao sam i ja tebi.
Opet ti.
Hajde korak po korak pošto ne razumeš ili se praviš lud.
Po sadašnjem vremenu, GMT+1, zenit u Beogradu u prolećnoj ravnodnevnici 20. marta je u 11 časova i 45 minuta, a u jesenjoj ravnodnevnici 23. septembra je u 12:30.
Da je kojim slučajem GMT+2, zenit u Beogradu u prolećnoj ravnodnevnici 20. marta bi bio u 12 časova i 45 minuta, a u jesenjoj ravnodnevnici 23. septembra bi bio u 13:30.
Dakle, odstupanje po GMT+1 u Beogradu u prolećnoj ravnodnevnici je 15 minuta, a jesenjoj 30 minuta.
Da je GMT+2 u Beogradu bi odstupanje u prolećnoj ravnodnevnici bilo 45 minuta, ili za 30 minuta više nego po GMT+1, a u jesenjoj ravnodnevnici bi odstupanje bilo 90 minuta ili za 60 minuta više nego po GMT+1.
 
Pa to je tvoj izbor. A rekao bih i tvoj princip, s obzirom koliko si tvrdoglavo zapeo da ga isteraš, čak i onda kada se ukaže da i ono ima svoje nedostatke. Kažem vam, što ste vi zadrtiji, biću i ja. Onog momenta kad se prizna da i jedno i drugo ima svoje prednosti i mane, onda možemo dalje da diskutujemo.
Samo reagujem na neistine i manipulacije.
 
Србија треба са пређе на источноевропско време, касније би падао мрак, то јест “дужи дан”, уштеда енергије итд
али највећи проблем је поданички менталитет, тако да је немогуће наћи политичара у Србији који ће се усудити да Србију одведе у временску зону у којој нису Брисел и Берлин, такође је немогуће наћи политичара у Србији који ће укинути померање времена, већ ће се чекати коначна одлука Брисела, па ћемо онда и ми да урадимо како они одлуче.
 
Србија треба са пређе на источноевропско време, касније би падао мрак, то јест “дужи дан”, уштеда енергије итд
али највећи проблем је поданички менталитет, тако да је немогуће наћи политичара у Србији који ће се усудити да Србију одведе у временску зону у којој нису Брисел и Берлин, такође је немогуће наћи политичара у Србији који ће укинути померање времена, већ ће се чекати коначна одлука Брисела, па ћемо онда и ми да урадимо како они одлуче.
To je stav koji poštujem, a ne laži i manipulacije kako je zenit u ravnodnevnicama u oba slučaja u istom odstupanju od po 30 minuta.
 
A ovamo si meni kukao na politizaciju. 🤣 Kad kažem da o vremenskoj zoni treba da odlučuje ceo narod.
 
Pa i tvoja izjava da je referendum o biranju vremenske zone - politizacija, je isto laz i manipulacija. Pa eto, nikom nista.
 
A ovamo si meni kukao na politizaciju. 🤣 Kad kažem da o vremenskoj zoni treba da odlučuje ceo narod.
Pa neka odlučuje narod, skupite potpise preko narodne inicijative i uputite je u Skupštinu u kojoj će se o njoj izjašnjavati poslanici stranaka za koje je narod glasao. Iako sam skeptičan da bi vam neko udovoljio i raspisao i uvažio inicijativu, čak i da bi, na takvim referendumima ne bih ni glasao kao što nisam ni na prethodnom.
 
Vrh