Šta je novo?

Zlatibor

Svi investitori koji se jave Razvojnoj agenciji Srbije dobijaju bespovratnu subvenciju od 20% vrednosti za izgradnju hotela (važi naročito i za Zlatibor). Vlast je svesna da u Beogradu ne može da se sagradi 120-130 hotela do EXPO2027 i da će biti problema oko smeštaja gostiju, pa će završavati autoputeve do Vrnjačke banje i Zlatibora kako bi njihove velike kapacitete uključili u ovu manifestaciju...
Kako zavrsavati..pa kasne vec 3 godine ...
 
Kinezi su kroz svoje planine sa užasnim klisurama i geologijom, sa oštrim krivinama u tunelima (struka zna koliko je to tek teško!), par puta duži autoput završila za isti period koji je nama ostao do EXPO...znači može se. Ne ulazim u druge subjektivne probleme
Jesu možda kinezi završili u Kini, ali ne i ovde. Ne postoji ni jedan promil šanse da se završi put od Gorobilja do Mačkata. Čak ni ova vlast, koja ne preza od laži i obmana, NIGDE to nije rekla. U najboljem slučaju, biće završeno parčence od Gorobilja do uklučenja u Požegu.
Kakav bre auto-put do Mačkata do 2027.
Odvalila im se traka na putu Užice-Bela Zemlja i oni od proletos ne mogu da poprave, a uradiće auto-put. Ajde ne......
 
Kinezi su kroz svoje planine sa užasnim klisurama i geologijom, sa oštrim krivinama u tunelima (struka zna koliko je to tek teško!), par puta duži autoput završila za isti period koji je nama ostao do EXPO...znači može se. Ne ulazim u druge subjektivne probleme
A sto kasne ovde 3 godine ?
 
Evo trola sam se javio...a nema ga nigde kad su činjenice u pitanju, da i malo podrži. A i BG agenti nastavljaju da lupetaju i postavljaju kao njima nerazumna pitanja...tobož! Pišu kao da su članovi koji čitaju retardi pa se ne informišu i sa druge strane
 
Poslednja izmena:
Jesu možda kinezi završili u Kini, ali ne i ovde. Ne postoji ni jedan promil šanse da se završi put od Gorobilja do Mačkata. Čak ni ova vlast, koja ne preza od laži i obmana, NIGDE to nije rekla. U najboljem slučaju, biće završeno parčence od Gorobilja do uklučenja u Požegu.
Kakav bre auto-put do Mačkata do 2027.
Odvalila im se traka na putu Užice-Bela Zemlja i oni od proletos ne mogu da poprave, a uradiće auto-put. Ajde ne......
Neka krenu pa će ga i završiti, neka do EXPO puste i jedan izlaz pa će biti nešto.
Mmmm... (Glasom popare iz Srećnih ljudi)
Svi znamo koliko tunel Munjino brdo kasni i iz kojih razloga. Ne verujem da se geologija nešto bitno razlikuje kada se krene zapadno prema Zlatiboru.
Može se, nije da se ne može. Samo čisto sumnjam da Kinezi u Srbiju šalju svoje najbolje ljudstvo i tehniku (kako naš kolega Majstor uvek kaže). Dodaj na to naš birokratski sistem i seljake iz tog kraja koji su se pokazali kao tvrd orah i koje siguran sam boli uvo za tamo neki Ekspo na livadi u Surčinu.
Evo javno obećavam da ću da ti se izvinem ako autoput do Zlatibora bude završen do početka Ekspa. Ali isto tako ti obećavam da ću ukoliko ne bude autoputa do početka Ekspa, svaki put kada napišeš post da te pitam isto pitanje: "Đe autoput?" ;)
Druga je priča kad se krene i kad se radi, pa ma kakvi tehnički problemi bili...problem je što se i ovde na forumu uvek meša subjektivno.
Ti crno, ja belo :cool:
 
Neka krenu pa će ga i završiti, neka do EXPO puste i jedan izlaz pa će biti nešto.

Druga je priča kad se krene i kad se radi, pa ma kakvi tehnički problemi bili...problem je što se i ovde na forumu uvek meša subjektivno.
Ti crno, ja belo :cool:
Šta tačno da završe? Koji jedan izlaz, leba ti?
Kažem ti, da ne mogu da osposobe zatvorenu traku od proletos. Još ne potvrđena informacija. Zatvaraju i drugu traku, tako da če semaforskom signalizacijom, naizmenično se puštati saobraćaj. Pa to će biti pakao.
Ti očito veruješ u Deda Mraza.
 
@Gomago Pa ja nisam toliko negativan da ne verujem u ništa. To je krajnost! A i ne volim da se pravim važan!
Mislio sam na Zlakusu

Na koju zatvorenu traku misliš?
 
Poslednja izmena:
@Gomago Pa ja nisam toliko negativan da ne verujem u ništa. To je krajnost! A i ne volim da se pravim važan!
Mislio sam na Zlakusu

Na koju zatvorenu traku misliš?
Na onu traku iz Užica ka Zlatiboru, posle velikog tunela. Verovatno nisi tuda prošao zadnih pola godine, ali zato znaš do kada će biti auto-put gotov.
EXPO nesrećni je u maju 2027, odnosno 2 ipo godine od ovog momenta. Jedina šansa je da ga odlože ili pomere za 10 godina, plus minus 2-3 godine.
Mada i da neko na to pristane, biće nategnuto.
Na kraju, nema tu šta negativnog, već realnog.
 
Kinezi su kroz svoje planine sa užasnim klisurama i geologijom, sa oštrim krivinama u tunelima (struka zna koliko je to tek teško!), par puta duži autoput završila za isti period koji je nama ostao do EXPO...znači može se. Ne ulazim u druge subjektivne probleme
Imamo nekoliko objektivnih problema pre nego sto predjemo na subjektivne.
1. Mi smo Srbi a ne Kinezi i ovo je Srbija a ne Kina.
2. Put neće krenuti da se radi pre završetka puta do Pozege. Sto će u najboljem slučaju da se desi polovinom naredne godine. Dakle imamo godinu i po dana u najboljem mogućem slučaju. Od toga imamo dve zimske sezone kada ne može da se radi.
3. Nikada se u istoriji ove države nije završio tako ozbiljan projekat za tako kratak period.

A sto se subjektivnih problema tiče. Mislim da ni Kinezi u Kini ne mogu za tako kratak period da naprave taj put od nule.
 
Završetak dijela autoputa do Požege je isto jako velika stvar. Iako kasni, kada to bude pušteno, skratiće se put do Zlatibora još podosta. A to će biti za 7-8 mjeseci što je jako brzo.
 
Završetak dijela autoputa do Požege je isto jako velika stvar. Iako kasni, kada to bude pušteno, skratiće se put do Zlatibora još podosta. A to će biti za 7-8 mjeseci što je jako brzo.
To niko nije sporio, ali pričati o završetku AP do Mačkata, pa čak i do Zlakuse, a ne znati gde je ona. Zlakusa se nalazi sa suprotne strane od sadašnjeg puta i ne postoji ni jedan put kojim kamion sa prikolicom može da prodje, ako se izuzme put preko Potočanja. Davne 1976, puštanjem pruge Bgd-Bar, Zlakuse i sva ostala mesta sa druge strane pruge su ostala odsečena. Za pola veka nije uradjen prelaz preko pruge, a čuj sada ideje, biće za dve ipo, da bi se parcijalno pustio AP. Luda kuća.
 
Na onu traku iz Užica ka Zlatiboru, posle velikog tunela. Verovatno nisi tuda prošao zadnih pola godine, ali zato znaš do kada će biti auto-put gotov.
EXPO nesrećni je u maju 2027, odnosno 2 ipo godine od ovog momenta. Jedina šansa je da ga odlože ili pomere za 10 godina, plus minus 2-3 godine.
Mada i da neko na to pristane, biće nategnuto.
Na kraju, nema tu šta negativnog, već realnog.
Ma šta tu kukaš ko neka baba! Sve ide na dobro!

Imamo nekoliko objektivnih problema pre nego sto predjemo na subjektivne.
1. Mi smo Srbi a ne Kinezi i ovo je Srbija a ne Kina.
2. Put neće krenuti da se radi pre završetka puta do Pozege. Sto će u najboljem slučaju da se desi polovinom naredne godine. Dakle imamo godinu i po dana u najboljem mogućem slučaju. Od toga imamo dve zimske sezone kada ne može da se radi.
3. Nikada se u istoriji ove države nije završio tako ozbiljan projekat za tako kratak period.

A sto se subjektivnih problema tiče. Mislim da ni Kinezi u Kini ne mogu za tako kratak period da naprave taj put od nule.
Osim 2. su ti sve subjektivni problemi, ali nema veze razumeo sam šta si hteo da kažeš,...uostalom neka krenu pa ćemo pratiti...bitno je da je odlučeno da se gradi i jednog dana ćemo uživati u kompletnom autoputu.
 
Ma šta tu kukaš ko neka baba! Sve ide na dobro!


Osim 2. su ti sve subjektivni problemi, ali nema veze razumeo sam šta si hteo da kažeš,...uostalom neka krenu pa ćemo pratiti...bitno je da je odlučeno da se gradi i jednog dana ćemo uživati u kompletnom autoputu.
Spinuješ debelo. Nema tu babe, deda, već surova istina. Od AP do Mačkata, do 2027 nema ništa. Najgore je to, što i ti u to neveruješ. Razlog tvog laganja, verovatno nije u neznanju već u nekom "višem" cilju, samo tebi znanom.
Već ako se baviš tim "poslom", potrudi se da naučiš mesta i sela o kojima diskutuješ. Bar to nije teško.
 
Ne sekiraj se imam idejno rešenje ispred sebe, ali ti voliš da ubacuješ drugima svoje reči da bi ispao pametan hehe džaba ti priča, inače znam skoro sva sela uokolo

Nego da nastavimo sa lepim vestima iz Zlatiborskog kraja, to sve povlači i nove autoputeve, puteve i uopšte razvoj kraja
 
Ne sekiraj se imam idejno rešenje ispred sebe, ali ti voliš da ubacuješ drugima svoje reči da bi ispao pametan hehe džaba ti priča, inače znam skoro sva sela uokolo

Nego da nastavimo sa lepim vestima iz Zlatiborskog kraja, to sve povlači i nove autoputeve, puteve i uopšte razvoj kraja
I šta bi na kraju, jel će biti AP ili ne? Nemoj sada sa Tomom Monom da mutiš vodu. Odgovori, veruješ li u to ili ne. Brzo prodju 2 godine, a trag o glupostima ostaje.
 
Pa to ti kažem, ti ne veruješ ni da će biti autoput...e zato za takve će biti gotov i nešto pre expa
 
Pa to ti kažem, ti ne veruješ ni da će biti autoput...e zato za takve će biti gotov do expa
Znači ti tvrdiš da će biti gotov do EXPA? Nema tu , za tebe, mene, veruješ li ili ne. Već da li će biti završen do 2027?
Prosto kao pasulj. Da ili ne. Pribeležimo odgovor i sačekamo ko nas laže.
 
Završetak dijela autoputa do Požege je isto jako velika stvar. Iako kasni, kada to bude pušteno, skratiće se put do Zlatibora još podosta. A to će biti za 7-8 mjeseci što je jako brzo.

Neće se, na žalost, skratiti "podosta", već nekih 5-10min, kada nema gužve na petlji Požega. Ono što će se dobiti, a važnije je mnogo od tih 5min, je sigurnost na sada jako problematičnoj deonici kroz klisuru i posle do Požege.
 
Znači ti tvrdiš da će biti gotov do EXPA? Nema tu , za tebe, mene, veruješ li ili ne. Već da li će biti završen do 2027?
Prosto kao pasulj. Da ili ne. Pribeležimo odgovor i sačekamo ko nas laže.
Pribeležićemo tvoj odgovor da neće ni biti autoputa već samo livade, pa ćemo sačekati da vidimo ko nas ovde sve laže. Prosto k`o pasulj

Smara se tema...ovo će dobro doći, malo čistog i svežeg vazduha
 
Vrh