Šta je novo?

Zlatibor

Tic polje?? Zar tu nije zabranjena bilo kakva gradnja??? Imate li na mapi lokaciju mozda?
 
Imate li na mapi lokaciju mozda?
IMG_20230917_145828.jpg
 
Da li je moguce da ce Tic polje da uniste!?? Jedini deo Zlatibora gde je ostala netaknuta priroda… auuu a i treba nam tako kada ne znamo da se skupimo i motkama najurimo bandite!
 
Raduje i mene ali ne na tom mestu aman! Cuj ovo uzak deo uz put 😂 pa tako se krene i onda redom gradnja… vidis da u tekstu stoji i gradnja hotela..
 
popunjenost hotela oko 90%,...u ostalom smeštaju preko 30.000 kreveta zauzeto

cene smeštaja...
 
Mislim da je ova vest važna skoro kao budući dolazak autoputa do Zlatibora, jer ako imate aerodrom za poslovnu džet avijaciju vi privlačite golfere i onu najjaču klijentelu koja pravi dodatni brend od Zlatibora, i samim tim interesovanje i dolazak najboljih svetskih hotelskih premijum brendova
 
ima li neko info da li je prodato zemljiste svajcarcima za aqwa park?
 
dolazak najboljih svetskih hotelskih premijum brendova
Da li ima vec nekih najava? Znam da Swissotel (deo Accor grupe) gradi hotel na Kopaoniku, tu je i Viceroy koji nije toliko poznat u Evropi, ali je poznat u US, na Fruskoj Gori imamo Movenpick. Slazem se svakako da je ovo oko aerodroma za sportske avione dobra stvar zbog dovodjenja premium gostiju.

Ako mogu da dam neku licnu zelju, voleo bih da vidim prvi planinski Nikki Beach hotel, planinska verzija njihovog hotela u Crnoj gori. Napominjem da Nikki Beach ima hotele samo na primorskim destinacijama i furaj taj party/eksluziva momenat, ali mozda ce napraviti neki test i sa planinom tipa Zlatibor, obzirom da i sa Nikijem u CG ciljaju na istu publiku.
 
Inače Aleksandar Mitrović je kupio Tošinu banju, konačno nešto da se uradi po pitanju te banje
 
Da li ima vec nekih najava? Znam da Swissotel (deo Accor grupe) gradi hotel na Kopaoniku, tu je i Viceroy koji nije toliko poznat u Evropi, ali je poznat u US, na Fruskoj Gori imamo Movenpick. Slazem se svakako da je ovo oko aerodroma za sportske avione dobra stvar zbog dovodjenja premium gostiju.

Ako mogu da dam neku licnu zelju, voleo bih da vidim prvi planinski Nikki Beach hotel, planinska verzija njihovog hotela u Crnoj gori. Napominjem da Nikki Beach ima hotele samo na primorskim destinacijama i furaj taj party/eksluziva momenat, ali mozda ce napraviti neki test i sa planinom tipa Zlatibor, obzirom da i sa Nikijem u CG ciljaju na istu publiku.
Karizma je već stigla, to je prvi svetski hotelski brend na Zlatiboru, čuo sam da je i Accor zainteresovan za dalje širenje na planinama Srbije. Mislim da od sledeće godine kad završe Golf teren sa 18 rupa što je svetski standard za ozbiljna takmičenja, mali aerodrom za privatne džetove, 20 sport.terena za pripreme vrhunskih sportista itd., se stiču pravi uslovi za veći dolazak hotelskih brendova...
Cene u centru za običnu standard gradnju idu od 1900 do 2800 eur/m2 tako da je cenovno pokriveno u osnovi, da bi Premijum mogao ići dosta visoko što brendove privlači (najskuplji kvadrat premijuma je već prodat za oko 5.000 eur/m2)
 
ima li neko info kada bi mogla da se ocekuje izgradnja nove autobuske stanice tu preko puta lidla?
 
Златибор – Саднице црног бора, укупно 422, засађене су ових дана на Златибору, где се примарној селекцији отпада придаје посебна пажња (отпад овде већ селектују мештани, хотели, угоститељски објекти...). Сади се око новог рециклажног дворишта, да би се подигао шумски заштитни појас. Подухват финансирају Министарство за заштиту животне средине и општина Чајетина. С циљем, како наводе у КЈП „Златибор” (чији су запослени борове садили), да се рециклажно двориште уклопи у постојећи пејзаж којим доминирају велике површине под пашњацима и четинарском шумом. „Основна замисао је ублажавање продирања ветра на ову површину.

Осим тога, део шумског заштитног појаса дуж пута Златибор–Семегњево задржаваће прашину те ублажавати буку и непријатне мирисе које стварају возила, а није занемарљива ни заштита од засипања снегом простора рециклажног дворишта”, наводе у том комуналном предузећу, уз податак да је упоредо са овом садњом поред језера у центру Златибора посађено 50 садница белог бора које ће употпунити и оплеменити средиште најпосећеније планине Србије.

1.jpg
2.jpg
 
Maksi i ostale prodavnice su uglavnom sve stvari skuplje prodavale nego u Beogradu na primer. Verujem da će lidl da znatno oslabi posetu svih marketa na Zlatiboru
Slazem se sa konstatacijom. Uz to ima i dovoljan broj parking mesta sto je za Zl, na kom kruzi Oko sokolovo, pravi dobitak. Takodje je i lokacija vise nego usputna i dobra
 
Vrh