Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Kako da znaš šta ćeš dobiti kad stan potpišeš u izgradnji... Nek je za nauk drugim kupcima ako ista ekipa pokuša da gradi dalje.
Ima još komšija koji su užasnuti završnim radovima. Ti si imao sreće izgleda.

Da, mi smo bukvalno imali samo sitnice u stanu vezano za krecenje, sve ostalo je bilo super, ovo tvoje na slikama tuga, bukvalno kao da su razlicite ekipe radile razlicite stanove
 
Meni je ovo nerealno, ispade da smo mi imali srece, jeste preuzeli stan ili ste isli u popis pred primopredaju?
 
Nadam se da ste popunjavali zapisnik sa primedbama na samoj primopredaji?
 
Jeste popisali sve ovo u primipredaji?
Da da naravno, ovo i još dosta toga drugog. Odziv za popravke je slab do nikakav a ima više od dva meseca. Tu i tamo nakon mnogo natezanja se pojavi po neki majstor, često sa pričom "nemamo materijala neće više da poručuju", dodju sa restlovima (otpad koji nije bez razloga proglašen restlom jer i sam ima neku falinku) ili "ovo je teško za zamenu" ili čak napravi dodatna oštećenja.
Ali nije gotovo, čekam veštačenja pa idemo dalje.
Meni je ovo nerealno, ispade da smo mi imali srece, jeste preuzeli stan ili ste isli u popis pred primopredaju?
Sve je popisano, dokumentovano i poslato uredno po njihovim instrukcijama pre primopredaje.

Inače jedan savet i potencijalnim kupcima preostalih stanova. Ne dozvolite da vas prevare za kvadraturu i dozvoljeno odstupanje. Kod mene je izveštaj sudskog veštaka pokazao razliku od oko 5%. Premerite lepo stan pre kupovine.

Edit: faktor sreće jeste bitan ali iz razgovora ima još nezadovoljnih komšija. Možda ne znaju za forum, videću da ih uputim pa ako žele da podele šta su oni dobili na kineskoj lutriji.
 
Da da naravno, ovo i još dosta toga drugog. Odziv za popravke je slab do nikakav a ima više od dva meseca. Tu i tamo nakon mnogo natezanja se pojavi po neki majstor, često sa pričom "nemamo materijala neće više da poručuju", dodju sa restlovima (otpad koji nije bez razloga proglašen restlom jer i sam ima neku falinku) ili "ovo je teško za zamenu" ili čak napravi dodatna oštećenja.
Ali nije gotovo, čekam veštačenja pa idemo dalje.

Sve je popisano, dokumentovano i poslato uredno po njihovim instrukcijama pre primopredaje.

Inače jedan savet i potencijalnim kupcima preostalih stanova. Ne dozvolite da vas prevare za kvadraturu i dozvoljeno odstupanje. Kod mene je izveštaj sudskog veštaka pokazao razliku od oko 5%. Premerite lepo stan pre kupovine.

Edit: faktor sreće jeste bitan ali iz razgovora ima još nezadovoljnih komšija. Možda ne znaju za forum, videću da ih uputim pa ako žele da podele šta su oni dobili na kineskoj lutriji.

Izgleda da je tako, mi i prijatelji koji su uzeli stan isto bukvalno najveci problem nam je bilo krecenje medjutim to je jako brzo sredjeno,

definitivno uzimati u izgradnji je lutrija kako deluje, znam ljude koji su imali slicno iskustvo sa Wellportom, dok je pak nekima sve bilo ok

isterajte to do kraja, i srecno! Stvarno mi je zao
 
Ja sam gledao dva stana skoro identicna situacija sa stolarijom i parketom, zbog kvaliteta izrade i stvari koje sam prethodno pisao sam odustao od kupovine, za 3400eur dzabe 3 smart sistema kad je fusareno s dobrim materijalima.
 
Ah pa ni smart sistem ne umeju da povežu kako treba. U aplikaciji piše bojler a zapravo se gasi svetlo u spavaćoj sobi. Tragikomedija. Dolazile dve ekipe majstora u različitim vremenskim trenucima i samo prebacivali odgovornost na druge. Još nije popravljeno.
Isti taj smart sistem je prekrio IR receiver u klima uređaju (takvo su rešenje našli, smart home simulira IR komande) i tako sad daljinski upravljač mora baš blizu da se uperi kako bi klima prihvatila uopšte komande. I da, samo je jedna klima na smart homeu, druge po sobama nisu, sasvim logično.
 
Ah pa ni smart sistem ne umeju da povežu kako treba. U aplikaciji piše bojler a zapravo se gasi svetlo u spavaćoj sobi. Tragikomedija. Dolazile dve ekipe majstora u različitim vremenskim trenucima i samo prebacivali odgovornost na druge. Još nije popravljeno.
Isti taj smart sistem je prekrio IR receiver u klima uređaju (takvo su rešenje našli, smart home simulira IR komande) i tako sad daljinski upravljač mora baš blizu da se uperi kako bi klima prihvatila uopšte komande. I da, samo je jedna klima na smart homeu, druge po sobama nisu, sasvim logično.
E to je vec tuzno, iskreno ocekivao sam da bude tako, lakse mi je da sam napravim smart sistem nego ta polu resenja
 
Nazalost svi smart home sistemi i u okolini su isti, a da ne kazem i gore reseni, totalno se slazem da ne treba uopste da ih stavlljaju ako ne umeju da ih nameste kako treba
 
Ah pa ni smart sistem ne umeju da povežu kako treba. U aplikaciji piše bojler a zapravo se gasi svetlo u spavaćoj sobi. Tragikomedija. Dolazile dve ekipe majstora u različitim vremenskim trenucima i samo prebacivali odgovornost na druge. Još nije popravljeno.
Isti taj smart sistem je prekrio IR receiver u klima uređaju (takvo su rešenje našli, smart home simulira IR komande) i tako sad daljinski upravljač mora baš blizu da se uperi kako bi klima prihvatila uopšte komande. I da, samo je jedna klima na smart homeu, druge po sobama nisu, sasvim logično.
Jeste sigurni da za ovo nije samo problem u mapiraju? Sada sam pitao burazera koji je povezivao kod nas (posto mi nismo u Srbiji) kaze da je potrebno mapirati uredjaje preko aplikacije i da nije imao problema

Bukvalno citajuci ovo vase uopste mi nije jasno kako su neke stanove tako uspeli da osakate a neke ne, koga ste zvali za smart home? Znam da ima ekipa koja je ugradjivala negde su ostavili njihov kontakt
 
Mapiranje sam već uradio, to je ispravilo pogrešne labele koje su inicijalno dodelili. Ipak gore je problem u fizičkom ozicavanju.

Zvao sam regularnim kanalima dodeljene iz CCFG-a pa su poslali neke teletsbise. Iz samog abb-a ne sećam se zasigurno ali mislim da je čovek Goran. Sećam se da je rekao nešto tipa kao ti gore - ovakav polu sistem ni ne treba da se ugrađuje kad ne žele da urade kako treba.
 
Ja sam danas peske morao da izlazim iz garaze jer nisam mogao da otvorim vrata od ulaza. Posle mi covek iz odrzavanja kaze da nisam prvi i da moram tag da drzim malo duze i to samo na odredjenom mestu. Pri tome, kaze da je taj sistem/uredjaj, iz vise klase i da ne bi trebalo da tako funkcionise, ali da mu nije jasno sta su zeznuli.
 
Mapiranje sam već uradio, to je ispravilo pogrešne labele koje su inicijalno dodelili. Ipak gore je problem u fizičkom ozicavanju.

Zvao sam regularnim kanalima dodeljene iz CCFG-a pa su poslali neke teletsbise. Iz samog abb-a ne sećam se zasigurno ali mislim da je čovek Goran. Sećam se da je rekao nešto tipa kao ti gore - ovakav polu sistem ni ne treba da se ugrađuje kad ne žele da urade kako treba.

Kod nas su switchovali bojler / i grejanje definitivno fizicki, sve ostalo je ok

viber_image_2022-10-31_13-42-10-263.jpg
viber_image_2022-10-31_13-42-10-441.jpg
 
Pozdrav forumasi,

Za stan u Zepterri smo se odlucili zbog karakteristika projekta koji su odgovarale nasim potrebama.
Od kraja avgusta prestali da odgovaraju na pozive pa smo primopredaju cekali sa zebnjom.
Usli su u kasnjenje. Marketig je "peglao" sa objavom party-ja u cast upesno zavrsenog projekta.

Ulazak u zavrsen stan traumatican, primedbe cak i bizarne, stan je ocito koriscen!!!
Zapisnik smo predali pre tacno tri nedelje, setaju nas lezerno od prodaje do supporta,
U kupatilu nije bilo lavaboa, a WC solja je imala slojeve ostataka urina i fekalija.
Sa malo razuma zakljucujem da radnici ruke nisu ni prali.
Solidni materijali unakazeni nestrucnom i nepazljivom ugradnjom u kupatilu. Ugradjen je parket van klase. Lajsne postavljane pa skidane?? Stolarija takodje ostecena.

I onda havarija u garazi, frekventni tragovi odsustva izolacije.
Ljubazni Kinez kaze farbacemo opet, od kad se farba nudi kao resenje za propuste u hidroizolaciji??
Bojim se da ce trajnost zgrade snositi ozbiljne posledice zbog pada na prvom testu sezonskih padavina.

Navedeno je ono sto je tesko popraviti, kupatilo, parket, stolarija, prljavstina je resiva. Moj argumenti su validirani iskustvom prethodne dve kupovine nepokretnosti.
Estetika zajednickih prostorija je bolna, konkretno gelenderi za koje nam je receno da su privremeni, iz faze gradnje su ostavljeni trajno, zavrsna obrada zidova hodnika je devastirala koncept. Stepeniste je sa nelogicnom pozicijom i proporcijom prozora. Ne znam da li je ista matrica u svim lamelama, bili smo samo u jednoj.

Deo ispusta na spoljnoj fasadi stana bez zavrsne obrade, ali zato sa nanosima pikavaca. Ko me da kaze da se nije radilo, ako su pikavci vidjeni svuda? Na prodajnom sastanku navedene plocice kao zavrsna obrada, nista od toga.

Kontaktiran vestak, ostaje mi da formalno trazim novi termin za uvod vestaka u posed i sleduje nam mucna pravna bitka.

Cestiam komsijama koji su imali srece, i saosecam sa Robnhood-om.

Hvala svim koji su podelili i dobra i manje dobra iskustva.
 
Drago mi je da se vise komsija odlucuje da javno iznese probleme i ukaze na nestrucnost i bahatost ljudi iza ovog projekta.

Tacno tako - kako se farbanjem resava uzrok problema? Iz toga se da zakljuciti da njima nije cilj resavanje vec samo odlaganje problema dok ne pobegnu.
Prozori tj stolarija su po recima majstora postavljeni pa skidani, u medjuvremenu pokisli i osteceni od strane drugih ekipa koji su prosli u medjuvremenu, pa onda takvi vraceni. Parket, pored ostecenja i ogrebotina, je u uglovima pocrneo opet usled prodora vode. Mestimicno nije ni zalepljen dobro pa se vidi i oseti kako "dise".

Terasa kao da je bila na popustu 50% i vise - ispust vode iz zardinjera sproveden na plocice umestu u slivnik (zamislite inzenjersko resenje po kom prljava voda treba da se sliva 6-7 metara po plocicama). Plocice umazane raznim gradjevinskim materijalima. Terasna vrata skripe prilikom otvaranja...
 
Hvala i Vama na vasim iskustvima, nadam se da cete isterati to do kraja, jer iskreno kao sto sam vec naveo bukvalno kod nas je skroz druga prica sto se stana tice, ne znam da li su u jednom momentu pozuruli zbog penala pa napravili sve te probleme, ali je svakako nedopustivo

Doduse recimo ja dok sam bio u Srbiji za vreme radova sam redovno cimao ove iz prodaje i obilazio i sta se radi i sve
 
Drago mi je da se vise komsija odlucuje da javno iznese probleme i ukaze na nestrucnost i bahatost ljudi iza ovog projekta.

Tacno tako - kako se farbanjem resava uzrok problema? Iz toga se da zakljuciti da njima nije cilj resavanje vec samo odlaganje problema dok ne pobegnu.
Prozori tj stolarija su po recima majstora postavljeni pa skidani, u medjuvremenu pokisli i osteceni od strane drugih ekipa koji su prosli u medjuvremenu, pa onda takvi vraceni. Parket, pored ostecenja i ogrebotina, je u uglovima pocrneo opet usled prodora vode. Mestimicno nije ni zalepljen dobro pa se vidi i oseti kako "dise".

Terasa kao da je bila na popustu 50% i vise - ispust vode iz zardinjera sproveden na plocice umestu u slivnik (zamislite inzenjersko resenje po kom prljava voda treba da se sliva 6-7 metara po plocicama). Plocice umazane raznim gradjevinskim materijalima. Terasna vrata skripe prilikom otvaranja...

ako nije tajna o kojoj kvadraturi stana pricate, posto mi ovo sve deluje toliko nerealno / skidanje prozora, pokisla stolarija i slicno, (pri primopredaji naseg obisli smo jos par stanova koji su bili slobodni jer smo gledali nesto manje za izdavanje), sem pljavstine u stanovima - jos je bilo radnika, losih molerskih radova na koje nisam ni obracao paznju jer bi svakako sami krecili, nigde nisam video ni crn parket niti pokislu stolariju i slicno?
 
ako nije tajna o kojoj kvadraturi stana pricate, posto mi ovo sve deluje toliko nerealno / skidanje prozora, pokisla stolarija i slicno, (pri primopredaji naseg obisli smo jos par stanova koji su bili slobodni jer smo gledali nesto manje za izdavanje), sem pljavstine u stanovima - jos je bilo radnika, losih molerskih radova na koje nisam ni obracao paznju jer bi svakako sami krecili, nigde nisam video ni crn parket niti pokislu stolariju i slicno?

Isto tako da napomenem, ovo nam nije prva kupovina nekretnine i imamo dosta predjasnjeg iskustva, zato me sve ovo sto pisete brine obzirom da mi nije jasno kako dolazi do tolikog ne slaganja u iskustvima
 
Pojavili su se vec stanovi za izdavanje


Molim Vas da mi kazete gde vidite crni parket i pokislu stolariju, i ako je to istina, licno iz svog dzepa cu da dodjem i da vam sam kupim komplet novu stolariju
 
Pojavili su se vec stanovi za izdavanje


Molim Vas da mi kazete gde vidite crni parket i pokislu stolariju, i ako je to istina, licno iz svog dzepa cu da dodjem i da vam sam kupim komplet novu stolariju

Ja prilikom gledanja stanova nisam video pokislu stolariju ali sam video ostecenu, izgrebanu i da na pojedinim delovima fale cak i parcici, ocigledno da je udarena prilikom transporta ili montaze. Ogreban parket sam video u dva stana.
Ne vidim u cemu je problem, kada je vise podizvodjaca desi se da jedna ekipa odradi super, a drugi da isfusare na maks. U objektu ima preko 100 stanova, sansa da su neki u losijem stanju postoji. Problem je u tome sto investitori nece da to poprave. Takodje indikator je cinjenica da je investitor odustao od zavrsetka originalnog projekta i da je brze bolje sve isfusareno na kraju samo da se proda sve i uzmu pare.
A da li je istina govore slike koje je covek gore poslao, bukvalno se vidi gde je stan i o kom objektu se radi i o kojoj je stolariji rec, ja sam bas bio zagrejan za ovaj projekat i iskreno malo razocaran sto sam odustao od kupovine jer me je vodio koliko-toliko zdrav razum, pogotovo sto sam gledao stanove koje su zavrseni. Ipak sam kupovao stan za "zivot" a ne za izdavanje od 1500e.
 
Ja prilikom gledanja stanova nisam video pokislu stolariju ali sam video ostecenu, izgrebanu i da na pojedinim delovima fale cak i parcici, ocigledno da je udarena prilikom transporta ili montaze. Ogreban parket sam video u dva stana.
Ne vidim u cemu je problem, kada je vise podizvodjaca desi se da jedna ekipa odradi super, a drugi da isfusare na maks. U objektu ima preko 100 stanova, sansa da su neki u losijem stanju postoji. Problem je u tome sto investitori nece da to poprave. Takodje indikator je cinjenica da je investitor odustao od zavrsetka originalnog projekta i da je brze bolje sve isfusareno na kraju samo da se proda sve i uzmu pare.
A da li je istina govore slike koje je covek gore poslao, bukvalno se vidi gde je stan i o kom objektu se radi i o kojoj je stolariji rec, ja sam bas bio zagrejan za ovaj projekat i iskreno malo razocaran sto sam odustao od kupovine jer me je vodio koliko-toliko zdrav razum, pogotovo sto sam gledao stanove koje su zavrseni. Ipak sam kupovao stan za "zivot" a ne za izdavanje od 1500e.

Mi smo kupili stan za zivot i prezadovoljni smo kako je ispao stan, u dve novogradnje na Nbg imamo stanove za izdavanje i ovo smo izabrali za zivot,

u obe novogradnje koje izdajemo smo imali slicnih i gorih problema od gore navedenih od komsija, da ne imenujem kompleks jer ne zelim da im dajem ikakvu reklamu, u WC-u su plocice vise bile samo postavljene nego nalepljene toliko da je ispod tus kabine voda krenula da se skuplja pa smo morali sami da radimo celo kupatilo (stanari su vec bili u stanu) a kompleks je imao jedan od najjacih marketinga na Nbg (druge faze rade se idalje)

Totalno je razumljivo da ako ima toliko podizvodjaca koji rade da ce neki posao odraditi losije neki gore, zato sam i rekao svim komsijama koji imaju probleme zelim svu srecu i da isteraju da to rese do kraja,

Samo jednostavno konstatacija da je ceo projekat takav je pogresna, bar iz mog iskustva
 
Offtopic, izvinjavam se unapred, ali ne mogu da prestanem da se smejem na LUX LUX LUX stan za 1400 eura mesečno sa ovakvom kuhinjom i 57kv. Čajna kuhinja u sobama u Studentskom gradu je više "lux" nego ovo. Možda ja imam velika očekivanja za te novce....


1667319647561.png
 
Vrh